سامانه های اجتماعی

ورود به سامانه سیب sib.iums.ac.ir

سامانه سیب یکی از سامانه‌های آنلاین وزارت بهداشت برای ارائه خدمات غیرحضوری بین سازمانی، سازمان بهداشت و آموزش کشور می‌باشد. این سامانه در حال حاضر به آدرس الکترونیکی sib.iums.ac.ir در دسترس افراد خاصی است که با مراجعه به وب‌سایت می‌توانند از سامانه مذکور و خدمات آن استفاده کنند.این سامانه در اختیار عموم مردم قرار ندارد بلکه تنها مراقبان بهداشت در مراکز بهداشت با نام کاربری و رمز عبور می‌توانند وارد این سامانه شوند و از خدمات آن به صورت آنلاین و غیرحضوری استفاده کنند.

در این سامانه همه اطلاعات مربوط به مردم استان‌های مختلف مانند تهران، کرمانشاه، لرستان، هرمزگان، اصفهان، اردبیل، البرز، تبریز، همدان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی، شهرکرد، بیرجند، بهبهان، نیشابور و غیره وجود دارند که در آن می‌توانید خدماتی که توسط مراکز بهداشت به مردم ارائه می شوند را مشاهده کنید.

بسیار مهم است افرادی که در مراکز بهداشت و درمان کشور کار می‌کنند با نحوه ورود به سامانه سیب و ثبت نام در آن آگاهی داشته باشند؛ به همین دلیل در این مقاله از سامانه رسمی ضمن معرفی سامانه مذکور به کلیه اطلاعات لازم در این خصوص اشاره می کنیم.

معرفی سامانه سیب وزارت بهداشت و درمان کشور

معرفی سامانه سیب

طرح تحول سلامت از جمله طرح‌های بسیار مهمی است که وزارت بهداشت و آموزش کشور ایران برای روی کار آمدن و راه‌اندازی آن تلاش زیادی کرده است. لذا در همین راستا سایت سیب به آدرس sib.iums.ac.ir را طراحی کرده است. سایت مذکور خلاصه شده عبارت «سامانه یکپارچه بهداشت» است که از آن برای ثبت اطلاعات بهداشتی و پرونده‌های سلامت مردم در وزارت بهداشت استفاده می‌ شود.

جهت اطلاع از نحوه پیگیری کارت ملی کلیک کنید.

در واقع این سایت توسط افرادی که در مراکز بهداشت کشور فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طوری که این افراد باید کلیه خدمات درمانی ارائه داده شده به مردم را در سامانه یکپارچه بهداشت کشور ثبت کنند تا پرونده‌های بهداشتی مردم به صورت دقیق در سامانه وزارت بهداشت ثبت شوند. به عنوان مثال کلیه واکسن‌های دریافتی افراد از بدو تولد تا بزرگسالی در این سامانه ثبت می‌شوند.

برای استفاده از امکانات سایت دولت همراه کلیک کنید.

سامانه سیب برای همه افراد قابل دسترسی نیست و تنها مراقبان سلامت مردم در مراکز بهداشت و درمان که در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند می‌توانند به این سامانه و اطلاعات آن دسترسی داشته باشند.

مراحل ورود به سامانه سیب sib.iums.ac.ir

سایت سیب یکی از سامانه‌های پرکاربردی است که تنها مراقبان بهداشت می‌توانند از آن استفاده کنند. به طوری که از این سامانه بعد از شیوع ویروس کرونا جهت تزریق واکسن استفاده کردند. بنابراین اگر شما جزو یکی از مراقبان بهداشت کشور هستید و کد ملی شما در سایت sib.iums.ac.ir ثبت شده باشد می‌توانید وارد این سامانه شوید و از خدمات و امکانات آن استفاده نمایید. شما برای ورود به این سامانه می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

  • ابتدا عبارت «سامانه سیب» به نشانی اینترنتی sib.iums.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.
  • با کلیک کردن روی سایت موردنظر وارد سایت سیب شوید.
  • در صفحه باز شده، کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی را درج کنید سپس بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.
  • در نظر بگیرید که در مرحله اول ورود شما به سایت سیب، نام کاربری و رمز عبورتان همان کد ملی شما است.
مراحل ورود به سامانه سیب

در بالا نحوه ورود به سامانه سیب را به طور کامل برای شما توضیح دادیم، در ادامه لینک ورود به سامانه مذکور در استان های مختلف را برای شما قرار داده شده است.

سایت سیب آذربایجان شرقیسایت سیب سیستان و بلوچستان
سایت سیب آذربایجان غربیسایت سیب فارس
سایت سیب اردبیلسایت سیب قزوین
سایت سیب اصفهانسایت سیب قم
سایت سیب البرزسایت سیب کردستان
سایت سیب ایلامسایت سیب کرمان
سایت سیب بوشهرسایت سیب کرمانشاه
سایت سیب چهارمحال و بختیاریسایت سیب کهگیلویه و بویراحمد
سایت سیب خراسان جنوبیسایت سیب گلستان
سایت سیب خراسان رضویسایت سیب گیلان
سایت سیب خراسان شمالیسایت سیب لرستان
سایت سیب خوزستانسایت سیب مازندران
سایت سیب زنجانسایت سیب مرکزی
سایت سیب سمنانسایت سیب هرمزگان
سایت سیب همدانسایت سیب یزد

راهنمای ثبت نام سامانه سیب sib.iums.ac.ir

بسیاری از افراد فکر می‌کردند بعد از ورود واکسن کرونا به ایران باید برای دریافت این واکسن، در سایت سیب ثبت نام کنند. در حالی که امکان ثبت نام سامانه سیب تنها برای اشخاص خاصی فراهم شده است.

برای پیگیری کارت خودرو کلیک نمایید.

اگر شما جزو یکی از مراقبان سلامت مراکز بهداشت کشور باشید، می‌توانید وارد سامانه سیب شوید. در نظر داشته باشید که شما برای ثبت نام در سامانه sib.iums.ac.ir مراحل خاصی را نباید طی کنید. اگر شما کارمند وزارت بهداشت و درمان باشید شماره ملی شما در سامانه مذکور به صورت خودکار ثبت خواهد شد؛ بعد از آن می‌توانید راحت وارد سایت سیب شوید و از امکانات آن استفاده کنید.

دقت کنید که در دفعه اول رمز عبور و نام کاربری‌تان همان کد ملی است. به طوری که باید بعد از ورود به سایت رمز عبور خود را تغییر دهید و در مراحل بعدی به جای کد ملی از رمز عبور جدید خود استفاده کنید. ولی نام کاربری‌تان را نمی‌توانید تغییر دهید. حال نحوه ورود و تغییر رمز عبور در سایت سیب را برای مرحله اول را بیان می‌کنیم:

برای دریافت اطلاعات در مورد پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و کاربرد آن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

  • برای استفاده از خدمات سایت سیب sib.iums.ac.ir وارد صفحه اصلی آن شوید.
  • در ادامه کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی را در کادرهای مشخص شده درج نموده و روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک کنید.
راهنمای ثبت نام سامانه سیب
  • در پنجره جدید باز شده، سیستم از شما یک رمز عبور جدید می‌خواهد که باید آن را تعریف کنید سپس کادرهای مشخص شده را تکمیل نموده و بر روی گزینه “تغییر کلمه عبور” کلیک نمایید. رمز عبور جدید باید حداقل از 8 کاراکتر حاوی اعداد و حروف انگلیسی تشکیل شده باشد. دقت کنید که از این رمز عبور در دفعات بعد برای ورود به سایت سیب استفاده خواهید نمود.
تغییر کلمه عبور

نحوه ثبت نام سامانه سیب به صورت بالا می‌باشد که لازم نیست در آن فرآیند خاصی را انجام دهید اما اگر به هنگام ورود به سایت سیب برای بار اول دچار مشکل شدید می‌توانید جهت برطرف کردن آن از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرید.

افراد تحت پوشش سامانه سیب sib.iums.ac.ir

بعد از صحبت‌هایی که در مورد واکسن کرونا و سایت سیب وزارت بهداشت در کشور انجام شد، سامانه sib.iums.ac.ir بسیار معروف شد. اما چه افرادی می توانند از خدمات و امکانات سامانه سیب استفاده کنند یا چه افرادی تحت پوشش این سامانه قرار دارند؟

جهت اطلاع از پورتال شرکت ملی نفت کلیک نمایید.

همان‌گونه که در بالا ذکر شد، سایت سیب برای عموم مردم در دسترس نیست و تنها افراد خاصی می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. معمولا این افراد توسط وزارت بهداشت و آموزش کشور تعیین می‌شود. لذا تنها مراقبان سلامت و برخی از کادرهای درمانی کشور مجاز به استفاده از سامانه sib.iums.ac.ir و امکانات آن هستند.

برای اطلاع از تاریخ ثبت نام سایپا روی لینک سایت ثبت نام سایپا کلیک کنید.

در این سامانه تمام مردمی که پرونده بهداشت دارند، اطلاعاتشان ثبت می‌شود. تنها افرادی که یک پرونده بهداشت در یکی از مراکز بهداشتی کشور دارند تحت پوشش سایت سیب قرار می‌گیرند. کسانی که پرونده بهداشت ندارند و تحت پوشش سایت سیب نیستند می‌توانند برای استفاده از مزایای این سامانه به مراکز بهداشت منطقه خود مراجعه کنند تا مراحل باز کردن پرونده را طی کنند؛ سپس اطلاعات آن‌ها در سایت سیب ثبت شود.

خلاصه مطلب

سامانه سیب، یکی از سامانه‌های وزارت بهداشت کشور است که در آن پرونده بهداشت همه ثبت و نگهداری می‌شود. افرادی که پرونده سلامت در مراکز بهداشت و درمان کشور ندارند می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت محل زندگی خود تحت پوشش سایت سیب قرار بگیرند.

خوب است بدانید که شما برای ورود به سامانه مذکور باید آدرس منحصربه‌فرد هر کدام از استان‌ها را جستجو و درج کنید. زیرا لینک ورود به سایت سیب استان‌های مختلف با هم متفاوت است که در بالا به هر کدام از این لینک‌ها اشاره کردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت دفتر پیشخوان دولت کلیک کنید.

لازم به ذکر است تنها مراقبان بهداشتی که توسط وزارت بهداشت کشور تعیین شده‌اند می‌توانند وارد سایت سیب شوند. در واقع استفاده از این سامانه برای کلیه افراد جایز نیست. ثبت نام در سامانه sib.iums.ac.ir نیز به فرآیند خاصی نیاز ندارد.

در واقع بعد از آن که شما به عنوان یکی از مراقبان سلامت و درمان توسط وزارت بهداشت شناخته شدید کد ملی شما به صورت خودکار در سایت سیب ثبت می‌شود. شما در مرحله اول با وارد کردن کد ملی خود به جای نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد سایت شوید اما در مراحل بعدی باید رمز عبور خود را تغییر دهید.

امیدواریم که بعد از مطالعه این مقاله به کلیه سوالات خود پیرامون معرفی سامانه سیب و نحوه استفاده آن دست یافته باشید اما اگر باز هم هر گونه سوالی در مورد این سامانه داشته باشید می‌توانید از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرید.

سوالات متداول

برای ورود به سامانه سیب چیکار باید کرد؟

شما برای ورود به سایت سیب باید آدرس الکترونیکی sib.iums.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.

برای ثبت نام سایت سیب sib.iums.ac.ir به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای ثبت نام در این سامانه نیاز به انجام کار خاصی نیست فقط در ابتدا کد ملی خود را بعنوان نام کاربری و رمز عبور در سامانه درج کنید و وارد سایت شوید.

چه افراد تحت پوشش سایت سیب قرار دارند؟

کلیه افرادی که پرونده سلامت در مراکز بهداشت و درمان دارند می‌توانند از خدمات سایت sib.iums.ac.ir استفاده کنند. اما تنها مراقبان سلامت می‌توانند به سامانه sib.iums.ac.ir وارد شوند.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *