سامانه های مالی و سرمایه

سامانه جامع پذیرندگان سداد mmp.sadadpsp.ir

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در اکثر زمینه های مورد نیاز زندگی امروزی تاثیر داشته و سبب راه اندازی سامانه های مختلفی شده است که امورات مربوطه را بدون نیاز به مراجعات حضوری به انجام می رسانند. در این میان سامانه های ارائه دهنده خدمات مالی و حوزه پرداخت مانند سامانه سداد برای تمامی مردم مهم بوده و در هر صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

سایت سداد متعلق به یکی از بزرگترین ارائه دهنگان خدمات پرداخت الکترونیکی می باشد که توسط بانک ملی راه اندازی شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

سایت اصلی سداد دارای امکانات و بخش های مختلفی می باشد که یکی از آن ها مربوط به پذیرندگان خدمات سداد مانند خریداران دستگاه های کارتخوان، درگاه های پرداخت و حتی عموم مردمی که از اپلیکیشن های حوزه پرداخت استفاده می کنند.

به دلیل گسترده بودن امکانات و همچنین کارایی بسیار مهم بخش های سایت سداد، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی جوانب مختلف سامانه سداد بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه جامع پذیرندگان سداد

معرفی سامانه سداد

زندگی های امروزی به نحوی پیش می روند که نبود سامانه های آنلاین با موضوعات مختلف مشکلات جدی را ایجاد خواهند کرد. در دنیای امروز اکثر امورات مورد نیاز مردم به صورت غیر حضوری و از طریق مراجعه به سامانه های آنلاین قابل انجام می باشند.

یکی از موضوعات مهم و کاربردی که سامانه های مختلفی نیز برای ارائه خدمات مرتبط با آن راه اندازی شده است، حوزه خدمات مالی و پرداخت می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه کارگزاری بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

امروزه تقریبا تمامی فروشگاه های کوچک و بزرگ، مراکز آموزشی، درمانی و… مجهز به کارتخوان هستند، اکثر مردم برای انتقال وجه از اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی های تلفن همراه هوشمند خود استفاده می کنند و در کمتر مواردی به مراجعات حضوری به بانک ها نیاز پیدا خواهند کرد.

با توجه به توضیحات گفته شده شرکت هایی باید برای ارائه خدمات پرداخت الکترونیک در کشور وجود داشته باشند تا تمامی امورات نام برده طراحی شده، بسترهای لازم برایشان فراهم شود و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه صیاد بانک ملی بر روی لینک کلیک کنید.

سامانه سداد یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت الکترونیکی می باشد که شرکت صاحب امتیاز این سامانه توسط بانک ملی راه اندازی شده است.

سایت اصلی این شرکت خدمات بسیار متنوعی را در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار می دهد و حتی امکان پرداخت های آنلاین در صفحه اصلی سایت فراهم شده، یکی از بخش های سایت سداد متعلق به پذیرندگان خدمان شرکت می باشد و سامانه جامع پذیرندگان سداد یا همان سامانه سداد نام دارد.

برای اطلاع از امکانات سامانه صیاد پست بانک بر روی لینک کلیک کنید.

درواقع شما به عنوان متقاضی ثبت درخواست خرید موبایل پوز، کارتخوان، درگاه پرداخت الکترونیکی و… باید به این بخش از سایت مراجعه کنید یا به طور مستقیم از طریق نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir به سامانه مذکور وارد شوید.

ورود به سامانه جامع پذیرندگان سداد mmp.sadadpsp.ir

بخش های سامانه سداد

سامانه سداد یکی از بزرگترین ارائه دهنگان خدمات پرداخت الکترونیکی است که متعلق به بانک ملی می باشد. شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی یا به اختصار PSP خدمات مختلفی را در حوزه پرداخت های آنلاین از قبیل کارتخوان، موبایل پوز، درگاه پرداخت و… را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

شرکت سداد نیز در حال حاضر علاوه بر موارد نام برده امکانات گسترده دیگری را نیز به صورت غیر حضوری از طریق سامانه سداد ارائه می دهد، برای مثال اپلیکیشن ایوا، پالس، کد دستوری #737، پرداخت های آنلاین از طریق صفحه اصلی سایت سداد مانند پرداخت قبوض مختلف، خرید شارژ و… همگی توسط شرکت سداد در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

برای اطلاع از بخش های سامانه صیاد بانک مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

در سایت سداد بخشی با عنوان خدمات پذیرندگان وجود دارد که از طریق مراجعه به آن متقاضیان دریافت کارتخوان، موبایل پوز، درگاه پرداخت اینترنتی و… می توانند درخواست های خود را به ثبت برسانند.

بنابراین به طور کلی سامانه سداد ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی می باشد که امکان انجام مراحل ثبت و پیگیری درخواست های مختلف را به صورت غیر حضوری فراهم کرده است.

به همین منظور چنانچه قبلا در یکی از بخش های ارائه دهندگان خدمات پذیرندگان ثبت نام کرده اید حال می توانید برای ورود مستقیم به سامانه سداد از نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir استفاده کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه صیاد بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است نام کاربری ورود به سامانه مذکور همان کد پذیرندگی درج شده بر روی رسیدهای کارتخوان می باشد و رمز عبور نیز کد ملی پذیرنده در نظر گرفته شده است. بنابراین بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه سداد باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

ورود به سامانه سداد

در مرحله جدید باید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

نام کاربری سامانه جامع پذیرندگان سداد

ثبت درخواست دستگاه در سامانه سداد

با توجه به گسترش کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان، در حال حاضر تقریبا تمامی فروشگاه ها و مراکز ارائه دهنده کالا و خدمات، مراکز، آموزشی، درمانی و… مجهز به پایانه های فروش الکترونیکی هستند.

با گسترش چنین امکاناتی در کشور کمتر افرادی از پول نقد به ویژه در مقادیر بالا استفاده می کنند، به همین دلیل صاحبان کسب و کارها، واحدهای صنفی و هر حوزه فعالیتی که در قبال ارائه خدمات خود هزینه دریافت می کنند باید مجهز به پایانه های فروش الکترونیکی باشند.

برای اطلاع از نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک توسعه تعاون بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا متقاضیان خرید دستگاه می توانند به سامانه سداد مراجعه کرده و درخواست خرید دستگاه را به ثبت برسانند. بنابراین چنانچه قصد خرید دستگاه از سایت سداد را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت درخواست دستگاه” کلیک نمایید.

ثبت درخواست دستگاه در سامانه سداد

در مرحله جدید ابتدا باید نوع دستگاه یعنی پایانه فروش را انتخاب کرده و مشخصات پذیرنده را در قسمت های مربوطه درج کنید.

مراحل ثبت درخواست دستگاه در سامانه mmp.sadadpsp.ir

سپس از شما خواسته می شود مشخصات فردی و وضعیت مالکیت را مطابق با تصویر زیر تکمیل نمایید.

درج مشخصات فردی در سامانه سداد

فرم بعدی مربوط به درج اطلاعات آدرس می باشد، بنابراین مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

تکمیل اطلاعات آدرس

برای تکمیل مراحل ثبت درخواست دستگاه باید شماره حساب واریز وجوه را نیز در سامانه سداد درج نمایید.

وارد کردن شماره حساب

بعد از انجام مراحل قبلی حال باید از طریق کلیک بر روی گزینه “جدید” مشخصات امضاء کنندگان حساب را در سامانه وارد کنید.

مشخصات امضاء کنندگان

سپس با کلیک بر روی گزینه “جدید” مشخصات دستگاه مورد نیاز را وارد کرده و گزینه “ثبت” را انتخاب نمایید.

مشخصات دستگاه مورد نیاز

یکی دیگر از امکانات سامانه سداد انجام مراحل ثبت نام مالیاتی دستگاه های کارتخوانی است که به صندوق فروشگاهی متصل می باشند. در واقع چنانچه در حوزه فعالیت خود صندوق فروشگاهی دارید ابتدا باید به سامانه امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir وارد شده و کد اقتصادی دریافت کنید.

سپس با ورود به بخش ثبت درخواست دستگاه از منو سمت راست مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام مالیاتی دستگاه کارتخوان” کلیک نمایید.

ثبت نام مالیاتی دستگاه کارتخوان

در نهایت اطلاعات خواسته شده در صفحه جدید را وارد کرده و گزینه “ثبت” را انتخاب کنید.

تکمیل ثبت درخواست در سامانه سداد

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سمات بر روی لینک کلیک کنید.

پیگیری درخواست در سامانه سداد mmp.sadadpsp.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله درمورد بخش های مختلف سامانه سداد صحبت کردیم، نحوه ورود به پنل کاربری پذیرندگان را بیان کرده و مراحل ثبت درخواست دستگاه را نیز به صورت تصویری توضیح دادیم.

چنانچه در سامانه سداد درخواستی را به ثبت رسانده اید و حال قصد پیگیری نتیجه آن را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “پیگیری درخواست” کلیک نمایید.

پیگیری درخواست در سامانه سداد

سپس باید کد یا شناسه ملی خود را به همراه کد پیگیری درخواست ثبت شده، در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

درج کد پیگیری در سامانه سداد

خرید دستگاه موبایل پوز از سامانه سداد

بدون شک همه ما با دستگاه های کارتخوان که در فروشگاه ها و مراکز مختلف نصب شده اند آشنا هستیم، بهتر است بدانیم در حال حاضر وسیله ای دیگر به موبایل پوز طراحی شده و در اختیار متقاضیان دریافت آن قرار می گیرد.

موبایل پوز از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت پذیرش کارت های بانکی از طریق گوشی های تلفن همراه هوشمند را فراهم می کند.

موبایل پوز یا همان MPOS کوچکتر از دستگاه های کارتخوان می باشد ولی رسید کاغذی را بعد از انجام تراکنش در اختیار مشتری قرار نمی دهد بلکه از طریق پیامک جزئیات آن به اطلاع صاحب خواهد رسید.

برای اطلاع از خدمات سامانه اعتبار من بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است ثبت درخواست دریافت و خرید موبایل پوز از طریق سامانه سداد امکان پذیر می باشد، به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “خرید دستگاه موبایل پوز” کلیک نمایید.

خرید دستگاه موبایل پوز در سامانه سداد

سپس وارد صفحه ای خواهید شد که در قسمت بالایی صفحه عنوان مراحلی که باید به انجام برسانید را مشاهده خواهید کرد.

مراحل خرید موبایل پوز

برای شروع ثبت درخواست خرید موبایل پوز باید تیک مربوط به “اطلاع کافی از امکانات و شرایط موبایل پوز را دارم” به تایید برسانید و بر روی گزینه “بعدی” کلیک نمایید.

پذیرفتن شرایط خرید موبایل پوز

در مرحله جدید باید متن قراردادی که نمایش داده شده را مطالعه کرده، پذیرش قرارداد را به تایید برسانید و گزینه “بعدی” را انتخاب کنید.

پذیرش قرارداد خرید موبایل پوز

سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید مشخصات پذیرنده را در سامانه وارد کرده و بر روی گزینه “بعدی” کلیک نمایید.

درج مشخصات پذیرنده در سامانه جامع پذیرندگان سداد

امکانات سامانه جامع پذیرندگان سداد mmp.sadadpsp.ir

شرکت سداد که متعلق به بانک ملی می باشد به دلیل ارائه امکانات مختلف و گسترده به صورت غیر حضوری جزء یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت الکترونیک در کشور است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه زمرد بانک تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

در قسمت های قبلی همین مقاله با چند مورد از امکانات سامانه سداد آشنا شدیم، در ادامه مطلب به دیگر موارد امکانات سامانه مذکور می پردازیم:

  • ارائه اپلیکیشن ایوا و همچنین پالس
  • فعال سازی کد دستوری #737
  • پرداخت آنلاین قبوض خدماتی، جریمه و خرید شارژ
  • ثبت درخواست دریافت کارتخوان
  • امکان پیگیری درخواست
  • ثبت درخواست خرید موبایل پوز
  • فعالیت بخش های پشتیبانی
  • ثبت درخواست ایجاد و فعال سازی درگاه های پرداخت یا IPG

چگونه می توان به سامانه سداد وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی mmp.sadadpsp.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا دریافت دستگاه موبایل پوز از سایت سداد هزینه دارد؟

بله، هزینه خرید دستگاه موبایل پوز به طور دقیق در سایت سداد درج شده است.

آیا دسترسی به فایل اپلیکیشن ایوا در سامانه سداد امکان پذیر است؟

بله، دسترسی به برنامه ایوا و پالس در سامانه مذکور فراهم می باشد.

آیا امکان ثبت درخواست دریافت کارتخوان در سایت سداد وجود دارد؟

بله، از طریق مراجعه به سایت سداد می توانید درخواست دریافت کارتخوان رابه ثبت برسانید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *