سامانه های تحصیلی

سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

تکمیل مشخصات و دریافت نوبت آنلاین از سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود برای مراجعه نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی به مراکز پایش سنجش سلامت یکی از اقدامات ضروری جهت ورود به پیش دبستانی و مقطع تحصیلی کلاس اول است. این سامانه توسط آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی شده تا مدیران مدارس و یا والدین نوبت غیر حضوری را برای نوآموزان دریافت کرده و از این طریق میزان ازدحام در مراکز پایش سنجش سلامت و اتلاف وقت کاهش یابد.

در این سامانه بخش های مختلفی اعم از تکمیل اطلاعات، تغییر رمز عبور، دریافت و پیگیری نوبت در اختیار مدیران و والدین دانش آموزان قرار گرفته اند. باتوجه به اهمیت اخذ نوبت جهت مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

آموزش و پرورش مدارس استثنایی هر ساله قبل از شروع سال تحصیلی جدید، طرح پایش سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی را اجرا می کند تا از این طریق تمامی نوآموزان مورد سنجش بینایی، شنوایی، ضریب هوش، آمادگی روانی، تحصیلی و جسمانی قرار بگیرند. از طریق انجام چنین بررسی هایی نوآموزانی که از لحاظ جسمی یا روانی دارای مشکل هستند شناسایی شده، تحت درمان قرار گرفته و یا در صورت لزوم در مدارس خاص ثبت نام می شوند.

آموزش و پرورش مدارس استثنایی به منظور افزایش رفاه والدین و نوآموزان سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود را راه اندازی کرده تا بعد از ثبت نام در مدارس، مدیران یا والدین نسبت به دریافت نوبت غیر حضوری اقدام کنند. سپس والدین و فرزندانشان در تاریخ و زمان تعیین شده به پایگاه سنجش سلامت مراجعه کرده و مدت زمان کمتری را در صف منتظر می مانند.

برای اطلاع از خدمات سامانه دانشجویی بهزیستی بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود sanjesh.healthehr.ir

تمامی نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی بعد از ثبت نام در مدرسه باید به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه کرده و مورد بررسی های سلامت جسمانی و روانی قرار بگیرند، سپس گواهی انجام پایش سنجش سلامت و نتیجه آن را به مدارس تحویل دهند. سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود به منظور اخذ نوبت اینترنتی جهت مراجعه حضوری به پایگاه های سنجش سلامت راه اندازی شده است.

به همین منظور برای ورود به این سامانه باید نشانی اینترنتی sanjesh.healthehr.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس کد ملی نوآموز را به همراه عبارت امنیتی در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

ورود به سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

در مرحله جدید ابتدا باید نقش خود را انتخاب کرده، رمز عبور و عبارت امنیتی را در قسمت های مربوطه درج نمایید و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه  sanjesh.healthehr.ir

بعد از ورود به پنل کاربری بهتر است رمز عبور خود را تغییر دهید، برای انجام این کار مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “تغییر رمز عبور” کلیک نمایید.

تغییر رمز عبور سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

برای اطلاع از امکانات سامانه ساتب دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

نوبت گیری از سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود sanjesh.healthehr.ir

همانطور که گفتیم مدیران مدارس و یا والدین باید برای مراجعه نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی به پایگاه های سنجش سلامت، نوبت غیر حضوری دریافت کنند. سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود به همین منظور راه اندازی شده است، بنابراین از طریق نشانی اینترنتی sanjesh.healthehr.ir به پنل کاربری نوآموز خود وارد شده و از بخش “میز کار” مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت و ویرایش اطلاعات دانش آموز” کلیک نمایید.

ویرایش اطلاعات در سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

در مرحله جدید کد ملی نوآموز را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

دریافت نوبت از سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

سپس اطلاعات نوآموز که در سامانه سیدا ثبت شده است برای شما نمایش داده می شود، در صورت لزوم مشخصات را تکمیل کنید.

مراحل نوبت گیری از سامانه  sanjesh.healthehr.ir

با ورود به مرحله جدید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “نوبت گیری سنجش” کلیک نمایید.

اخذ نوبت از سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود

سپس کد ملی نوآموز را جستجو کرده، گزینه نوآموز پیش دبستانی و یا دانش آموز بدو ورود را انتخاب کنید.

انتخاب پایگاه در سامانه  sanjesh.healthehr.ir
  • با انجام مراحل قبلی باید نوع ارزیابی و پایگاه سنجش مورد نظر را در سامانه سنجش دانش آموزان بدو ورود انتخاب کرده، بر روی گزینه “قبول” و سپس گزینه “ذخیره” کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه عقیق بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت سنجش دانش آموزان بدو ورود مراجعه کرد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی sanjesh.healthehr.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفت شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا دریافت نوبت از سایت سنجش دانش آموزان بدو ورود ضروری است؟

بله، برای مراجعه حضوری به پایگاه های سنجش سلامت ابتدا باید از این سامانه نوبت دریافت کنید.

چگونه می توانیم از سایت سنجش دانش آموزان بدو ورود، نوبت دریافت کنیم؟

مراحل دریافت نوبت از سامانه مذکور در همین مقاله توضیح داده شده است.

آیا برای ورود به سایت سنجش دانش آموزان بدو ورود باید رمز عبور داشته باشیم؟

بله، رمز عبور سایت نامبرده در اختیار مدیران مدارس است.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *