سامانه های مالی و سرمایه

سامانه شمس shams.bsi.ir

سامانه شمس، یکی از سامانه های آنلاین بانک صادرات ایران است که خدمات مختلفی را برای مشتریان خود ارائه می دهد؛ بنابراین اگر شما تمایل به دریافت خدمات غیر حضوری و مجازی بانک صادرات را داشته باشید می توانید به سامانه مذکور به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir مراجعه کنید.

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چگونه از امکانات سامانه شمس بانک صادرات استفاده کنیم یا وارد آن شویم؟ برای پاسخگویی به این سوال و سوالات مشابه در ادامه مقاله سامانه رسمی قصد داریم در مورد سامانه مذکور صحبت کنیم و امور مربوط به این سامانه مانند نحوه افتتاح حساب، راهنمای ثبت درخواست تسهیلات بانکی، راهنمای ثبت نام وام 200 میلیون و امکانات آن را بیان کنیم.

معرفی سامانه شمس

شعبه مجازی بانک صادرات ایران برای ارائه خدمات پرکاربرد بانکی خود سامانه شمس (پیشخوان مجازی خدمات الکترونیکی) را به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir ایجاد کرده است. لذا شما با ورود به این سامانه می توانید از خدمات آن استفاده کنید. سامانه شمس، خدمات بانکی خود را به 4 دسته مختلف تقسیم کرده است که همه آن ها را بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران ارائه می دهد.

جهت ورود به پیشخوان مجازی بانک رسالت کلیک کنید.

در سایت شمس بانک صادرات ایران خدمات الکترونیکی زیادی مانند درخواست اینترنتی تسهیلات و تعهدات، افتتاح حساب، دریافت دسته چک، رفع سوء اثر از چک برگشتی، فعال سازی خدمات بانکداری الکترونیکی، دریافت صورت حساب اینترنتی و ثبت نام در سامانه درخواست تعویق اقساط تسهیلات به مشتریان ارائه می شود. لذا شما برای استفاده از این خدمات آنلاین باید وارد سایت شمس بانک صادرات شوید.

ورود به سامانه شمس بانک صادرات

اگر شما در سامانه شمس حساب کاربری دارید می توانید با ورود به این سامانه از خدمات آنلاین آن استفاده کنید. برای ورود به پنل کاربری خود در سایت شمس باید کد ملی خود را درج کنید که مراحل آن را می توانید طبق روش زیر طی کنید:

جهت آشنایی با سایت سازمان حسابرسی مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

• در یکی از مرورگرهای خود عبارت «سامانه شمس بانک صادرات» به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir را جستجو کنید. سپس وارد آن شوید.

ورود به سامانه شمس بانک صادرات

• کد ملی و کد امنیتی را در قسمت های مشخص شده درج نموده و روی گزینه «دریافت کد ورود» کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه شمس بانک صادرات

• بعد از انجام مراحل بالا یک کد ورود به گوشی تلفن همراه شما ارسال می شود که کافی است آن را در قسمت مشخص شده درج کنید و سپس وارد سامانه شمس شوید.

نحوه افتتاح حساب در سامانه شمس بانک صادرات

خوب است بدانید که شما به عنوان یکی از کاربران بانک صادرات می توانید در سایت شمس، یک حساب بانکی ایجاد کنید. در گذشته برای افتتاح حساب در بانک صادرات باید به صورت حضوری اقدام می کردید؛ اما در حال حاضر به کمک سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی بانک صادرات می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت پست بانک ایران کلیک کنید.

برای افتتاح حساب بانکی در سایت شمس بانک صادرات باید وارد پنل کاربری خود در سایت پیشخوان شمس شوید. سپس گزینه «حساب و کارت» را انتخاب کنید و مراحل ثبت نام آن را جهت افتتاح حساب خود شروع کنید. در واقع شما برای افتتاح حساب بانکی در سایت شمس صادرات باید مراحل زیر را طی کنید:

• ابتدا طبق مراحل ذکر شده در بالا با درج کد ملی خود وارد پنل کاربری خود در سایت شمس شوید.
• روی گزینه «حساب و کارت» کلیک نمایید.

افتتاح حساب در سامانه شمس

• حالا گزینه «افتتاح حساب ریالی» را انتخاب کنید.

مراحل افتتاح حساب در سامانه shams.bsi.ir

• در این مرحله برای شما یک فرم ثبت نام نمایش داده می شود که در آن جا اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل و دقیق پر کنید. در این فرم، اطلاعات زیادی مانند شماره سریال کارت ملی لازم است. خوب است بدانید که شماره سریال کارت ملی تنها در کارت ملی هوشمند وجود دارد. حال بعد از آن که فرم افتتاح حساب در سایت شمس بانک صادرات را تکمیل کردید، بر روی گزینه “تایید و مرحله بعد” کلیک نمایید.

برای استفاده از امکانات سایت کارگزاری مفید کلیک کنید.

• در مراحل بعدی طبق دستورات خواسته شده در سایت شمس اقدام کنید تا یک حساب بانکی در سامانه شمس باز کنید.
خوب است بدانید که در بخش حساب و کارت سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی بانک صادرات ایران امکانات دیگری مانند خدمات بانکداری اینترنتی، فعال سازی و غیر فعال سازی پیام کوتاه، درخواست درگاه اینترنتی پرداخت و غیره نیز وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

راهنمای ثبت درخواست تسهیلات بانکی در سامانه شمس

بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بزرگترین بانک های کشور تسهیلات زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهد. معمولا این تسهیلات در طرح های مختلفی به آن ها ارائه می شود. تسهیلات ازدواج و جهیزیه، اقشار ویژه، کمیته امداد، بهزیستی، مسکن روستایی، کارت اعتباری همیاران سپهر 18 درصد، کارت اعتباری همیاران سپهر 15 درصد، طرح 67، طرح اعتباری سپهر، طرح تبسم، کارت اعتباری مرابحه اقساطی، تسهیلات مرابحه خرد-بدون ضامن در قالب کارت اعتباری، مرابحه بدون واریز قسط و غیره از جمله آن ها هستند.

جهت آشنایی با خدمات سایت کارگزاری بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

حال در صورتی که شما به عنوان یکی از مشتریان بانک صادرات ایران قصد دارید از تسهیلات بانک صادرات استفاده کنید باید وارد سامانه شمس شوید و در آن جا تسهیلات بانکی خود را انتخاب کنید و فرآیند مد نظرتان را انجام دهید. حال در زیر برای آشنایی شما جهت ثبت درخواست تسهیلات بانکی در سایت شمس مراحل آن را بیان می کنیم:

• طبق مراحل ذکر شده در بالا با درج کد ملی در سایت shams.bsi.ir وارد پنل کاربری خود در سایت شمس شوید.
• پس از ورود به پنل کاربری خود در پیشخوان خدمات الکترونیکی بانک صادرات ایران روی گزینه «تسهیلات بانکی» کلیک نمایید.

راهنمای ثبت درخواست تسهیلات بانکی در سامانه شمس


• در صفحه ای که باز می شود گزینه تسهیلات بانکی خود را انتخاب کنید و در آن جا علاوه بر ثبت درخواست تسهیلات مد نظر خود از تسهیلات کرونایی، پرداخت اقساط و درخواست تعویق اقساط نیز ثبت درخواست کنید.

راهنمای ثبت نام وام 200 میلیونی طرح کارا بانک صادرات در سامانه شمس

بانک صادرات ایران برای حمایت بنگاه های کوچک و متوسطی مانند بنگاه های تولیدی و خدماتی تسهیلاتی را در نظر گرفته است تا بتوانند سرمایه در گردش و سرمایه ثابت خود را تامین کنند. این بنگاه ها با مراجعه به سایت شمس صادرات می توانند از تسهیلات آن تا سقف 2 میلیارد ریال معادل 200 میلیون در قالب طرح «کارا» از بانک صادرات ایران دریافت کنند.

برای اطلاع از مزایای سایت بلوبانک مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

در صورتی که شما قصد دارید از تسهیلات طرح کارا بانک صادرات استفاده کنید باید شرایطی را داشته باشید. در صورت واجد شرایط بودن با ورود به سامانه شمس به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir می توانید در بخش تسهیلات بانکی آن روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید و مراحل آن را طبق روش گفته شده طی کنید. خوب است بدانید که نرخ سود تسهیلات طرح کارا بانک صادرات ایران 7 درصد است و مدت زمان بازپرداخت آن برای بنگاه هایی که شرایط دریافت وام 200 میلیونی را دارند، 24 ماه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تسهیلات کارا بانک صادرات، می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید تا آن ها راهنمایی بهتری را در انتخاب تسهیلات بانکی به شما ارائه دهند.

امکانات سامانه شمس

همان طور که می دانید سایت شمس به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir برای ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان بانک صادرات ایجاد شده است. شما در آن علاوه بر افتتاح حساب و بهره مندی از تسهیلات مختلفی می توانید از خدمات دیگر آن مانند صدور دسته چک های بانکی و خدمات مربوط به بانکداری الکترونیکی نیز استفاده کنید. در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد امکانات این سامانه برای شما بیان می کنیم:

صدور دسته چک های بانکی:

اگر شما قصد دریافت دسته چک های بانک صادرات ایران را داشته باشید می توانید با مراجعه به پیشخوان شمس بانک صادرات مراحل مربوط به صدور آن را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهید.

برای ورود به سامانه غیر مالی بانک کشاورزی کلیک کنید.

خدمات بانکداری الکترونیکی:

در صورتی که به عنوان یکی از مشتریان بانک صادرات قصد دارید از خدمات الکترونیکی آن استفاده کنید باید وارد بخش خدمات مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت شوید. سپس در آن جا از خدمات مربوط به بانکداری الکترونیکی بانک صادرات مانند صدور صورت حساب الکترونیکی، اینترنت بانک، دریافت اپلیکیشن صاپ و غیره استفاده کنید.

فعال سازی و غیر فعال سازی سرویس پیامک:

از جمله خدمات آنلاینی که در بخش خدمات بانکداری الکترونیکی پیشخوان شمس ارائه می شود، فعال سازی و غیرفعال سازی سرویس پیامک است؛ بنابراین اگر شما قصد فعال سازی سرویس پیامک بانک صادرات را داشته باشید می توانید آن را از طریق این بخش انجام دهید و بالعکس.

جهت اطلاع از خدمات سایت بانک ملت کلیک کنید.

سوالات متداول

برای ورود به سامانه شمس بانک صادرات چیکار باید کنیم؟

شما برای ورود به سایت شمس بانک صادرات ایران به نشانی اینترنتی shams.bsi.ir وارد شوید و در آن جا از تمامی خدمات و تسهیلات بانکی آن استفاده کنید.

چه خدماتی در سایت شمس ارائه می شود؟

در این سامانه خدمات زیادی مانند ارائه تسهیلات، صدور دسته چک، خدمات بانکداری الکترونیک، افتتاح حساب و غیره ارائه می شود که در بالا در مورد آن ها صحبت کردیم. حال اگر نیاز به توضیحات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس بگیرید.

آیا امکان فعال سازی سرویس پیامک در سامانه شمس وجود دارد؟

بله، شما در صورت تمایل می توانید سرویس پیامک بانک صادرات خود را در سامانه پیشخوان شمس راه اندازی کنید. هم چنین در صورت لزوم قادر هستید آن را غیر فعال کنید.

4.2/5 - (18 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *