سامانه های تحصیلی

سامانه عقیق aghigh.ayandehsazan.ir

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی با راه اندازی سامانه عقیق فضا و بستر مناسبی را برای ایجاد ارتباط میان انجمن های دانش آموزی سراسر کشور فراهم کرده است. در سایت عقیق امکانات مختلفی فراهم شده تا اعضاء انجمن ها بتوانند از تجربیات یکدیگر بهره مند شده، در مسابقات و فعالیت های فرهنگی شرکت کنند و همچنین تصاویر مربوط به فعالیت های انجام شده و نتایج به دست آمده را به اشتراک بگذارند.

بدون شک سایت عقیق می تواند به بهبود عملکرد انجمن های اسلامی دانش آموزی کمک کرده و زمینه ساز انجام فعالیت های مهم فرهنگی و آموزشی باشد. باتوجه به اهمیت خدمات و امکانات سامانه مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت عقیق بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه عقیق

در حال حاضر سازمان، اداره، انجمن، اتحادیه و به طور کلی نهادی در کشور وجود ندارد که بسترهای غیر حضوری و آنلاین را برای ارائه خدمات به مخاطبان خود ایجاد نکرده باشد. اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی نیز به منظور ایجاد ارتباط میان انجمن های مدارس سراسر کشور اقدام به راه اندازی سامانه عقیق کرده است. سایت عقیق را می توان به عنوان بستری مناسب جهت انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی و حتی صحبت اعضاء مختلف انجمن های اسلامی دانش آموزی معرفی کرد.

برای اطلاع از بخش های پورتال سازمان فنی و حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید.

در سایت عقیق اعضاء می توانند از نتایج فعالیت هایی که انجام داده اند تصویر تهیه کرده و به اشتراک بگذارند، سایر اعضاء نیز می توانند نظرات خود را به ثبت برسانند. بنابراین می توان سامانه عقیق را یک شبکه اجتماعی فرهنگی دانست که دارای زیر مجموعه های مختلفی است. در سایت عقیق خدمات گسترده ای اعم از برگزاری دوره های مختلف الگو سازی، داوری و… در اختیار کاربران قرار می گیرند.

ورود به سامانه عقيق aghigh.ayandehsazan.ir

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی سایت عقیق را برای بهبود خدمت رسانی به اعضاء انجمن های سراسر کشور راه اندازی کرده است. در سامانه مذکور بخش ها و امکانات مختلف فرهنگی و آموزشی در دسترس کاربران قرار گرفته اند که دسترسی به بسیاری از آن ها مستلزم ثبت نام در سامانه عقیق و ایجاد حساب کاربری است. البته دسترسی به برخی از بخش ها همچون اخبار، اطلاعیه ها و گزارشات نیازی به ثبت نام نداشته و برای عموم مردم امکان پذیر هستند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اورسان پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قبلا در سایت عقیق ثبت نام کرده اید حال برای ورود به پنل کاربری خود باید از طریق نشانی اینترنتی aghigh.ayandehsazan.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از سمت چپ تصویر بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه عقیق

در مرحله جدید باید کد یا شناسه ملی خود را به همراه رمز عبور در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

وارد شدن به پنل کاربری سامانه عقیق

برای اطلاع از بخش های سایت سنجش پزشکی بر روی لینک کلیک کنید.

عضویت در سامانه عقیق aghigh.ayandehsazan.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله به معرفی اهداف راه اندازی سایت عقیق پرداختیم، همچنین نحوه ورود به سامانه را نیز توضیح دادیم. همانطور که گفتیم برای دسترسی به بخش های اصلی سامانه عقیق باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی aghigh.ayandehsazan.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “عضویت” کلیک نمایید.

عضویت در سامانه عقیق

در مرحله جدید ابتدا کد ملی و شماره موبایل خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه عقیق

با انجام مراحل قبلی یک کد به منظور انجام احراز هویت برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. به محض دریافت کد آن را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در سایت aghigh.ayandehsazan.ir

در نهایت وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که باید مشخصات خواسته شده را وارد کرده، رمز عبور دلخواه خود را تعیین و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

درج مشخصات در سایت عقیق

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت نهاد بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سامانه عقیق

در حال حاضر امکانات مختلفی از طریق ورود کاربران به سایت عقیق در دسترس هستند. در واقع سامانه مذکور به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به اعضاء انجمن های اسلامی دانش آموزی سراسر کشور راه اندازی شده است. به منظور آشنایی بیشتر با خدمات و امکانات سامانه عقیق، در ادامه مطلب به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم:

  • اطلاعیه و اخبار
  • ثبت، بررسی و تایید فعالیت ها
  • نمایش برترین فعالیت ها و انجمن ها
  • فروشگاه محصولات مجازی
  • تقویم پیشرفته کاری
  • شبکه اجتماعی جهت اشتراک نتیجه فعالیت ها

در ادامه مطلب به بررسی جزئیات چند بخش مهم از سایت عقیق می پردازیم:

لیگ

تمامی فعالیت های انجام شده توسط انجمن های سراسر کشور در این بخش قابل مشاهده هستند. همچنین مشاهده انجمن های شهر و استان به ترتیب امتیازاتی که کسب کرده اند نیز فراهم است.

مدرسه من

در این بخش امکان مشاهده برنامه هایی که تا به حال ثبت کرده اید فراهم است. همچنین می توانید برنامه های جدید را در مدرسه من به ثبت برسانید.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه امریه وزارت علوم بر روی لینک کلیک کنید.

فروشگاه

در بخش فروشگاه امکان ثبت سفارش جهت خرید محصولاتی که توسط دفتر مرکزی یا دفاتر استان ها تولید شده اند، فراهم است.

امتیاز بده بگیر

امکان مشاهده فعالیت های ثبت شده در دسته بندی های مختلف داغ ترین ها، پر بازدید ترین ها، بدون امتیاز و… و امتیاز دهی به آن ها در این قسمت از سامانه عقیق فراهم می باشد.

اطلاعیه و محتوا

در این بخش از سایت عقیق تمامی اخبار و اطلاعیه های مرتبط با انجمن های اسلامی دانش آموزی منتشر می شوند.

برای اطلاع از امکانات سامانه آموزش مداوم بر روی لینک کلیک کنید.

همراز

امکان مشاهده سوالات مطرح شده دانش آموزان از اساتید مرکز فرهنگی آینده سازان فراهم شده، همچنین شما نیز می توانید سوالات خود را در این بخش مطرح کنید.

چگونه می توان به سامانه عقیق وارد شد؟

برای ورود به سایت عقیق باید از نشانی اینترنتی aghigh.ayandehsazan.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا می توانیم در سایت عقیق ثبت نام کنیم؟

بله، امکان ثبت نام اعضاء انجمن های اسلامی دانش آموزی سراسر کشور در سایت عقیق فراهم است.

آیا در سایت عقیق امکان صحبت کردن اعضاء با یکدیگر وجود دارد؟

بله، یکی از اهداف راه اندازی سایت عقیق برقراری ارتباط میان انجمن های اسلامی دانش آموزی سراسر کشور است.

آیا نتایج فعالیت های فرهنگی انجمن های اسلامی دانش آموزی در سایت عقیق درج می شوند؟

بله، کاربران می توانند نتیجه فعالیت های خود را در سایت عقیق به ثبت برسانند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *