سامانه های اجتماعی

سامانه زیارت ziarat.haj.ir + ورود و ثبت نام در سایت زیارت عتبات عالیات

بدون شک سفرهای زیارتی که خارج از کشور ایران انجام می شوند نیازمند انجام اقداماتی هستند که از طریق مراجع قانونی کشور انجام می شوند. سامانه زیارت در راستای گسترش خدمات غیر حضوری مربوط به ثبت نام سفرهای زیارتی عتبات عالیات، سوریه و همچنین حج عمره و تمتع راه اندازی شده است. سایت زیارت متعلق به سازمان حج و زیارت کشور می باشد و خدمات گسترده ای را در زمینه ثبت نام سفرهای زیارتی در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

سازمان حج و زیارت طی چند سال اخیر سامانه های مختلف و مجزایی را جهت ثبت نام حج عمره، تمتع و عتبات عالیات راه اندازی کرده ولی در حال حاضر ثبت نام تمامی سفرهای زیارتی نام برده و همچنین سفر به سوریه به صورت یکپارچه و سراسری در سایت زیارت قابل انجام می باشند.

به دلیل جدید بودن سایت زیارت و امکانات گسترده ای که در زمینه ثبت نام سفرهای زیارتی مختلف در اختیار مردم قرار می دهد، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب سامانه زیارت بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه زیارت

ورود به سامانه زیارت

طی چند سال اخیر با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین، تمامی سازمان ها، ادارات، وزارتخانه ها و حتی مراکز خصوصی بسیاری از خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار مردم قرار داده اند. گسترش خدمات غیر حضوری سبب افزایش رفاه حال مردم شده، از اتلاف وقت و هزینه های رفت و آمد جلوگیری کرده و حتی از ازدحام جمعیت و گسترش بیشتر از قبل ویروس کرونا ممانعت به عمل آورده است.

در روند گسترش خدمات غیر حضوری، سازمان حج و زیارت نیز از این مورد مستثنی نشده و طی چند سال اخیر سامانه های مختلفی را جهت دسترسی عموم مردم راه اندازی کرده است. یکی از جدیدترین سامانه های این سازمان سامانه زیارت است که به صورت یکپارچه امکان ثبت نام حج تمتع، عمره، عتبات عالیات و سفر به سوریه را به صورت هوایی فراهم کرده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سمتا اعزام مبلغ بر روی لینک کلیک کنید.

تا قبل از راه اندازی سامانه زیارت متقاضیان باید برای ثبت نام غیر حضوری هر یک از سفرهای نام برده به سامانه ای مجزا مراجعه می کردند و یا به صورت حضوری درخواست سفر خود را در دفاتر زیارتی سراسر کشور به ثبت می رساندند ولی خوشبختانه در حال حاضر عموم مردم نیز می توانند به سامانه های سازمان حج و زیارت دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است ورود به سامانه زیارت نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می باشد، بنابراین چنانچه در سامانه زیارت ثبت نام خود را انجام داده اید و الان قصد ورود به آن و استفاده از خدمات این سامانه را دارید باید نشانی اینترنتی ziarat.haj.ir را در مرورگر درج و جستجو کرده تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. سپس نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی مشاهده شده در صفحه را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه ziarat.haj.ir

ثبت نام در سامانه جامع زیارت ziarat.haj.ir

ثبت نام در سامانه زیارت

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین شرایطی را فراهم کرده اند تا مردم بتوانند با مراجعه به سامانه های مورد نظر امورات خود را به انجام برسانند بدون اینکه به مراجعه حضوری به مرکز یا سازمانی خاص نیاز داشته باشند. بدون شک تمامی مردم تمایل دارند از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری کرده و کارهای خود را در کمترین زمان ممکن به انجام برسانند.

خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از امورات مربوط به زندگی که قبلا به صورت حضوری انجام می شدند قابلیت انجام غیر حضوری دارند، در همین راستا سازمان حج و زیارت کشور نیز سامانه های مختلفی را طراحی و راه اندازی کرده تا علاوه بر کارکنان این سازمان و کارشناسان دفاتر حج و زیارت، عموم مردم نیز برای ثبت نام سفرهای زیارتی خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سحاب بسیجیان بر روی لینک کلیک کنید.

سامانه زیارت یکی از جدیدترین سامانه های راه اندازی شده توسط سازمان حج و زیارت است که به صورت یکپارچه درخواست سفرهای حج تمتع، عمره، عتبات عالیات و سوریه را به ثبت می رساند. این در حالی است که تا قبل از راه اندازی سامانه زیارت ثبت نام حج عمره، تمتع و عتبات عالیات در سامانه های مجزایی انجام می شدند.

بهتر است بدانیم در سامانه زیارت امکانی فراهم شده تا علاوه بر عموم مردم، سازمان ها، دفاتر زیارتی و کارشناسان سازمان حج و زیارت نیز بتوانند در سایت مذکور بسته های زیارتی را تعریف کرده و ثبت نام های مورد نظر را در آن ها انجام دهند.

نکته مهم در رابطه با نحوه کار کردن با سایت زیارت این است که هیچ خدماتی در اختیار افرادی که ثبت نام خود را در سامانه انجام نداده و حساب کاربری ندارند قرار داده نخواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه خادمیاران رضوی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سفرهای زیارتی را دارید، باید طبق مراحل گفته شده در ادامه مطلب برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی ziarat.haj.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه ziarat.haj.ir
  • در مرحله جدید ابتدا باید جنسیت خود را مشخص کرده، سپس مشخصات هویتی و شماره موبایل خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بعد از وارد کردن کد امنیتی که مشاهده می کنید، گزینه “کنترل صحت اطلاعات” را انتخاب نمایید.
ایجاد حساب کاربری در سامانه زیارت
  • سپس باید کد تاییدی که از طریق شماره تماس خود دریافت کرده اید را در مرحله جدید وارد کنید، رمز عبور دلخواه خود را انتخاب نمایید و بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک کنید.
پنل کاربری سامانه ziarat.haj.ir

ثبت نام سوریه برای زیارت

سفر زیارتی سوریه

ثبت نام یکی از سفرهای زیارتی که اخیرا توسط سامانه های سازمان حج و زیارت انجام می شود، سفر سوریه است. در حال حاضر سفر زیارتی به سوریه به صورت هوایی انجام شده و ثبت نام آن نیز در سامانه زیارت قابل انجام می باشد.

  • به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام برای اعزام به سفر زیارتی سوریه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی ziarat.haj.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده، مطابق با تصویر زیر نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.
ثبت نام سوریه در سامانه زیارت
  • در مرحله جدید از شما خواسته می شود نقش خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.
انتخاب نقش در سامانه زیارت
  • با وارد شدن به حساب کاربری خود باید از منوی ثبت نام، مبدا و تاریخ سفر، تعداد نفرات، اتاق ها و کاروان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • در مرحله جدید باید مشخصات نفرات مورد نظر خود را در اتاق هایی که انتخاب کرده اید، وارد نمایید. همچنین در این مرحله می توانید اطلاعات بلیط، هزینه های جانبی، خدمات، امنیت سفر و… را نیز مشاهده کنید.
  • با انجام مراحل قبلی پیش نمایشی از مشخصاتی که به ثبت رسانده اید را مشاهده خواهید کرد و در صورت صحیح بودن آن ها باید بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.
  • در نهایت با توجه به تعداد نفراتی که در سامانه برای سفر زیارتی مورد نظر به ثبت رسانده اید صورت حسابی را مشاهده خواهید کرد که باید گزینه “پرداخت صورت حساب” را انتخاب کنید.
  • با اتمام انجام مراحل ثبت نام گزارشی کلی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از امکانات سامانه سماح بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام سامانه جامع زیارت ziarat.haj.ir

همانطور که گفتیم سامانه زیارت توسط سازمان حج و زیارت و در راستای گسترش خدمات غیر حضوری برای متقاضیان سفرهای حج تمتع، عمره، عتبات عالیات و سوریه راه اندازی شده است.

وارد شدن به سامانه زیارت برای عموم مردم فراهم می باشد و ممنوعیتی برای ورود افراد به سایت مذکور وجود ندارد البته برای استفاده از خدمات سامانه زیارت ابتدا باید در این سامانه حساب کاربری ایجاد کنید که این اقدام نیز نیازمند برخورداری از شرایط یا ارائه مدارکی خاص نیست.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع رسانه بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که در قسمت ثبت نام همین مقاله توضیح دادیم برای ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در سامانه جامع زیارت درج مشخصات هویتی و شماره تماس همراه کافی بوده و حتی بارگذاری مدارک نیز لازم نیست. بنابراین می توانید با درج چند مشخصه هویتی خود و شماره موبایل در سامانه جامع زیارت حساب کاربری ایجاد کرده و از خدمات مختلف آن استفاده نمایید.

فراموشی رمز عبور در سامانه زیارت

استفاده از خدمات غیر حضوری سامانه زیارت که توسط سازمان حج و زیارت راه اندازی شده است نیازمند ایجاد حساب کاربری و ثبت نام متقاضیان می باشد. لازم به ذکر است در سامانه مذکور به صورت یکپارچه ثبت نام سفرهای حج تمتع، عمره، عتبات عالیات و سوریه انجام خواهد شد.

برای اطلاع از بخش های سامانه ستاد ایران بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قبلا در سامانه جامع زیارت ثبت نام کرده ولی رمز عبور خود را فراموش کرده اید، باید از طریق نشانی اینترنتی ziarat.haj.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “رمز عبور را فراموش کرده ام” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه ziarat.haj.ir
  • در مرحله جدید از شما خواسته می شود کد ملی خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید تا رمز عبور برای شماره تماسی که قبلا در سامانه ثبت کرده اید ارسال شود.
بازیابی رمز عبور سامانه زیارت

ارتباط با سامانه جامع زیارت ziarat.haj.ir

سایت زیارت در راستای گسترش خدمات غیر حضوری سازمان حج و زیارت راه اندازی شده است تا عموم مردم بتوانند به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعات حضوری سفرهای زیارتی خارج از کشور مورد نظر خود را به ثبت برسانند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سامد بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر ثبت نام سفرهای حج تمتع، عمره، عتبات عالیات و سوریه از طریق سامانه جامع زیارت قابل انجام می باشند ولی متقاضیان ابتدا باید در سایت مذکور حساب کاربری ایجاد کنند.

حال سوالی که پیش می آید این است راه های ارتباط با سامانه زیارت کدام اند؟ برای آشنایی بیشتر با این موضوع ما در ادامه مطلب به راه های ارتباطی این سامانه اشاره می کنیم:

آدرس سازمان حج و زیارتتهران ، خيابان آزادي ، نبش خيابان رودکي شمالي ، سازمان حج و زيارت
تلفن64511 -021
فکس021-66582130
پست الکترونیکinfo [at] haj.ir

چگونه می توان به سامانه زیارت وارد شد؟

برای ورود به سایت زیارت باید از نشانی اینترنتی ziarat.haj.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت نام در سایت زیارت برای عموم مردم فراهم است؟

بله، محدودیتی برای ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت زیارت وجود ندارد.

آیا ثبت نام سفر زیارتی سوریه در سایت زیارت انجام می شود؟

بله، ثبت نام سفرهای زیارتی سوریه و همچنین حج تمتع، عمره و عتبات عالیات نیز از طریق همین سامانه انجام می شوند.

آیا برای ثبت نام در سایت زیارت باید مدارک خاصی را بارگذاری کنیم؟

خیر، درج مشخصات هویتی و شماره موبایل برای ثبت نام در این سامانه کافی است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *