سامانه های اجتماعی

سامانه سمتا اعزام مبلغ ezam.blagh.ir + راهنمای ورود و ثبت نام

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در اکثر ادارات، ارگان ها، وزارتخانه ها و مراکز آموزشی کشور، حوزه های علمیه نیز از این مورد مستثنی نبوده و سامانه های مختلفی را در جهت خدمت رسانی به طلاب راه اندازی کرده اند. سامانه سمتا یکی از سامانه های کاربردی مربوط به طلاب و حوزه های علمیه می باشد که سامانه ای سراسری بوده و تمامی طلاب از سراسر کشور می توانند به سامانه مذکور وارد شده و از خدمات آن استفاده نمایند.

سایت سمتا توسط معاونت تبلیغات حوزه علمیه قم راه اندازی شده تا از این طریق ثبت نام طلاب در جهت اعزام مبلغین به سراسر کشور انجام شود، به همین دلیل دسترسی به سامانه مذکور برای تمامی طلاب فراهم شده است. با آغاز فعالیت این سامانه، طلاب نیازی به مراجعات حضوری جهت تشکیل پرونده تبلیغی، ثبت درخواست و پیگیری نتیجه حکم تبلیغی خود را ندارند و می توانند از طریق سایت سمتا تمامی موارد گفته شده را به انجام برسانند.

به دلیل اهمیت سامانه مذکور برای طلاب سراسر کشور، ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه سمتا می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سامانه سمتا چیست؟

معرفی سامانه سمتا

مدیریت حوزه های علمیه خواهران، برادران، حوزه علمیه قم، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و… در راستای خدمت رسانی به خواهران و برادران طلبه طی چند سال اخیر سامانه های مختلفی را راه اندازی کرده اند تا از میزان مراجعات حضوری به حوزه های علمیه کاسته شده و خدمات غیر حضوری مربوط به طلاب گسترش یابند.

سامانه های فعال شده برای طلاب در سراسر کشور با شیوع ویروس کرونا و غیر حضوری شدن بسیاری از دوره های آموزشی و محدودیت مراجعات حضوری، بسیار کارآمد عمل کرده و خدمات گسترده ای را از انجام امورات آموزشی و درسی تا ثبت نام های مختلف در اختیار طلاب قرار داده اند.

سامانه سمتا که توسط مرکز مدیریت تبلیغات حوزه علمیه قم راه اندازی شده و یکی از زیر مجموعه های سایت بلاغ می باشد، امکان ثبت نام طلاب برای دریافت حکم مبلغی و اعزام به سراسر کشور را فراهم کرده است. از طریق ورود به سامانه مذکور تمامی طلاب از سراسر کشور می توانند برای اعزام با عنوان مبلغ تشکیل پرونده داده و نتیجه حکم مبلغی خود را نیز از طریق همین سامانه پیگیری نمایند.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدرس حوزه های علمیه خواهران بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است استفاده از خدمات سامانه سمتا، ثبت نام در سامانه و ایجاد حساب کاربری ضروری بوده و برای انجام این کار درج شماره پرونده طلاب نیز لازم می باشد.

همانطور که گفتیم امکان ورود به سایت سمتا برای تمام طلاب از سراسر کشور فراهم می باشد بنابراین سامانه مذکور سامانه ای سراسری و یکپارچه است که مهم ترین هدف راه اندازی آن تشکیل پرونده اعزام مبلغین می باشد. به همین منظور آشنایی تمامی طلاب از سراسر کشور با بخش های مختلف سایت سمتا ضروری است.

ورود به سامانه سمتا اعزام مبلغ ezam.blagh.ir

ورود به سامانه سمتا

یکی از اقدامات مهم حوزه های علمیه سراسر کشور اعزام مبلغ از میان طلاب تحصیل کرده در حوزه های علمیه به سراسر کشور می باشد. در سال های گذشته که خدمات غیر حضوری گسترش نیافته بودند ثبت نام و تشکیل پرونده اعزام مبلغین به صورت حضوری انجام می شد ولی در حال حاضر سامانه ای راه اندازی شده که تمام مراحل تشکیل پرونده، ثبت نام و پیگیری حکم تبلیغی را به صورت غیر حضوری و آنلاین به انجام می رساند.

سامانه سمتا توسط دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم راه اندازی شده است، در واقع سامانه سمتا زیر مجموعه سایت بلاغ حوزه علمیه قم می باشد. سمتا سامانه ای یکپارچه و سراسری است که دسترسی به بخش های آن برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم شده است، ولی ورود به سامانه مذکور نیازمند ثبت نام در آن و ایجاد حساب کاربری می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سامد بر روی لینک کلیک کنید.

چنانچه قبلا در سایت سمتا ثبت نام کرده اید برای ورود به سامانه می توانید به صورت غیر مستقیم از سایت بلاغ استفاده کنید یا اینکه به صورت مستقیم ابتدا نشانی اینترنتی ezam.blagh.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، حال نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی مشاهده شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

وارد شدن به سامانه ezam.blagh.ir

ثبت نام در سامانه سمتا اعزام مبلغ

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور، مدیریت حوزه های علمیه خواهران، برادران، حوزه علمیه قم و… سامانه های مختلفی را در جهت ارائه خدمات غیر حضوری به طلاب در سراسر کشور راه اندازی کرده اند. برخی از این سامانه ها مختص خواهران بوده، برخی مشترک هستند و جزء سامانه های سراسری و یکپارچه می باشند.

سمتا یکی از سامانه های سراسری است که امکان ورود به آن برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم می باشد. همانطور که می دانیم یکی از اموراتی که طلاب بر عهده دارند اعزام به سراسر کشور به عنوان مبلغ می باشد. سمتا سامانه ای است که توسط دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم راه اندازی شده تا امکان تشکیل پرونده مبلغین و پیگیری حکم تبلیغی از طریق این سامانه به صورت غیر حضوری فراهم شود.

برای اطلاع از امکانات سامانه ستاد ایران بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم ورود به سایت سمتا نیازمند ثبت نام در آن و ایجاد حساب کاربری می باشد و برای انجام این کار درج شماره پرونده طلاب ضروری است. خوشبختانه در این مورد امکانی فراهم شده تا اگر طلاب رمز عبور سامانه را فراموش کنند، رمز عبور جدید در اختیار افراد قرار بگیرد.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سایت سمتا را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی ezam.blagh.ir را در مرورگر درج و جستجو کرده تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه سمتا

در مرحله جدید باید شماره پرونده و مشخصات هویتی خود را در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه سمتا

دانلود اپلیکیشن سمتا اعزام مبلغ ezam.blagh.ir

سمتا سامانه ای است که توسط دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در جهت ثبت نام و تشکیل پرونده تبلیغی طلاب راه اندازی شده است. از طریق سامانه مذکور تمامی مراحل تشکیل پرونده و پیگیری حکم تبلیغی در جهت اعزام به سراسر کشور به صورت غیر حضوری به انجام می رسند.

سمتا سامانه ای سراسری است که ورود به آن برای تمامی طلاب از سراسر کشور امکان پذیر می باشد. یکی از امکاناتی که درمورد سامانه سمتا فراهم شده است، دانلود و نصب اپلیکیشن سمتا می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه سحاب بسیجیان بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد دانلود و نصب اپلیکیشن سمتا را دارید باید از نشانی ezam.blagh.ir استفاده کرده و با مشاهده صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر گزینه “دریافت نسخه اندروید سمتا ویژه مبلغین” را انتخاب کنید. البته در حال حاضر این بخش از سامانه مذکور غیر فعال است.

دانلود اپلیکیشن سامانه ezam.blagh.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه خادمیاران رضوی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه سمتا حوزه های علمیه وارد شد؟

برای ورود به سایت سمتا باید از نشانی اینترنتی ezam.blagh.ir استفاده کنید و طبق مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

امکان ورود به سامانه سمتا برای کدام یک از طلاب حوزه های علمیه فراهم می باشد؟

امکان ورود به سایت سمتا برای تمامی طلاب حوزه های علمیه از سراسر کشور فراهم شده است.

برای ثبت نام در سامانه سمتا حوزه های علمیه باید چه مشخصاتی را درج کنیم؟

درج نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و شماره پرونده برای ثبت نام در سایت سمتا ضروری است.

مهم ترین خدمت ارائه شده در سامانه سمتا حوزه های علمیه چیست؟

تشکیل پرونده و پیگیری حکم تبلیغی طلاب جهت اعزام مبلغین به سراسر کشور.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *