سامانه های اجتماعی

سامانه مالیار malyar.ir

یکی از سامانه های متعلق به وزارت جهاد کشاورزی، سامانه مالیار است که به منظور توزیع عادلانه نهاده های دامی و نظارت بر انجام این کار راه اندازی شده است. وزارت جهاد کشاورزی برای انجام امورات حوزه فعالیت خود سامانه های مختلفی را فعال کرده و در دسترس مخاطبان آن ها قرار داده است تا میزان مراجعات حضوری به مراکز استانی کاهش یافته و روند انجام امورات تسریع یابد.

در حال حاضر اشخاص مختلفی اعم از عاملین فروش، کارشناسان پهنه، مدیران کارخانجات خوراک دام و… امکان ورود به سایت مالیار را دارند. با توجه به اهمیت انجام توزیع عادلانه نهاده های دامی و نظارت بر این امر، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت مالیار بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه مالیار

ستاد اقتصادی دولت در سال 1399 تصمیم گرفت تا وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه وزارت جهاد کشاورزی، تمامی امورات مربوط به تامین و توزیع نهاده های دامی مورد نیاز کشور را به انجام برسانند. بر اساس این تصمیم وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تامین، تخصیص ارز مورد نیاز، توزیع نهاده های دامی و نظارت بر این روند را بر عهده گرفت. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز عهده دار ثبت سفارش نهاده های دامی مورد نیاز کشور شده است.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدیریت ممیزی بر روی لینک کلیک کنید.

وزارت جهاد کشاورزی سامانه مالیار را به منظور انجام امورات توزیع نهاده های دامی و نظارت بر این امر راه اندازی کرده تا از این طریق واسطه ها، افراد سودجو و توزیع ناعادلانه نهاده های دامی حذف شوند. البته تحقق اهداف راه اندازی سایت مالیار وابسته به انجام پهنه بندی، پلاک کوبی و هویت گذاری دام ها می باشد.

ورود به سامانه مالیار malyar.ir

سامانه مالیار توسط وزارت جهاد کشاورزی و به منظور توزیع عادلانه نهاده های دامی در کشور راه اندازی شده است. البته امورات این سامانه برخلاف سامانه بازارگاه جهاد کشاورزی، در سطح استان ها به انجام می رسند. با مشخص شدن تعداد دام، محل دامداری و سایر مشخصات و اطلاعات مربوط به حوزه فعالیت دامداران، دیگر تخلفی در توزیع نهاده های دامی انجام نشده و روند آن به صورت عادلانه پیش می رود.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت مالیار را دارید باید نشانی اینترنتی malyar.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس نقش خود را برای ورود به پنل کاربری انتخاب کنید.

ورود به سامانه مالیار

در مرحله جدید باید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود به بخش کاربری” کلیک کنید.

وارد شدن به پنل کاربری سامانه malyar.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه صدور مجوز مراکز بهزیستی بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه مالیار malyar.ir

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم، سایت مالیار در راستای کاهش تخلفات و در عین حال توزیع عادلانه نهاده های دامی در کشور راه اندازی شده است. توزیع عادلانه نهاده ها نیز از طریق انجام پهنه بندی کارشناسی شده، انجام خواهد شد. در حال حاضر سامانه مالیار دارای امکانات مختلفی است که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

  • عشایر استان ها نیز امکان ثبت نام در سایت مالیار را دارند، برای انجام این کار باید از طریق شرکت های تعاونی عشایری اطلاعات خود را ثبت و دام ها را پلاک کوبی کنند.
  • راه اندازی سایت مالیار سبب کاهش سودجویی، عدم امکان استفاده از یک دام در دو محل و کاهش میزان قاچاق نهاده های دامی شده است.

برای اطلاع از امکانات سامانه شفافیت بهزیستی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به سایت مالیار جهاد کشاورزی وارد شویم؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی malyar.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سایت مالیار باید رمز عبور در اختیار داشته باشیم؟

بله، نام کاربری و رمز عبور به هنگام ثبت نام برای شما فعال می شوند.

آیا دامداران نیز امکان ورود به سایت مالیار جهاد کشاورزی را دارند؟

بله، این امکان برای دامداران در سایت مالیار فراهم است.

هدف از راه اندازی سایت مالیار جهاد کشاورزی چیست؟

این سامانه به منظور توزیع عادلانه نهاده های دامی در کشور و نظارت بر انجام این امر راه اندازی شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *