سامانه های اجتماعی

سامانه ره نور rahnoor.ir

سامانه ره نور، یکی از سامانه‌های آنلاین فرهنگی است که در سال‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را محدود کرده است اما در حال حاضر با فروکشی کرونا دوباره فعالیت خود را در سال 1401 آغاز کرده است و در صورت تمایل می‌توانید به سامانه ره نور به نشانی اینترنتی rahnoor.ir جهت ثبت نام مراجعه کنید. هر چند که در حال حاضر از شدت ویروس کرونا کاسته شده است اما ستاد با مبارزه با کرونا دستوراتی را برای ورود و ثبت نام در سامانه ثبت نام خودرو شخصی راهیان نور، خادم الشهدا و کاروان دانشجویی را فراهم کرده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی سایت ره نور و مراحل ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سایت ره نور را برای علاقه‌مندان این اردو بیان کنیم.

معرفی سامانه ره نور

اردو راهیان نور سال‌ها است که با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد با فداکاری دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران پابرجا است. با رفتن به این اردوها دانش آموزان و دانشجویان با روحیه جهادی رزمندگان اسلام آشنا می‌شوند. هر ساله گروهی از دختران و پسران به صورت مجزا از مناطق عملیاتی جنوب کشور دیدن می‌کنند اما در سال 1398 با شیوع ویروس کرونا این اردوها متوقف شدند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهگیری تیپاکس کلیک کنید.

این اردوها در سال 1401 دوباره از سر گرفته شدند و شما به عنوان یکی از داوطلبان با ورود به سامانه ره نور می‌توانید در این اردوها ثبت نام کنید. برای ثبت نام باید شرایط و ضوابطی را داشته باشید که به صورت مجزا در سامانه rahnoor.ir مشخص شده است.

هم‌اکنون ثبت نام در سایت ره نور به صورت متفاوتی نسبت به سال‌های قبل برگزار می‌شود لذا شما باید شرایط خاص جدیدی را داشته باشید تا بتوانید در این اردوها شرکت کنید. به عنوان مثال 3 دوز واکسن کرونا را زده باشید.

هم‌چنین در حال حاضر کاروان دانشجویی برای داوطلبان دانشجو برگزار می‌گردد و دانش آموزان حضور کم‌رنگ‌تری را خواهند داشت. به همین دلیل لازم است در مورد معرفی سایت rahnoor.ir در این مقاله صحبت کنیم که در ادامه به کلیه شرایط و ضوابط آن اشاره خواهیم کرد.

ورود و ثبت نام در سامانه ثبت نام خودرو شخصی راهیان نور rahnoor.ir

یکی از تغییراتی که در سامانه ره نور ایجاد شده است؛ امکان ورود و ثبت نام در سامانه ثبت نام خودرو شخصی راهیان نور می‌باشد. به طوری که خانواده‌هایی که قصد بازدید از مناطق عملیاتی جنگ را دارند می‌توانند با خودروی شخصی خود به این مناطق بیایند. ثبت نام از طریق خودروهای شخصی از 20 اسفند ماه شروع می‌شود و هر خانواده می‌تواند به مدت سه روز از مناطق عملیاتی دیدن کند.

سامانه سامانه سحاب یکی از سامانه های بسیجیان فعال است که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک کلیک کنید.

حال اگر شما در مورد ورود و ثبت نام در سایت ثبت نام خودرو شخصی راهیان نور سوال داشته باشید. مراحل آن را به صورت گام به گام در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • ابتدا وارد سایت ره نور به آدرس اینترنتی rahnoor.ir شوید.
 • بعد از مراجعه به صفحه اصلی روی گزینه «کاروان خودرو شخصی» کلیک نمایید.
ورود در سامانه ره نور
 • اگر پیش از آن در سایت ره نور ثبت نام کرده باشید روی گزینه “ورود” و در غیر این صورت روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
ثبت نام در سامانه ره نور
 • در صفحه ورود، کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید. حالا تیک من ربات نیستم را بزنید. سپس در آخر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
عضویت در سامانه rahnoor.ir
 • حال اگر برای اولین بار در سایت ره نور عضو می‌شوید روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

جهت اطلاع از سامانه برق من کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه راهیان نور
 • در صفحه ثبت نام فرم نام‌نویسی را تکمیل کنید. در این فرم پر کردن فیلدهای ستاره‌دار اجباری است.
 ثبت نام در سامانه راهیان نور
 • پس از تکمیل اطلاعات روی گزینه “ادامه” کلیک کنید و گام‌های دیگر را مانند آن ادامه دهید تا ثبت نام در سایت ره نور شما تکمیل شود.

اگر در مورد هر کدام از مراحل ورود و ثبت نام در سامانه ثبت نام خودرو شخصی راهیان نور سوال یا مشکلی داشتید می‌توانید جهت برطرف کردن آن با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور rahnoor.ir

سایت ره نور برای خادمان شهدا نیز بخش خاصی را در نظر گرفته است. به طوری که اگر شما به عنوان یکی از خادمین شهدا قصد ورود به اردوهای راهیان نور را دارید می‌توانید از این بخش استفاده کنید.

اگر تمایل دارید در مورد سامانه خادمیاران رضوی اطلاعاتی را کسب کنید روی لینک کلیک کنید.

برای این کار لازم است ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور را انجام دهید. سپس منتظر جواب ستاد راهیان نور باشید. حال برای آشنایی بیشتر در مورد مراحل ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سایت ره نور قصد داریم آن را به صورت مفصل بیان کنیم:

 • به عنوان یکی از داوطلبان ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سایت ره نور ابتدا باید وارد سایت rahnoor.ir شوید.
 • سپس وارد صفحه اصلی سایت ره نور شوید و گزینه خادم الشهدا را انتخاب کنید.
ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور
 • در پنجره جدید باز شده، روی گزینه “ورود یا ثبت نام” کلیک کنید.
مراحل ورود راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور
 • کادرهای مربوط به کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی را در فرم پر کنید. سپس روی گزینه “ورود” کلیک کنید تا وارد صفحه کاربری خود شوید.
ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه rahnoor.ir
 • اگر عضو جدید سایت ره نور هستید و قصد دارید برای اولین بار مراحل ورود و ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور را انجام دهید؛ باید روی “ثبت نام” کلیک کنید و مراحل بعدی نام‌نویسی را مطابق سامانه انجام دهید.

جهت ورود به سامانه جامع انبارها کلیک نمایید.

ثبت نام راهیان نور خادم الشهدا در سامانه ره نور rahnoor.ir
 • برای ثبت نام در سامانه rahnoor.ir لازم است کلیه اطلاعات خواسته شده را درج کنید و روی ادامه کلیک کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.
ثبت نام خادمین افتخاری

ورود و ثبت نام راهیان نور کاروان دانشجویی در سامانه ره نور rahnoor.ir

همان طور که گفته شد دانش آموزان در این اردوها حضور کمرنگ‌تری خواهند داشت اما دانشجویان هم چنان به عنوان داوطلبان اصلی حضور در جبهه خواهند بود. بعد از ثبت نام در سامانه ره نور می‌توانید در اردوهای 4 یا 5 روزه شرکت کنید. اعزام دانشجویان پسر از 15 اسفند ماه آغاز می‌شود و پس از بازگشت این کاروان، دانشجویان دختر اعزام می‌شوند.

در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد افراد اعزامی به راهیان نور وجود ندارد لذا اگر قصد شرکت در این اردوها را به عنوان یک از دانشجویان دارید می‌توانید مراحل ورود و ثبت نام راهیان نور کاروان دانشجویی در سامانه ره نور را طبق روش زیر انجام دهید:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سیب کلیک کنید.

 • ابتدا به سایت rahnoor.ir مراجعه کنید و در صفحه اصلی روی گزینه کاروان دانشجویی کلیک کنید.
ثبت نام دانشجویی در سامانه ره نور
 • اگر از قبل در سایت ره نور عضو شده باشید، در صفحه جدید باز شده روی گزینه “ورود” و در غیر این صورت روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.
ورود راهیان نور کاروان دانشجویی
 • در صفحه ورود، نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه بنویسید و روی گزینه “ورود” کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.
نحوه ورود راهیان نور کاروان دانشجویی به سامانه ره نور
 • برای ثبت نام در سامانه ره نور به عنوان کاروان دانشجویان روی “ثبت نام” کلیک نمایید. سپس در فرم ظاهر شده کلیه اطلاعات خواسته شده را درج کنید و گزینه “ثبت و ادامه” را بزنید.

جهت پیگیری وام ودیعه مسکن کلیک نمایید.

ثبت نام راهیان نور
 • حالا ثبت نام شما در سایت ره نور تمام شده است لذا با مراجعه به صفحه اصلی می‌توانید به پنل کاربری خود مراجعه کنید و در محدوده زمانی مشخص شده اقدام به ثبت نام در کاروان دانشجویی کنید.

سوالات متداول

یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت نام در سامانه ره نور rahnoor.ir کدام است؟

به دلیل شیوع ویروس کرونا زدن 3 دوز واکسن کرونا اجباری می‌باشد.

منظور از کاروان خودروهای شخصی در اردوهای راهیان نور کدام است؟

در حال حاضر کلیه خانواده‌های ایرانی می‌توانند با ثبت نام در سایت ره نور با خودروهای شخصی خود در این اردوگاه‌ها حداکثر به مدت 3 روز شرکت کنند.

مراحل ثبت نام در سامانه ره نور چگونه است؟

کلیه داوطلبان شرکت در اردوهای راهیان نور باید به سامانه rahnoor.ir مراجعه کنند. سپس با تکمیل فرم ثبت نام خود در سامانه برای شرکت در اردوهای مختلف ثبت نام کنند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. هبچکس نمیتونه ثبت‌نام انجام‌ بده
  از کد ملی گرفته‌ تا تاريخ تولد و شماره‌ همراه‌ همش ميگه معتبر نيست
  يعني من اطلاعات اوليه خودمو بلد نیستم؟؟؟آخه این چه وضعی است واقعأ؟؟؟

  1. لطفا با همکاران ما برای پیگیری سامانه ره نور تماس بگیرید
   تلفن تماس 9099075308 با تلفن ثابت تماس حاصل فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *