سامانه های اجتماعی

سامانه سحاب بسیجیان sahabcard.ir + ثبت نام در صندوق ذخیره بسیجیان

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی ارگان ها، سازمان ها و ادارات کشور، صندوق ذخیره بسیجیان نیز در راستای بهبود و گسترش خدمات غیر حضوری خود به بسیجیان کشور اقدام به راه اندازی سامانه سحاب کرده است. این سامانه دارای زیر مجموعه های مختلفی است که شرایط مطلوبی را در اختیار بسیجیان کشور قرار می دهد، البته در صورتی که افراد از شرایطی که برای خدمات این سامانه در نظر گرفته شده است، برخوردار باشند.

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی زمینه ها لازم است افراد با سامانه های حوزه فعالیت خود بیشتر آشنا شده و نحوه ورود و ثبت نام را یاد بگیرند. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی سامانه سحاب از جوانب مختلف می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه سحاب بسیجیان sahabcard.ir

معرفی سامانه سحاب

سحاب که از عبارت “سامانه حمایتی و اجتماعی بسیجیان” انتخاب شده است در راستای گسترش خدمات غیر حضوری، بهبود کیفیت خدمات و کاهش نیاز به مراجعات حضوری بسیجیان کشور طراحی و راه اندازی شده است. این سامانه تحت نظارت مستقیم صندوق ذخیره بسیجیان می باشد و خود شامل زیر مجموعه های متفاوتی است.

مهم ترین خدمتی که سحاب در اختیار بسیجیان با شرایط خاص قرار می دهد، فراهم کردن تسهیلات مالی مورد نیاز برخی از افراد است تا از این طریق مشکلات مالی آنان تا حدودی رفع گردد. بنابراین ورود و ثبت نام در سامانه سحاب برای عموم مردم آزاد نبوده و بسیجیان کشور نیز برای دسترسی به خدمات سحاب ابتدا باید ثبت نام خود را با تکمیل چند فرم مختلف انجام دهند.

ورود به سامانه سحاب sahabcard.ir

همانطور که گفتیم سحاب سامانه ای گسترده است که تحت نظارت مستقیم صندوق ذخیره بسیجیان کشور راه اندازی شده و در اختیار بسیجیان قرار گرفته است. این سامانه با هدف گسترش خدمات غیر حضوری، بهبود کیفیت خدمت رسانی و کاهش نیاز به مراجعات حضوری این افراد به مراکز مربوطه راه اندازی شده است.

مهم ترین خدمتی که سحاب در اختیار بسیجیان کشور قرار می دهد فراهم کردن تسهیلات مالی مورد نیاز برخی از بسیجیان با شرایط خاص می باشد. در واقع تسهیلات این صندوق به تمامی بسیجیان تعلق نخواهد گرفت. لازم به ذکر است سامانه سحاب خدمات و امکانات دیگری را نیز در اختیار بسیجیان کشور قرار می دهد که هر یک را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سماح بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم ورود به سامانه مذکور نیازمند ثبت نام و تکمیل فرم های مربوطه می باشد تا از این طریق نام کاربری و رمز عبور برای آنان فعال شود، بسیجیانی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اند، می توانند با درج و جستجو نشانی اینترنتی sahabcard.ir در مرورگر وارد صفحه اصلی سایت شده و از سمت راست صفحه، نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایند.

ورود به سامانه سحاب

ثبت نام در سامانه سحاب

سحاب سامانه مربوط به صندوق ذخیره بسیجیان است که تحت نظارت مستقیم این صندوق راه اندازی شده تا از این طریق اقدامی مهم در جهت گسترش خدمات غیر حضوری، بهبود کیفیت خدمت رسانی و کاهش میزان مراجعات حضوری بسیجیان به مراکز مربوطه انجام شود.

در سحاب امکانات مختلفی وجود دارد که یکی از شناخته شده ترین آن ها فراهم کردن تسهیلات مالی برای بسیجیان دارای شرایط خاص مانند داشتن حداقل یک سال سابقه فعالیت در بسیج فعال و یا سابقه حداقل 3 ماه حضور در جبهه می باشد.

همانطور که گفتیم استفاده از خدمات و امکانات این سامانه نیازمند ثبت نام و تکمیل فرم های مربوطه می باشد. به همین منظور بعد از درج و جستجو نشانی اینترنتی sahabcard.ir در مرورگر باید از سمت راست صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام در سامانه” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه سحاب
  • سپس از شما خواسته می شود شماره تماس همراه خود را درج کرده تا کد تایید برای شما ارسال شود.
درج شماره تماس در سامانه سحاب
  • در مرحله جدید باید مطابق با تصویر زیر کد تایید دریافتی را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه “ثبت و ادامه” را انتخاب کنید.
وارد کردن کد تایید در sahabcard.ir
  • سپس باید اولین فرم که مربوط به اطلاعات هویتی است را تکمیل نمایید.
تکمیل فرم هویتی در سامانه سحاب
  • با تکمیل فرم قبلی باید اطلاعات عضویت و سابقه ایثارگری را در قسمت های مربوطه وارد کنید.
فرم عضویت در sahabcard.ir
  • بعد از طی کردن مراحل قبلی باید فرم مربوط به اطلاعات تماس را تکمیل کرده و بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک نمایید.
ثبت اطلاعات نهایی در سامانه سحاب

مزایای سامانه سحاب

همانطور که گفتیم سحاب توسط صندوق ذخیره بسیجیان راه اندازی شده تا اقدامات مهمی در جهت گسترش خدمات غیر حضوری به بسیجیان کشور انجام شود. سامانه مذکور از بخش ها و زیر مجموعه های متفاوتی مانند فراهم کردن تسهیلات مالی، خرید کالا، خدمات گردشگری و همچنین بیمه تکمیلی برای بسیجیان تشکیل شده تا از این طریق میزان مراجعات حضوری این افراد به مراکز مربوطه کاهش پیدا کند.

لازم به ذکر است ورود به بخش های این سامانه نیازمند ثبت نام بوده و تعلق گرفتن خدمات مختلف آن به بسیجیان نیازمند برخورداری از شرایط و ضوابط خاص می باشد.

برای اطلاع از بخش های سامانه خادمیاران رضوی بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه سحاب

امکانات سامانه سحاب

همانطور که گفتیم سحاب دارای زیر مجموعه ها و امکانات مختلفی است که با اعمال شرایط و ضوابط خاص در اختیار بسیجیان کشور قرار می گیرد. این سامانه توسط صندوق ذخیره بسیجیان با هدف گسترش خدمات غیر حضوری راه اندازی شده و استفاده از امکانات سامانه نیازمند ثبت نام در آن می باشد. در ادامه مطلب به امکانات و بخش های مختلف سامانه سحاب اشاره می کنیم:

تسهیلات مالی

شناخته شده ترین بخش سحاب مربوط به تامین و فراهم کردن تسهیلات مالی برای بسیجیان دارای شرایط خاص مانند داشتن حداقل یک سال سابقه بسیج فعال، سابقه حداقل 3 ماه حضور در جبهه و… می باشد.

فروش کالا و خدمات

با ورود به این بخش از سحاب، بسیجیان کشور می توانند از تخفیفات و شرایط مطلوب خرید کالا از فروشگاه های منتخب استفاده کنند.

خدمات گردشگری

یکی دیگر از امکانات سحاب که در حال گسترش می باشد، بخش خدمات گردشگری سامانه است.

بیمه تکمیلی

صندوق ذخیره بسیجیان امکانی را فراهم کرده تا بسیجیان کشور بتوانند در این سامانه نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی خود اقدام نمایند.

برای اطلاع از بخش های سامانه تصمیم طلاق بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه سحاب بسیجیان وارد شد؟

برای ورود به سحاب باید نشانی اینترنتی sahabcard.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید و بقیه مراحل را مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش ببرید.

خدمات سامانه سحاب شامل چه مواردی می شوند؟

این سامانه خدماتی همچون ارائه تسهلات مالی، خدمات گردشگری، خرید کالا و ثبت نام بیمه تکمیلی را با شرایط خاص در اختیار بسیجیان قرار می دهد.

آیا می توان بدون نام کاربری به سامانه سحاب وارد شد؟

خیر، برای ورود و استفاده از خدمات سحاب باید ابتدا ثبت نام انجام داده تا نام کاربری و رمز عبور برای شما فعال شود.

آیا ثبت نام در سامانه سحاب هزینه ای دارد؟

خیر، ثبت نام در این سامانه رایگان انجام می شود.

4.3/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره (تلفن ثابت): 9099075308