سامانه های تحصیلی

سامانه سمپاد sampad.gov.ir

سامانه سمپاد با هدف خود سنجی دانش آموزان استعدادهای درخشان از عملکرد تحصیلی آن ها ایجاد شده است. در این سامانه از دانش آموزان، آزمونی گرفته می شود تا عملکردشان را مورد بررسی قرار دهند و از وضعیت تحصیلی آنها آگاه شوند. سامانه پایش عملکرد یادگیری سمپاد، آزمون های خود را طبق برنامه ریزی از قبل تعیین شده در سامانه sampad.gov.ir برگزار می کند. شرکت در این آزمون ها برای کلیه دانش آموزان الزامی است.

با توجه به این که آزمون های سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد به تازگی طراحی و ایجاد شده است. لذا لازم است شما به عنوان یکی از دانش آموزان استعدادهای درخشان در مورد اهداف سامانه سمپاد، نحوه ورود به سامانه و زمان بندی آزمون پایش اطلاعاتی داشته باشید.

معرفی سامانه سمپاد

مدتی است که در مدارس آزمون پایش عملکرد یادگیری سمپاد برگزار می شود. در این آزمون ها به دنبال رتبه بندی دانش آموزان، آگاهی از عملکرد و سطح تحصیلی آن ها هستند. دانش آموزانی که با شرکت در این آزمون ها نمرات مختلفی را کسب می کنند، نگران تاثیر آن بر روی نمرات کارنامه تحصیلی خود نباشند؛ زیرا این نمرات هیچ گونه تاثیری در کارنامه آن ها ندارند.

جهت ورود به سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان کلیک کنید.

در واقع هدف آزمون های پایش عملکرد یادگیری سمپاد تنها خود سنجی دانش آموزان است. این آزمون های سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد تنها برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان برگزار می شود و شامل دانش آموزان مدارس دیگر نمی شود. حال شما به عنوان یکی از دانش آموزان استعدادهای درخشان با ورود به سامانه پایش عملکرد یادگیری سمپاد به نشانی اینترنتی sampad.gov.ir می توانید به صورت آنلاین و غیرحضوری در آزمون های آن شرکت کنید.

جهت آشنایی با نحوه ورود و ثبت نام در سامانه هشت، بر روی لینک کلیک کنید.

سوالاتی که در آزمون پایش عملکرد یادگیری سمپاد مطرح می شوند، به صورت چهار گزینه ای هستند. این سوالات با امنیت بالایی برگزار شده و سوالات به صورت تصادفی برای شما نمایش داده می شوند. لذا احتمال این که سوالات مشابهی را جواب دهید، بسیار کم است.

البته هر کدام از سوالات برای خود مهلت زمان پاسخگویی مشخصی دارند تا شما بتوانید جواب آن را بدهید. بعد از اتمام مهلت پاسخگویی به سوالات، با پیام مهلت آزمون به پایان رسیده است مواجه خواهید شد.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه صدیق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات آزمون سامانه سمپاد بر اساس مطالب درسی نیمه اول سال است. البته از کتاب های تکمیلی نیز سوالاتی مطرح می شود. در اکثر مواقع آزمون سامانه سمپاد در دی ماه برگزار می شود. لذا شما بعد از آن که در امتحانات دی ماه شرکت کردید‌ می توانید با کمی تلاش در آزمون های این سایت نیز نمره خوبی بگیرید.

راهنمای ورود به سامانه سمپاد sampad.gov.ir

آزمون های سامانه سمپاد تنها برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان یا همان تیزهوشان به صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می شود. با وجود آن که نمره اکتسابی شما در کارنامه‌تان موثر نیست؛ اما همه باید در آزمون سایت سامانه sampad.gov.ir شرکت کنید. معمولا تاریخ برگزاری آزمون سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد طی زمان بندی از قبل مشخص شده ای اعلام می شود. لذا باید در تاریخ مقرر شده وارد سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نظارت آموزش و پرورش کلیک کنید.

شما برای ورود به سامانه سمپاد باید از کد ملی خود استفاده کنید. این سایت تنها در زمان شروع آزمون ها فعال می شود و امکانات خود را در دسترس کاربران قرار می دهد. لذا شما تنها در زمان مقرر شده می توانید وارد سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد شوید.

ورود به سامانه سمپاد

زمانبندی آزمون آنلاین پایش عملکردی مدارس سمپاد sampad.gov.ir

آزمون های سامانه سمپاد بر اساس زمان بندی قبلی برگزار می شوند و شما باید در آن ها شرکت کنید. هر امتحان برای خود تاریخ مشخصی دارد که در آن روز و ساعت تعیین شده باید در سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد حضور داشته باشید. در غیر این صورت امکان شرکت مجدد در آزمون را نخواهید داشت. در واقع هر آزمون تنها یک بار در سامانه مذکور برگزار می شود.

برای آشنایی با سامانه کارسنج و دانلود برنامه آن، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

هر کدام از پایه های تحصیلی در روزهای جداگانه ای در سایت sampad.gov.ir آزمون خواهند داد. لذا لازم است شما بعد از برگزاری امتحانات دی ماه خود از زمان شروع این آزمون ها مطلع شوید. در زیر به عنوان مثاله زمانبندی آزمون آنلاین پایش عملکردی مدارس سمپاد سال 1400 را بیان می کنیم:

زمانبندی آزمون آنلاین پایش عملکردی مدارس سمپاد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم کلیک کنید.

خلاصه مطالب

در این مقاله در مورد سامانه پایش عملکرد یادگیری سمپاد به نشانی اینترنتی sampad.gov.ir صحبت کردیم. این سامانه در راستای رتبه بندی عملکرد دانش آموزان در هر سال تحصیلی راه اندازی شده است. به طوری که شما می توانید طبق زمانبندی تعیین شده در آزمون ها شرکت کنید. برای این کار لازم است وارد سامانه sampad.gov.ir شوید و در آنجا اطلاعات موجود را مشاهده کنید. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا باز نیاز به توضیحات بیشتری در مورد سامانه سمپاد داشته باشید می توانید با مشاوران سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

آیا همه دانش آموزان می توانند در آزمون های سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد شرکت کنند؟

خیر، این سامانه با آزمون های آن مختص دانش آموزان استعداد های درخشان یا همان تیزهوشان هستند و دانش آموزان دیگر امکان شرکت ددر این آزمون را ندارند.

برای ورود به سامانه پایش عملکرد یادگیری سمپاد چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

شما برای ورود به سامانه پایش عملکرد یادگیری سمپاد باید پس از مراجعه به صفحه اصلی سایت به نشانی اینترنتی sampad.gov.ir با کمک کد ملی خود وارد پنل کاربری‌تان شوید.

چه آزمون هایی در سایت پایش عملکرد یادگیری سمپاد برگزار می شود؟

در این سامانه آزمون درس هایی که در دی ماه امتحان آن را داده اند، برگزار می شود. لذا سوالاتی که در آن مطرح می شود از مطالب نیمه اول سال تحصیلی و کتاب های تکمیلی دانش آموزان تیزهوشان است.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *