سامانه های اجتماعی

سامانه سدف newtejaratasan.niopdc.ir

به دنبال مشکلات بسیاری که هموطنان گرامی در تهیه فرآورده های نفتی با آن ها مواجه شده اند، سامانه ای تحت عنوان سامانه سدف به آدرس اینترنتی newtejaratasan.niopdc.ir طراحی شد تا مسائل مربوطه مرتفع شوند. این سامانه با در نظر گرفتن بخش های متعدد، خدمات گوناگونی را به متقاضیان تمام فرآورده های نفتی حتی در دور افتاده ترین نقاط کشور را فراهم کرده و دست واسطه ها را کوتاه نموده است.

دوستان گرامی که مایل به ثبت نام و پیگیری درخواست در سامانه مذکور هستند، در ادامه با ما همراه باشند تا با معرفی کامل و راهنمای ورود و استفاده این سامانه جهت درخواست فرآورده های نفتی آشنا شوند.

معرفی سامانه سدف جهت درخواست فرآورده های نفتی

معرفی سامانه سدف

سامانه newtejaratasan.niopdc.ir، تاثیر بسزایی در نظم بخشیدن و تسهیل تامین فرآورده های نفتی دارد و مزایای بزرگی همچون کوتاه کردن دست قاچاقچیان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه، اصلاح روند اختصاص سوخت، شفافیت سازی و سرعت بخشیدن به پخش فرآورده های نفتی را به ارمغان آورده است.

جهت آشنایی با نحوه صدور کارت سوخت المثنی و پیگیری آن، بر روی لینک کلیک کنید.

البته همانطور که در ادامه توضیح خواهیم داد، تنها افراد و شرکت های واجد شرایط که ثبت نام کرده اند، می توانند بر اساس راهنمای استفاده از سامانه سدف و سهمیه اختصاص یافته، ثبت درخواست کنند.

نحوه ورود به سامانه سدف newtejaratasan.niopdc.ir

تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند تنها با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در سایت و طی یک سری مراحل که در راهنمای نحوه ورود به سامانه سدف زیر آمده است، وارد آن شوند. توجه داشته باشید که هر فرد تنها با نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام به او اختصاص داده می شود می تواند به صفحه مورد نظر وارد شود. 

جهت کس اطلاعاتی در مورد سامانه ساجات و نحوه رتبه بندی شرکت ها، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قبل از اقدام برای ورود، بایستی حتما در این سایت ثبت نام نمائید. در غیر این صورت قادر به ورود نخواهید بود. برای آشنایی شما عزیزان، در مورد نحوه ورود به سامانه مذکور و راهنمای ثبت نام توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 • آدرس newtejaratasan.niopdc.ir را در مرورگر خود وارد کنید. ترجیحا بهتر است از مرورگرهای فایرفاکس یا کروم عکس استفاده کرده و در صورت روشن بودن فیلترشکن آن را خاموش کنید.
 • نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه تکمیل کرده سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
نحوه ورود به سامانه سدف

ثبت نام سامانه سدف سوخت

متقاضیان جهت درخواست ثبت سوخت به صورت آنلاین می توانند در سامانه مذکور ثبت نام کنند که ثبت نام برای افراد حقیقی و حقوقی به روش های مختلف انجام می گیرد که در ادامه مراحل ثبت نام هر یک را به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم.

 برای استعلام پلاک فعال با کد ملی بر روی لینک کلیک کنید. 

راهنمای ثبت نام سامانه سدف سوخت برای اشخاص حقیقی

کاربرانی که جزء اشخاص حقیقی هستند جهت ثبت نام لازم است بر روی گزینه ثبت نام شخص حقیقی کلیک کرده و مراحل بیان شده در زیر را انجام دهند.

 • پس از وارد شدن به سایت newtejaratasan.niopdc.ir، گزینه”ثبت نام اشخاص حقیقی” را انتخاب کنید.
راهنمای ثبت نام سامانه سدف سوخت برای اشخاص حقیقی
 • در صفحه باز شده، می بایست تمامی اطلاعات خواسته شده اعم از، شماره ملی، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره همراه، شماره شناسنامه و سایر موارد تکمیل شود. 
اطلاعات سامانه newtejaratasan.niopdc.ir
 • در پایین صفحه که با عنوان سوال امنیتی مشخص شده، لازم است که کاربر یک سوال را به دلخواه خود انتخاب کند و سپس پاسخ را در کادر زرد رنگ وارد نماید. سپس کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کرده و نهایتا تیک تایید اطلاعات را زده و بر روی گزینه “ثبت مشخصات” کلیک کنید.
استعلام کد پستی

ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه سدف سوخت 

ثبت نام اشخاص حقوقی، فرآیندی مشابه با ثبت نام اشخاص حقیقی در سامانه سدف سوخت دارد. به جز در چند مورد خاص که برای آشنایی بیشتر هموطنان عزیز ما نحوه ورود این کاربران را نیز توضیح خواهیم داد.

 • وارد شدن به سایت سدف
 •  کلیک بر روی گزینه “ثبت نام اشخاص حقوقی”
ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه سدف سوخت 
 • قسمت اول فرم مربوط به مشخصات کارگاه حقوقی است و بایستی آن را با دقت انجام دهید.
اطلاعات اشخاص حقوقی
 •  همانطور که در عکس مشاهده می کنید، چهار بخش دیگر با عنوان های مشخصات نماینده کارگاه، استعلام مالکیت شماره همراه نماینده کارگاه و استعلام کد پستی نماینده کارگاه در ادامه وجود دارد که باید تکمیل شوند.
مشخصات حقوقی در سامانه سدف
 • در پایان با پاسخ دادن به سوال انتخابی، وارد کردن کد امنیتی و ضمن موافقت با مفاد، بر روی گزینه “ثبت مشخصات” کلیک نمایید.
پیگیری درخواست در سامانه سدف

ثبت نام خانوار در سامانه سدف جهت درخواست فرآورده های نفتی

 یکی دیگر از خدمات در نظر گرفته شده در سایت سدف، امکان ثبت نام سرپرست های خانوار جهت خرید فرآورده های نفتی همچون گاز مایع و نفت می باشد. برای این منظور، باید اطلاعاتی اعم از کد ملی و اطلاعات تعویض سرپرست خانواده، شماره تلفن همراه، اطلاعات کارت بانکی و اطلاعات افراد تحت تکفل او به همراه کد پستی محل سکونت در سامانه وارد شود سپس رمز عبور و نام کاربری ورود به سامانه سدف در اختیار سرپرستان خانوار قرار بگیرد. پس از آن، شرکت مربوطه وضعیت گازرسانی محل سکونت را بررسی می کند.

برای آشنایی با سامانه رهتاب بر روی لینک کلیک کنید.

 • وارد سامانه newtejaratasan.niopdc.ir شوید.
 • در بخش مربوط به ثبت سرپرستان خانوار، گزینه “ثبت نام خانوار” را انتخاب نمایید.
ثبت نام خانوار در سامانه سدف
 • اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت مشخصات و به دقت وارد کنید. قابل توجه است که شماره حساب بانکی باید به نام شخص سرپرست باشد در غیر این صورت تخلف شناخته خواهد شد.
راهنمای استفاده از سامانه newtejaratasan.niopdc.ir
 • در ادامه تیک عبارت ” صحت اطلاعات فوق را تایید می کنم” را زده و بر روی گزینه “ثبت مشخصات” کلیک کنید.

راهنمای استفاده از سامانه سدف newtejaratasan.niopdc.ir

حال پس از ثبت نام، نوبت به راهنمای استفاده از سامانه مذکور می رسد. مهمترین بخش این سایت، ثبت درخواست گاز مایع و نفت سفید است. برای آشنایی بیشتر، در زیر با نحوه سفارش سرپرست خانوار آشنا می شویم.

جهت ثبت لازم است که گزینه ” ثبت نفت سفید خانوار” را انتخاب کنید.

اطلاعات فرم مربوطه را تکمیل کرده و دکمه استعلام را بزنید تا شرکت پست، آدرس محل سکونت را استعلام نماید.

برای آشنایی با نحوه ایجاد حساب کاربری در سامانه مخابرات من، بر روی لینک کلیک کنید.

با مشخص کردن مساحت زیربنای ساختمان و وضعیت مصرف سوخت، وضعیت گازرسانی محل زندگی تان بررسی شده و در صورت گازرسان بودن شهر محل سکونت خود، با انتخاب عبارت “من در شرایط خاص هستم” و اتمام سایر مراحل، مشخصات را ثبت نمائید.

در نهایت می بایست فروشندگی مورد نظر خود را انتخاب و تائید نمائید تا یک کد کاربری برایتان صادر شود. از این پس، اطلاع رسانی های لازم از طریق پیام برای شما ارسال خواهد شد.

پیگیری درخواست در سامانه سدف

اگر قبلا درخواست داده و منتظر دریافت آن هستید، امکان پیگیری درخواست در سامانه سدف وجود دارد. برای این امر، کافی است که مجددا وارد سایت شده و در منوی بالای صفحه اصلی اقدام کنید.

برای کسب اطلاعاتی در مورد سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

همچنین، چنانچه رمز عبور یا نام کاربری خود را فراموش کرده اید، می توانید با شرکت پخش فرآورده های نفتی استان سکونت خود تماس بگیرید تا برای شما یک رمز جدید صادر نمایند. همچنین، در صورتی که با سوال یا ابهامی در ان زمینه مواجه شدید، می تواند در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب با کارشناسان سامانه رسمی تماس بگیرید.

سامانه سدف به چه منظوری طراحی شده است؟

این سامانه به منظور تسهیل ارائه خدمات بهتر در زمینه پخش فراورده های نفتی و درخواست خرید این فراورده ها به شکل آنلاین طراحی گردیده است.

چگونه می توان در سامانه سدف ثبت نام کرد؟

در این مقاله می توانید با تمامی مراحل ثبت نام سایت سدف سوخت برای اشخاص حقیقی و حقوقی آشنا شوید.

آیا در صورت فراموشی رمز عبور یا نام کاربری سامانه سدف، امکان بازیابی آن وجود دارد؟

بله. چنانچه رمز عبور یا نام کاربری خود را فراموش کرده اید، می توانید با شرکت پخش فرآورده های نفتی محل سکونت خود تماس بگیرید تا برای شما یک رمز جدید صادر نمایند.

چگونه می توان درخواست خود را در سامانه سدف پیگیری نمود؟

برای این امر، کافی است که مجددا وارد سایت شده و در منوی بالای صفحه اصلی اقدام کنید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *