سامانه های تحصیلی

سامانه روشکا roshka.ir

سامانه روشکا یکی از سامانه های آموزش مجازی است که در آن دانش آموزان در بستری امن می توانند با توجه به نیاز خود از خدمات آنلاین غیرحضوری استفاده کنند. سامانه روشکا به نشانی اینترنتی roshka.ir در اختیار مدارس مختلف کشور قرار دارد. به طوری که استفاده از آن موجب تسهیل ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان، معلمان و مدرسین شده است؛ بنابراین می توان دریافت که این سایت جزو یکی از بهترین سایت های برگزاری وبینارهای آموزشی، کلاس های مجازی و سمینارهای آنلاین است.

حال با توجه به این که در شرایط کنونی کرونا مدیران و معلمان مدارس به دنبال انتخاب یک سامانه آموزش غیرحضوری به دانش آموزان خود هستند. لذا در ادامه توضیحات کاملی را در مورد سامانه روشکا و مطالب مربوط به پیرامون آن بیان خواهیم کرد.

معرفی سامانه روشکا

معرفی سامانه روشکا

با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بسترهای مختلفی برای ارائه آموزش مجازی در مدارس ایجاد شده است. به طوری که دانش آموزان، معلمان و مدیران مدرسه ها می توانند با استفاده از این سامانه از خدمات زیاد آن استفاده کنند. سامانه روشکا نیز با هدف ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری به این قشر از جامعه ایجاد شده است. به طوری که این سامانه به نشانی اینترنتی roshka.ir در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار دارد و خدمات متعددی را برایشان در نظر گرفته است.

جهت ورود به سامانه سپند مدارس کلیک کنید.

در حال حاضر گروه آموزشی روشکا زیر نظر شرکت پویا سیستم فعالیت می کند و جزو یکی از زیر مجموعه های آن به شمار می آید. این تیم آموزشی با توجه به نیاز جامعه و با کمک تیم مجرب خود در زمینه تولید و تحلیل نرم افزار، اقدام به راه اندازی سامانه روشکا roshka.ir کرده است.

جهت مشاهده کارنامه در سامانه پادا، بر روی لینک کلیک کنید.

این سامانه در ارائه خدمات خود به دانش آموزان و معلمان جوانب زیادی مانند نیازها، کمبودها و موانع موجود در کشور را برای آموزش مجازی در نظر گرفته است. به طوری که طبق همین اطلاعات اقدام به طراحی و راه اندازی ابزار ارتباطی قوی روشکا کرده است. هم اکنون در این سامانه امکانات زیادی مانند برگزاری کلاس های مجازی، وبینارها، سمینارهای علمی و غیره وجود دارد.

ورود به سامانه روشکا roshka.ir

بدیهی است افرادی که قصد استفاده از امکانات سامانه روشکا را دارند باید وارد آن شوند و در آن یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند. در حال حاضر سه گروه از کاربران می توانند با ورود به سامانه روشکا از امکانات آن استفاده کنند، معلمان، دانش آموزان و مدیران مدارس مختلف. شما با داشتن اطلاعات کاربری خود می توانید وارد سامانه مذکور شوید. پروسه ورود به سامانه روشکا با داشتن نام کاربری و کلمه عبور بسیار آسان است؛ اما باز هم برای آشنایی بیشتر کاربران در ادامه مراحل ورود به سایت و حساب کاربری را بیان می کنیم:

برای استفاده از خدمات سامانه هوشمند سرویس مدارس تهران مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

• نشانی اینترنتی roshka.ir را در مرورگر خود یا عبارت «سایت روشکا» را جستجو کنید تا به صورت مستقیم وارد صفحه اصلی سایت شوید. با ورود به صفحه اصلی سامانه روشکا می توانید از امکانات آن استفاده نمایید اما به یاد داشته باشید که برای استفاده از برخی امکانات سامانه روشکا باید وارد پنل کاربری خود شوید.

راهنمای ورود به سامانه روشکا

• برای وارد شدن به سامانه بر روی گزینه “ورود” در بالای سایت کلیک کنید.

ورود به سامانه roshka.ir

• در منو باز شده نوع کاربری خود را با توجه به مدرس، فراگیر یا مدیریت مدرسه انتخاب نمایید.

راهنمای تصویری ورود به سامانه روشکا

• در صفحه باز شده نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت مشخص شده وارد کرده و روی گزینه “ورود” کلیک کنید. با انجام مراحل بالا می توانید وارد حساب کاربری خود در سامانه روشکا شوید و از امکانات اختصاصی آن استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سناد کلیک کنید.

مراحل ورود به سامانه roshka.ir

ثبت نام در روشکا

برای استفاده از امکانات سامانه روشکا باید مدیران مدرسه در آن اشتراک خریداری کرده، سپس برای معلمان و دانش آموزان خود نام کاربری و کلمه عبور تعریف کنند. در واقع تنها باید مدیران مدرسه در سامانه روشکا ثبت نام نمایند و با خرید اشتراک، بتوانند معلمان و دانش آموزان خود را در سامانه عضو کنند. حال در زیر نحوه ثبت نام در روشکا را برای مدیران مدرسه اعلام می کنیم:

• به سایت روشکا به نشانی اینترنتی roshka.ir مراجعه نمایید.
• روی گزینه “ثبت نام” در بالای سایت کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام در روشکا

• در صفحه باز شده، اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نموده سپس روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

برای اطلاع از کاربرد سایت همگام مدارس کلیک کنید.

ثبت نام در روشکا

• با انجام مراحل بالا، ثبت نام در روشکا با موفقیت انجام می شود؛ به طوری که مدیران با ورود مجدد به سامانه روشکا می توانند روی گزینه ورود کلیک نمایند.
• حال روی گزینه “مدیریت” کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه روشکا


• در صفحه جدیدی که باز می شود برای ورود به پنل کاربری خود نام کاربری و کلمه عبور را وارد نموده سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید. حالا با ورود به پورتال کاربری خود در سامانه روشکا می توانید از امکانات آن بهره‌مند شوید. به طوری که باید هزینه اشتراک کلاس ها و غیره را پرداخت کنید.

برای اطلاع از کاربرد سامانه ایده کلیک کنید.

آموزش تصویری ثبت نام در روشکا

در صورتی که مدیران مدرسه بعد از ثبت نام در روشکا قصد تعریف نام کاربری و کلمه عبور برای معلمان و دانش آموزان خود جهت استفاده از امکانات سامانه روشکا را داشته باشند می توانند از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرند.

دانلود برنامه روشکا roshka.ir

با توجه به این که در حال حاضر همه دانش آموزان و معلمان برای ورود به کلاس های درس خود در سامانه روشکا مجهز به لپ تاپ یا کامپیوتر نیستند. سامانه roshka.ir به زودی برنامه روشکا را برای این دسته از افراد طراحی و منتشر خواهد کرد.

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام در سامانه کارت شناسایی فرهنگیان، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

به دلیل راه اندازی جدید سامانه روشکا هنوز تیم روشکا نسخه موبایلی آن را طراحی و وارد باز نکرده است ولی سرمایه گذاری های لازم را در این مورد انجام داده اند و به زودی قصد دارند نسخه موبایلی آن را وارد بازار کنند تا کاربران بتوانند با دانلود و نصب آن بر روی گوشی خود از آن استفاده کنند لذا در حال حاضر تنها راه ورود به سامانه آدرس اینترنتی roshka.ir است.

نصب برنامه روشکا

همان طور که بیان شد در حال حاضر سامانه روشکا نسخه موبایلی پلتفرم خود را وارد بازار نکرده است؛ بنابراین افرادی که قصد ورود به سامانه روشکا را دارند باید وارد سایت roshka.ir شوند. سپس از خدمات سامانه روشکا استفاده کنند. حال با توجه به این که هنوز برنامه روشکا وارد بازار نشده است؛ اما به محض این که نسخه موبایلی آن طراحی و وارد بازار شد. نحوه نصب برنامه روشکا و لینک دانلود آن را برای کاربران قرار خواهیم داد.

جهت اطلاع از سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت و کاربرد آن کلیک کنید.

امکانات سامانه روشکا roshka.ir

سامانه روشکا برای برقراری تمام جوانب یک کلاس درس، امکانات زیادی را تعبیه کرده است. به طوری که کاربران با توجه به نوع دسترسی خود می توانند از امکانات سامانه استفاده کنند. در ادامه قصد داریم امکانات سامانه روشکا را بیان کنیم:

امکانات سامانه روشکا برای فراگیران (دانش آموزان)

• تعامل با سایر فراگیران در گفتگوهای عمومی یا خصوصی در کلاس های مجازی
• امکان ارائه تکالیف درسی به مدرسین
• همکاری با استادان و معلمان خود
• اشتراک گذاری وب کم و میکروفن در کلاس مجازی
• مصرف اینترنت کم
• امکان ضبط کلاس های دلخواه برای فراگیران و مدرسین
• امکان شرکت در کلاس های مجازی و آنلاین

امکانات سامانه روشکا برای مدرسین (معلمان)

• برگزاری نظرسنجی در میان فراگیران
• امکان برگزاری آزمون های غیرحضوری و آنلاین در سامانه روشکا برای دانش آموزان
• گروه بندی دانش آموزان حاضر در کلاس های درس
• آموزش از طریق ویدیو برای دانش آموزان

برای اطلاع از نحوه کارکرد سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم کلیک کنید.

• امکان تدریس برای دانش آموزان از طریق یک تخته سفید
• ایجاد زیر کلاس در سامانه روشکا برای انجام فعالیت های گروهی فراگیران
• امکان حضور و غیاب دانش آموزان در کلاس آنلاین
• امکان اشتراک گذاری میکروفن و وب کم برای همه اعضای حاضر در جلسات
• سازمان ها در سامانه روشکا می توانند جلسات زمان بندی ایجاد کنند.
• برای گرفتن تصمیمات مهم می توانید یک نظرسنجی آنلاین ایجاد کنید.
• با همکاری شرکت کنندگان می تواند صورت جلسه آنلاین تهیه نمایید.

در این مقاله از سایت سامانه رسمی در مورد سامانه روشکا به نشانی اینترنتی roshka.ir صحبت کردیم. این سامانه برای آموزش مجازی در شرایط ویروس کرونا توسط گروه پویا سیستم طراحی و راه اندازی شده است. این تیم همواره تلاش می کند امکانات این سایت را توسعه دهد و آن را به بهترین شکل در اختیار کاربران قرار دهد. به همین دلیل هنوز زمان کافی برای طراحی برنامه روشکا را نداشته اند و کاربران برای استفاده از امکانات سامانه روشکا باید به سایت roshka.ir مراجعه کنند.

جهت کار با سامانه نظارت آموزش و پرورش کلیک کنید.

از سامانه روشکا سه گروه مختلف مدرسین، مدیران و فراگیران می توانند استفاده کنند. به طوری که مدیر مدرسه با ثبت نام در سامانه روشکا می تواند اشتراک خریداری کند. سپس برای معلمان و دانش آموزان خود در این سامانه نام کاربری و کلمه عبور تعریف کند تا آن ها با دریافت آن بتوانند در جلسات آنلاین سامانه روشکا شرکت کنند.

اگر شما با مطالعه این مقاله به جواب سوالات خود پیرامون سایت روشکا نرسیدید می توانید برای دریافت توضیحات بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی تماس بگیرید.

سوالات متداول

هدف از راه اندازی سامانه روشکا چیست؟

این سامانه با هدف ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان مدارس مختلف ایجاد شده است. به طوری که علاوه بر آن ها می توانند سایر موسسات آموزشی برای برگزاری کلاس های آنلاین خود از این سامانه استفاده کنند.

نحوه ثبت نام در سامانه روشکا چگونه است؟

در سایت روشکا تنها مدیران مدرسه می توانند ثبت نام کنند. سپس با خرید اشتراک در آن برای دانش آموزان و معلمان خود دسترسی ایجاد کنند تا آن ها نیز بتوانند از امکانات سامانه روشکا استفاده ه کنند.

چگونه برنامه روشکا را نصب کنیم؟

در حال حاضر نسخه موبایلی روشکا برای سیستم عامل های اندروید و آیفون ایجاد نشده است. لذا علاقه مندان به استفاده از این سامانه تنها از طریق آدرس اینترنتی roshka.ir می توانند وارد آن شوند و از امکانات آموزش مجازی آن استفاده کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *