سامانه های مالی و سرمایه

سامانه فام fam-bank.com

مشاهده آگهی های مزایده اموال بانک ها از طریق ورود به سامانه فام امکان پذیر می باشد. در حال حاضر بسیاری از بانک های کشور دارای اموال مازادی هستند که بعد از انجام مراحل کارشناسی و قیمت گذاری به صورت قانونی به مزایده گذاشته می شوند. شرکت فام یا به عبارت دیگر شرکت فروش اموال مازاد بانک ها مراحل آماده سازی املاک جهت برگزاری مزایده ها را فراهم می کند.

لازم به ذکر است امکان ورود به سایت فام، ثبت درخواست و شرکت در مزایده های برگزار شده برای عموم مردم فراهم شده است. با توجه به تعدد بخش های سایت فام و تمایل بسیاری از مردم برای شرکت در چنین مزایده هایی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه فام بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه فام fam-bank.com

شرکت فروش اموال مازاد بانک ها یا همان فام در سال 1387 بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، به پیشنهاد وزارت اقتصاد و امور دارایی، بانک مرکزی و پیشنهاد و سهم 10 بانک دولتی کشور تاسیس شده است. شرکت مذکور با هدف انجام مراحل کارشناسی اموال مازاد بانک ها، فراهم سازی شرایط برگزاری مزایده، اعلام برنده، نقل و انتقال سند و سایر امورات مربوط به فروش املاک تاسیس شده است.

جهت آشنایی با سامانه بام بانک ملی، بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع شرکت فام ارتباط دهنده فروش اموال مازاد بانک ها به خریداران است، زیرا عموم مردم می توانند از طریق انجام مراحل الزامی در مزایده های فام شرکت کنند. بهتر است بدانیم شرکت فام علاوه بر اینکه اموال مازاد بانک ها را از طریق مزایده به فروش می رساند بلکه امکان فروش اموال اشخاص حقوقی مرتبط با بخش دولتی و خصوصی را نیز فراهم می کند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام در اینترنت بانک صنعت و معدن مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سامانه فام را دارید باید نشانی اینترنتی fam-bank.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سامانه فام

چنانچه قبلا در سامانه فام ثبت نام کرده و حال قصد ورود به پنل کاربری خود را دارید، باید مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به پنل کاربری سامانه فام

سپس در مرحله جدید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سایت فام

توجه داشته باشید امکان بازیابی رمز عبور سایت فام برای کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند در همین مرحله فراهم شده است.

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک مسکن، بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام فام fam-bank.com

درمورد استفاده از بخش های مختلف سامانه فام بهتر است بدانیم ورود به برخی از بخش ها و استفاده از امکانات آن، نیازی به ثبت نام در سامانه ندارد، برای مثال اطلاع از جزئیات آگهی های مزایده، آرشیو تصاویر و عکس ها بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در دسترس هستند.

در کنار چنین بخش هایی، خرید پاکت مزایده و شرکت در مزایده های اموال مازاد بانک ها مستلزم ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه فام می باشند.

جهت آشنایی با سایت بانک دی و امکانات آن، کلیک کنید.

ذکر این نکته ضروری است که افرادی می توانند در مزایده های فام شرکت کنند که پاکت مزایده را از همین سایت خریداری کرده و بعد از پرداخت 5 درصد از مبلغ پایه ملک مورد مزایده، مدارک مربوطه را به یکی از کارگزاری های استانی و یا دفتر مرکزی این شرکت در تهران به صورت حضوری تحویل دهند.

بنابراین چنانچه قصد ثبت نام در سامانه فام را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی fam-bank.com وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه فام

در مرحله جدید ابتدا از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید، سپس مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و در نهایت گزینه “ثبت نام” در قسمت انتهایی صفحه را انتخاب کنید.

ورود اطلاعات کاربری

جهت آشنای با سامانه سهام عدالت و نحوه ورود به آن، کلیک کنید.

امکانات سامانه فام

در قسمت های قبلی همین مقاله هدف از تاسیس شرکت فام را توضیح دادیم و به برخی از امکانات سامانه فام نیز اشاره کردیم. حال قصد داریم در ادامه مطلب به تعداد بیشتری از امکانات سامانه فروش اموال مازاد بانک ها اشاره کنیم:

بانک اطلاعات اموال قابل واگذاری

در این بخش از سایت فام اطلاعات تمامی اموالی که قابل واگذاری هستند با جزئیات مربوط به آن ها نمایش داده شده اند، دسترسی به این بخش بدون نیاز به ثبت نام در سایت امکان پذیر است.

جستجو ملک

چنانچه قصد جستجو املاک بر اساس معیارهای مورد نظر خود را داشته باشید، این امکان در بخش جستجو ملک سایت فام برای شما فراهم شده است.

آرشیو مزایده

در بخش آرشیو مزایده، لیست تمامی مزایده های سایت فام قابل دسترس می باشد، بنابراین با مراجعه به این بخش می توانید به راحتی از جزئیات مزایده های برگزار شده مطلع شوید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام ازدواج، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

مزایده آنلاین

چنانچه مزایده ای به صورت آنلاین انجام شود، شرکت کنندگان می توانند با ورود به این بخش از سایت فام در مزایده مورد نظر حضور داشته باشند.

خرید پاکت مزایده آنلاین

همانطور که گفتیم شرکت کنندگان در مزایده های فام باید از طریق همین سایت نسبت به خرید پاکت مزایده و سپس تحویل مدارک به صورت حضوری به کارگزاری ها و یا دفتر مرکزی فام اقدام کنند.

آگهی های مزایده

در صفحه اصلی سامانه فام امکان مشاهده آگهی های مزایده اموال مازاد بانک ها برای عموم مردم فراهم شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه شمس، بر روی لینک کلیک کنید.

شکایات

چنانچه درمورد خدمات شرکت فروش اموال مازاد بانک ها یا همان فام شکایت داشته باشید این امکان برای شما فراهم شده تا به صورت غیر حضوری و از طریق مراجعه به سایت این شرکت، شکایت خود را به ثبت برسانید.

آرشیو فیلم ها و تصاویر

یکی دیگر از بخش های سایت فام مربوط به آرشیو فیلم ها و تصاویر مزایده های برگزار شده توسط این شرکت است.

چگونه می توان به سامانه فام وارد شد؟

برای ورود به سایت فام باید از نشانی اینترنتی fam-bank.com استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سایت فام باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

ورود به صفحه اصلی سایت مذکور و استفاده از برخی امکانات آن نیازی به ثبت نام در سامانه ندارد، ولی ورود به برخی از بخش ها مستلزم ایجاد حساب کاربری است.

آیا عموم مردم می توانند در مزایده های سایت فام شرکت کنند؟

بله، البته باید درخواست خود را تحت شرایطی که در همین مقاله توضیح داده شده است به ثبت برسانید.

آیا امکان مشاهده جزئیات دقیق ملک های مورد مزایده در سایت فام وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت فام فراهم شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *