سامانه های اجتماعی

سامانه رتبه بندی معلمان ۱۴۰۱ – rtb.medu.ir

وزارت آموزش و پرورش با راه اندازی سامانه رتبه بندی معلمان اجراسازی طرح رتبه بندی معلمان این وزارتخانه را آغاز کرده است. از مطرح کردن و بررسی جزئیات طرح رتبه بندی معلمان چند سالی زمان گذشته است تا اینکه در تابستان سال 1401 بارگذاری مستندات و ثبت نام معلمان آغاز شده است. بنابراین تاثیر رتبه بندی معلمان بر میزان افزایش حقوق آنان از سال تحصیلی 1402_1401 اعمال خواهد شد. براساس قوانین تعیین شده برای طرح رتبه بندی، معلمانی که قصد شرکت در این طرح را دارند باید در بازه های زمانی مشخص شده به سامانه در نظر گرفته شده برای انجام این کار مراجعه کرده و بعد از تکمیل فرم های مربوطه، مستندات و مدارک خود را بارگذاری کنند.

بنابراین معلمانی که در این سامانه ثبت نام نکرده و مستندات خود را بارگذاری نکنند مشمول طرح رتبه بندی و افزایش حقوق نخواهند شد. با توجه به اهمیت ارتقاء جایگاه شغلی معلمان و افزایش رفاه زندگی آنان، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه رتبه بندی معلمان بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه رتبه بندی معلمان

معرفی سامانه رتبه بندی معلمان

براساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور، در راستای ارتقاء جایگاه شغلی معلمان وزارت آموزش و پرورش، افزایش رفاه و معیشت زندگی این عزیزان و در نتیجه بهبود کیفیت آموزشی، اجرا سازی طرح رتبه بندی معلمان از 26 مرداد سال 1401 آغاز شده است. رتبه بندی معلمان با در نظر گرفتن عوامل مختلفی همچون سابقه خدمت، گواهینامه دوره های آموزشی، مقام مسابقات مختلف، شرکت در دوره های ضمن خدمت، مقالات علمی منتشر شده و… انجام می شود.

براساس قوانین این طرح معلمان باید در تاریخ مقرری که اعلام می شود به سامانه رتبه بندی معلمان مراجعه کرده و مستندات چنین مواردی را بارگذاری کنند. وزارت آموزش و پرورش به منظور افزایش رفاه معلمان و تسریع روند انجام این طرح، سایت رتبه بندی معلمان را راه اندازی کرده است. بنابراین هیچ فردی برای ارائه مستندات مورد نظر خود نیازی به مراجعات حضوری به ادارات استانی آموزش و پرورش ندارد.

برای اطلاع از امکانات سامانه پیام ایران بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

همانطور که گفتیم اجراسازی طرح رتبه بندی معلمان مستلزم بارگذاری مستندات و مدارک در سامانه ای می باشد که به همین منظور طراحی شده است. توجه داشته باشید حتی معلمانی که در اولین سال خدمت خود هستند نیز می توانند در این سامانه مستندات خود را بارگذاری کنند. برای افزایش کارایی سامانه رتبه بندی معلمان یک جدول زمان بندی منتشر شده که معلمان باید در تاریخی که برای رقم آخر کد ملی آنان در نظر گرفته شده است به سامانه مراجعه کنند. در ادامه مطلب جدول زمان بندی طرح رتبه بندی معلمان را نمایش خواهیم داد:

رقم آخر کدملیاز تاریختا تاریخ
026 مرداد 140129 مرداد 1401
129 مرداد 140131 مرداد 1401
2 و 331 مرداد 14012 شهریور 1401
4 و 52 شهریور 14015 شهریور 1401
6 و 75 شهریور 14017 شهریور 1401
8 و 97 شهریور 14019 شهریور 1401

برای اطلاع از خدمات سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین با در نظر گرفتن تاریخی که برای رقم آخر کد ملی شما تعیین شده است جهت ورود به سامانه رتبه بندی معلمان نشانی اینترنتی rtb.medu.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس کد ملی، رمز عبور سامانه پروفایل و عبارت امنیتی را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه رتبه بندی معلمان

برای اطلاع از آموزش تصویری ثبت نام کارت سوخت بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان

برای ورود به پنل کاربری خود در سامانه رتبه بندی معلمان و بارگذاری مستندات ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به همین منظور در صفحه اصلی سایت درج شده که برای دریافت رمز عبور باید بر روی گزینه “بازیابی کلمه عبور” کلیک نمایید. بنابراین مطابق با تصویر زیر این کار را انجام داده تا به مرحله بعدی وارد شوید.

ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان

در مرحله جدید باید کد پرسنلی، کد ملی و شماره موبایل خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بعد از انتخاب روش احراز هویت، بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه رتبه بندی معلمان

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه استعلام الکترونیکی ملک بر روی لینک کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور در سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش تعداد سامانه های آنلاین و ثبت نام عموم مردم در آن ها، بسیاری از افراد گاهی اوقات رمز عبور برخی از سامانه هایی که ثبت نام کرده اند را فراموش می کنند. در سایت رتبه بندی معلمان برای رفع این مشکل راه حل ارائه شده است، چنانچه رمز عبور این سامانه را فراموش کرده اید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت باید بر روی گزینه “بازیابی کلمه عبور” کلیک نمایید.

بازیابی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان

در مرحله جدید بعد از درج کد پرسنلی، کد ملی و شماره موبایل خود در قسمت های مربوطه، روش احراز هویت را انتخاب کرده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان

برای اطلاع از خدمات سامانه معاونت روستایی بر روی لینک کلیک کنید.

بارگذاری مستندات رتبه بندی معلمان

همانطور که گفتیم رتبه بندی معلمان براساس سابقه خدمت و مستنداتی که در مورد امورات فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی و… توسط معلمان ارائه می شود انجام خواهد شد. توجه داشته باشید در کنار بارگذاری مدارک و مستندات، معلمان محترم باید فرم های خود اظهاری در شایستگی های عمومی، تخصصی و حرفه ای را نیز تکمیل کنند. بنابراین می توانید مطابق با مراحلی که در قسمت های قبلی توضیح دادیم به سامانه رتبه بندی معلمان وارد شده و مراحل پیش رو را به انجام برسانید.

باتوجه به اینکه بازه زمانی مندرج در جدول منتشر شده جهت بارگذاری مستندات به پایان رسیده ولی هنوز تعدادی از معلمان موفق به ثبت نام در سایت رتبه بندی نشده اند، طبق آخرین اطلاعیه اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش، معلمان فوت شده شاغل و بازنشسته و نیروهای جدیدالاستخدام از 31 شهریور به بعد و افراد مشمول تبصره 4 ماده 3 آیین نامه (مهرآفرین و…) بازمانده از مرحله اول، از تاریخ 25 مهر تا 13 آبان می توانند بارگذاری مستندات خود را در سایت رتبه بندی معلمان به انجام برسانند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نوبت دهی اتباع خارجی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه رتبه بندی معلمان وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی rtb.medu.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان بازیابی رمز عبور سایت رتبه بندی معلمان وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت رتبه بندی معلمان فراهم شده است.

آیا علاوه بر بارگذاری مستندات در سایت رتبه بندی معلمان اقدام دیگری را نیز باید انجام دهیم؟

بله، باید فرم های خود اظهاری در شایستگی های عمومی، تخصصی و حرفه ای را نیز تکمیل کنید.

آیا تاریخ بارگذاری مستندات در سایت رتبه بندی معلمان تمدید شده است؟

بله، در همین مقاله آخرین اطلاعیه منتشر شده درج شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *