سامانه های اجتماعی

سامانه ساتع sate.atf.gov.ir

شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با راه اندازی سامانه ساتع امکانی را فراهم کرده تا دستگاه های مختلف کشور برای رفع مشکلات و نیازهای فناوری و پژوهشی خود بتوانند از پژوهشگران دانشگاه ها، شرکت ها و به طور کلی تمامی مراکز دولتی و خصوصی کمک بگیرند. این طرح در راستای بخشنامه ای که از جانب ریاست جهوری ابلاغ شده به مرحله اجراسازی رسیده است و لیست دستگاه هایی که برای رفع مشکلات فناوری خود موظف به ارائه فراخوان در سایت ساتع هستند نیز در این بخشنامه درج شده است.

راه اندازی سامانه ساتع امکانی را فراهم کرده تا ایده های بهتری برای رفع مشکلات فناوری دستگاه های مختلف در کشور ارائه شده و به مرحله اجراسازی برسند. با توجه به اهمیت اهداف این سامانه برای پیشرفت فناوری و پژوهشی در کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت ساتع بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سامانه ساتع چیست؟

سامانه ساتع چیست

ساتع برگرفته از عبارت “سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش” می باشد، این سامانه تحت نظارت دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری راه اندازی شده است. با توجه به اهمیت و لزوم پیشرفت فناوری در کشور و رفع مشکلات پژوهشی دستگاه های مختلف، بخشنامه ای از جانب ریاست جمهوری ابلاغ شده که براساس آن تمامی دستگاه هایی که نامشان در این بخشنامه ذکر شده است برای رفع مشکلات فناوری و پژوهشی خود موظف هستند در سامانه ساتع فراخوان عمومی اعلام کنند، تا از این طریق فناوران و پژوهشگران دانشگاه ها، موسسات آموزشی دولتی و خصوصی، جهاد دانشگاهی و همچنین شرکت های دانش بنیان بتوانند ایده ها و پیشنهادات خود را برای موضوعات مورد نظر اعلام کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه امدادیار بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است دستگاه هایی می توانند چنین فراخوانی اعلام کنند که تمامی جوانب موضوع مورد نظر اعم از استانداردهای لازم، منابع مالی و انسانی و… طرح را تامین کرده باشند. بعد از انجام فراخوان و بررسی ایده های ارسال شده در سایت ساتع، قرارداد آغاز فعالیت میان دستگاهی که فراخوان داده و فرد حقیقی، دانشگاه و یا شرکت حقوقی که بهترین ایده را اعلام کرده، منعقد خواهد شد.

ورود به سامانه ساتع sate.atf.gov.ir

راه اندازی سایت ساتع توسط دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری امکانی را فراهم کرده تا ارتباط میان دستگاه هایی که مشکلات فناوری دارند با افراد حقیقی و یا شرکت های حقوقی که در این زمینه تخصص داشته و ایده های خوبی اعلام می کنند، برقرار شده و مشکلات پژوهشی در کمترین زمان ممکن برطرف شوند. لازم به ذکر است تمامی مراحل اعم از اعلام فراخوان، ثبت ایده و در نهایت عقد قرارداد میان طرفین پروژه در سامانه ساتع انجام خواهند شد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت لبیک عتبات دانشجویی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید حال برای ورود به پنل کاربری خود باید نشانی اینترنتی sate.atf.gov.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه ساتع

در مرحله جدید باید مطابق با تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه sate.atf.gov.ir

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه ساتع sate.atf.gov.ir

باتوجه به اهمیت و حساسیت اقداماتی که در سایت ساتع انجام می شود، اعلام فراخوان از جانب شرکت ها و دستگاه های مختلف، سپس ثبت ایده و طرح از جانب اشخاص حقیقی و حقوقی مستلزم ثبت نام در سایت ساتع و ایجاد حساب کاربری است. بنابراین در ادامه مطلب مراحل ثبت نام هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی که امکان ثبت فراخوان و یا ایده را در سامانه ساتع دارند به صورت مجزا توضیح می دهیم:

ثبت نام شرکت های مشمول

برای اینکه شرکت های مشمول این طرح بتوانند در سامانه ساتع ثبت نام کنند ابتدا باید یک نفر را به عنوان نماینده از طریق مکاتبات اداری به دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری معرفی کنند. سپس فرد نماینده ثبت نام در سامانه ساتع را انجام خواهد تا دبیرخانه بعد از انجام بررسی های لازم نام کاربری و رمز عبور فعال را در اختیارشان قرار دهد. بنابراین چنانچه به عنوان نماینده یک شرکت قصد ثبت نام در سایت ساتع را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی sate.atf.gov.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه ساتع

در مرحله جدید ابتدا نوع شخصیت یعنی گزینه “اشخاص حقوقی” را انتخاب کنید.

ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه ساتع

سپس با ورود به صفحه ای مطابق با تصویر زیر باید بر روی گزینه “شرکت های مشمول” کلیک نمایید.

ثبت نام شرکت های مشمول در سامانه ساتع

در نهایت وارد مرحله تکمیل فرم ثبت نام خواهید شد، حال باید فرم “اطلاعات شرکت” را تکمیل کنید.

مراحل ثبت نام در سایت sate.atf.gov.ir

در ادامه فرم قبلی باید مشخصات نماینده شرکت را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “گام بعدی” کلیک نمایید.

درج مشخصات در سایت ساتع

برای اطلاع از بخش های سایت رجا بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

ثبت نام در سامانه ساتع برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی نیز همانند شرکت های مشمول، مستلزم انجام مکاتبات اداری و معرفی نماینده می باشد. بنابراین چنانچه نماینده قانونی خود را انتخاب و معرفی کرده اید باید همانند قسمت قبلی به بخش ثبت نام و اشخاص حقوقی وارد شده و در نهایت گزینه “دانشگاه یا موسسه آموزش عالی” را انتخاب کنید.

ثبت نام دانشگاه ها در سامانه ساتع

سپس مطابق با تصویر زیر باید اطلاعات دانشگاه را در سامانه ساتع وارد نمایید.

ثبت نام موسسات آموزش عالی در سامانه ساتع

در نهایت با درج مشخصات نماینده قانونی در قسمت های مربوطه بر روی گزینه “گام بعدی” کلیک کنید.

ثبت نام نماینده دانشگاه در سایت sate.atf.gov.ir

برای اطلاع از خدمات سایت پلیس راهور بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام اعضاء هیات علمی

اعضاء هیات علمی دانشگاه های مختلف می توانند به عنوان یک شخص حقیقی در سامانه ساتع ثبت نام کنند، بنابراین نیازی به انجام مکاتبات اداری و معرفی نماینده ندارند. به همین منظور برای ثبت نام در این سایت باید به بخش ثبت نام وارد شده و مطابق با تصویر زیر گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب کنید.

ثبت نام اشخاص حقیقی در سایت ساتع

سپس در صفحه جدید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “اعضاء هیات علمی” کلیک نمایید.

ثبت نام اعضاء هیات علمی در سایت ساتع

در نهایت مشخصات خواسته شده را در سامانه وارد کرده و گزینه “گام بعدی” را انتخاب کنید.

درج اطلاعات اعضاء هیات علمی در سایت sate.atf.gov.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی بر روی لینک کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور در سامانه ساتع sate.atf.gov.ir

در سایت ساتع به منظور افزایش رضایت کاربرانی که ثبت نام خود را انجام داده اند امکان بازیابی رمز عبور نیز فراهم شده است. بنابراین هنگامی که رمز عبور پنل کاربری خود در سایت ساتع را فراموش کرده اید بدون نگرانی می توانید رمز جدید را فعال کنید. برای انجام این کار باید به صفحه اصلی سامانه ساتع وارد شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

بازیابی رمز عبور سایت ساتع

سپس با ورود به صفحه ای مطابق با تصویر زیر گزینه “فراموشی رمز عبور” را انتخاب کنید.

فراموشی رمز عبور سامانه ساتع

در نهایت باید نام کاربری خود را در صفحه جدید وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

دریافت رمز عبور جدید سامانه sate.atf.gov.ir

با انجام مراحل قبلی یک لینک برای نشانی ایمیل شما ارسال می شود که با کلیک بر روی آن امکان دریافت رمز جدید برای شما فراهم خواهد شد.

برای اطلاع از امکانات سایت بهین یاب بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت اولویت های پژوهشی و فناوری sate.atf.gov.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله به بررسی اهداف راه اندازی سایت ساتع پرداختیم، نحوه ورود و ثبت نام در این سامانه را نیز بیان کردیم. حال چنانچه قصد ثبت اولویت های پژوهشی در این سامانه را دارید ابتدا باید به پنل کاربری خود در سامانه ساتع وارد شده و گزینه “ثبت تقاضای جدید” را انتخاب کنید.

ثبت تقاضا در سامانه ساتع

در مرحله جدید باید نوع تقاضا و محل تامین اعتبار مرتبط با تقاضای پژوهشی را مشخص کنید.

ثبت اولویت پژوهشی در سامانه ساتع

سپس باید موارد یا همان فیلدهای خواسته شده در مورد تقاضای پژوهشی خود را تکمیل کنید.

ثبت تقاضای پژوهشی در سایت ساتع

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که با کلیک بر روی علامت مشخص شده در سمت چپ، اطلاعات وارد شده در سامانه ذخیره می شوند.

ذخیره درخواست در سامانه ساتع

چنانچه ثبت تقاضای پژوهشی تا مرحله قبلی را انجام داده و ادامه مراحل را به زمان دیگری موکول کرده اید، حال برای تکمیل ثبت اولویت پژوهشی باید گزینه “اولویت های ثبت شده” در قسمت داشبورد پنل کاربری خود را انتخاب کنید.

تکمیل مراحل ثبت تقاضا در سامانه ساتع

با ورود به مرحله جدید ابتدا گزینه “ذخیره موقت” در سمت راست صفحه را انتخاب کرده و سپس علامت ویرایش مربوط به تقاضای ثبت شده در سمت چپ صفحه را انتخاب نمایید.

ویرایش اطلاعات در سایت sate.atf.gov.ir

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که برای ارسال مدارک و مستندات باید بر روی علامت پیوست در سمت راست تصویر کلیک کنید.

ارسال مدارک در سایت ساتع

در مرحله جدید بعد از بارگذاری اسناد و مدارک مورد نظر باید علامت ذخیره در سمت چپ صفحه را انتخاب نمایید.

ذخیره مدارک در سامانه ساتع

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که اطلاعات ثبت شده توسط شما نمایش داده می شوند. در صورتی که صحت اطلاعات را تایید می کنید باید تیک مربوط به پذیرش در سمت راست صفحه را به تایید رسانده و بر روی علامت “ارسال” در سمت چپ کلیک کنید.

ارسال اطلاعات در سامانه sate.atf.gov.ir

در صورتی که قصد ارسال درخواست را نداشته و تمایل به ذخیره اطلاعات دارید باید مطابق با تصویر زیر علامت مشخص شده در سمت چپ صفحه را انتخاب کنید. سپس در زمان مورد نظر به بخش “اولویت های ثبت شده” در داشبورد پنل کاربری خود وارد شده و درخواست را ارسال کنید.

ذخیره اطلاعات در سامانه sate.atf.gov.ir

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت ازدواج دانشجویی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه ساتع وارد شد؟

برای ورود به سایت ساتع باید از نشانی اینرتنتی sate.atf.gov.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا اعضاء هیات علمی دانشگاه ها نیز می توانند در سایت ساتع ثبت نام کنند؟

بله، این امکان در سایت ساتع برای اعضاء هیات علمی دانشگاه ها فراهم است.

چگونه ایده انتخاب شده برای انجام طرح های پژوهشی اعلام می شوند؟

تمامی مراحل مرتبط با طرح های فناوری در سایت ساتع انجام می شوند.

آیا امکان بازیابی رمز عبور سایت ساتع برای کاربران فراهم می باشد؟

بله، نحوه بازیابی رمز عبور در همین مقاله توضیح داده شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *