سامانه های اجتماعی

سامانه مشمولان طرح مهرآفرین soal.medu.ir

رتبه بندی برخی از معلمان مستلزم تکمیل اطلاعات در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین است. رتبه بندی معلمان و مهرآفرین دو طرح مجزا از یکدیگر هستند که متعلق به وزارت آموزش و پرورش می باشند. این وزارتخانه در راستای استخدام معلمان، طرح مهرآفرین را در دهه گذشته به انجام رسانده و از امسال نیز طرح رتبه بندی معلمان را به مرحله اجراسازی رسانده است.

سامانه طرح مهرآفرین به منظور ثبت نام معلمانی که از طریق این طرح استخدام شده و حال قصد انجام رتبه بندی را دارند، راه اندازی شده است. با توجه به اهمیت ثبت نام در طرح رتبه بندی برای معلمان وزارت آموزش و پرورش، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه مشمولان طرح مهرآفرین بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

طرح مهرآفرین چیست؟

طرح مهرآفرین چیست

بدون شک بسیاری وزارتخانه ها، ارگان ها و سازمان های دولتی با کمبود نیرو مواجه هستند و نیازمند استخدام افراد جدید. وزارت آموزش و پرورش در سال 91 به منظور استخدام معلمان جدید، طرح مهرآفرین را به مرحله اجراسازی رساند. بر مبنای این طرح معلمان برای استخدام شدن در وزات آموزش و پرورش نیازی به شرکت در آزمون استخدامی نداشتند. از طرفی اجرا شدن طرح رتبه بندی معلمان برای کسب امتیازات و حقوق بیشتر چند سالی مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت تا اینکه در سال 1401 به مرحله اجراسازی رسیده است.

در تابستان امسال معلمان آموزش و پرورش باید مستندات و اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی معلمان بارگذاری کنند. در ابتدای آغاز به کار سامانه رتبه بندی، اعلام شد که معلمان طرح مهرآفرین امکان ثبت نام در این سامانه را ندارند، ولی پس از مدتی اعلام شد که مسئولان منطقه ای باید اطلاعات اولیه معلمان را در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین ثبت کنند، سپس معلمان برای تایید و تکمیل اطلاعات به این سامانه مراجعه کنند. بنابراین در حال حاضر امکان رتبه بندی معلمان مهرآفرین نیز از طریق ثبت و تکمیل اطلاعات در سامانه مشمولان مهرآفرین، فراهم شده است.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت بیمه ورزشی بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سامانه مشمولان طرح مهرآفرین soal.medu.ir

همانطور که گفتیم معلمانی که از طریق طرح مهرآفرین در آموزش و پرورش استخدام شده اند، برای اینکه مشمول طرح رتبه بندی قرار بگیرند باید در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین اطلاعات خود را تکمیل کنند. توجه داشته باشید معلمان مهرآفرین باید در آزمون تعیین وضعیت نیز شرکت کنند. حال برای ورود به سامانه طرح مهرآفرین باید نشانی اینترنتی soal.medu.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس نسبت به درج شماره موبایل و اطلاعات بعدی اقدام نمایید.

ورود به سامانه مشمولان طرح مهرآفرین

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت سازمان بهزیستی بر روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین

با توجه به اینکه رتبه بندی معلمان در یک بازه زمانی مشخص انجام می شود، بنابراین معلمان مهرآفرین نیز باید اطلاعات خود را در یک تاریخ مشخص در سایت مشمولان طرح مهر آفرین تکمیل کنند. بازه زمانی که برای انجام این کار در نظر گرفته شده است، 16 تا 18 شهریور ماه سال 1401 است.

برای اطلاع از خدمات سایت سازمان خصوصی سازی بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین soal.medu.ir

معلمان طرح مهرآفرین در صورتی می توانند در طرح رتبه بندی معلمان قرار بگیرند که در سایت مشمولان طرح مهرآفرین ثبت نام کنند. برای انجام این کار باید مطابق با قسمت قبلی همین مقاله به صفحه اصلی سایت وارد شده، شماره موبایل خود و عبارت امنیتی را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

در صورتی که اطلاعات اولیه شما توسط مسئولان منطقه در سامانه مهرآفرین به ثبت رسیده باشند، شماره موبایل شما شناسایی شده و یک کد تایید برایتان ارسال می شود. به محض دریافت کد، آن را در مرحله جدید وارد کنید، سپس امکان تایید و تکمیل اطلاعات برای شما فراهم می شود.

ثبت نام در سامانه مشمولان طرح مهرآفرین

برای اطلاع از نحوه عضویت در سایت سازمان نظام روانشناسی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به سامانه مشمولان طرح مهرآفرین وارد شویم؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی soal.medu.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا همه معلمان می توانند به سایت مهرآفرین وارد شوند؟

خیر، فقط معلمان طرح مهرآفرینی که اطلاعاتشان از طرف مسئولان منطقه در این سامانه ثبت شده، امکان ورود به آن را دارند.

آیا ثبت نام در سایت مشمولان مهرآفرین برای شرکت در طرح رتبه بندی معلمان ضروری است؟

بله، بدون تکمیل اطلاعات در سامانه مهرآفرین، امکان شرکت در طرح رتبه بندی وجود ندارد.

آیا معلمان مهرآفرین استخدام رسمی آموزش و پرورش هستند؟

خیر، این معلمان بدون شرکت در آزمون استخدامی و با حکمی به غیر از رسمی، به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *