سامانه های اجتماعی

سامانه سازندگان sazandegan.tceo.ir

سازمان نظام مهندسی ساختمان با راه اندازی سامانه سازندگان اقدام مهمی را در جهت افزایش خدمت رسانی به سازندگان، ناظران، کارشناسان و… حوزه ساختمان سازی انجام داده است. بهتر است بدانیم برای ساخت قانونی هر ساختمان باید تمامی گزارشات مرحله ای از آغاز تا پایان پروژه در سایت سازندگان به ثبت برسند. از این طریق امکان انجام کارشناسی و بررسی های لازم فراهم می شود.

سامانه سازندگان دارای بخش ها و امکانات مختلفی است تا سازنده ملک برای انجام امورات مربوطه و ارائه گزارشات لازم نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشد. با توجه به اهمیت خدمات ارائه شده و همچنین لزوم ثبت فرم های مربوطه در سامانه مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت سازندگان بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه سازندگان

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور سبب شده تا اکثر امورات مهم حوزه های مختلف به صورت غیر حضوری به انجام برسند. سامانه مدیریت گزارشات مرحله ای و تهیه شناسنامه فنی و ملکی ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان راه اندازی شده و با نام سامانه سازندگان شناخته می شود. این سامانه به منظور ارائه خدمات به سازندگان، ناظران، کارشناسان حوزه ساختمان سازی راه اندازی شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه رفاه ایرانیان بر روی لینک کلیک کنید.

با در دسترس قرار گرفتن سایت سازندگان امکان ثبت گزارشات مرحله ای، درخواست ها و تمامی فرم هایی که سازندگان، ناظران و… حوزه ساختمان سازی باید به سازمان نظام مهندسی ارائه دهند به صورت غیر حضوری فراهم شده است. نکته مهمی که درمورد این سامانه وجود دارد امکان تغییر محتوا، مشخصات و… توسط کارشناسان نظام مهندسی ساختمان است. بنابراین سازندگان ساختمان باید گزارشات تمامی مراحل از ابتدا تا پایان پروژه خود را در سامانه سازندگان به ثبت برسانند تا از این طریق کارشناسان به بررسی موضوع بپردازند.

ورود به سامانه سازندگان sazandegan.tceo.ir

همانطور که گفتیم سازمان نظام مهندسی ساختمان برای غیر حضوری شدن انجام بسیاری از امورات ساخت ساختمان های جدید، سایت سازندگان را راه اندازی کرده است. ورود به سایت مذکور برای تمامی افراد اعم سازنده، مالک، ناظر و کارشناس ساختمان های در حال ساخت امکان پذیر می باشد. البته ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه سازندگان انجام نمی شود، بلکه متقاضیان باید به سامانه کنترل ظرفیت، صلاحیت و ثبت قرارداد وارد شده و ثبت نام خود را انجام دهند.

برای اطلاع از نحوه عضویت در سامانه چهره صدا و سیما بر روی لینک کلیک کنید.

سپس با نام کاربری و رمز عبور که به صورت پیش فرض کد ملی افراد در نظر گرفته می شود به سایت سازندگان وارد شوند. باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه مراحل ثبت نام را انجام داده اید حال برای ورود به سامانه سازندگان باید از طریق نشانی اینترنتی sazandegan.tceo.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بعد از درج نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی، بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه سازندگان

ثبت درخواست سازنده sazandegan.tceo.ir

اولین اقدامی که سازنده هر ساختمان باید در سایت سازندگان انجام دهد، ثبت درخواست می باشد. در واقع ثبت درخواست سازنده به معنای انجام اقدامات لازم جهت شروع پروژه مورد نظر است. به همین منظور چنانچه قصد ثبت درخواست در سامانه سازندگان را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی sazandegan.tceo.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بر روی گزینه “ثبت درخواست سازنده” کلیک نمایید.

ثبت درخواست در سامانه سازندگان

سپس صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود، بعد از مطالعه موارد بیان شده باید گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

شرایط ثبت درخواست در سایت سازندگان

در مرحله جدید باید تمامی مشخصاتی که در مورد ملک، مالک و… خواسته شده است را وارد کرده، مدارک لازم را بارگذاری کنید و بر روی گزینه “ثبت و ارسال اطلاعات” کلیک نمایید.

مراحل ثبت درخواست سازنده

بعد از انجام مراحل قبلی گزینه جدید “چاپ فرم درخواست” در همان صفحه نمایان می شود که باید آن را انتخاب کنید.

ارسال درخواست سازنده در سامانه سازندگان

سپس با ارائه فرم چاپ شده به یکی از دفترخانه های رسمی، گواهی امضاء را تهیه کنید. بعد از انجام این کار باید به سامانه سازندگان وارد شده و ادامه مراحل ثبت درخواست را از طریق بارگذاری گواهی امضاء در بخش پیگیری درخواست سازنده به انجام برسانید.

برای اطلاع از نحوه ورود و ثبت نام در سامانه جانا بر روی لینک کلیک کنید.

پیگیری درخواست سازنده sazandegan.tceo.ir

در قسمت قبلی همین مقاله نحوه ثبت درخواست سازنده در سایت سازندگان را توضیح دادیم. بعد از آنکه درخواست خود را در سامانه مذکور به ثبت رساندید باید نسبت به پیگیری نتیجه آن از طریق کد پیگیری که دریافت کرده اید اقدام کرده و مراحل انتخاب سازنده را به انجام برسانید. به همین منظور بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه سازندگان مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “پیگیری درخواست سازنده” کلیک نمایید.

پیگیری درخواست در سامانه سازندگان

در مرحله جدید کد پیگیری که به هنگام ثبت درخواست دریافت کرده را در قسمت مربوطه درج کنید.

نحوه پیگیری درخواست در سایت سازندگان

با انجام مراحل قبلی وارد پروفایل شخصی خود خواهید شد که امکان مشاهده وضعیت پروژه های شما فراهم است، حال مطابق با تصویر زیر گزینه “مشاهده همه” را از قسمت “در حال ثبت” انتخاب کنید.

وضعیت پروژه در سامانه سازندگان

سپس از منو باز شده بر روی گزینه “انتخاب سازنده” کلیک نمایید.

انتخاب سازنده در سامانه سازندگان

در مرحله جدید دو راه برای انتخاب سازنده وجود دارد، بنابراین باید از بین مهندسان و یا شرکت ها، سازنده مورد نظر را انتخاب کنید. در واقع می توانید یک شخص حقیقی و یا یک شرکت را به عنوان سازنده انتخاب نمایید.

انتخاب سازنده شرکتی

برای اطلاع از نحوه استعلام رتبه شرکت ها از سامانه ساجار بر روی لینک کلیک کنید.

فرم های مورد نیاز سازندگان sazandegan.tceo.ir

با راه اندازی سایت سازندگان اغلب امورات مورد نیاز سازنده، مالک، ناظر و کارشناس ساختمان های در حال ساخت به صورت غیر حضوری به انجام می رسند. سامانه سازندگان دارای بخش ها و امکانات گسترده ای است که یکی از بخش های آن به منظور دسترسی به فرم های ضروری طراحی شده است. از جمله فرم های مورد نیاز سازندگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم تعهد حقوقی
 • قراداد اجرای ساختمان (بدون مصالح)
 • لغو توافقی
 • قرداد اجرای ساختمان (مدیریت فنی و اجرایی)
 • برنامه زمانبندی
 • تعهد شناسنامه فنی و ملکی
 • شرایط عمومی پیمان
 • فرم تعویض سازنده ذیصلاح
 • مدارک ثبت قرارداد با اشخاص حقیقی
 • دفترچه راهنمای ثبت سازنده ذیصلاح توسط مالک
 • قرارداد مدیریت پیمان (کاربرگ ج)
 • قرارداد اجرای ساختمان (با مصالح)

برای استعلام داروها از سامانه تیتک غذا و دارو بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد اطلاع از لیست فرم ها و دریافت آن ها را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی sazandegan.tceo.ir وارد صفحه اصلی سایت سازندگان شده و بر روی گزینه “فرم های مورد نیاز” کلیک نمایید.

فرم های سایت سازندگان

در مرحله جدید لیست تمامی فرم های مورد نیاز برای شما قابل مشاهده و دریافت هستند.

مشاهده لیست فرم های سازنده

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه بنیاد احسان بر روی لینک کلیک کنید.

استعلام شناسه فنی و ملکی و جستجو لیست سازندگان حقوقی

یکی از مواردی که سازندگان ساختمان های در حال ساحت به آن نیاز پیدا می کنند، استعلام شناسه فنی و ملکی است. سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور افزایش خدمت رسانی به سازندگان، انجام این استعلام را از طریق سامانه سازندگان فراهم کرده است. بنابراین برای انجام استعلام مذکور ابتدا باید به صفحه اصلی سایت سازندگان وارد شده و بر روی گزینه “استعلام شناسه فنی و ملکی” کلیک نمایید.

استعلام شناسنامه فنی در سامانه سازندگان

در مرحله جدید باید شماره پرونده شهرداری و شماره شناسنامه خود را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

نحوه استعلام شناسه ملی در سامانه سازندگان

از دیگر خدمات سایت سازندگان می توان به اطلاع از لیست سازندگان حقوقی اشاره کرد، چنانچه قصد مشاهده لیست مذکور و یا جستجو نام یک سازنده حقوقی خاص را دارید باید به صفحه اصلی سامانه سازندگان وارد شده و بر روی گزینه “لیست سازندگان” حقوقی کلیک نمایید.

لیست سازندگان حقوقی سایت سازندگان

در مرحله جدید سامانه به طور تصادفی نام سازندگان حقوقی را نمایش می دهد. چنانچه قصد جستجو هدفمند دارید باید نام شرکت و شماره پروانه را در قسمت ابتدایی صفحه درج کرده و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

مشاهده لیست سازندگان حقوقی

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ساتع، بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه سازندگان وارد شد؟

برا ورود به سایت سازندگان باید از نشانی اینترنتی sazandegan.tceo.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان ایجاد حساب کاربری در سایت سازندگان وجود دارد؟

خیر، حساب کاربری از طریق ورود به سامانه کنترل ظرفیت، صلاحیت و ثبت قرارداد انجام شده و امکان ورود به آن از طریق سایت سازندگان نیز فراهم می شود.

آیا می توان برخی از مشخصات ثبت شده در سایت سازندگان را تغییر داد؟

بله، تغییر برخی از مشخصات توسط کارشناسان انجام می شود.

آیا امکان پیگیری درخواست سازنده در سایت سازندگان فراهم است؟

بله، این امکان در سایت سازندگان فراهم شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *