سامانه های تحصیلی

سامانه سوادآموزی savad.ir + نحوه ورود و ثبت نام در سامانه

همانطور که می دانیم نهضت سوادآموزی کشور در راستای کاهش جمعیت افراد بی سواد اقدامات مهمی را انجام می دهد، حال طی چند سال اخیر با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در زمینه های مختلف، نهضت سواد آموری نیز از این موضوع مستثنی نشده و خدمات متنوعی را از طریق راه اندازی سامانه سوادآموزی در اختیار آموزش دهنده ها، کارکنان نهضت و همچنین سوادآموزان قرار می دهد.

با آغاز به کار این سامانه از میزان مراجعات حضوری کاسته شده و امکانات بیشتری علاوه بر تشکیل کلاس ها در اختیار سواد آموزان قرار گرفته است. همچنین بسیاری از امورات مربوط به کارکنان و سواد آموزان نیز که امکان غیر حضوری شدن داشته اند در این سامانه قابل دسترسی و انجام هستند.

با توجه به اهمیت یادگیری نحوه کار با سامانه نهضت سوادآموزی برای سواد آموزان و همچنین کارکنان، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی بخش ها و امکانات سامانه سوادآموزی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه سوادآموزی

معرفی سامانه سوادآموزی

نهضت سوادآموزی با هدف کاهش جمعیت بی سواد در کشور راه اندازی شده و تاکنون توانسته افراد بسیار زیادی از جمعیت بی سواد را دانش آموخته کند. تا قبل از اینکه زندگی ها به سمت استفاده از خدمات آنلاین و غیر حضوری پیش روند نهضت سوادآموزی خدمات خود اعم از ثبت نام و برگزاری کلاس های آموزشی را به صورت حضوری در اختیار متقاضیان قرار می داد.

برای اطلاع از بخش های سامانه فیش حقوقی فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید.

ولی طی چند سال اخیر و با گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی زمینه ها، نهضت سوادآموزی نیز وارد این عرصه شده و با راه اندازی سامانه نهضت سوادآموزی خدمات متنوع و گسترده ای را در اختیار سوادآموزان و کارکنان قرار داده است.

بهتر است بدانیم در سامانه سوادآموزی خدماتی همچون برگزاری کلاس های آنلاین، مشاهده ویدیوهای آموزشی و امورات مربوط به کارکنان و آموزش دهنده ها قابل دسترس می باشد.

راهنمای ورود به سامانه سوادآموزی

همانطور که گفتیم نهضت سوادآموزی در راستای رفاه حال کارکنان و سواد آموزان اقدام به راه اندازی سامانه ای کرده تا از این طریق افراد مذکور بتوانند در هر زمانی بدون نیاز به مراجعه حضوری از امکانات نهضت سوادآموزی استفاده کنند، به همین منظور لازم است کارکنان و سواد آموزان با نحوه کار کردن با سامانه نهضت سوادآموزی آشنا شوند.

برای ورود به این سامانه باید نشانی اینترنتی savad.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما قابل مشاهده شود. برای ورود به سامانه باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه سوادآموزی

سپس در مرحله جدید باید نام کاربری و کلمه عبور خود را در قسمت های مربوطه درج نمایید.

درج نام کاربری در سامانه سواد آموزی

راهنمای ثبت نام در سامانه سوادآموزی savad.ir

همانطور که گفتیم آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی نیز می توانند از خدماتی که برای آنان در سامانه تعریف شده استفاده کنند. به همین جهت ثبت نامی که در این سامانه انجام می شود مختص آموزش دهنده ها می باشد و برای اینکه افراد بتوانند در سامانه ثبت نام خود را به انجام برسانند باید از قبل کد ملی آنان در سامانه ثبت شده باشد. به همین منظور بعد از درج و جستجو نشانی اینترنتی savad.ir در مرورگر باید از صفحه اصلی سایت گزینه ثبت نام آموزش دهنده ها را انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه سوادآموزی

سپس در مرحله جدید از شما خواسته می شود کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه وارد کنید.

ثبت اطلاعات در سامانه savad.ir

بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده سوادآموزان نمی توانند از درگاه ثبت نام استفاده کنند ولی در صورتی که نهضت سوادآموزی نام کاربری و رمز عبور را در اختیار سواد آموزان قرار دهد امکان ورود به بخش های مختلف جهت استفاده سوادآموزان فراهم می شود.

شرکت در کلاس های نهضت سوادآموزی

شرکت در کلاس های سامانه savad.ir

در حال حاضر مراکز و نهادهای مختلف آموزشی علاوه بر اینکه کلاس های خود را به صورت حضوری برگزار می کنند، شرایطی را نیز در جهت تشکیل کلاس های آنلاین و غیر حضوری از طریق سامانه های مربوط به خود فراهم می نمایند. نهضت سوادآموزی نیز که وظیفه آموزش به افراد بی سواد را برعهده دارد از این موضوع مستثنی نشده و از طریق سامانه نهضت سوادآموزی امکاناتی را جهت تشکیل کلاس های غیر حضوری فراهم کرده است.

البته لازم به ذکر است که شرکت در این کلاس ها همیشگی نبوده و زمانی که کلاس در سامانه تعریف و فعال شود سوادآموزان می توانند در کلاس مورد نظر شرکت نمایند.

سایر امکانات سامانه سوادآموزی

امکانات سامانه سواد آموزی

همانطور که گفتیم سامانه نهضت سوادآموزی در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به آموزش دهنده ها، کارکنان و سواد آموزان نهضت طراحی و راه اندازی شده است تا از این طریق افراد نام برده بتوانند در کمترین زمان ممکن از خدمات نهضت استفاده کنند. سامانه نهضت سوادآموزی امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که در ادامه مطلب به این موارد اشاره می کنیم:

  • میز خدمات غیر حضوری
  • استفاده از ویدیوهای آموزشی
  • برگزاری کلاس های غیر حضوری
  • ارائه خدمات به آموزش دهنده ها
  • بخش دانلود فایل های مختلف آموزشی

برای اطلاع از بخش های سامانه جامع گارانتی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه سوادآموزی وارد شد؟

برای ورود به سامانه نهضت سوادآموزی و استفاده بخش های متنوع آن باید نشانی اینترنتی savad.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید.

آیا سامانه سوادآموزی فقط مختص سواد آموزان نهضت می باشد؟

خیر، در این سامانه امکانات و خدماتی نیز جهت استفاده آموزش دهنده ها و دیگر کارکنان نهضت سوادآموزی قرار گرفته است.

آیا در سامانه سوادآموزی امکان تشکیل کلاس های مجازی فراهم می باشد؟

بله، ولی دسترسی به کلاس های مجازی نهضت سوادآموزی در صورتی امکان پذیر است که کلاس در سامانه تعریف و فعال شده باشد.

آیا سواد آموزان می توانند در سامانه سوادآموزی ثبت نام کنند؟

خیر، ورود به قسمت ثبت نام در سامانه توسط اشخاص فقط برای آموزش دهنده ها فراهم می باشد و این امکان برای کسانی است که از قبل کدملی آنان در سامانه به ثبت رسیده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *