سامانه های اجتماعی

سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی ecrating.ir

سازمان مدیریت صنعتی کشور با راه اندازی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی زمینه شناسایی مشکلات و سپس ارتقاء حوزه کسب و کارهای اینترنتی مختلف را فراهم کرده است. در سامانه رتبه بندی کسب و کارها امکانی فراهم شده تا صاحبان مشاغل اینترنتی بعد از ثبت نام منتظر انجام بررسی، رتبه بندی و اعلام نتیجه از جانب سامانه باشند. لازم به ذکر است در سامانه مذکور امکانات دیگری از قبیل مشاهده اخبار و اطلاعیه ها و همچنین اسامی کسب و کارهایی که توسط این سامانه، رتبه بندی شده اند نیز وجود دارد.

باتوجه به اهمیت فعالیت سامانه رتبه بندی مشاغل اینترنتی و کمک به ارتقاء فعالیت کسب و کارهای مجازی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه رتبه بندی مشاغل اینترنتی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

معرفی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

سامانه رتبه بندی مشاغل اینترنتی متعلق به سازمان مدیریت صنعتی کشور است. این سازمان یک نهاد غیر دولتی می باشد که در حوزه پژوهش، آموزش عالی و ارائه مشاوره مدیریتی فعالیت می کند. سازمان مدیریت صنعتی تا به حال چندین پروژه پژوهشی مهم و گسترده را به انجام رسانده و در این امر بسیار حرفه ای عمل می کند.

این نهاد غیر دولتی تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است و مورد تایید وزارت علوم نیز می باشد. سازمان مدیریت صنعتی هدف از راه اندازی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی را سنجش سوابق، عملکرد و توانمندی کسب و کارهای اینترنتی بیان کرده است.

برای اطلاع از خدمات سایت رجا بر روی لینک کلیک کنید.

با انجام رتبه بندی مشاغل در این سامانه میزان رضایت کاربران از خدمات کسب و کار مورد نظر، مشکلات احتمالی و… سنجیده می شوند. سپس سامانه رتبه بندی به بهبود جایگاه کسب و کارها در فضای رقابتی تجارت الکترونیک کمک می کند.

یکی از شاخص هایی که در سامانه رتبه بندی مورد بررسی قرار می گیرد، دریافت نماد تجارت الکترونیک توسط کسب و کارهای اینترنتی است. توجه داشته باشید هرچه میزان رتبه و امتیاز مشاغل بیشتر و بهتر باشد اطمینان مردم جهت دریافت خدمات از این کسب و کارها نیز بیشتر می شود. البته ثبت نام در سامانه رتبه بندی اختیاری بوده و اجباری برای مشاغل اینترنتی در این مورد وجود ندارد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت پلیس راهور بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی به منظور سنجش میزان رضایت، عملکرد و توانمندی کسب و کارهای آنلاین راه اندازی شده است. این سامانه به صاحبان مشاغل آنلاین کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برای ارتقاء سطح کاری خود از روش های اصولی استفاده کنند.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ثبت نام در این سامانه و انجام رتبه بندی شغل خود را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی ecrating.ir وارد صفحه اصلی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “کاربران” و سپس گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

با ورود به مرحله جدید به شما توضیح داده خواهد شد که برای ثبت نام جهت انجام رتبه بندی شغل مورد نظر باید به پنل کاربری خود در سایت ای نماد به نشانی اینترنتی reg.enamad.ir مراجعه کنید.

با ورود به سایت ای نماد باید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ثبت درخواست در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

با ورود به پنل کاربری خود در سایت ای نماد باید گزینه “درخواست رتبه بندی” را از منو سمت راست صفحه انتخاب کنید.

ثبت درخواست رتبه بندی

بعد از انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که بعد از مطالعه موارد گفته شده باید بر روی گزینه “درخواست رتبه بندی” کلیک نمایید.

با ورود به مرحله جدید باید دامنه مورد نظر خود را با کلیک بر روی گزینه “شروع فرآیند” انتخاب کنید.

شروع فرآیند رتبه بندی در سامانه ecrating.ir

سپس امکان مشاهده شاخص هایی که مورد بررسی قرار می گیرند برای شما فراهم می شود. حال باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت درخواست” کلیک کرده و هزینه انجام رتبه بندی را پرداخت کنید.

پرداخت هزینه در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

در نهایت بعد از ثبت درخواست، نتیجه رتبه بندی 20 روز بعد در پنل کاربری سایت ای نماد قرار می گیرد.

برای اطلاع از نحوه ورود به درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

در قسمت های قبلی همین مقاله درمورد اهداف راه اندازی سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی صحبت کردیم و همچنین نحوه ثبت نام جهت انجام رتبه بندی را نیز توضیح دادیم. همانطور که گفتیم در سامانه رتبه بندی متعلق به سازمان مدیریت صنعتی امکانات گسترده ای وجود دارند، به همین منظور چنانچه قصد ورود به پنل کاربری خود در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “کاربران” و سپس گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی

در مرحله جدید بعد از درج نام کاربری و رمز عبور در قسمت های مربوطه، گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه ecrating.ir

برای اطلاع از امکانات سایت بهین یاب بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی ecrating.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت نام در سامانه رتبه بندی مشاغل اینترنتی اجباری است؟

خیر، اجباری برای ثبت نام و انجام رتبه بندی وجود ندارد؟

آیا ثبت درخواست رتبه بندی مشاغل اینترنتی هزینه دارد؟

بله، هزینه انجام رتبه بندی به صورت آنلاین پرداخت می شود.

آیا سامانه رتبه بندی مشاغل اینترنتی متعلق به یک نهاد دولتی است؟

خیر، خدمات این سامانه توسط سازمان مدیریت صنعتی که یک نهاد غیر دولتی است ارائه می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *