سامانه های تحصیلی

سامانه صدیق isadiq.ir

سامانه صدیق، یکی از سامانه های آموزشی کشور است که بعد از شیوع ویروس کرونا راه اندازی شده است. این سامانه در راستای ادامه آموزش های درسی و کلاسی ایجاد شده است و مخصوص مدارس امام صادق (ع) می باشد. در واقع سامانه مذکور تنها برای مدارس امام صادق علیه‌السلام ایجاد شده است و کلیه دانش آموزان و معلمانی که در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند باید از آن استفاده کنند.

مدارس امام صادق علیه‌السلام از جمله مدارس برتر کشور است که در استان های مختلف شعبه های دخترانه و پسرانه دارد. در آن دانش آموزان با بهترین امکانات آموزشی تحصیل می کنند. کلاس های حضوری این مدارس با شیوع ویروس کرونا منحل شد اما با راه اندازی سامانه صدیق، این کلاس ها به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار می شوند.

سامانه نامبرده به آدرس اینترنتی isadiq.ir را با نام سامانه آموزش مجازی مدارس امام صادق نیز می شناسند. به طوری که خدمات آموزش مجازی را به نحو احسن در شعب مختلف در سراسر کشور ارائه می دهد. در حال حاضر این سایت برای کلیه مدارس دوره متوسطه دخترانه و پسرانه امام صادق (ع) قابل دسترسی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کلیک کنید.

با توجه به این که مدارس امام صادق (ع) از جمله مدارس مهم کشور هستند و دانش آموزان زیادی تحت نظر آن‌ها آموزش می بینند لذا بسیار لازم است که دانش آموزان و معلمان با نحوه ورود به سایت صدیق isadiq.ir و ثبت نام در آن آشنایی داشته باشند. به همین دلیل در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

معرفی سامانه صدیق

مدارس امام صادق، یکی از مدارسی است که با ارائه خدمات آموزشی مانند راه اندازی آزمایشگاه ها و بهره‌گیری از معلمان خبره و با سواد قصد دارد آموزش فوق العاده ای را برای دانش آموزان فراهم کند. این مدارس به صورت خصوصی و غیر دولتی فعالیت می کند و خدماتی که در این مدارس ارائه می شود نسبت به مدارس دولتی بهتر و بیشتر است.

برای دریافت مدرکت تحصیلی و پیگیری آن می توانید به سامانه استعلام مدرک تحصیلی مراجعه کنید.

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا کلاس های این مدارس مانند کلیه مدارس دیگر در کشور غیر حضوری شوند. به طوری که با راه اندازی سایت صدیق از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کردند. در حال حاضر کلیه دانش آموزان با مراجعه به این سامانه می توانند از خدمات آموزش مجازی آن استفاده کنند.

در حال حاضر سایت صدیق برای شما به عنوان یکی از معلمان و دانش آموزانی که در این مدارس مشغول به تحصیل هستید قابل استفاده است. در این سایت خدمات زیادی در زمینه آموزش مانند برگزاری کلاس ها، آزمون های آنلاین و غیره ارائه می شود. شما نیز با ورود به سامانه صدیق می توانید از کلیه خدمات آن استفاده کنید.

ورود به سایت صدیق isadiq.ir

سایت صدیق مدارس امام صادق (ع) با هدف ادامه روند آموزشی به صورت آنلاین و غیر حضوری ایجاد شده است و کلیه خدمات لازم برای آموزش شما را فراهم کرده است. در صورتی که قصد استفاده از امکانات سامانه صدیق را داشته باشید باید به عنوان کاربر وارد آن شوید. شما با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سایت صدیق شوید که در ادامه روند ورود به این سایت را بیان می کنیم:

  • در مرورگر یکی از دستگاه های هوشمند خود آدرس اینترنتی isadiq.ir را جستجو کنید.
  • بعد از ورود به صفحه اصلی سایت، جهت ورود به پنل کاربری باید نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید سپس روی گزینه «ورود به سایت» کلیک کنید.
ورود به سامانه صدیق

پیش ثبت نام در سامانه صدیق

در صورتی که قصد داشته باشید در مدارس امام صادق علیه‌السلام درس بخوانید باید قبل از شروع سال تحصیلی جدید اقدام به پیش ثبت نام در سایت صدیق کنید. به منظور این کار باید به شرایط ثبت نام در مدارس سامانه صدیق دقت کنید. در صورتی که واجد شرایط برای تحصیلی در مدارس امام صادق علیه‌السلام بودید، آنگاه می توانید مراحل پیش ثبت نام در سایت را انجام دهید.

برای راهنمایی بیشتر در مورد تشکیل پرونده سلامت دانش آموزان در مدارس مقاله سامانه پاس را مطالعه نمایید.

پیش ثبت نام مدارس آموزشی امام صادق (ع) به صورت مجازی و از طریق سایت isadiq.ir انجام می گیرد. حال در صورتی که قصد پیش ثبت نام در سایت صدیق را داشته باشید باید در زمان تعیین شده به سایت مراجعه کنید. معمولا پیش ثبت نام در سامانه صدیق از اسفند ماه سال تحصیلی قبل شروع می شود. بنابراین شما برای ثبت نام سال تحصیلی 1402-1403 باید در اسفندماه سال 1401 به سایت مراجعه کنید و مراحل پیش ثبت نام آن را انجام دهید. حال راهنمای پیش ثبت نام در سامانه صدیق را به شکل زیر بیان می کنیم:

  • در مرورگر خود آدرس اینترنتی isadiq.ir را جستجو کنید و پس از ورود به سایت اصلی در بخش “آغاز پیش ثبت نام اینترنتی” ، روی گزینه «اطلاعات بیشتر» کلیک کنید.
ثبت نام در سامانه صدیق
  • حالا باید نام مدرسه مورد نظر خود را از میان مدارس موجود انتخاب کنید تا به بخش پیش ثبت نام مدارس موردنظر خود هدایت شوید.
انتخاب مدرسه در سامانه isadiq.ir
  • پس از ورود به بخش پیش ثبت نام، کد ملی خود را درج نموه و روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.
تاریخ شروع پیش ثبت نام در سامانه صدیق
  • در فرم ظاهر شده اطلاعات شناسنامه ای خود را به دقت وارد کنید. سپس فایل عکس دانش آموز را در سامانه بارگذاری کنید.
  • در نهایت نیز با واریز وجه پیش ثبت نام در سامانه صدیق می توانید مراحل ثبت نام خود در را مدارس امام صادق علیه‌السلام به اتمام برسانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش کلیک کنید.

شما با انجام مراحل بالا به راحتی می توانید پیش ثبت نام در سامانه صدیق را در مدارس مختلف امام صادق علیه‌السلام را انجام دهید. حال اگر هر گونه سوالی دارید می توانید جهت برطرف کردن آن با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

سایر امکانات سامانه صدیق isadiq.ir

سایت صدیق با هدف ارائه خدمات آموزشی آنلاین و غیر حضوری به دانش آموزان و معلمان مدارس امام صادق علیه‌السلام ایجاد شده است. به طوری که کلیه خدمات خود را به کمک همین سامانه ارائه می دهد. در حال حاضر کلیه امکانات سامانه isadiq.ir به 3 بخش زیر تقسیم می شود:

برای اطلاع از سامانه المپیاد دانش آموزی و زمان مشخص برگزاری آزمون ها روی لینک آبی کلیک کنید.

برگزاری آزمون های مختلف آنلاین: در سایت صدیق آزمون های مختلف آنلاینی را می توان با کیفیت بالا و امنیت بیشتر برگزار کرد. به طوری که شما در پایه های تحصیلی مختلف می توانید در این آزمون ها شرکت کنید.

برگزاری کلاس های درس آنلاین: کلیه معلمان می توانند کلاس های درس مختلف خود را به صورت آنلاین در این سامانه برگزار کنند. این کلاس ها می تواند برای دروس پایه های دبستان تا دبیرستان باشد. به طوری که هیچ گونه محدودیتی در برگزاری نوع کلاسهای درسی وجود ندارد لذا معلمان از این طریق می توانند کلاس های درس عقب مانده خود را برگزار کنند.

جهت ارتباط با کارشناسان سامانه نماد مدارس کلیک کنید.

برگزاری فعالیت های فرهنگی: با غیر حضوری شدن کلاس های درس در مدارس امام صادق (ع) امکان برگزاری فعالیت های فرهنگی به صورت آنلاین نیز در سامانه صدیق برای شما فراهم شده است. در حال حاضر با ورود به این سامانه می توانید از فعالیت های فرهنگی مختلفی که در آن تعریف شده است استفاده کنید و از خدمات و امتیازات آن بهره ببرید.

سوالات متداول

سامانه صدیق چیست؟

سایت صدیق برای برگزاری کلاس های درسی و فرهنگی دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس امام صادق علیه‌السلام در سراسر کشور راه اندازی شده است.

امکانات سامانه صدیق کدام هستند؟

در سایت صدیق کلیه خدمات آموزشی و فرهنگی که در مدارس آن ارائه می شود، وجود دارند. به طوری که امکان برگزاری کلاس های درس و آزمون های َآنلاین در آن فراهم شده است. هم چنین دانش آموزان می توانند در فعالیت های فرهنگی تعریف شده در بخش های مختلف سایت استفاده کنند.

هزینه پیش ثبت نام در سایت صدیق چقدر است؟

معمولا هزینه پیش ثبت نام در سایت صدیق با توجه به پایه تحصیلی و موقعیت دانش آموزان متفاوت است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *