سامانه های اجتماعی

سامانه رهتاب rahtab.net

در سال های اخیر به منظور تنظیم بازار کالاهای ضروری، کنترل قیمت، رصد کالاها، سهولت خرید امن و جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا، سامانه ای به نام سامانه رهتاب به آدرس الکترونیکی rahtab.net ایجاد شده است. با راه اندازی این سایت کنترل قیمت ها، توزیع عادلانه کالا و تنظیم بازار آن‌ها و اقلام ضروری کشور به صورت اینترنتی آسان شده است.

کلیه اقشار مختلف جامعه از تامین کننده تا شهروندان می توانند برای تهیه نیازهای روزمره خود از این سامانه استفاده کنند. نحوه ورود به سامانه رهتاب و کار با پنل کاربری آن بسیار آسان است زیرا این سامانه از طراحی ساده و کاربردی برخوردار است؛ به همین دلیل استفاده از آن برای کلیه افراد توصیه می شود.

سامانه رهتاب چیست؟

سایت رهتاب مخفف عبارت «راهکار هوشمند تنظیم الکترونیکی بازار» است که برای توزیع عادلانه کالاهایی که قیمت آن‌ها در بازار نوسان زیادی دارند، ایجاد شده است. در واقع این سامانه با تنظیم قیمت این کالاها در بازار از نوسان بهای آن‌ها جلوگیری می کند.

جهت ورود به رهگیری تیپاکس کلیک کنید.

استفاده از سایت رهتاب مزایا زیادی دارد. سهولت خرید، توزیع عادلانه کالا و جلوگیری از صف کالا در بازار و میدان‌ها از جمله این مزایا هستند. در سامانه مذکور کلیه کالا و خدمات با در نظر گرفتن جامعه هدف و پراکندگی جغرافیایی عرضه می شود. جامعه هدف گروه های مختلف اجتماعی، شغلی، حمایتی و غیره هستند. در پراکندگی جغرافیایی نیز آن‌ها را بر اساس استان و شهرستان تقسیم بندی می کنند. به طوری که قیمت کالا را برای مردم هر استان و شهرستان با توجه به موقعیت اجتماعی آن‌ها متفاوت در نظر می گیرند.

سایت رهتاب اصالت کالا و خدمات خود را تضمین می کند. بنابراین می تواند از قاچاق کالا و احتکار آن‌ها جلوگیری کند. میزان رضایت مندی مردم از فروشندگان، قیمت کالا، خدمات و ارائه آن‌ها در این سامانه را می توانید مشاهد کنید.

جهت آشنایی با روش های پیگیری کارت ملی هوشمند، بر روی لینک کلیک کنید.

سایت رهتاب با طراحی و اجرای بسترهای مدیریتی متفاوت برای تامین کنندگان، توزیع کنندگان و پذیرفتگان این محصولات را در استان های مختلف کشور راه اندازی کرده است. به طوری که به کمک این سامانه امکان کنترل و رصد بهتر زنجیره تامین، توزیع و فروش کالاها فراهم شده است. علاوه بر این شما به عنوان یکی از شهروندان بسترهای خرید اینترنتی و آنلاین می توانید به راحتی با مراجعه به این سامانه از خدمات غیر حضوری استفاده کنید.

ورود به سامانه رهتاب rahtab.net

در صورتی که قصد استفاده از سامانه رهتاب را دارید باید در این سامانه یک حساب کاربری داشته باشید. برای این کار لازم است در سایت مذکور ثبت نام کنید سپس با اطلاعات دریافت شده، وارد سایت شوید. اگر در این سامانه ثبت نام کرده اید می توانید برای ورود، طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • ابتدا در یکی از مرورگر های خود عبارت سایت رهتاب به آدرس اینترنتی rahtab.net را جستجو کنید.
ورود به سامانه رهتاب
 • پس از ورود به سایت اصلی سایت رهتاب جهت ورود به پنل کاربری خود می بایست شناسه کاربری و رمز عبور را در کادرهای مشخص شده درج نموده سپس روی گزینه «ورود به سامانه رهتاب» کلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه برق من مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

مراحل ورود به سامانه rahtab.net

پس از ورود به سامانه رهتاب می توانید از تمامی فروشگاه های موجود در پنل کاربری خود دیدن کنید و از فهرست محصولات و موجودی کالای آن‌ها مطلع شوید. سپس بر اساس نیاز خود یک یا چند مورد از آن‌ها را خریداری کنید. دقت کنید در صورتی که شما در سایت rahtab.net ثبت نام نکرده باشید امکان ورود به این سامانه را نخواهید داشت.

برای کار با سامانه جامع انبارها روی لینک مربوطه کلیک کنید.

ثبت نام سامانه رهتاب

همان گونه که در بالا ذکر شد برای استفاده از امکانات سامانه رهتاب باید در آن ثبت نام کنید. حال اگر تاکنون در سایت رهتاب ثبت نام نکرده باشید می توانید طبق روش زیر اقدام کنید:

 • سایت رهتاب به نشانی اینترنتی rahtab.net را در مرورگر خود جستجو کنید تا وارد صفحه اصلی سایت شوید.
 • در این صفحه روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.
ثبت نام سامانه رهتاب
 • حالا وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در آن باید اطلاعات خواسته شده مانند شماره تلفن همراه، شماره کارت ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. در اینجا شماره تلفن شما باید به نام خودتان باشد و از وارد کردن شماره تلفن افراد دیگر خودداری کنید.
آموزش تصویری ثبت نام سامانه رهتاب
 • بعد از درج این اطلاعات روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید تا یک کد 4 رقمی از طریق پیامک به گوشی موبایل شما ارسال شود. با دریافت این کد از آن به عنوان رمز عبور در مراحل بعدی استفاده نمایید. کد ملی شما نیز شناسه کاربری‌تان خواهد بود.

در بالا کلیه مراحل ثبت نام سامانه رهتاب را با توضیحات دقیق بیان کردیم. حال اگر شما هر گونه سوالی در خصوص آن‌ها داشته باشید می توانید با کارشناسان رسمی صحبت کنید.

جهت اطلاع از نحوه ورود و ثبت نام در سامانه سیب کلیک نمایید.

امکانات سامانه رهتاب rahtab.net

در سایت rahtab.net علاوه بر خرید اینترنتی روش های متنوعی برای خرید حضوری در نظر گرفته شده است. به طوری که شما می توانید به راحتی و بدون ماندن در صف های طولانی از این فروشگاه ها خریداری کنید.

در این سایت، امکان شناسایی نیازهای شما با دقت بالایی توسط کارگروه های تنظیم بازار انجام می شود که بعد از آن می توانید قیمت کالاها را بهتر کنترل کنید و امکان قیمت گذاری یکپارچه برای شما فراهم می شود. کارگروه های تنظیم بازار، ارزش و حجم کالاهای تنظیم بازار را به صورت کارشناسی شده و با قیمت مطلوب در اختیار شما قرار می دهند و از این طریق می توانید کنترل موجودی و قیمت کالای ضروری بازار را بهتر انجام دهید.

جهت اطلاع از سامانه صدور کارت سوخت المثنی و نحوه کار با آن کلیک کنید.

سامانه رهتاب این توانایی را دارد که با تشخیص هوشمند پذیرندگان هدف، کالا را در اختیار شما قرار دهد و از این طریق محصولات خود را عرضه کند. شما نیز می توانید برای پذیرندگان کالا و خدمات امتیاز دهید و در نظرسنجی آن‌ها شرکت کنید تا از این طریق بتوانید پذیرندگان را در ارائه خدمات و کالا به کاربران خود، راهنمایی کنید. این نظرسنجی و امتیاز دهی از جانب شما به عنوان مشتری باعث افزایش رقابت و انگیزه در میان پذیرندگان می شود و در نهایت امکان خرید تضمین شده را برای شما فراهم می کند.

در حال حاضر سایت مذکور با سازمان های حمایتی زیادی مانند کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور همکاری می کند و در صورتی که شما تحت پوشش این سازمان ها قرار داشته باشید تسهیلات و تخفیف های ویژه ای را برای شما در نظر می گیرد.

جهت اطلاع از نحوه ورود و بخش های سایت بتاجا، بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای جستجوی لیست فروشگاه های رهتاب

یکی از عمده ترین مشکلاتی که در رابطه با این سایت ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است که با نحوه جستجوی لیست فروشگاه های سامانه رهتاب آشنایی نداشته باشید و لیست کلیه فروشگاه های موجود در منطقه خود را پیدا نکنید. به همین دلیل لازم است با راهنمای جستجوی لیست فروشگاه های رهتاب آشنا شوید که در زیر به آن‌ها اشاره می کنیم:

 • ابتدا وارد پنل کاربری خود در سایت رهتاب شوید.
 • برای مشاهده لیست فروشگاه ها باید روی گزینه «فروشگاه ها» در بالای صفحه کلیک کنید.
راهنمای جستجوی لیست فروشگاه های رهتاب
 • صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید لیست فروشگاه های اینترنتی و حضوری را در منطقه خود مشاهده نمایید.
شیوه جستجوی لیست فروشگاه های رهتاب
 • برای پیدا کردن فروشگاه مورد نظر خود باید نام آن را در کادر جستجو درج و سرچ کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید فهرست فروشگاه‌های رفاه را در سطح استان خود جویا شوید. عبارت «فروشگاه رفاه» را وارد کنید تا نتیجه آن برای شما نمایش داده شود.

برای پیگیری وام ودیعه مسکن کلیک نمایید.

جستجوی لیست فروشگاه های سامانه رهتاب
 • بعد از مشاهده لیست فروشگاه های رفاه می توانید با کلیک کردن بر روی هر کدام آن‌ها تمامی اطلاعات و کالاهای موجود در آن را مشاهده کنید و در صورت نیاز با ثبت خرید کالا در آن اقدام به خرید کنید.

دقت کنید که در حال حاضر امکان ارسال کالا برای خریدهای اینترنتی فراهم نشده است لذا شما باید کالاهایی را خریداری کنید که بعد از ثبت خرید کالا، امکان دریافت حضوری کالا برای شما فراهم شده باشد.

دانلود و نصب سامانه رهتاب rahtab.net

سایت رهتاب برای ارائه خدمات راحت تر و کاربردی تر، برنامه این سامانه را نیز طراحی و تولید کرده است. این نرم افزار برای کلیه شهروندان در سراسر کشور قابل استفاده است و امکانات مختلفی دارد. به کمک برنامه سامانه رهتاب می توانید به فروشگاه های مختلف متصل شوید و از فروشگاه هایی که در آن لیست کالاهای اساسی وجود دارند مطلع شوید. هم چنین می توانید به کمک این اپلیکیشن، موجودی کالاهای اساسی را در فروشگاه های مختلف جویا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ارزش افزوده کلیک کنید.

امکان مشاهده قیمت روز کالاهای مختلف در اپلیکیشن رهتاب فراهم شده است و سهمیه خریدی هر کدام از شهروندان در آن تعیین شده است. شما برای دانلود و نصب سامانه رهتاب در روی گوشی موبایلتان می توانید لینک دانلود آن را به کمک کارشناسان سامانه رسمی دریافت و نصب کنید.

سوالات متداول

منظور از سامانه رهتاب چیست؟

سایت رهتاب با هدف کنترل قیمت کالاها، توزیع عادلانه آن‌ها و تنظیم بازار و اقلام ضروری شکل گرفته است. به طوری که همه این کارها را می توان به صورت اینترنتی و آنلاین در سراسر کشور انجام داد.

مراحل ثبت نام سایت رهتاب را ذکر کنید؟

برای ثبت نام در سامانه رهتاب تنها کافی این به لینک rahtab.net مراجعه کنید و در آن با زدن دکمه ثبت نام فرم مربوط به آن را تکمیل کنید تا رمز عبور و شناسه کاربری خود را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بالا را مطالعه کنید.

آیا امکان خرید اینترنتی در سایت رهتاب وجود دارد؟

بله، پایه و اساس سامانه رهتاب خرید اینترنتی و حضوری است. اما در خرید اینترنتی امکان ارسال کالا به درب منزل خریداران فراهم نشده است. لذا شما باید شخصا بعد از ثبت خرید کالا به فروشگاه مد نظر خود مراجعه کنید و از آنجا کالای خریداری شده خود را دریافت کنید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *