سامانه های مالی و سرمایه

سامانه مرات imerat.ir

اصولا بانک ها برای دادن وام به مشتریان خود روندهای مختلفی را طی می کنند. سامانه مرات، نیز در همین راستا ایجاد شده است. اگر شما قصد دریافت وام بانک رسالت را دارید می توانید با مراجعه به این سامانه مراحل اعتبارسنجی خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهید. در سامانه مذکور کلیه اطلاعات شما ثبت می شود تا میزان توان مالی شما را برای دریافت وام در نظر بگیرند. به طوری که از این طریق تا حدودی مشکلات مربوط به بدهی های بانکی از سوی شما به عنوان دریافت کننده وام کم می شود. اگر شما تمایلی به دریافت وام از سامانه مرات بانک رسالت را داشته باشید می توانید با ورود به این سامانه از خدمات و امکانات آن مطلع شوید.

معرفی سامانه مرات

تاکنون بارها مشاهده شده است افرادی که از بانک رسالت وام دریافت کردند تا حد زیادی امکان پرداخت قسط های آن را نداشته اند. این امر موجب بروز مشکلاتی برای بانک و وام گیرندگان آن ایجاد کرده است لذا بانک رسالت برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بستر اعتبارسنجی افراد را برای دریافت وام ایجاد کرد. سامانه مرات با هدف ارائه وام به افرادی که قصد دریافت آن از بانک قرض الحسنه رسالت را دارند، ایجاد شده است.

برای ورود به سایت بانک توسعه صادرات روی لینک کلیک کنید.

اگر قصد دریافت وام از بانک قرض الحسنه رسالت را دارید می توانید مراحل اعتبارسنجی خود را از طریق سامانه مذکور به نشانی اینترنتی imerat.ir انجام دهید. سپس در صورت تایید در بانک رسالت درخواست وام دهید. ثبت نام در این سامانه تنها برای افرادی اجباری است که قصد دریافت وام قرض الحسنه آن را دارند. بعد از آن که اعتبارسنجی شما انجام شد در گروه بندی های مختلف قرار خواهید گرفت. بانک رسالت پس از بررسی اطلاعات شما افرادی که واجد شرایط دریافت وام قرض الحسنه رسالت هستند،به آن ها وام می دهد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد پیشخوان مجازی بانک رسالت، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

خوب است بدانید که تمامی مراحل اعتبارسنجی در سایت مرات به صورت غیر حضوری و از طریق نشانی اینترنتی imerat.ir انجام می گیرد و شما برای انجام امور خود نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک قرض الحسنه رسالت ندارید.

ورود به سامانه مرات imerat.ir

در صورتی که قصد دریافت وام از بانک قرض الحسنه رسالت را دارید باید وارد این سایت شوید و در آن جا مراحل مربوط به اعتبارسنجی خود را انجام دهید. در حال حاضر اعتبارسنجی در سایت مرات به صورت غیر حضوری انجام می گیرد و متقاضیان تنها با ورود به سامانه مرات می توانند کلیه مراحل اعتبارسنجی خود را انجام دهند. حال در صورتی که قصد ورود به سایت مذکور جهت دریافت وام قرض الحسنه بانک رسالت را دارید می توانید طبق روش زیر وارد سامانه شوید:

جهت آشنایی با بخش های مختلف سایت سازمان حسابرسی، بر روی لینک کلیک نمایید.

 • در یکی از مرورگر های خود عبارت سایت مرات یا نشانی اینترنتی imerat.ir را جستجو کنید. روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک کنید تا به قسمت مربوط به کاربری آن هدایت شوید.
ورود به سامانه مرات
 • در این بخش در صورتی که قبلا در سایت مرات ثبت نام کرده باشید، کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی خود را به ترتیب در فیلد های مربوطه درج کنید. سپس روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

جهت ورود به سامانه تارنمای عرضه اولیه کلیک کنید.

آموزش ورود به سامانه مرات

ثبت نام در سامانه مرات

همان گونه که بیان شد متقاضیان دریافت وام قرض الحسنه از بانک رسالت باید برای دریافت وام از این بانک به سایت مرات مراجعه کنند تا با نام کاربری و کلمه عبور خود به بخش اعتبارسنجی آن وارد شوند. حال در صورتی که شما تاکنون در سامانه مرات ثبت نام نکرده باشید می توانید با انجام چند مرحله ساده، ثبت نام در این سایت را انجام دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت بانک ایران زمین کلیک نمایید.

توجه کنید قبل از ورود به سامانه مذکور باید مدارک لازم برای ورود به سایت مانند شماره حساب در بانک قرض‌ الحسنه رسالت، نام و شناسه کانون، اسکن مدارک شغلی و درآمدی همچون فیش حقوقی، حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه کسب و غیره را به همراه داشته باشید تا بتوانید فرآیند بعدی را انجام دهید:

 • وارد سایت مرات به نشانی اینترنتی imerat.ir شوید.
 • روی عبارت «ثبت نام کنید» کلیک نمایید.
ثبت نام در سامانه مرات
 • در پنجره جدید باز شده کد ملی، شماره تلفن و کد امنیتی را وارد نموده سپس بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
آموزش ثبت نام در سامانه imerat.ir
 • رمز عبور از طریق پیامک به شماره موبایل درج شده روی صفحه ارسال می شود.
 • حالا روی عبارت «وارد سامانه شوید» کلیک کنید و با ثبت کد ملی، رمز عبور و متن تصویر وارد صفحه کاربری خود شوید.
 • در مرحله اول رمز عبور خود را تغییر دهید و در قسمت «ثبت اطلاعات فردی» اطلاعات لازم را وارد نمایید. دقت کنید که تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد و سپس آن ها را بازبینی کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت بانک شهر کلیک کنید.

 • نوع شغل خود را انتخاب کنید و در صورت دو شغله بودن اطلاعات و مدارک مربوط به آن را نیز درج کنید.
 • حالا وارد قسمت «درخواست اعتبارسنجی» شوید و متن نمایش داده شده را پس از مطالعه دقیق تایید کنید. دقت کنید که پس از تایید متن مذکور امکان ویرایش آن وجود ندارد. مگر این که از طریق پیامک درخواست ویرایش آن به شما داده شود. در این صورت باید روی گزینه «اطلاع از آخرین وضعیت پرونده» کلیک نمایید و اصلاحات لازم را در این مورد انجام دهید.
 • بعد از انجام مراحل بالا ثبت نام در سامانه مرات بانک رسالت تمام می شود. لذا منتظر جواب آن از طریق پیامک تا یک هفته آینده باشید. بعد از دریافت پیامک لازم است با ورود به سامانه مذکور به بخش «اطلاعات پرونده» گزینه «نتیجه اعتبارسنجی» را انتخاب نمایید. سپس هزینه های مربوط به فرآیند اعتبارسنجی را پرداخت کنید. برای این کار لازم است به پایین صفحه مراجعه کنید و روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید تا به یکی از درگاه های بانکی هدایت شوید.

نتیجه اعتبار سنجی شامل سه بخش می باشد:

 1. توان بازپرداخت ماهیانه اقساط شما نباید از مجموع مبلغ کل اقساط بیشتر باشد. زیرا این رقم حداکثر توان مالی شما را برای پرداخت ماهیانه مشخص می کند.
 2. ظرفیت بدهی را معمولا بر اساس سقف مبلغ وام دریافتی احتمالی تعیین می کند.
 3. سقف تعهد نیز توسط حداکثر مبلغی که دیگران به عنوان ضامن متعهد می شوند را مشخص می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت بانک سپه کلیک کنید.

در نتیجه اعتبارسنجی شما به چند شکل زیر ظاهر می شود:

 1. رتبه ممتاز؛ یعنی بدون نیاز به ارائه چک یا سفته می توانید وام بگیرید.
 2. رتبه کاملا متناسب؛ شما برای دریافت وام باید یک فقره چک به همراه یک ضامن برای امضای پشت چک نیاز دارید.
 3. رتبه متناسب؛ در این بخش باید شما و ضامنتان هر کدام به صورت جداگانه یک فقره چک یا سفته ارائه دهید.
 4. نامتناسب؛ در این اعتبارسنجی ضامن به دلیل بدحساب بودن نسبت به پرداخت تسهیلات گذشته اعتبارات لازم را برای دریافت وام ندارد.
راهنمای ثبت نام در سامانه مرات
 • در صورتی که اعتبار سنجی دریافت وام شما تایید شده باشد می توانید به یکی از مراکز اعلام شده به صورت حضوری مراجعه کنید.

مشکلات ورود به سامانه مرات imerat.ir

حال ممکن است شما به عنوان متقاضی دریافت وام از بانک رسالت به هنگام ثبت نام در این سایت به مشکلات مختلفی برخورد کنید. با توجه به اهمیت این موضوع قصد داریم در این بخش به بیان راه حل های مشکلات ورود به سامانه مرات بپردازیم و آن ها را بیان کنیم:

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سایت کارگزاری مفید، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

 • شما برای جلوگیری از پیغام خطا به هنگام بارگذاری مدارک مختلف در مرورگر گوشی یا تبلت خود بهتر است از اپلیکیشن آن استفاده کنید. در این صورت سرعت بارگذاری مدارک بیشتر خواهد بود و شما با پیغام خطا مواجه نخواهید شد. شما می توانید برای دانلود اپلیکیشن سایت، به کافه بازار یا خود سایت imerat.ir مراجعه نمایید.
 • اطلاع رسانی های سامانه مرات را می توانید از طریق پیامک به گوشی موبایل خود دریافت کنید. به همین دلیل لازم است شماره موبایل خود را به دقت وارد کنید.
 • اگر پس از تایید متن تاییدیه در روند ورود اطلاعات خود دچار اشتباه شدید، آنگاه راه بازگشتی وجود ندارد. لذا باید فرآیند ثبت نام در سایت مرات را تکمیل کرده و هزینه آن را پرداخت کنید. سپس مجددا در سایت ثبت نام کنید. البته در برخی مواقع خود سامانه از طریق پیامک به شما اعلام می کند که اطلاعات شما نادرست است و آن را ویرایش کنید. در این صورت می توانید بدون نیاز به ثبت نام مجدد همان اطلاعات قبلی خود را در سایت imerat.ir ویرایش کنید.
 • دریافت هزینه ثبت نام در سامانه مرات تنها از طریق سایت imerat.ir انجام می گیرد. این کار را می توانید به کمک کارت های عضو شبکه شتاب انجام دهید.
 • در صورتی که نتیجه اعتبارسنجی شما نامتناسب باشد، در این صورت می توانید با بهبود عملکرد خود دوباره در سایت مرات ثبت نام کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت بانک کشاورزی کلیک کنید.

 • گواهی بررسی اعتبارسنجی شما به مدت یک سال کامل اعتبار دارد.
 • در صورتی که اعتبارسنجی شما مثبت باشد؛ تضمینی برای پرداخت وام توسط بانک رسالت وجود ندارد. زیرا پرداخت وام در بانک رسالت شرایط و ضوابطی دارد که باید همه آن ها را رعایت کنید.
 • اعتبارسنجی تنها برای افراد 18 تا 80 ساله وجود دارد.
 • در صورتی که چک برگشتی یا مانده بدهی غیر جاری در نظام بانکی داشته باشید. امکان استفاده از اعتبارسنجی بانک رسالت را برای دریافت وام نخواهید داشت. در این صورت پس از تغییر شغل یا درآمد خود در آینده می توانید مدارک و اطلاعات جدیدی را ارائه دهید و دوباره تقاضای اعتبارسنجی کنید.

این ها معمولا رایج ترین مشکلات ورود به سایت مرات هستند. به طوری که اگر شما به غیر از موارد ذکر شده در بالا مشکلات دیگری را برای ورود به سامانه مرات داشته باشید می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

درخواست تسهیلات از سامانه مرات بانک رسالت

با راه اندازی سایت مرات فرآیند دریافت وام قرض الحسنه از بانک رسالت کمی پیچیده شده است. بنابراین اگر قصد دریافت وام دارید می توانید در ابتدا وارد سایت مرات شوید و پس از ورود به imerat.ir در این سامانه ثبت نام کنید. سپس مدارک لازم را برای اعتبارسنجی ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت بانک مرکزی نظام مهندسی کشاورزی مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

بعد از آن، منتظر جواب اعتبارسنجی خود باشید و در صورتی که اعتبارسنجی شما تایید شده باشد می توانید بر اساس آن درخواست تسهیلات از سامانه مرات بانک رسالت را بدهید.

سامانه اعتبارسنجی مرات بانک رسالت imerat.ir

با اینترنتی شدن فرآیند اعتبارسنجی بانک رسالت این امکان برای متقاضیان وام قرض الحسنه فراهم شده است تا تمامی مراحل مربوط به اعتبارسنجی خود را از طریق سامانه imerat.ir انجام دهند. این مراحل کاملا به صورت اینترنتی است و شما نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک رسالت ندارید.

برای ورود به سایت بانک رفاه مخابرات کلیک کنید.

سامانه اعتبارسنجی مرات بانک رسالت علاوه بر این، خدمات دیگری مانند استانداردسازی، هماهنگ‌ سازی فرآیند اعتبارسنجی، تعیین ظرفیت بدهی اعضا بر اساس شاخص‌ های اعتبارسنج، تعیین بهبود دهنده‌ های اعتباری متناسب با سطح اعتبار اعضاء، محاسبه ریسک اعتباری و غیره به شما ارائه می دهد.

شناسه کانون در سامانه مرات چیست؟

شاید تاکنون برای شما سوال پیش آمده باشد که شناسه کانون در سایت مرات چیست؟ شناسه کانون از جمله اطلاعاتی است که کاربران به هنگام ثبت نام در سایت مرات باید آن را درج کنند. این شناسه به هنگام افتتاح حساب در بانک رسالت در اختیار کاربران قرار می گیرد و شما با یادداشت کردن آن می توانید برای ورود و ثبت نام در سایت مرات از این شناسه استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

دانلود اپلیکیشن سامانه مرات بانک رسالت

متقاضیانی که به جای نسخه وب سایت مرات از نسخه موبایلی آن می خواهند استفاده کنند می توانند از طریق لینک دانلود اپلیکیشن سامانه مرات بانک رسالت را در گوشی خود نصب کنند. در حال حاضر تنها نسخه اندروید اپلیکیشن سایت مرات بانک رسالت طراحی و وارد بازار شده است. لذا امکان دانلود و نصب آن برای گوشی های آیفون فراهم نشده است.

شما برای دانلود اپلیکیشن سایت مذکور می توانید روی لینک مربوط به آن در سامانه imerat.ir کلیک کنید و پس از دانلود آن را مانند تمام نرم افزارهای دیگر نصب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با سایت بانک مسکن روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطالب

در این مقاله از سایت سامانه رسمی در مورد سامانه مرات بانک رسالت صحبت کردیم. کاربرانی که قصد دریافت وام قرض الحسنه از بانک رسالت را دارند باید در این سامانه به نشانی اینترنتی imerat.ir اعتبارسنجی کنند. برای این کار لازم است با درج اطلاعات خواسته شده در آن ثبت نام کنید. سپس منتظر جواب اعتبارسنجی آن تا یک هفته آینده باشید. بعد از آن، در صورت تایید اطلاعات می توانید در سایت مرات بانک رسالت درخواست وام دهید.

در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما مشکلات احتمالی ورود به سامانه مرات را بیان و راه حل آن را نیز مشخص کردیم. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا به سوالات خود پیرامون سایت مرات نرسیدید می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

هدف از راه اندازی سامانه مرات چیست؟

سایت مرات برای متقاضیانی که قصد دریافت وام قرض الحسنه از بانک رسالت را دارند ایجاد شده است. به طوری که آن ها در این سامانه باید اعتبارسنجی شوند تا مشکلاتی در قبال پرداخت قسط های خود به بانک نداشته باشند.

برای دریافت وام بانک رسالت چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

شما باید در سایت رسالت به آدرس اینترنتی imerat.ir ثبت نام کنید و در آن جا با درج اطلاعاتی اعتبارسنجی کنید. در صورتی که سامانه، اعتبارسنجی شما را تایید کند، آنگاه می توانید برای دریافت وام قرض الحسنه اقدام کنید.

آیا امکان دانلود اپلیکیشن سامانه مرات بانک رسالت و نصب آن بر روی گوشی موبایل وجود دارد؟

بله، در حال حاضر کلیه دارندگان گوشی موبایل اندروید می توانند با دانلود اپلیکیشن سامانه مرات بانک رسالت بر روی گوشی خود نسخه موبایلی آن را نصب کنند. در حالی که دارندگان گوشی آیفون نمی توانند از چنین نرم افزاری بر روی گوشی خود داشته باشند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *