سامانه های اجتماعی

سامانه ساجات sajat.mporg.ir

سامانه ساجات، یکی از سامانه‌های فنی کشور است که شرکت‌ها و سازمان‌ های زیادی را رتبه بندی می‌کند و بر اساس آن‌، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. این سایت یک سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت است که عوامل نظام فنی و اجرایی خدمات را برای شرکت‌های مختلفی مانند شرکت‌های پیمانکاری، مشاوران و غیره بررسی می‌کند. سایت ساجات تحت نظارت سازمان برنامه بودجه کشور ایران قرار دارد و در حال حاضر تغییرات زیادی در روند کاری آن ایجاد شده است.

افرادی که قصد دارند از خدمات سامانه مذکور استفاده کنند باید در آن ثبت نام کنند. سپس با ایجاد یک حساب کاربری می‌توانند از کلیه خدماتی که توسط این سایت ارائه می‌شوند استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین خدماتی که در سایت ساجات ارائه می‌شود امکان دریافت گواهینامه صلاحیت مشاوران و پیمانکاران به صورت آنلاین و غیرحضوری است.

سامانه ساجات چیست؟

در سال 1388 سامانه‌ای با نام سامانه ساجات به آدرس اینترنتی sajat.mporg.ir ایجاد شد. این سامانه در واقع مخفف عبارت «سامانه جامع هوشمند تشخص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی» است و در ابتدا توسط معاونت برنامه‌ریزی رئیس‌جمهوری راه‌اندازی شده بود اما پس از گذشت سال‌ها مسئولیت این سامانه را سازمان برنامه بودجه جمهوری اسلامی برعهده گرفت؛ سپس خدمات جدیدی را به آن اضافه کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهگیری تیپاکس کلیک کنید.

هدف اصلی طراحی و ساخت این سایت، رتبه بندی شرکت‌های مختلف است. به طوری که کلیه شرکت‌ها، مشاوران، انفورماتیک و طراحی‌های صنعتی و غیر صنعتی و ساخت آن‌ها می‌توانند از این سامانه جهت رتبه بندی خود بهره ببرند و پایه و رشته موردنظر خود را به کمک این سامانه دریافت کنند.

برای کار با سامانه ثبت من روی گزینه مربوطه کلیک کنید.

سایت ساجات خدمات زیادی را ارائه می‌دهد که مهم‌ترین آن‌ها امکان صدور گواهی‌نامه صلاحیت پیمانکاران و مشاوران است. به خاطر اهمیت این موضوع، سایت ساجات به سامانه پیمانکاران معروف است که خدمات خود را می‌تواند به شرکت‌های آزاد نیز ارائه دهد. شما برای استفاده از خدمات سامانه مذکور می توانید به نشانی اینترنتی sajat.mporg.ir مراجعه کنید.

ورود به سامانه ساجات sajat.mporg.ir

در صورتی که قصد دارید از خدمات سامانه ساجات استفاده کنید باید به عنوان یک شرکت حقوقی، پیمانکار و غیره در آن ثبت نام کنید تا بتوانید وارد سایت شوید. اگر قبلا در سایت ساجات ثبت نام کرده باشید اطلاعات کاربری جهت ورود به سایت ساجات را خواهید داشت. لذا بر اساس آن‌ها می‌توانید مراحل ورود به سایت ساجات را طبق روش زیر به پیش ببرید:

  • در مرورگر سیستم خود سایت اصلی ساجات به نشانی اینترنتی sajat.mporg.ir را جستجو کنید.
ورود به سامانه ساجات
  • پس از ورود به صفحه اصلی سایت ساجات جهت ورود به حساب کاربری خود شناسه کاربری و رمز عبور را وارد نمایید. سپس روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
مراحل ورود به سامانه ساجات

ثبت نام سامانه ساجات sajat.mporg.ir

همانگونه که در بالا ذکر کردیم در صورتی که شما قصد استفاده از امکانات سایت ساجات را داشته باشید باید در آن ثبت نام کنید. حال اگر قبلا پروسه ثبت نام سایت ساجات را انجام داده باشید حتما نام کاربری و کلمه عبور خواهید داشت که به کمک آن ها می‌توانید طبق روش گفته شده در بالا وارد سایت شوید. حال سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چگونه ثبت نام سایت ساجات را انجام دهیم و برای این کار چه مراحلی را به پیش ببریم؟

جهت ورود به سامانه برق من کلیک کنید.

خوشبختانه باید گفت که کلیه مراحل ثبت نام سامانه ساجات به صورت غیرحضوری و آنلاین است و شما به هنگام ثبت نام در این سامانه باید ایمیل خود را به صورت دقیق وارد کنید. هم‌چنین لازم است شناسه کاربری خود را نیز با دقت بالایی درج کنید زیرا بعد از درج آن‌ها امکان تغییر هیچ کدام از اطلاعات وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر شما با روند ثبت نام سامانه ساجات کلیه مراحل آن را به صورت کامل در زیر بیان می‌کنیم:

  • ابتدا وارد صفحه اصلی سایت ساجات به آدرس اینترنتی sajat.mporg.ir شوید.
  • روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
ثبت نام سامانه ساجات
  • حالا فرم ثبت نام سایت ساجات برای شما ظاهر می‌شود. به منظور شروع ثبت نام در این سایت باید فرم پیش روی خود را با دقت بالایی تکمیل کنید. هدف خود را برای ثبت نام سایت ساجات ذکر کنید و ایمیل و شناسه کاربری را با دقت وارد کنید.

جهت اطلاع از خدمات و مزایا سامانه جامع انبارها کلیک کنید.

آموزش تصویری ثبت نام سامانه sajat.mporg.ir
  • پس از درج ایمیل یک پست الکترونیکی به ایمیل شما ارسال می‌شود که با کلیک کردن بر روی آن می‌توانید حساب کاربری خود را فعال کنید. سپس در زمان‌بندی مشخص شده مدارک و مستندات لازم را برای ثبت نام سامانه ساجات ارسال کنید.

رتبه بندی صلاحیت پیمانكاران و مشاوران در سامانه ساجات

هدف اصلی راه‌اندازی سایت ساجات رتبه بندی صلاحیت پیمانکاران و مشاوران است. به طوری که خدمات خود را بر اساس رتبه آن‌ها در این حوزه برای کاربران خود ارائه می‌دهد. لذا کلیه پیمانکاران و مشاورانی که قصد دریافت گواهینامه صلاحیت دارند باید در این سایت ثبت نام نمایند و در مناقصه‌های دولتی شرکت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه صدور کارت سوخت المثنی کلیک کنید.

اهمیت رتبه بندی صلاحیت پیمانکاران و مشاوران زمانی مشخص می‌شود که شرکتی بخواهد با شرکت‌ها و موسسات شناخته شده قرارداد منعقد کند. در صورتی که شرکتی ثبت رتبه خود را در سامانه ساجات انجام نداده باشد نمی‌تواند با مراکز دولتی قرارداد ببندد. لذا تمامی پیمان‌کاران و مشاوران برای ثبت و دریافت رتبه خود از طریق سایت ساجات باید اقدام کنند.

در واقع شرکت ها با ورود به سایت ساجات با شرکت‌های هم‌تراز خود در زمینه‌های صنعتی و حرفه‌ای مختلف مقایسه می‌شوند و آن‌ها را رتبه بندی می‌کنند. رتبه بندی صلاحیت پیمانکاران و مشاوران در سایت ساجات باعث می‌شود تا آن‌ها نقاط قوت و ضعف هر یک از شرکت‌ها را شناسایی کنند.

جهت ارتباط با سامانه سیب کلیک کنید.

رتبه بندی صلاحیت شرکت‌ها در سایت ساجات مزایای زیادی دارد که یکی از آن‌ها آگاهی کامل سرمایه‌گذار از رتبه‌بندی‌های شرکت‌ها است. سرمایه‌گذار با رتبه بندی شرکت‌ها در سامانه sajat.mporg.ir می‌تواند شرکت مدنظر خود را برای انجام پروژه‌های مختلف انتخاب کند.

سوالات متداول

آدرس ورود به سامانه ساجات کدام است؟

کلیه کاربران می‌توانند برای ورود به سایت ساجات به آدرس الکترونیکی sajat.mporg.ir مراجعه کنند.

هدف اصلی ایجاد سایت ساجات چیست؟

سامانه جامع تشخیص صلاحیت ساجات sajat.mporg.ir باهدف اصلی رتبه بندی صلاحیت پیمانکاران و مشاوران طراحی و ایجاد شده است.

ثبت نام در سامانه ساجات چگونه است؟

شما برای ثبت نام در سایت ساجات باید طبق مراحل ذکر شده در مقاله اقدام کنید. حال اگر هر گونه سوالی در مورد هریک از مراحل داشتید می‌توانید از کارشناسان سامانه رسمی سوال کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *