سامانه های فناوری اطلاعات

سامانه سنام sanam.ekfam.ir + ثبت نام در سایت امور مترجمان

از جمله مدارکی که متقاضیان اعزام به خارج از کشور به آن ها نیاز دارند ترجمه مدارک تحصیلی و شغلی می باشد که باید ترجمه در مراکز معتبر و مورد تایید وزارت امور خارجه انجام شود زیرا در غیر این صورت ترجمه مدارک مورد نظر توسط کشور مقصد مورد تایید نخواهند بود. سامانه سنام توسط معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه راه اندازی شده تا عموم مردم بتوانند لیست موسسات و مترجمان رسمی را در سراسر کشور مشاهده کرده و همچنین بتوانند اصالت تمبر ترجمه ای که دریافت کرده اند را نیز مورد استعلام قرار دهند.

توصیه می کنیم برای ترجمه مدارک خود جهت مهاجرت به کشورهای دیگر ابتدا از سامانه مذکور لیست موسسات و مترجمان رسمی که مورد تایید وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه هستند را مشاهده کرده و مراکز مورد نظری که در شهر محل سکونت شما هستند و دسترسی به آن ها راحت می باشد را انتخاب کنید تا از این طریق وقت و هزینه خود را تلف نکنید.

بهتر است بدانیم در صورتی که ترجمه مدارک ارائه شده به سفارتخانه ها معتبر نباشند روند انجام امورات مهاجرت شما دچار اختلال خواهد شد، بنابراین بهتر است با بخش ها و امکانات سایت سنام بیشتر آشنا شوید. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه سنام می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه سنام

معرفی سامانه سنام

سنام برگرفته از عبارت “سامانه نرم افزاری اسناد و امور مترجمان” می باشد، این سامانه توسط معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه راه اندازی شده است تا از طریق این سایت عموم مردم بتوانند لیست موسسات ترجمه و مترجمان رسمی کشور را مشاهده کنند.

متاسفانه در حال حاضر موسساتی نیز در کشور وجود دارند که دارای مجوز قانونی نبوده، مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه نیستند، در نتیجه مدارکی را که ترجمه می کنند فاقد اعتبار بوده و سفارتخانه ها چنین ترجمه هایی را تایید نخواهند کرد.

همانطور که می دانیم برای مهاجرت و اعزام به خارج از کشور افراد متقاضی باید مدارک تحصیلی، شغلی و… خود را ترجمه کرده و ترجمه را با تمبر مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه به سفارتخانه ها تحویل دهند، بنابراین ضروری است ترجمه مدارک در موسسات معتبر و توسط مترجمان رسمی انجام شود.

در صورتی که ترجمه ارائه شده به سفارتخانه ها فاقد اعتبار باشد علاوه بر هزینه ای که بابت ترجمه پرداخت کرده اید، وقت شما نیز تلف شده و باید مجددا مدارک خود را به موسسات معتبر تحویل داده، منتظر دریافت ترجمه باشید، سپس از سفارتخانه مورد نظر وقت جدید گرفته و روند کار خود را پیگیری کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه گواهی عدم سوء پیشینه بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است در سامانه سنام امکانات مختلفی همچون مشاهده لیست موسسات معتبر و رسمی، مترجمان رسمی، استعلام اصالت تمبر ترجمه و… در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

همچنین در سایت سنام امکانی فراهم شده تا علاوه بر لیست تمامی موسسات و مترجمان رسمی در سراسر کشور، کاربران بتوانند با درج یکسری از مشخصات، موسسه یا مترجم مورد نظر خود را مورد استعلام قرار دهند. بنابراین ضروری است متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور با بخش ها و امکانات مختلف سامانه سنام آشنا شوند.

ورود به سامانه سنام sanam.ekfam.ir

ورود به سامانه سنام

سنام سامانه ای است که توسط معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه راه اندازی شده تا از این طریق عموم مردم بتوانند برای انجام ترجمه مدارک خود لیست موسسات و مترجمان رسمی و مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه را مشاهده کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع کانون زبان ایران بر روی لینک کلیک کنید.

سنام سامانه ای یکپارچه و سراسری است که لیست تمامی موسسات و مترجمان رسمی سراسر کشور را در اختیار عموم مردم قرار می دهد. همانطور که می دانیم افرادی که قصد مهاجرت و اعزام به خارج از کشور را دارند باید مدارک تحصیلی، شغلی و… خود را ترجمه کرده و با تمبر مورد تایید وزارت امور خارجه به سفارتخانه ها تحویل دهند.

در صورتی که موسسه ترجمه و مترجمی که مدارک را ترجمه کرده است مورد تایید معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه و همچنین وزارت امور خارجه نباشند، ترجمه ارائه شده فاقد اعتبار بوده و سفارتخانه ها از پذیرش چنین مدارکی خودداری می کنند.

متاسفانه در حال حاضر موسسات و مترجمانی نیز در کشور وجود دارند که اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده و بدون اینکه مورد تایید وزارت امور خارجه باشند، مدارک متقاضیان را ترجمه می کنند. بنابراین ضروری است برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه خود با بخش های سامانه سنام آشنا شوید تا علاوه بر مشاهده لیست موسسات و مترجمان رسمی، بتوانید اصالت تمبر ترجمه ای که دریافت کرده اید را مورد استعلام قرار دهید.

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام در سامانه مهارت آموزی، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

در سامانه سنام امکانی فراهم شده تا عموم مردم علاوه بر مشاهده لیست تمامی موسسات و مترجمان رسمی در سراسر کشور، بتوانند موسسه یا فرد مترجم مورد نظر خود را به صورت مجزا مورد استعلام و بررسی قرار دهند. به همین منظور چنانچه قصد ورود به پنل کاربری خود در سامانه سنام را دارید ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

برای انجام این کار لازم است نشانی اینترنتی sanam.ekfam.ir را در مرورگر درج و جستجو کرده تا صفحه اصلی سامانه سنام برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه سنام

در مرحله جدید باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه “ثبت و ادامه” را انتخاب نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه sanam.ekfam.ir

با انجام و به پایان رساندن مراحل ثبت نام، برای شما نام کاربری و رمز عبور فعال شده و می توانید با مراجعه به بخش ورود به سامانه سنام مطابق با تصویر زیر، بعد از درج نام کاربری و رمز عبور بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

وارد شدن به سامانه sanam.ekfam.ir

سایر امکانات سامانه سنام sanam.ekfam.ir

معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به عموم مردم درمورد استعلام موسسات و مترجمان رسمی در سراسر کشور اقدام به راه اندازی سامانه سنام کرده است.

در این سامانه امکانی فراهم شده تا عموم مردم بتوانند لیست موسسات و مترجمان رسمی و همچنین اصالت تمبر ترجمه های دریافت شده از موسسات مختلف را مورد استعلام و بررسی قرار دهند. متاسفانه در حال حاضر موسسات غیر رسمی و غیر قانونی در کشور وجود دارند که ترجمه های فاقد اعتبار را در اختیار مردم قرار داده و از این طریق وقت و هزینه متقاضیان را تلف می کنند.

برای اطلاع از بخش های سایت گوگل بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که می دانیم برای اعزام و مهاجرت به خارج از کشور ارائه ترجمه مدارک هر فرد به سفارتخانه ها ضروری است، بنابراین چنانچه ترجمه ای توسط موسسه ای که مورد تایید وزارت امور خارجه نیست به سفارتخانه تحویل داده شود، روند انجام امورات مربوطه با مشکل مواجه خواهد شد.

به همین علت ضروری است با بخش ها و امکانات مختلف سامانه مذکور آشنا شوید. در ادامه مطلب به مهم ترین امکانات سایت سنام اشاره می کنیم:

لیست دفاتر ترجمه رسمی

در این سامانه امکان دسترسی به لیست تمامی موسسات ترجمه رسمی و مورد تایید وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه فراهم شده است. همچنین متقاضیان می توانند با درج نام موسسه، شماره پرونده، استان و شهر نیز به صورت اختصاصی و سریع تر، رسمی و قانونی بودن فعالیت موسسه مورد نظر را بررسی کنند.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه طرح جهش تولید مسکن و شرایط آن، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی sanam.ekfam.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و از سمت چپ صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “لیست دفاتر ترجمه رسمی” کلیک کنید.

لیست دفاتر ترجمه در سامانه سنام

لیست مترجمان رسمی

یکی دیگر از امکانات مهم سامانه سنام دسترسی عموم مردم به لیست مترجمان رسمی و مورد تایید وزارت امور خارجه است که پروانه رسمی فعالیت در این حوزه را دریافت کرده اند. همچنین می توانید به صورت مجزا و راحت تر با درج نام، نام خانوادگی، استان، شهر، زبان تخصصی و آدرس اقامتگاه رسمی بودن کار و فعالیت مترجم مورد نظر خود را به صورت مجزا مورد بررسی و استعلام قرار دهید.

جهت آشنایی با سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان و نحوه ثبت درخواست، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی sanam.ekfam.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و بر روی گزینه “لیست مترجمان رسمی” مطابق با تصویر زیر کلیک کنید.

لیست مترجمان رسمی

استعلام اصالت تمبر ترجمه

چنانچه بعد از انجام ترجمه مدارک و دریافت آن ها با سامانه سنام آشنا شده اید این امکان برای شما فراهم است تا اصالت تمبر ترجمه ای که دریافت کرده اید را مورد بررسی قرار دهید. به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی sanam.ekfam.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر گزینه “استعلام اصالت تمبر ترجمه” را انتخاب کنید.

استعلام اصالت تمبر ترجمه در سامانه سنام

چگونه می توان به سامانه سنام امور مترجمان وارد شد؟

برای ورود به سایت سنام باید از نشانی اینترنتی sanam.ekfam.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا در سامانه سنام امکان بررسی پروانه فعالیت رسمی مترجمان نیز وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت سنام فراهم شده است. برای انجام چنین استعلامی می توانید مشخصات مترجم مورد نظر را در سامانه وارد کرده و از رسمی بودن فعالیت او اطلاع پیدا کنید یا اینکه لیست کامل مترجمان رسمی در سراسر کشور را مشاهده کنید.

آیا دسترسی به سامانه سنام برای عموم مردم آزاد است؟

بله، تمام افراد می توانند از امکانات سایت سنام امور مترجمان استفاده کنند.

چگونه می توان اصالت تمبر ترجمه دریافت شده از موسسات مربوطه را بررسی کرد؟

برای استعلام اصالت تمبر ترجمه می توانید به سایت سنام مراجعه کرده و از بخش اصالت تمبر ترجمه استعلام مورد نظر را انجام دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *