سامانه های مالی و سرمایه

سامانه زمرد بانک تجارت + ورود و اپلیکیشن سامانه زمرد

معمولا بانکداری الکترونیکی اهداف زیادی دارد که یکی از آن ها ارائه خدمات آنلاین به مشتریان می باشد. به همین دلیل در سال های اخیر سامانه های زیادی توسط بانک های مختلف راه اندازی شدند. بانک تجارت نیز از این قاعده مستثنی نبود و به همین دلیل سامانه زمرد بانک تجارت به نشانی اینترنتی tejaratbank.ir را ایجاد کرد.

در سامانه زمرد بانک تجارت امکانات و خدمات بانکداری الکترونیکی زیادی به کاربران ارائه می شود. افتتاح حساب، کارت به کارت، مشاهده موجودی و غیره از جمله این امکانات هستند. با توجه به این که امروزه بانکداری الکترونیکی جنبه های زیادی از زندگی اجتماعی را در تحت پوشش قرار داده است. لذا آشنایی با سامانه زمرد بانک تجارت tejaratbank.ir و خدمات آن بسیار مهم است. به همین دلیل در این مقاله از سایت سامانه رسمی قصد داریم در مورد سامانه زمرد بانک تجارت، نحوه ورود، ثبت نام، احراز هویت و غیره آن صحبت کنیم.


معرفی سامانه زمرد بانک تجارت tejaratbank.ir

سامانه زمرد بانک تجارت، سامانه ای است که در راستای بانکداری الکترونیکی ایجاد شده است و به کاربران و مشتریان خود خدمات آنلاین ارائه می دهد. کلیه افرادی که قصد استفاده از امکانات سامانه زمرد بانک تجارت را دارند می توانند وارد آن شوند.

در حال حاضر در سامانه زمرد بانک تجارت خدمات آنلاین زیادی مانند کارت به کارت، مشاهده موجودی، خرید شارژ، افتتاح حساب غیرحضوری و غیره ارائه می شود اما برای استفاده از برخی خدمات آن مانند احراز هویت باید اپلیکیشن سامانه زمرد را دانلود و نصب کنند.

ورود به سامانه زمرد بانک تجارت

همان گونه که بیان شد سامانه زمرد بانک تجارت خدمات زیادی مانند خرید شارژ، کارت به کارت، مشاهده موجودی، مشاهده و پرداخت عوارض آزاد راه ها و غیره را ارائه می دهد. لذا مشتریانی که قصد استفاده از این خدمات را دارند باید وارد سامانه زمرد بانک تجارت شوند. برای این کار می توانید از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن سامانه زمرد اقدام کنید.

جهت کار با سامانه صیاد بانک پاسارگاد روی لینک کلیک کنید.

برای ورود به سامانه زمرد بانک تجارت لازم است نشانی اینترنتی tejaratbank.ir را در گوگل جستجو کنید تا با مشاهده نتایج، به صفحه اصلی سامانه زمرد بانک تجارت هدایت شوید.

ورود به سامانه زمرد بانک تجارت

اپلیکیشن سامانه زمرد

ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان بانک تجارت از جمله اهدافی است که سامانه زمرد بانک تجارت آن را دنبال می کند. به طوری که این خدمات را در هر زمان و مکان برای مشتریان خود ارائه می دهد. بانک تجارت در راستای گسترش دامنه خدمات خود، نسخه اندروید و iOS سامانه زمرد بانک تجارت را ایجاد و وارد بازار کرده است. لذا مشتریان با دانلود و نصب این نرم افزار بر روی گوشی خود می توانند از امکانات و خدمات بدون محدودیت سایت زمرد استفاده کنند.

حال اگر به دانلود نسخه اصلی و بروزرسانی شده اپلیکیشن سامانه زمرد هستید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی در تماس باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

راهنمای احراز هویت در سامانه زمرد بانک تجارت

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم در صورتی که شما با دانلود اپلیکیشن سامانه زمرد قصد استفاده از آن را داشته باشید، می بایست احراز هویت کنید. در حال حاضر احراز هویت در سامانه زمرد بانک تجارت به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می شود که در ادامه به راهنمای احراز هویت در سامانه زمرد بانک تجارت اشاره می کنیم:

 • وارد سامانه tejaratbank.ir شوید.
 • کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید و روی گزینه “بررسی” کلیک کنید.
راهنمای احراز هویت در سامانه زمرد بانک تجارت
 • در ادامه کد تایید به گوشی موبایل شما ارسال می شود که باید آن را در کادر مشخص شده وارد کنید.
راهنمای احراز هویت در سامانه زمرد تجارت
 • پس از ورود کد تایید، سیستم به صورت خودکار مشخصات فردی کاربر (شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی و تلفن همراه) را نمایش می‌ دهد که در صورت تایید باید برای ادامه روند، کد پستی محل سکونت و سریال پشت کارت ملی هوشمند را درج کنید.

جهت اطلاع از سامانه صیاد بانک ملت و بخش های مختلف آن روی لینک آبی کلیک کنید.

آموزش احراز هویت در tejaratbank.ir
 • در این بخش از راهنمای احراز هویت در سامانه زمرد بانک تجارت برای احراز بیومتریک از شما «اخذ تصویر چهره» با دستور العمل های خاص را نمایش می دهد.
 • حال برای شروع احراز هویت روی آیکون گوشی خود ضربه بزنید تا دوربین گوشی شما فعال شود. حالا گوشی را به گونه ای روی صورت خود تنظیم کنید که کادر دور صورت شما سبز شود. سپس طبق دستور العمل هایی که در بالای گوشی برای شما مشخص شده است، اقدام کنید. به عنوان مثال از شما می خواهد که در حالت عادی باشید و بدون لبخند زدن پس از چند ثانیه صحبت کنید. در این حالت به گونه ای صحبت کنید که حرکت لب های شما مشخص شود.
احراز هویت در سامانه tejaratbank.ir

حال اگر شما تمام مراحل بالا را انجام داده باشید احراز هویت شما با موفقیت به پایان می رسد اما اگر به هنگام انجام هر کدام از مراحل بالا به مشکل برخورد کردید می توانید جهت راهنمای احراز هویت سامانه زمرد بانک تجارت از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرید.

برای اطلاع از سامانه پیچک بانک مرکزی ضربه بزنید.

افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه زمرد بانک تجارت

یکی از مهم ترین خدماتی که توسط سامانه زمرد بانک تجارت ارائه می شود، امکان افتتاح حساب با دانلود و نصب اپلیکیشن سامانه زمرد است. به طوری که در آن کاربران به صورت غیر حضوری می توانند در بانک تجارت حساب بانکی ایجاد کنند. برای این کار لازم است کاربران بعد از نصب اپلیکیشن سامانه زمرد، احراز هویت و ثبت امضای دیجیتال، مراحل بعدی آن را تکمیل کنند. سپس اقدام به افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه زمرد بانک تجارت کنند. به این منظور می توانند مراحل زیر را طی کنند:

 • روی گزینه “افتتاح حساب بانک تجارت” در اپلیکیشن سامانه زمرد کلیک کنند.
افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه زمرد بانک تجارت
 • یک فرم مربوط به قرارداد افتتاح حساب برای آن ها نمایش داده خواهد شد که باید آن را به دقت مطالعه کنند و در صورت “تایید” ادامه مراحل آن را دنبال کنند.
مراحل افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه زمرد بانک تجارت
 • بعد از تایید فرم قرارداد افتتاح حساب، وارد مراحل صدور کارت خواهند شد که در اینجا باید فرم مربوط به درخواست صدور کارت را مطالعه کرده و در صورت نیاز آن را تایید کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه نیما خدمات ارزی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه tejaratbank.ir
 • سپس لازم است مشخصات فردی خود را به همراه نوع حساب بانکی (قرض الحسنه/ کوتاه مدت) مشخص کنید.
 • حالا باید روی گزینه “امضا” کلیک کنید تا یک کد تایید به منظور تایید امضای دیجیتالی آن ها برایتان ارسال شود.
 • این کد را در کادر مشخص شده وارد و تایید کنید.
افتتاح حساب در سامانه زمرد بانک تجارت
 • پس از تکمیل مراحل بالا برای افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه زمرد بانک تجارت باید مبلغ 50 هزار تومان را به عنوان مبلغ اولیه به حساب بانکی جدید واریز کنید. در اینجا هزینه کارمزد و ارسال کارت از مبلغ اولیه حساب را کسر می کنند و در نتیجه آن را برای کاربران نمایش می دهند.
افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه tejaratbank.ir
 • پس از واریز موفق آمیز مبلغ اولیه حساب بانکی، برای شما کد پیگیری و شماره حساب نمایش داده می شود.
 • در نهایت نیز اطلاعات حساب بانکی جدید را برای شما پیامک می‌ کنند.

امکانات سامانه زمرد بانک تجارت

سامانه زمرد بانک تجارت با هدف اصلی ارائه خدمات غیر حضوری برای کاربران ایجاد شده است. به طوری که کلیه کسانی که در بانک تجارت حساب بانکی دارند می توانند از آن استفاده کنند. در حال حاضر خدمات زیادی در سامانه زمرد بانک تجارت tejaratbank.ir وجود دارد اما در زیر به چند مورد آن اشاره می کنیم:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه صیاد بانک صادرات روی آن کلیک کنید.

مشاهده موجودی کارت: 

از جمله امکانات سامانه زمرد بانک تجارت، مشاهده موجودی کارت بانکی است. شما می توانید به صورت غیر حضوری با کمک اپلیکیشن سامانه زمرد، موجودی حساب بانکی خود را مشاهده کنید.

امکان خرید شارژ:

کلیه کاربران بانک تجارت پس از دانلود و نصب اپلیکیشن سمانه زمرد می توانند برای سیم کارت های مختلف همراه اول، ایرانسل و غیره شارژ بگیرند.

کارت به کارت کردن: 

مشتریان بانک تجارت می توانند به کمک این سامانه مبلغی را به عنوان کارت به کارت از کارت مبدا به کارت مقصد منتقل کنند. برای این کار لازم است شماره کارت مبدا و شماره کارت مقصد را درج کنید.

پرداخت قبوض به صورت الکترونیکی:

شما به کمک امکانات سامانه زمرد بانک تجارت می توانید قبوض مختلف برق، گاز و غیره را پرداخت کنید. به طوری که برای انجام این کار نیازی به مراجعه حضوری به ادارات ذیربط ندارید. همانگونه که ذکر شد امکانات سامانه زمرد بانک تجارت بسیار متنوع است. به طوری که شما تنها با ورود به سامانه زمرد بانک تجارت می توانید آن ها را مشاهده کنید.

در بالا در مورد سامانه زمرد بانک تجارت به نشانی اینترنتی tejaratbank.ir صحبت کردیم و برای آشنایی بیشتر کاربران از بخش های مختلف آن بحث کردیم. بنابراین کاربرانی که حساب بانک تجارت دارند می توانند با مطالعه این مقاله به نحوه ورود به سامانه زمرد بانک تجارت پی ببرند. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا به سوالات خود پیرامون سامانه زمرد بانک تجارت نرسیدید می توانید جهت مشاوره با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

مهم ترین امکانات سامانه زمرد بانک تجارت را ذکر کنید؟

سامانه زمرد بانک تجارت خدمات و امکانات زیادی را ارائه می دهد که افتتاح حساب بانکی، مشاهده موجودی، کارت به کارت، دریافت شارژ و غیره از جمله آن ها است.

آیا سامانه زمرد بانک تجارت را می توان روی گوشی موبایل ن نصب کرد؟

بله، کلیه مشتریان بانک تجارت در صورت تمایل می توانند با دانلود و نصب اپلیکیشن سامانه زمرد می توانند آن را در گوشی های هوشمند اندروید و آیفون داشته باشند.

هدف اصلی از ایجاد سامانه زمرد بانک تجارت چیست؟

همان گونه که بیان کردیم هدف اصلی ایجاد سایت زمرد، ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی به کلیه کاربران می باشد.

4.3/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *