سامانه های اجتماعی

سامانه شهروند سپاری شیراز eshahr.shiraz.ir

سامانه شهروند سپاری شیراز، با هدف ارائه خدمات مربوط به شهرداری شیراز ایجاد شده است. با وجود این سامانه مراجعات حضوری به شهرداری شیراز برای انجام امور مختلف کاهش یافته است زیرا اکثر امور مربوط به شهرداری شیراز در این سایت انجام می گیرد. از این سامانه علاوه بر ساکنان شهر شیراز متقاضیان شهرهای دیگر در شیراز نیز می توانند استفاده کنند. سایت شهروند سپاری شیراز با پیاده سازی طرح «شهروند سپاری شیراز» ایجاد شده است و در حال حاضر خدمات خود به مناطق 11 گانه شیراز ارائه می دهد.

سامانه شهروند سپاری شیراز به نشانی اینترنتی eshahr.shiraz.ir در فاز دوم خود قرار دارد و کلیه شهروندان شیراز می توانند به این سامانه دسترسی داشته باشند. این سایت هم اکنون امکانات زیادی مانند جستجوی ملک، عدم خلاف اینترنتی و غیره را برای کاربران خود عرضه می کند. بنابراین استفاده از این سامانه می تواند برای شهروندان شیراز و سایر متقاضیان مفید باشد. به همین دلیل در ادامه مقاله قصد داریم در مورد معرفی سایت شهروند سپاری شیراز، نحوه ورود، عضویت و امکانات آن صحبت کنیم.

معرفی سامانه شهروند سپاری شیراز

شهردار شیراز برای ارائه خدمات شهرداری خود به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام به راه اندازی سایت شهروند سپاری شیراز کرده است. این سامانه یک سایت جدیدی است که مراحل اولیه آن در سال 1398 راه اندازی شد و از آن پس تاکنون به شهروندان شیراز خدمات مختلفی ارائه می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه رهتاب کلیک کنید.

فاز اول سایت شهروند سپاری شهر شیراز، با هدف پاسخ گویی به استعلام آپارتمان های مسکونی ایجاد شده بود. به دلیل استقبال شهروندان از این فاز، در سال 1400 فاز دوم آن نیز اضافه شد و در نتیجه خدمات جدیدی به سامانه شهروند سپاری شیراز افزوده شد. در فاز دوم سایت شهروند سپاری شیراز امکان ثبت درخواست اینترنتی خدمات غیر حضوری اجرا شد.

البته پیش بینی می شود که کارتابل فاز سوم سامانه شهروند سپاری شیراز به زودی راه اندازی شود و در آن خدمات ویژه ای را به سامانه اضافه کنند. در حال حاضر سایت شهروند سپاری شیراز خدمات خود را در مناطق 11 گانه شیراز عرضه می‌کند. خدماتی که در آن عرضه می شود، قبلا از طریق مراجعه حضوری به شهرداری شیراز اجرا می شدند.

ورود به سامانه شهروند سپاری شیراز eshahr.shiraz.ir

هم اکنون شما به عنوان یکی از شهروندان شیراز می توانید بیشتر خدمات مربوط به شهرداری خود را از طریق سایت شهروند سپاری شیراز انجام دهید. برای استفاده از خدمات سامانه شهروند سپاری شیراز باید وارد این سایت شوید.

برای آشنایی با سامانه ایرانیان اصناف روی لینک کلیک کنید.

ورود به سایت شهروند سپاری شیراز تنها از طریق نام کاربری و کلمه عبور امکان پذیر است. بنابراین در صورتی که قصد ورود به سامانه شهروند سپاری شیراز را داشته باشید باید قبلا عضو سامانه شده باشید تا نام کاربری و کلمه عبور شما در سامانه وجود داشته باشد. در ادامه مقاله به نحوه ورود به سایت شهروند سپاری شیراز برای شما که دارای نام کاربری و کلمه عبور هستید را بیان می کنیم:

  • در یکی از مرورگر های خود آدرس اینترنتی eshahr.shiraz.ir را جستجو کنید.
  • در نتایج مشخص شده جستجو گوگل روی صفحه اصلی سامانه شهروند سپاری شیراز کلیک کنید تا وارد آن شوید.
ورود به سامانه شهروند سپاری شیراز
  • بعد از ورود به سایت شهروند سپاری شیراز جهت اتصال به پنل کاربری خود باید روی گزینه «ورود» در بالای سایت کلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهگیری تیپاکس کلیک نمایید.

آموزش ورود به سامانه شهروند سپاری شیراز
  • در صفحه جدید باز شده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
ورود به سامانه eshahr.shiraz.ir

عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز eshahr.shiraz.ir

برای استفاده از خدمات آنلاین سایت شهروند سپاری شیراز باید در این سامانه عضو شوید تا با دریافت نام کاربری و کلمه عبور خود بتوانید وارد آن شوید. برای عضویت در سایت شهروند سپاری شیراز لازم است فرم مربوط به ثبت نام را در سایت تکمیل کنید تا پنل کاربری شما ایجاد شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ارزش افزوده و کار با آن روی لینک کلیک کنید.

خوب است بدانید که همه مراحل عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز به صورت آنلاین و اینترنتی است و شما تنها با ورود به سایت شهروند سپاری شیراز می توانید مراحل ثبت نام خود را انجام دهید:

  • وارد سایت eshahr.shiraz.ir شوید.
  • برای عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز روی گزینه “ورود” در بالای صفحه کلیک کنید.
عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز
  • جهت شروع عضویت خود در سامانه، روی گزینه «عضویت» کلیک کنید.
عضویت در سامانه eshahr.shiraz.ir
  • در صفحه جدید باز شده، فرم عضویت در سایت شهروند سپاری شیراز را مشاهده خواهید کرد که برای دریافت نام کاربری و کلمه عبور لازم است این فرم را به دقت تکمیل کنید و در آن اطلاعات شخصیت حقوقی یا حقیقی خود را وارد کنید سپس بر روی گزینه “ثبت عضویت” کلیک نمایید.

برای اطلاع از سامانه برق من کلیک کنید.

تکمیل فرم ثبت نام
  • در نهایت نیز روی گزینه «ثبت اطلاعات» کلیک کنید.
مراحل عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز

با انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید به عضویت سایت شهروند سپاری شیراز درآیید. اگر هنگام کار با این سامانه، به هر گونه خطای سیستمی یا مشکل برخورد کردید می توانید برای حل آن‌ها با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل نمایید.

سایر امکانات سامانه شهروند سپاری شیراز

سایر امکانات سامانه شهروند سپاری

همان گونه که ذکر شد هدف اصلی راه اندازی سامانه شهروند سپاری شیراز ارائه خدمات غیرحضوری شهرداری شیراز است. به طوری که در حال حاضر اکثر امور مربوط به شهرداری شیراز از طریق همین سامانه اجرا می شود. هر چند که خدمات و سایر امکانات سایت شهروند سپاری شیراز بسیار زیاد است اما در ادامه به مهم ترین آن‌ها اشاره می کنیم:

برای ورود به سامانه جامع انبارها کلیک کنید.

ارائه پروانه اینترنتی شهروند:

با وجود سامانه شهروند سپاری شیراز، دیگر نیازی نیست برای دریافت پروانه به شهرداری شیراز مراجعه کنید. شما با ورود به سایت شهروند سپاری شیراز می توانید به راحتی از خدمات پروانه اینترنتی شهروند استفاده کنید. برای این کار لازم است درخواست خود را در این بخش ثبت کنید.

امکان دریافت پایان کار اینترنتی شهروند:

شما با ورود به بخش پایان کار اینترنتی شهروند سامانه eshahr.shiraz.ir می توانید آن را به صورت آنلاین دریافت کنید و همه امور مربوط به آن را از طریق همین سامانه انجام دهید و نیازی به مراجعه حضوری به شهرداری شیراز ندارید.

ارائه عدم خلاف اینترنتی شهروند:

در برخی از مواقع شما نیاز به دریافت عدم خلاف از شهرداری شیراز دارید که برای این کار قبلا به صورت حضوری به شهرداری شیراز مراجعه می کردند اما با راه اندازی سایت شهروند سپاری شیراز شما می توانید با ورود به پنل کاربری خود و مراجعه به بخش عدم خلاف اینترنتی شهروند آن را دریافت کنید.

جهت کار با سامانه ثبت من اداره ثبت اسناد روی لینک کلیک نمایید.

پاسخ استعلام اینترنتی شهروند شیراز:

شما با عضویت در سایت شهروند سپاری شیراز می توانید استعلامات لازم را در خصوص بخش های مختلف شهرداری دریافت کنید. هم چنین امکان دریافت پاسخ استعلام اینترنتی شهروند نیز در این سامانه وجود دارد.

امکان دریافت پاسخ استعلام آپارتمان های مسکونی:

در این بخش، استعلامات آپارتمان های مسکونی شیراز ارائه می شود. در صورتی که شما قصد دریافت این خدمات را داشته باشید می توانید با ورود به سامانه شهروند سپاری شیراز از پاسخ استعلام آپارتمان های مسکونی خود در شیراز مطلع شوید.

صدور پروانه (موافقت اصولی):

پروانه و موافقت اصولی شهرداری، یکی از خدمات سایت شهروند سپاری شیراز است که شما می توانید آن را به صورت آنلاین در سامانه شهروند سپاری شیراز دریافت کنید.

برای ارتباط با سامانه جامع قبول پست کلیک کنید.

امکان مشاهده درخواست های پیشین:

اگر شما به عنوان یکی از کاربران حقیقی و حقوقی که در سایت eshahr.shiraz.ir درخواست داده باشید می توانید آن را در بخش درخواست های پیشین مشاهده کنید. در صورتی که قصد مشاهده درخواست های پیشین خود را داشته باشید می توانید با عضویت در سایت شهروند سپاری شیراز وارد پنل کاربری خود شوید و آن را مشاهده کنید.

دریافت سوابق پرداختی نوسازی:

سوابق پرداخت نوسازی از جمله خدماتی است که شهرداری شیراز به شما ارائه می دهد. اگر قصد استفاده از این خدمات را داشته باشید می توانید با ورود به پنل کاربری خود و درج کد نوسازی، سوابق پرداخت خود را به صورت اینترنتی و آنلاین دریافت کنید.

برای ورود به سامانه سیب کلیک کنید.

صدور دانش نامه شهرسازی:

یکی از خدمات عمومی که از طریق سایت شهروند سپاری شیراز به شهروندان شیراز ارائه می شود، دانش نامه شهرسازی است. شما برای دسترسی به این بخش خدمات شهرداری شیراز می توانید به سامانه eshahr.shiraz.ir مراجعه کنید. با مراجعه به این بخش آیین نامه های زیادی را مشاهده خواهید کرد که ضوابط و مقررات شهرسازی، ضوابط اندیس دار منطقه 10 و غیره از جمله آن‌ها هستند.

امکان استعلام و پیگیری قبوض نوسازی:

شهرداری شیراز به شهروندان خود قبوض زیادی را صادر می کند که قبوض نوسازی از جمله آن‌ها است. این قبوض به صورت حضوری و اینترنتی قابل پرداخت به شهرداری است. در صورتی که شما قصد پیگیری قبوض نوسازی خود را داشته باشید و در عین حال حساب کاربری نداشته باشید می توانید با ورود به بخش «پیگیری قبوض نوسازی» در سایت شهروند سپاری شیراز آن را پیگیری کنید. در غیر این صورت می توانید با عضویت در سامانه شهروند سپاری شیراز و با ورود به پنل کاربری خود از لیست قبوض نوسازی خود آن را پیگیری کنید.

استعلام بدهی عوارض نوسازی:

در سایت شهروند سپاری شیراز امکان پیگیری بدهی عوارض نوسازی وجود دارد. با مراجعه به سایت eshahr.shiraz.ir می توانید وارد بخش بدهی عوارض نوسازی خود شوید. پس از ورود به سامانه امکان پیگیری آن به دو روش برای شما وجود دارد. در اولین روش با درج کد نوسازی می توانید بدهی عوارض نوسازی خود را مشاهده کنید. در روش دوم نیز محدوده جغرافیایی ملک خود را از روی نقشه تعیین کنید و سپس با انتخاب آن می توانید بدهی عوارض نوسازی را استعلام بگیرید.

جهت کار با سامانه سیتا جهاد کشاورزی و ورود به مقاله روی آن کلیک کنید.

امکان محاسبه زیربنای ساخت در طبقات:

یکی دیگر از خدماتی که در سایت شهروند سپاری شیراز به شما ارائه می شود، محاسبه زیربنای ساخت در طبقات است. برای این کار می توانید به سامانه eshahr.shiraz.ir مراجعه کنید و با وارد کردن کد نوسازی یا انتخاب موقعیت ملک در نقشه زیر بنای ساخت در طبقات را محاسبه کنید.

امکان پیگیری درخواست:

وقتی در سایت شهروند سپاری شیراز درخواستی را ثبت می کنید معمولا یک کد به عنوان شماره درخواست به شما ارائه می شود. با یادداشت این شماره می توانید در مواقع دیگر جهت پیگیری درخواست خود از آن استفاده کنید. برای این کار لازم است به سایت شهروند سپاری شیراز مراجعه کرده و با رجوع به بخش پیگیری درخواست، کد درخواست خود را ثبت کنید تا آخرین وضعیت آن را استعلام بگیرید.

برای آشنایی با سامانه خرید آرد و مراحل دریافت آن روی لینک کلیک کنید.

برخورداری از نقشه جغرافیایی:

در صورتی که شما قصد دسترسی به نقشه شیراز را داشته باشید می توانید با مراجعه به بخش نقشه به جزییات جغرافیایی شهر شیراز برسید. هم چنین در صورت نیاز با وارد کردن کد نوسازی، نام معبر و غیره می توانید آن را در نقشه جستجو کنید و به جزییات این شهر از طریق آن برسید.

امکان تصدیق گواهی:

اگر شما از جانب شهرداری شیراز گواهی دارید می توانید برای اطمینان از صحت و اعتبار آن وارد بخش «تصدیق گواهی» در سایت شهروند سپاری شیراز شوید. پس از ورود به سامانه می توانید به دو روش مختلف گواهی خود را تصدیق کنید. در روش اول با وارد کردن کد نوسازی این گواهی را استعلام بگیرید. در روش دوم نیز کد الکترونیکی گواهی خود را وارد کنید. سپس با توجه به اطلاعات به دست آمده از صحت و اعتبار گواهی خود آگاه شوید.

فراهم کردن امکان تعویض مهندس:

در صورتی که شما به عضویت سایت شهروند سپاری شیراز در آمده‌ باشید می توانید برای تعویض مهندس خود به صورت غیر حضوری به سامانه شهروند سپاری شیراز مراجعه کنید و در بخش مربوط به آن برای تعویض مهندس خود درخواست دهید.

جهت اطلاع از پیگیری وام ودیعه مسکن کلیک کنید.

اعلام هوشمند ضابطه شهرداری:

یکی از خدمات و سایر امکانات سایت شهروند سپاری شیراز امکان مشاهده اطلاعات ملک و جزئیات مربوط به آن است. این اطلاعات را می توانید به صورت دقیق و بر اساس محدوده جغرافیایی مشاهده کنید. برای دریافت ضوابط و مقررات مربوط به شهرداری شیراز بر اساس طبقه بندی های انجام شده می توانید کد نوسازی را در بخش «اعلام هوشمند ضابطه» درج کرد. سپس آن را به صورت آنلاین و غیر حضوری دریافت کنید.

سوالات متداول

هدف از ایجاد سامانه شهروند سپاری شیراز چیست؟

سایت شهروند سپاری شیراز با هدف ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین برای شهروندان شیراز در سال 1398 ایجاد شده است. به طوری که شما با عضویت و ورود به این سایت می توانید از امکانات آن استفاده کنید.

امکانات سایت شهروند سپاری شیراز چیست؟

در سامانه شهروند سپاری شیراز خدمات و امکانات زیادی به شما ارائه می شود. به طوری که شما با مراجعه به پنل کاربری خود در سایت به نشانی اینترنتی eshahr.shiraz.ir می توانید همه آن‌ها را مشاهده کنید. در بالا به جزییات بیشتری در این خصوص اعلام کردیم. حال اگر شما بعد از مطالعه آن‌ها به راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشید می توانید با کارشناسان رسمی صحبت کنید.

چگونه در سایت سامانه شهروند سپاری شیراز عضو شویم؟

شما برای عضویت در سایت شهروند سپاری شیراز می توانید به صفحه اینترنتی eshahr.shiraz.ir مراجعه کنید و با زدن گزینه ثبت نام در سایت، فرم نام‌نویسی در سامانه شهروند سپاری شیراز را تکمیل کنید. بعد از تکمیل این فرم و تایید آن می توانید یک نام کاربری و رمز عبور دریافت کنید. حالا ثبت نام شما در سایت تمام شده و می توانید وارد پنل کاربری خود شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *