سامانه های اجتماعی

سامانه راهگشا lms.btnrahgosha.ir + ورود به سایت آموزش کلاس آنلاین

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور بسیاری از خدمات مربوط به سازمان ها، ارگان ها، ادارات، وزارتخانه ها و حتی مراکز آموزشی خصوصی به صورت غیر حضوری و آنلاین در اختیار مردم قرار می گیرند. این بار نوبت به برگزاری کلاس های آموزشی آئین نامه رانندگی رسیده تا متقاضیانی که در آموزشگاه های تعلیم رانندگی ثبت نام می کنند به جای شرکت در کلاس های حضوری آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودرو، به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه راهگشا آموزش های لازم در رابطه با این موضوع را کسب کنند.

در واقع راهگشا سامانه ای سراسری و یکپارچه می باشد که امکان ورود تمامی ثبت نام کنندگان در آموزشگاه های رانندگی به این سایت فراهم شده است.

با توجه به اهمیت بحث آموزش آئین نامه رانندگی و آشنایی با بخش های فنی خودروها برای متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی، همچنین جدید بودن سایت راهگشا، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه راهگشا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه راهگشا

معرفی سامانه راهگشا

راهگشا سامانه ای طراحی شده توسط موسسه راهگشا و متعلق به بخش خصوصی است ولی زیر نظر “بنیاد تعاون ناجا” فعالیت می کند و تمام بخش ها و خدمات سایت راهگشا مورد تایید پلیس راهنمایی و رانندگی می باشد. طی چند سال اخیر بسیاری از خدمات مراکز و سازمان های مختلف به صورت غیر حضوری در اختیار مردم قرار گرفته اند، در واقع امکانی فراهم شده تا خدمت رسانی به مردم در سازمان ها، ادارات، مراکز آموزشی و… بدون نیاز به مراجعات حضوری انجام شوند.

راه اندازی سامانه های مختلف علاوه بر اینکه از اتلاف وقت مراجعه کنندگان جلوگیری می کنند بلکه موجب جلوگیری از ازدحام جمعیت و کندی روند انجام امور شده و در شرایط شیوع ویروس کرونا سبب حفظ سلامت مراجعه کنندگان شده اند.

برای اطلاع از خدمات سامانه بنزین من بر روی لینک کلیک کنید.

یکی از موارد آموزشی که در سالیان گذشته فقط به صورت حضوری قابل اجرا بود بحث برگزاری کلاس های آموزش آئین نامه رانندگی در آموزشگاه های تعلیم رانندگی می باشد. خوشبختانه در حال حاضر سامانه راهگشا امکانی را فراهم کرده تا ثبت نام کنندگان در آموزشگاه های رانندگی بتوانند به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه راهگشا در کلاس های آموزش آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودروها شرکت کنند.

بنابراین در حال حاضر در هیچ آموزشگاه تعلیم رانندگی کلاس های آئین نامه به صورت حضوری برگزار نخواهند شد و متقاضیان به هنگام ثبت نام در آموزشگاه مورد نظر خود رمز عبور سایت راهگشا را دریافت می کنند. لازم به ذکر است نام کاربری سایت راهگشا همان شماره موبایلی است که به هنگام ثبت نام به آموزشگاه رانندگی اعلام می کنید، بنابراین در این مورد دقت نمایید تا شماره در دسترس خود را با دقت به مسئول ثبت نام آموزشگاه تعلیم رانندگی ارائه دهید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه باربرگ بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم برخی از افراد تصور می کنند چون رانندگی وسایل نقلیه را به خوبی یاد گرفته اند نیازی به آموزش آئین نامه ندارند، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا یادگیری و پایبند بودن به قوانین راهنمایی و رانندگی موجب ایجاد نظم و جلوگیری از بروز تصادفات جدی خواهد شد، بنابراین چنانچه متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی هستید نسبت به یادگیری اصولی و دقیق آئین نامه نیز اقدام نمایید.

ورود به سامانه راهگشا کلاس آنلاین lms.btnrahgosha.ir

بخش های سامانه راهگشا

سایت راهگشا در راستای گسترش خدمات غیر حضوری در رابطه با کلاس های آئین نامه رانندگی راه اندازی شده است. تا قبل از فعال سازی سامانه راهگشا، متقاضیان کسب گواهینامه رانندگی باید به صورت حضوری به آموزشگاه های تعلیم رانندگی مراجعه کرده و در کلاس های آموزشی شرکت می کردند.

خوشبختانه با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی وزارتخانه ها، ادارات، ارگان ها و حتی مراکز آموزشی خصوصی بسیاری از خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار مردم قرار می دهند.

در این میان خدمات مربوط به آمادگی کسب گواهینامه رانندگی نیز از این مورد مستثنی نشده و سامانه راهگشا تحت نظارت مستقیم “بنیاد تعاون ناجا” اقدام به برگزاری کلاس های آموزش آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودرو کرده است.

برای اطلاع از خدمات سامانه یارانه دستمزد بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور زمانی که در آموزشگاه تعلیم رانندگی مورد نظر خود ثبت نام می کنید شماره موبایل شما به عنوان نام کاربری در سامانه راهگشا به ثبت رسیده و همان موقع رمز عبور نیز برای شماره تماسی که اعلام کرده اید ارسال خواهد شد.

بنابراین چنانچه قصد ورود به سامانه راهگشا را دارید باید از طریق درج و جستجو نشانی اینترنتی lms.btnrahgosha.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه راهگشا
 • در مرحله جدید باید نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.
وارد شدن به سامانه lms.btnrahgosha.ir

عضویت در سامانه راهگشا lms.btnrahgosha.ir

با راه اندازی سامانه راهگشا امکانی فراهم شده تا متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی که در آموزشگاه های تعلیم رانندگی ثبت نام کرده اند به صورت غیر حضوری در کلاس های آموزش آئین نامه شرکت نمایند.

همانطور که می دانیم تا قبل از راه اندازی سامانه راهگشا کلاس های آموزش آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودرو به صورت حضوری برگزار می شدند ولی در حال حاضر جهت رفاه حال متقاضیان، کاهش اتلاف وقت حین رفت و آمد و همچنین کاهش ازدحام جمعیت در آموزشگاه های رانندگی، سایت راهگشا راه اندازی شده و به متقاضیان خدمت رسانی می کند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام تسهیلات در سامانه راهبر بنیاد مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است ثبت نام اولیه در سامانه مذکور توسط آموزشگاه های رانندگی انجام خواهد شد و افراد متقاضی باید بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و عضویت در سامانه جهت استفاده از امکانات آن اقدام نمایند.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی lms.btnrahgosha.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “عضویت” کلیک نمایید.

عضویت در سامانه راهگشا
 • در مرحله جدید باید تمامی مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و در نهایت گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.
ثبت نام در سامانه راهگشا
 • با انجام مراحل قبلی کد احراز هویت برای شماره موبایل شما ارسال می شود که باید آن را در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر وارد کرده و بر روی گزینه “اتمام ثبت نام” کلیک نمایید.
ایجاد حساب کاربری در سامانه lms.btnrahgosha.ir

شرکت در کلاس های آنلاین راهگشا

همانطور که گفتیم سایت راهگشا برگزار کننده کلاس های آموزش آئین نامه رانندگی به صورت غیر حضوری می باشد و تحت نظارت مستقیم “بنیاد تعاون ناجا” قرار گرفته است. در حال حاضر در هیچ آموزشگاه رانندگی کلاس های آموزش آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودرو به صورت حضوری برگزار نخواهند شد.

بنابراین متقاضیان بعد از انجام ثبت نام در آموزشگاه های رانندگی و دریافت رمز عبور سامانه راهگشا به پنل کاربری خود در این سایت وارد شده و از خدمات کلاس های آنلاین استفاده می کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه خودروهای گازسوز بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است نام کاربری سامانه مذکور همان شماره موبایل اعلام شده به هنگام ثبت نام در آموزشگاه رانندگی می باشد و رمز عبور نیز بعد از ثبت نام برای همان شماره موبایل ارسال می شود.

چنانچه ثبت نام خود را در سامانه راهگشا تکمیل کرده اید می توانید از طریق نشانی اینترنتی lms.btnrahgosha.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

کلاس های سامانه راهگشا
 • در مرحله جدید از شما خواسته می شود نام کاربری، کلمه عبور و عبارت امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.
کلمه عبور سامانه lms.btnrahgosha.ir
 • با انجام مراحل قبلی مجددا وارد صفحه اصلی سایت می شوید با این تفاوت که در سمت چپ صفحه، نام شما درج شده است. با کلیک بر روی نام خود مطابق با تصویر دو گزینه نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه “پنل کاربری” کلیک کنید.
ورود به پنل کاربری سامانه راهگشا
 • سپس وارد صفحه اصلی پنل کاربری خود می شوید که در سمت راست صفحه منوی پنل کاربری قرار گرفته است، از میان گزینه های موجود گزینه “کلاس های من” را انتخاب نمایید.
منوی پنل کاربری
 • حال چند احتمال برای شما وجود دارد، اگر هنوز کلاسی برای شما تعریف نشده باشد جدولی مطابق با تصویر زیر مشاهده می کنید که خالی از اطلاعات کلاس های آنلاین است.
لیست کلاس های سامانه راهگشا
 • در صورتی که کلاس آموزش آئین نامه برای شما فعال شده باشد جدولی مطابق با تصویر زیر مشاهده می کنید که باید بر روی گزینه “پیوستن به کلاس” کلیک نمایید.
پیوستن به کلاس در سامانه lms.btnrahgosha.ir
 • در مرحله جدید نام خود را مشاهده می کنید و باید گزینه “ورود به کلاس” را انتخاب کنید.
شرکت در کلاس آئین نامه
 • چنانچه زودتر از زمان مقرر که اعلام شده و یا زودتر از استاد قصد ورود به کلاس را داشته باشید اجازه ورود به شما داده نخواهد شد و گزینه “پیوستن به کلاس” را مشاهده نمی کنید.

سایر امکانات سامانه راهگشا lms.btnrahgosha.ir

سایت راهگشا زیر نظر مستقیم “بنیاد تعاون ناجا” فعالیت می کند و امکانات و خدمات گسترده ای را در اختیار مردم قرار می دهد. خدمات مختلف سامانه راهگشا موجب کاهش مراجعات حضوری برای انجام امورات مربوطه شده و علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت متقاضیان به حفظ سلامت آنان در زمان شیوع ویروس کرونا کمک کرده است. از جمله امکانات سایت راهگشا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع روابط کار بر روی لینک کلیک کنید.

 • برگزاری کلاس های آنلاین آموزش آئین نامه رانندگی برای ثبت نام کنندگان در آموزشگاه های تعلیم رانندگی
 • بازیابی رمز عبور سامانه و ویرایش اطلاعات متقاضیان
 • تولید پلاک وسایل نقلیه
 • تعویض پلاک و نقل و انتقال وسایل نقلیه

چگونه می توان به سامانه راهگشا وارد شد؟

برای ورود به سایت راهگشا باید از نشانی اینترنتی lms.btnrahgosha.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

نام کاربری و رمز عبور سایت راهگشا را چگونه دریافت کنیم؟

نام کاربری همان شماره موبایلی است که به هنگام ثبت نام به آموزشگاه تعلیم رانندگی ارائه داده اید و رمز عبور نیز بعد از ثبت نام در آموزشگاه برای شماره تماسی که ثبت کرده اید ارسال خواهد شد.

آیا کلاس های آئین نامه سایت کارگشا ضبط شده و آفلاین هستند؟

خیر کلاس های به صورت آنلاین برگزار می شوند و امکان گفتگو میان متقاضیان و اساتید نیز در سامانه فراهم شده است.

آیا معرفی بخش های فنی خودرو نیز از طریق سایت راهگشا انجام می شود؟

بله، آموزش آئین نامه و معرفی بخش های فنی خودرو به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه مذکور انجام خواهند شد.

4.3/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *