سامانه های تحصیلی

سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir + ورود به سایت

در حال حاضر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین، تمامی ادارات، ارگان ها، وزارتخانه ها و دانشگاه های کشور در راستای گسترش خدمات غیر حضوری اقدام به راه اندازی سامانه های مختلفی کرده اند. در این میان نقش سامانه های فعال شده در زمینه آموزش دانشگاه ها مانند سامانه درسا بسیار پر رنگ تر می باشد زیرا در شرایط فعلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا کلاس های درس تعطیل شده اند، دانشجویان و دانش آموزان می توانند روند آموزشی خود را به صورت آنلاین پیگیری کنند.

سایت درسا مربوط به دانشگاه بین المللی امام رضا می باشد که با هدف تشکیل کلاس های آموزشی، برگزاری آزمون های آنلاین، بارگذاری فایل های آموزشی، مشاهده لیست دروس و تکالیف راه اندازی شده است. بنابراین دانشجویان دانشگاه امام رضا برای تشکیل کلاس ها و آزمون های درسی خود با مشکل مواجه نیستند.

با توجه به توضیحات گفته شده علاوه بر دانشجویان، امکان دسترسی به سامانه مذکور برای اساتید این دانشگاه نیز فراهم می باشد. به دلیل اهمیت بخش های مختلف سایت درسا ضروری است دانشجویان و اساتید این دانشگاه نحوه ورود و کار با بخش های مختلف سامانه را آموزش ببینند. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه درسا می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه درسا

معرفی سامانه درسا

دانشگاه بین المللی امام رضا در راستای گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال دانشجویان و اساتید این دانشگاه اقدام به راه اندازی سامانه درسا کرده تا از این طریق امکان برگزاری کلاس های درس، آزمون ها، ارسال فایل آموزشی و مشاهده لیست دروس ارائه شده در هر ترم برای دانشجویان و اساتید فراهم باشد.

با توجه به تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا، سایت درسا دانشگاه امام رضا بسیار کاربردی عمل کرده تا روند آموزشی دانشجویان با مشکل مواجه نشود.

برای اطلاع از خدمات سامانه یکتا علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

به دلیل ضروری بودن درج شماره دانشجویی مربوط به این دانشگاه، دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور امکان استفاده از خدمات سایت درسا را نخواهند داشت. بنابراین ضروری است دانشجویان و اساتید این دانشگاه نحوه ورود و کار با بخش های سامانه مذکور را آموزش ببینند.

ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا

دانشگاه بین المللی امام رضا یکی از دانشگاه های کشور است که در جهت گسترش خدمات غیر حضوری مربوط به امور آموزشی دانشجویان سامانه ای به نام درسا را راه اندازی کرده است. از طریق ورود به این سامانه دانشجویان می توانند در کلاس های آموزشی و آزمون های تشکیل شده شرکت نمایند، لیست دروس ارائه شده در هر ترم را مشاهده کنند، فایل های درسی را دریافت کرده و عنوان تکالیف خود را مشاهده کنند.

همچنین اساتید دانشگاه امام رضا نیز می توانند برای تشکیل کلاس های آموزشی و برگزاری آزمون های درسی به سایت درسا وارد شوند. لازم به ذکر است برای ورود به این سامانه باید از نام کاربری و رمز عبور خود اطلاع داشته باشید، به همین منظور دانشگاه در جهت رفاه حال دانشجویان نام کاربری سامانه را مطابق با شماره دانشجویی و رمز عبور را همان کد ملی افراد به ثبت رسانده است.

برای اطلاع از بخش های سامانه هم آوا علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور امکان ورود به سایت درسا را نخواهند داشت. چنانچه قصد ورود به سایت درسا را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی darsa.imamreza.ac.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا از این طریق صفحه اصلی سامانه برای شما قابل مشاهده شود، سپس مطابق با تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “log in” را انتخاب نمایید.

ورود به سامانه درسا

سایر امکانات سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

امکانات darsa.imamreza.ac.ir

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در زمینه آموزش به خصوص در دانشگاه های کشور، دانشگاه بین المللی امام رضا نیز از این مورد مستثنی نشده و برای غیر حضوری شدن روند آموزش و آزمون دانشجویان خود سامانه ای به نام درسا را راه اندازی کرده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه امجد جهاد دانشگاهی بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و غیر حضوری شدن آموزش در مدارس و دانشگاه ها، سامانه مذکور بسیار کارآمد عمل کرده و از این طریق روند آموزشی دانشجویان بدون مشکل در حال سپری شدن می باشد. در سایت درسا علاوه بر تشکیل کلاس های آموزشی امکانات دیگری نیز در اختیار دانشجویان قرار گرفته است که در ادامه مطلب به این موارد اشاره می کنیم:

  • تشکیل کلاس های آموزشی آنلاین
  • برگزاری آزمون های درسی
  • مشاهده لیست دروس ارائه شده در هر ترم
  • دسترسی به تکالیف محول شده به دانشجویان
  • بارگذاری فایل های آموزشی

چگونه می توان به سامانه درسا دانشگاه امام رضا وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید نشانی اینترنتی darsa.imamreza.ac.ir را در مرورگر درج و جستجو کرده و در مرحله جدید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

آیا امکان ورود دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور به سامانه درسا دانشگاه امام رضا وجود دارد؟

خیر، این سامانه جهت دسترسی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام رضا راه اندازی شده است؟

هدف تشکیل سامانه درسا دانشگاه امام رضا چیست؟

این سامانه جهت تشکیل کلاس های آموزشی، برگزاری آزمون های درسی، مشاهده لیست دروس و… به صورت غیر حضوری راه اندازی شده است.

نام کاربری و رمز عبور سامانه درسا دانشگاه امام رضا را چگونه دریافت کنیم؟

برای ورود به این سامانه نام کاربری مطابق با شماره دانشجویی و رمز عبور همان کدملی افراد در نظر گرفته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *