سامانه های مالی و سرمایه

سامانه دریافت کد بورسی کالا ebgo.ir + راهنمای ورود و دریافت کد

یکی از سامانه های مرتبط به بازار سرمایه و معاملات آن، سامانه دریافت کد بورسی کالا است. بازار سرمایه کشورمان دارای چند بخش مختلف است که یکی از آن ها بورس کالا نام دارد. معاملات مختلفی در بورس کالا با موضوعات صنعتی، پتروشیمی و کشاورزی انجام می شوند. شرکت مدیریت سرمایه آوای اطمینان جهت الکترونیکی کردن تعاملات کارگزاران با خریداران، سایت دریافت کد بورسی کالا را راه اندازی کرده است. درواقع افرادی که قصد انجام معامله و خرید از بورس کالا را دارند باید در این سامانه نیز ثبت نام کرده و به صورت آنلاین کد بورس کالا را دریافت کنند.

باتوجه به گسترش سامانه ها آنلاین معاملاتی، ثبت نام غیر حضوری کارگزاری ها، سجام و… راه اندازی سایت دریافت کد بورسی کالا اقدام مهمی در راستای تکمیل امکانات آنلاین بازار سرمایه کشورمان است. به دلیل اهمیت خدمات ارائه شده در سامانه مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت دریافت کد بورس کالا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه دریافت کد بورسی کالا

شرکت مدیریت سرمایه آوای اطمینان سامانه EBGO که به سامانه دریافت کد بورسی کالا معروف است را با هدف ایجاد بستری جهت الکترونیکی کردن روابط و تعاملات کارگزاران با خریداران کالا و اوراق مبتنی بر کالا راه اندازی کرده است. طی چند سال اخیر اغلب امورات مربوط به ثبت نام در کارگزاری های مختلف مانند کارگزاری مفید، احراز هویت، ثبت نام در سامانه سجام و در نهایت دریافت کد معاملاتی به صورت غیر حضوری به انجام می رسند. در حال حاضر معاملات بازار سرمایه به واسطه سامانه های معاملاتی آنلاین انجام شده و فعالان بازار سرمایه نیازی به مراجعات حضوری ندارند.

در این میان ثبت نام جهت دریافت کد بورس کالا به منظور انجام معاملات بورس کالا نیز به صورت آنلاین و از طریق سامانه جامع مدیریت سفارش های کارگزاری انجام می شود. البته این سامانه تعداد بسیار زیادی خدمات و امکانات مختلف دیگر را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد که همگی در راستای افزایش خدمت رسانی و گسترش الکترونیکی شدن امورات مربوط به بازار سرمایه طراحی شده اند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه استعلام اینترنتی چک صیاد بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سامانه دریافت کد بورسی کالا

در حال حاضر شرکت های مختلفی کالاهای خود را از طریق عرضه در بورس کالا به فروش می رسانند. کالاهایی در حوزه صنعت، پتروشیمی، کشاورزی و… با شفافیت کامل درمورد قیمت و جزئیات آن ها در بورس کالا مورد معامله قرار می گیرند. درواقع بورس کالا نیز با همین هدف یعنی ایجاد شفافیت در خرید و فروش کالاها راه اندازی شده است. افرادی که قصد انجام معامله در این بازار را دارند علاوه بر ثبت نام در کارگزاری های مختلف، احراز هویت و ثبت نام در سامانه سجام، باید در سامانه دریافت کد بورسی کالا نیز ثبت نام کرده و کد انجام معاملات را دریافت کنند.

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک گردشگری بر روی لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید بدون انجام سایر موارد نامبرده امکان ثبت اطلاعات در سایت دریافت کد بورس کالا وجود ندارد. بنابراین چنانچه مراحل فوق را طی کرده اید برای ورود به سامانه دریافت کد بورس کالا نشانی اینترنتی ebgo.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس با مراجعه به قسمت میانی صفحه، کارگزاری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سامانه دریافت کد بورسی کالا

در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “اخذ کد آنلاین در بورس کالا” کلیک نمایید.

نحوه ورود به سامانه دریافت کد بورسی کالا

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پلکان کارگزاری مفید بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای دریافت کد بورس کالا

در قسمت های قبلی همین مقاله هدف از راه اندازی سایت دریافت کد بورس کالا را بیان کردیم، همچنین نحوه ورود به این سامانه را نیز توضیح دادیم. حال برای انجام ثبت نام و دریافت کد بورس کالا باید ادامه مراحل قسمت قبلی را به انجام برسانید. به همین منظور کدملی و شماره موبایلی که قبلا به هنگام ثبت نام در سامانه سجام و کارگزاری ارائه داده اید در سامانه دریافت کد بورسی کالا نیز وارد کرده و بعد از درج عبارت امنیتی بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه دریافت کد بورسی کالا

با انجام مرحله قبلی یک کد از طرف سامانه سجام برای شماره موبایل شما ارسال می شود، به محض دریافت کد آن را در این صفحه وارد کرده و گزینه “تایید” را نمایید.

مراحل ثبت نام در سایت دریافت کد بورسی کالا

به واسطه دریافت اطلاعات از سامانه سجام، مشخصات شما در مرحله جدید نمایش داده می شود، چنانچه نیازی به تکمیل ندارند گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

اخذ کد بورس کالا

حال باید مشخصات و اطلاعات شغلی خود را تکمیل کرده و بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

مراحل دریافت کد بورس کالا

در مرحله جدید باید اطلاعات مالی شامل ارزش دارایی های تحت مالکیت، متوسط درآمد ماهانه و… را در سامانه وارد کرده و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت اطلاعات مالی در سامانه دریافت کد بورسی کالا

در صورتی که در بانک تجارت حساب فعال و قابل تبدیل به حساب وکالتی داشته باشید به صفحه زیر ارجاع داده می شوید. بعد از مطالعه قوانین چنانچه قصد تبدیل حساب خود به وکالتی دارید باید آن را انتخاب کرده و در غیر این صورت بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

نحوه دریافت کد بورسی کالا

بعد از انتخاب حساب وکالتی باید شرایط و قوانین را مطالعه کرده، تیک مربوط به پذیرش آن ها و ارسال کد تاییدیه را به تایید رسانده و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

قوانین ثبت نام در سامانه دریافت کد بورسی کالا

با انجام مراحل قبلی یک کد تایید برای شما ارسال می شود که به محض دریافت، باید آن را در قسمت مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت” و سپس گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

دریافت غیر حضوری کد بورسی کالا

در مرحله جدید اطلاعات حساب بانکی سجام شما نمایش داده می شود، در صورت نیاز به تغییر، گزینه “ویرایش” و در غیر این صورت گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت اطلاعات حساب بانکی در سامانه دریافت کد بورسی کالا

سپس وارد صفحه ای از سامانه دریافت کد بورسی کالا خواهید شد که باید مدارک الزامی را آپلود کرده و بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

بارگذاری مدارک در سامانه دریافت کد بورسی کالا

در نهایت بعد از اسکن تصویر امضای خود، نوع درخواست کد را مطابق با تصویر زیر انتخاب کرده و بر روی گزینه “قبول قوانین و مقررات و تایید نهایی” کلیک نمایید.

samaneh daryaft kod boorsi kala 13 سامانه دریافت کد بورسی کالا ebgo.ir + راهنمای ورود و دریافت کد
 • باتوجه به نوع بازاری که انتخاب کرده اید، شرایط و ضوابط برای شما نمایش داده خواهند شد. بعد از مطالعه موارد آن ها می توانید پذیرش قوانین را به تایید برسانید.
 • بعد از انجام مراحل نامبرده پیگیری های لازم را جهت صدور کد بورسی کالا از کارگزاری مربوطه انجام دهید.

برای اطلاع از امکانات کارگزاری بانک سپه بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه دریافت کد بورسی کالا

همانطور که گفتیم امکانات سامانه جامع مدیریت سفارش های کارگزاری محدود به ارائه کد بورس کالا نیست بلکه خدمات گسترده ای از طریق این سامانه در اختیار کاربران قرار می گیرند. در ادامه مطلب خدمات سایت دریافت کد بورسی کالا را بیان می کنیم:

 • ثبت سفارش خرید آنلاین
 • تسویه الکترونیکی قراردادها
 • ثبت وقایع و لاگ های سیستمی
 • تعریف بازاریاب
 • اخذ کد بورسی
 • اطلاعیه عرضه
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی بازرسی کالا
 • صدور آنلاین و خودکار اعلامیه های خرید
 • صدور آنلاین فرم درخواست خرید با امضای دیجیتال
 • صدور درخواست حواله الکترونیک
 • عقد قرارداد آنلاین خدمات با مشتریان
 • ورود دو مرحله ای به سامانه
 • بارگذاری اسناد معاملات
 • استعلام از سامانه جامع تجارت
 • مدیریت تخفیف مشتریان
 • کنترل مجوزها و سهمیه ها
 • صدور راهنمای پرداخت خودکار
 • محاسبه پیش پرداخت جهت ثبت سفارش
 • دسترسی شعب به ثبت سفارش خرید
 • مدیریت سفارشات مربوط به گواهی سپرده کالایی
 • کنترل الزامات ثبت سفارش خرید
 • برگزاری آزمون آنلاین

بنابراین چنانچه قصد انجام معامله در بورس کالا را دارید بهتر است با خدماتی که در سامانه دریافت کد بورس کالا ارائه شده اند بیشتر آشنا شوید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت کارگزاری بانک صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه دریافت کد بورسی کالا وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی ebgo.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا بعد از ثبت نام در سایت دریافت کد بورسی باید در سامانه سجام ثبت نام کنیم یا قبل از آن؟

ابتدا باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنید.

آیا کد بورسی کالا به صورت غیر حضوری صادر می شود؟

خیر، بعد از طی کردن مراحل ثبت نام غیر حضوری باید دریافت کد را به صورت حضوری پیگیری کنید.

آیا امکان تبدیل حساب عادی به حساب وکالتی در سایت دریافت کد بورسی کالا وجود دارد؟

بله، این امکان در سامانه مذکور فراهم است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *