سامانه های تحصیلی

سامانه ریلاین twlms.ir + ورود به سایت ریلاین دانشگاه علمی کاربردی

با شیوع ویروس کرونا سامانه های آنلاین زیادی برای پیشبرد اهداف مختلف شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی در کشور راه اندازی شدند. به طوری که دانشگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و آنها نیز برای جبران کلاس ها و آموزش های عقب مانده خود اقدام به راه اندازی سامانه های زیادی کردند. دانشگاه علمی کاربردی نیز سایت های مختلفی را برای این منظور طراحی و ایجاد کرد که سامانه ریلاین یکی از آنها است. این سامانه برای کلیه دانشجویان علمی کاربردی طراحی و راه اندازی شده است. به طوری که همه آنها در هر واحد دانشگاهی می توانند با اتصال به این سامانه از طریق لینک twlms.ir از امکانات آن استفاده کنند.

حال ممکن است برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی سوال پیش بیاید که سامانه ریلاین چیست و چه کاربردی دارد؟ آنها برای ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی و ثبت نام در آن چه مراحلی را طی کنند؟ و غیره. در رابطه پاسخگویی به این سوالات قصد داریم در این مقاله به کلیه جوانب مهم سامانه ریلاین اشاره کنیم.

ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی

در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی سامانه های زیادی را برای ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین برای دانشجویان و اساتید خود راه اندازی کرده است. سامانه ریلاین نیز یکی از این سایت ها است که خدمات زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد. آن ها برای استفاده از امکانات این سایت باید وارد آن شوند. خوب است بدانید که دانشجویان علمی کاربردی برای ورود به سامانه ریلاین باید نام کاربری و کلمه عبور داشته باشند که به کمک آنها می توانند به راحتی وارد سامانه ریلاین twlms.ir شوند. حال نحوه ورود به این سامانه را برای دانشجویان بیان می کنیم:

جهت ورود به سامانه مدرس روی لینک کلیک کنید.

 • ابتدا آدرس اینترنتی سامانه ریلاین یا twlms.ir را در اینترنت جستجو کنند.
 • وارد صفحه اصلی سامانه ریلاین شوند.
ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی
 • پس از ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی باید دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب کنید تا بتوانید وارد پورتال شخصی خود شوید.
آموزش ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی

شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین twlms.ir

سامانه ریلاین علمی کاربردی، با هدف ارائه آموزش های آنلاین و غیر حضوری به دانشجویان این مجموعه راه اندازی شده است. یکی از خدماتی که در سامانه ریلاین به دانشجویان ارائه می شود، کلاس ها و امتحانات درسی است.

دانشجویان باید دقت کنند که سامانه های دیگری برای ارائه کلاس و امتحانات آنلاین در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارند. اما ممکن است دانشگاه محل تحصیل شما تنها از طریق سایت ریلاین برای ارائه کلاس ها و امتحانات استفاده کند. بنابراین اگر کلاس های درس مجازی شما در سامانه ریلاین علمی کاربردی تشکیل شود می توانید به نشانی اینترنتی twlms.ir مراجعه کنید. حال یکی از مشکلاتی که دانشجویان به هنگام کار با سامانه مواجه می شوند، نحوه شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین twlms.ir است. زیرا آن ها مراحل ورود به کلاس درس را نمی دانند یا این که به هنگام ورود با ارورهای مختلف مواجه می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه هم آوا علمی کاربردی ضربه بزنید.

خوب است بدانید که بعد از برگزاری کلاس ها در سایت ریلاین آزمون های مرتبط با آن نیز در این سایت برگزار می شود. به طوری که اگر قصد شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین را داشته باشید می توانید با کمک یک نام کاربری و کلمه عبور در کلاس شرکت کنید. برای آشنایی بیشتر دانشجویان علمی کاربردی با سامانه آن قصد داریم در زیر نحوه ورود به کلاس ها و امتحانات سامانه twlms.ir را بیان کنیم:

 • وارد سایت دانشگاه علمی کاربردی به نشانی اینترنتی twlms.ir شوید.
 • از میان دانشگاه های مختلف دانشگاه خود را انتخاب کنید. سپس روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.
 • روی گزینه ورود ضربه بزنید.
شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه twlms.ir
 • نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مشخص شده وارد کنید. معمولا نام کاربری دانشجویان به صورت پیش فرض شماره دانشجویی آنها است. رمز عبور آنها نیز برابر کد ملی به اضافه حرف انگلیسی Aa در انتهای آن به صورت پیش فرض می باشد. لذا آنها پس از درج این اطلاعات روی گزینه ورود به پورتال کاربری خود کلیک کنند.
مراحل شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین twlms.ir
 • حالا شما وارد سایت ریلاین دانشگاه علمی کاربردی می شوید. در صورتی که می خواهید در کلاس های درسی شرکت کنید. روی گزینه «کلاس ها» کلیک کنید.
 • در پنجره جدید باز شده، جلسه آموزشی خود را انتخاب کنید و روی گزینه «ورود به کلاس» ضربه بزنید.
آموزش شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین
 • حال در صورتی که قصد شرکت در امتحانات را داشته باشید، باید روی گزینه کلاس ها کلیک کنید.
 • از میان کلاس های موجود نام کلاس مدنظر خود را انتخاب و روی آن ضربه بزنید.
شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه twlms.ir
 • در مرحله آخر نیز با کلیک بر روی گزینه «ورود به آزمون» در امتحانات آنلاین آن شرکت کنید.
راهنمای شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین

دانشجویان دقت کنند، در صورتی که آنها قصد شرکت در کلاس ها و امتحانات سامانه ریلاین را داشته باشند باید نرم افزار ادوب کانکت را بر روی سیستم یا تلفن همراه خود نصب و راه اندازی کنند. اگر آنها به هنگام نصب و راه اندازی این نرم افزار بر روی لپ‌تاپ یا گوشی خود هر گونه مشکلی داشته باشند می توانند از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرند.

جهت اطلاع از سامانه سجاد و استفاده از خدمات آن روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه ریلاین twlms.ir

سایت ریلاین قصد دارد با ارائه خدمات آنلاین آموزشی کلاس های درس دانشجویان را در شرایط بد کرونا به جلو سوق دهد. برای همین ضمن حفظ سلامتی دانشجویان، اساتید و کارکنان با بهترین امکانات برای آنها خدمات ارائه می دهد. در حال حاضر روی سامانه ریلاین به آدرس twlms.ir خدمات زیادی تعبیه شده است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

کلاس های آموزش مجازی: 

کلیه دانشجویانی که قصد شرکت در کلاس های سایت ریلاین twlms.ir را دارند باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشند که با درج آن ها بتوانند وارد کلاس درس خود در سامانه شوند.

آزمون های مختلف مجازی: 

همانگونه که ذکر شد امتحانات تمام درس هایی که در سامانه ریلاین برگزار شده است، در همین سامانه نیز اجرا می شود. به طوری که دانشجویان باید در تاریخ و ساعت مشخص شده برای برگزاری امتحانات خود وارد سایت ریلاین شوند. برای این کار لازم است وارد پورتال دانشجویی خود شوند و با انتخاب درس مدنظر خود در امتحانات مجازی دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنند.

ضبط کلاس ها در سامانه ریلاین: 

یکی از خدمات و سایر امکانات سامانه ریلاین، ضبط کلاس ها به هنگام برگزاری می باشد. به طوری که دانشجویان ضمن شرکت در کلاسها می توانند ویدیویی آن را ضبط کنند و در مواقع دیگر استفاده کنند.

دانلود سامانه ریلاین

کلیه افرادی که به هر دلیلی قصد استفاده از نسخه موبایلی سایت ریلاین را دارند که با نصب آن بتوانند وارد سایت ریلاین شوند؛ باید بیان کرد که در حال حاضر نسخه موبایلی (اندروید، آیفون و غیره) سامانه ریلاین برای دستگاه های هوشمند راه اندازی نشده است. لذا تنها راه ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی همان سایت twlms.ir است. اما شما از طریق گوشی موبایل نیز می توانند با جستجو کردن آدرس اینترنتی twlms.ir وارد سایت شوید. ولی هنوز امکان دانلود سامانه ریلاین فراهم نشده است.

دانلود سامانه ریلاین

در بالا در مورد سایت ریلاین به آدرس اینترنتی twlms.ir دانشگاه علمی کاربری صحبت کردیم و افزودیم که این سامانه با هدف ارائه کلاس های آنلاین و برگزاری آزمون های مختلف راه اندازی شده است. به طوری که دانشجویان با ورود به این سامانه می توانند از خدمات آنلاین دانشگاه علمی کاربردی استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر دانشجویان با سایت ریلاین نحوه ورود به آن، اتصال به کلاس ها و امتحانات، خدمات و دانلود سامانه ریلاین را بیان کردیم. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا به سوالات خود پیرامون سایت ریلاین نرسیدید می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان رسمی تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا سامانه ریلاین تنها سامانه برگزار کننده کلاس و امتحانات آنلاین در دانشگاه علمی کاربردی است؟

خیر، در حال حاضر سامانه های زیادی برای برگزاری کلاس و امتحانات آنلاین در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که سامانه ریلاین و هم آوا یکی از آنها است.

برای ثبت نام در سامانه ریلاین چیکار باید کنیم؟

دانشجویان برای ورود به سامانه ریلاین باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. به طوری که در مرحله اول نام کاربری آنها به صورت پیش فرض شماره دانشجو و رمز عبور نیز کد ملی دانشجو به همراه حروف انگلیسی Aa در انتهای آن می باشد. اما دانشجویان باید به محض ورود به سامانه رمز عبور خود را تغییر دهند.

دانشجویان اتباع خارجی که کد مالی ندارند چگونه وارد سامانه ریلاین شوند؟

معمولا این دسته از دانشجویان برای ورود به سامانه ریلاین twlms.ir از شماره اتباع خارجی خود به جای کد ملی استفاده می کنند. اما اگر آنها شماره اتباع خارجی نیز نداشته باشند می توانند جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان رسمی صحبت کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *