سامانه های تحصیلی

سامانه دان daan.ir + راهنمای ورود و ثبت نام در سامانه دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه هایی است که طی چند سال اخیر در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به دانشجویان، اساتید و دیگر کارکنان خود سامانه های مختلف و کارآمدی را طراحی و راه اندازی کرده، یکی از این موارد سامانه دان می باشد که هدف اصلی آن تشکیل کلاس، برگزاری دوره، سمینار و حتی جلسات دفاع از پایان نامه به صورت غیر حضوری و مجازی می باشد.

البته لازم به ذکر است که در این سامانه خدمات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد ولی هدف اصلی طراحی دان تشکیل کلاس و دوره های مجازی می باشد. به دلیل کارآمد بودن سامانه نامبرده در شرایط فعلی که عمده کلاس های آموزشی دانشگاه ها به صورت غیر حضوری تشکیل می شوند، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی نحوه ورود، ثبت نام و کار با بخش های مختلف سامانه دان بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه دان دانشگاه آزاد

معرفی سامانه دان

دانشگاه آزاد تاکنون تعداد زیادی سامانه کارآمد در جهت گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال دانشجویان، اساتید و کارکنان طراحی و راه اندازی کرده است. یکی از سامانه های مهم که در شرایط فعلی غیر حضوری شدن کلاس های آموزشی بسیار کارآمد می باشد، سامانه دان این دانشگاه است.

در سامانه مذکور خدمات گسترده و متنوعی در اختیار کاربران قرار می گیرد ولی هدف اصلی راه اندازی دان تشکیل کلاس و دوره های آموزشی مجازی می باشد. دان به گونه ای طراحی شده که اساتید بتوانند علاوه بر تشکیل کلاس های آموزشی، آزمون های غیر حضوری را نیز طراحی کنند و امکان پاسخگویی به آزمون ها نیز برای دانشجویان فراهم می باشد. بنابراین با توجه به خدمات و اهداف دان ضروری است که دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد با بخش های مختلف این سامانه آشنا شوند.

برای اطلاع از بخش های سامانه آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه – daan.ir

همانطور که گفتیم دان سامانه ای کاربردی مربوط به دانشگاه آزاد است که خدمات مهمی مانند تشکیل کلاس، دوره های آموزشی و برگزاری آزمون های مجازی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد، البته لازم به ذکر است که این سامانه برای تمامی مراکز دانشگاه آزاد فعال نیست و تمامی دانشجویان این دانشگاه نمی توانند از خدمات دان استفاده کنند.

بنابراین برای ورود به دان باید نشانی اینترنتی daan.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر با کلیک بر روی علامت مشخص شده، واحد دانشگاهی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

ورود به سامانه دان

در مرحله جدید نیز باید مجددا گزینه ورود را انتخاب کنید تا به مرحله درج نام کاربری وارد شوید.

وارد شدن به سامانه دان

در نهایت مطابق با تصویر زیر صفحه ای را مشاهده می کنید که باید کد دانشجویی یا کد استادی را در قسمت اول و کد ملی خود را در قسمت دوم به عنوان رمز عبور درج نمایید.

درج نام کاربری در سامانه دان

راهنمای ثبت نام در سامانه دان

ثبت نام در سامانه دان

با توجه به اینکه سامانه دان برای دانشجویان تمامی مراکز دانشگاه آزاد قابل دسترس نیست در ابتدا که سامانه راه اندازی شده بود دانشجویان باید برای ورود به فضای اصلی دان ثبت نام انجام داده و برای هر بار ورود به دان رمز عبور یکبار مصرف دریافت می کردند. با گذشت زمان طراحی دان به نحوی تغییر پیدا کرد که دانشجویان و اساتید برای ورود به فضای اصلی سامانه نیازی به ثبت نام و دریافت رمز عبور یکبار مصرف نداشته باشند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سواد آموزی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر نیز دسترسی به سامانه همین گونه است ولی برای شرکت در کلاس های مجازی تشکیل شده در دان باید ثبت نام انجام شود. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که در حال حاضر دسترسی به تمامی بخش های دان نیاز به ثبت نام ندارند و فقط برای ورود به کلاس های غیر حضوری تشکیل شده در این سامانه باید ثبت نام دانشجویان انجام شود.

نحوه شرکت در جلسات مجازی سامانه دان

شرکت در کلاس های سامانه دان

همانطور که گفتیم سامانه مذکور با هدف برگزاری کلاس، دوره و سمینارهای مجازی طراحی و راه اندازی شده تا از این طریق در گسترش خدمات غیر حضوری به دانشجویان اقدام مهمی از جانب دانشگاه آزاد انجام شود. در حال حاضر دان برای تمامی مراکز این دانشگاه قابل دسترس نیست و همه دانشجویان نمی توانند از خدمات این سامانه استفاده کنند. برای شرکت در کلاس های غیر حضوری تشکیل شده در سامانه دان، باید بعد از درج نام کاربری و رمز عبور وارد فضای اصلی سامانه شده و بخش ورود به کلاس های مجازی را انتخاب نمایید.

برای اطلاع از خدمات سامانه تصمیم طلاق بر روی لینک کلیک کنید.

پشتیبانی سامانه daan.ir

دانشگاه آزاد جهت رفاه حال کاربران این سامانه و رفع مشکلات احتمالی، بخش پشتیبانی را نیز جزء خدمات دان قرار داده تا دانشجویان و یا اساتید به هنگام مواجه شدن با مشکل در سامانه، نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند. همانطور که گفتیم دان سامانه ای است که در راستای گسترش خدمات آموزشی برای دانشجویان دانشگاه آزاد طراحی و راه اندازی شده است.

بنابراین زمانی که نیاز به ارتباط با بخش پشتیبانی دارید باید با درج و جستجو نشانی اینترنتی daan.ir در مرورگر مطابق با مراحل گفته شده قبلی مرکز دانشگاهی را انتخاب کرده و وارد صفحه بعدی شوید. حال از سمت چپ و قسمت پایینی صفحه جدید بر روی علامتی که با کادر مشخص کرده ایم کلیک نمایید.

پشتیبانی سامانه دان

در نهایت صفحه پشتیبانی سامانه برای شما قابل مشاهده می شود که باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

رفع مشکل در سامانه دان

دانلود و نصب نرم افزار دان دانشگاه آزاد

یکی دیگر از خدمات کاربردی دانشگاه آزاد که مربوط به سامانه دان می باشد، در اختیار قرار دادن نرم افزار اندرویدی این سامانه است، بنابراین می توانید با دانلود و نصب این سامانه بر روی گوشی های اندرویدی خود از خدمات آن استفاده کنید. برای دانلود فایل سامانه باید وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “نصب میکنم” کلیک نمایید.

دانلود و نصب سامانه دان

برای اطلاع از بخش های سامانه صیاد بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه دان دانشگاه آزاد وارد شد؟

از طریق درج و جستجو نشانی اینترنتی daan.ir وارد صفحه اصلی سایت می شوید که باید با انتخاب مرکز دانشگاهی بر روی گزینه ورود کلیک کنید. تمامی مراحل ورود به دان در این مقاله توضیح داده شده است.

آیا خدمات سامانه دان در اختیار تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد قرار می گیرد؟

خیر، دسترسی به بخش های سامانه نام برده در حال حاضر برای تمامی مراکز دانشگاه آزاد فراهم نیست.

نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد را چگونه دریافت کنیم؟

به صورت پیش فرض نام کاربری مطابق با کد دانشجویی و یا کد استادی می باشد و رمز عبور نیز همان کدملی کاربر است.

مهم ترین خدمات سامانه دان دانشگاه آزاد چه مواردی هستند؟

هدف اصلی راه اندازی دان تشکیل کلاس و دوره های آموزشی مجازی است ولی در حال حاضر در این سامانه امکان برگزاری آزمون نیز وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *