سامانه های اجتماعی

سامانه خرید آرد gfloursale.banksepah.ir + ورود و خرید آرد

سامانه خرید آرد در نتیجه همکاری بانک سپه و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران راه اندازی شده تا افرادی که برای واحد صنفی خود توسط ادارات غله استان ها مجوز استفاده از سهمیه آدر دولتی دریافت کرده اند، به سامانه مذکور مراجعه کرده و بعد از مشاهده میزان سهمیه آرد دولتی و یارانه ای خرید خود را تکمیل کنند.

با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از نانوایی ها و واحدهای صنفی که برای فعالیت خود به تامین آرد نیاز دارند از آرد دولتی که یارانه به آن تعلق گرفته و قیمتی ارزان تر از آرد آزاد دارد استفاده می کنند و با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی سازمان ها، ادارات و ارگان ها باید سامانه ای نیز برای ثبت خرید آرد یارانه ای برای نانوایی ها و واحدهای صنفی وجود داشته باشد.

بهتر است بدانیم تا قبل از راه اندازی این سامانه، از سامانه دیگری به نام “سایت فروش آرد و سایر مصارف” به این منظور استفاده می شد ولی در حال حاضر امکانات سامانه جدید بیشتر و بهتر بوده و در دسترس افراد مشمول دریافت آرد یارانه ای قرار گرفته است.

بنابراین افرادی که برای حوزه فعالیت خود از آرد دولتی استفاده می کنند باید نحوه کار با بخش های مختلف سامانه خرید آرد را یاد بگیرند، به همین منظور ما در این مقاله به بررسی نحوه ورود و امکانات سامانه مذکور می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه آرد

معرفی سامانه خرید آرد

در حال حاضر بسیاری از نانوایی ها و واحدهای صنفی که برای فعالیت خود مشمول دریافت آرد یارانه ای بوده و مجوز خرید آرد دولتی که ارزان تر از آرد با نرخ آزاد است را نیز دریافت کرده اند باید برای خرید آرد مورد نیاز واحد صنفی خود به سامانه خرید آرد مراجعه کنند.

در واقع بدون ثبت درخواست خرید در این سامانه امکان تامین آرد دولتی وجود ندارد، تا از این طریق شبکه ای منظم برای مدیریت توزیع آرد یارانه ای ایجاد شده و از سوء استفاده در این زمینه جلوگیری به عمل آید.

تا قبل از راه اندازی سامانه مذکور متقاضیان باید آرد مورد نیاز واحد صنفی خود را از طریق “سایت فروش آرد و سایر مصارف” خریداری می کردند ولی با توجه به امکانات بیشتر و نحوه ثبت سفارش راحت تر در سامانه جدید، فعالیت سایت قبلی فروش آرد متوقف شده و تمامی افرادی که درخواست خرید آرد یارانه ای و دولتی دارند باید به سامانه جدید با نشانی اینترنتی gfloursale.banksepah.ir مراجعه کنند.

لازم به ذکر است خرید آرد دولتی از سامانه مذکور نیز با محدودیت همراه است یعنی هر واحد صنفی که فعالیت آن توسط ادارات غله استان ها به تایید می رسد از یک میزان مشخص سهمیه آرد دولتی برخوردار است و امکان خرید بیشتر از سهمیه برای هیچ واحد صنفی فراهم نمی شود.

برای اطلاع از خدمات سامانه ارزش افزوده بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم راه اندازی سامانه مذکور اقدام مهمی در جهت جلوگیری از سوء استفاده در این زمینه می باشد، با وجود ثبت سفارش و خرید آرد دولتی از سامانه خرید آرد دیگر هیچ واحد صنفی اجازه دریافت آرد با نرخ دولتی بیشتر از سهمیه مشخص شده نخواهد داشت.

بهتر است بدانیم این سامانه نتیجه همکاری بانک سپه و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران است، بنابراین افرادی که توسط ادارات غله استان ها حوزه فعالیتشان به ثبت رسیده و مشمول دریافت و خرید آرد یارانه ای هستند باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه کرده تا از طریق افتتاح حساب “سپید سپه” کد نانوا و کد ملی فرد در سامانه به ثبت رسیده و سهمیه دریافت آرد با نرخ دولتی و یارانه ای برای آنان در نظر گرفته شود. درمورد نحوه ورود به سامانه خرید آرد ذکر چند نکته ضروری است که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

  • فعالیت واحدهای صنفی که نیازمند تامین آرد دولتی هستند ابتدا باید توسط ادارات غله استان ها به تایید برسد.
  • مراجعه به یکی از شعب بانک سپه و افتتاح حساب سپید سپه برای نانواها و فعالان واحدهای صنفی که مشمول دریافت آرد دولتی هستند ضروری می باشد.
  • بعد از افتتاح حساب سپید سپه مشخصات افراد واجد شرایط در سامانه ثبت شده، کد نانوا به عنوان نام کاربری و کد ملی فرد به عنوان رمز عبور به صورت پیش فرض در نظر گرفته می شود.
  • افرادی که در سامانه قبلی فروش آرد و سایر مصارف، آرد مورد نیاز واحد صنفی خود را دریافت می کردند با همان نام کاربری و رمز عبور قبلی می توانند از خدمات سامانه جدید استفاده کنند.
  • در حال حاضر برای دریافت رمز عبور و نام کاربری سامانه جدید نیازی به مراجعه به ادارات غله استان ها وجود ندارد.

درمورد رمز عبور و نام کاربری سامانه قدیمی فروش آرد بهتر است بدانیم افرادی که مشمول دریافت آرد با نرخ دولتی بودند باید برای دریافت رمز عبور و نام کاربری خود به ادارات غله استان ها مراجعه کرده و بعد از دریافت رمز عبور با اولین ورود به سامانه فروش آرد و سایر مصارف، نسبت به تغییر رمز عبور اقدام می کردند.

برای اطلاع از امکانات سامانه ایرانیان اصناف بر روی لینک کلیک کنید.

ولی در حال حاضر برای دریافت نام کاربری و رمز عبور نیازی به مراجعه به ادارات غله استان ها وجود ندارد زیرا زمانی که افراد به بانک سپه جهت افتتاح حساب سپید سپه مراجعه می کنند کد نانوا به عنوان نام کاربری و کد ملی فرد به عنوان رمز عبور به صورت پیش فرض به ثبت می رسد.

با توجه به توضیحات گفته شده برای ورود به سامانه خرید آرد و استفاده از سهمیه مشخص آرد با نرخ دولتی باید نشانی اینترنتی gfloursale.banksepah.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود، سپس با درج نام کاربری و رمز عبور خود بر روی گزینه “ورود” کلیک کرده تا به پنل کاربری خود وارد شوید.

ورود به سامانه خرید آرد

راهنمای سامانه خرید آرد gfloursale.banksepah.ir

راهنمای سامانه gfloursale.banksepah.ir

سامانه خرید آرد در نتیجه همکاری بانک سپه و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران راه اندازی شده تا امکان خرید آرد با نرخ دولتی و یارانه ای برای مشمولان این طرح فراهم شود. در حال حاضر تمامی نانوایی ها و واحدهای صنفی که یکی از مواد اولیه تولیدات آن ها آرد گندم می باشد مشمول دریافت آرد با نرخ دولتی نیستند، بنابراین باید بستری جهت تامین آرد مورد نیاز نانوایی ها و واحدهای صنفی مشمول دریافت آرد دولتی وجود داشته باشد.

این بستر همان سامانه خرید آرد است که در آن برای هر نانوایی سهمیه مشخصی در نظر گرفته شده است تا از این طریق هیچ نانوایی و واحد صنفی امکان دریافت آرد با نرخ دولتی بیشتر از سهمیه خود نداشته باشد. همانطور که گفتیم متقاضیان دریافت آرد با نرخ دولتی ابتدا باید به ادارات غله استان ها مراجعه کنند تا در صورتی که حوزه فعالیت آنان به تایید برسد مجوز دریافت آرد یارانه ای برای آنان صادر شود، زیرا تمامی نانوایی ها مشمول خرید آرد یارانه ای نیستند.

همانطور که گفتیم طی چند سال گذشته سامانه ای دیگر به نام “فروش آرد و سایر مصارف” جهت ثبت خرید آرد یارانه ای مورد نیاز نانوایی ها واحدهای صنفی در دسترس قرار گرفته بود که افراد متقاضی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه فروش آرد باید به ادارات غله استان ها مراجعه می کردند و بعد از اولین ورود به سامانه رمز عبور خود را تغییر می دادند.

در حال حاضر به چنین اقدامی نیاز نیست زیرا افراد متقاضی بعد از اینکه حوزه فعالیتشان توسط ادارات غله استان ها به تایید رسیده و مجوز دریافت آرد یارانه ای برای آنان صادر می شود باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه کرده تا بعد از افتتاح حساب سپید سپه و ثبت مشخصات آنان در سامانه خرید آرد، کد نانوا به عنوان نام کاربری و کد ملی افراد به عنوان رمز عبور به صورت پیش فرض در نظر گرفته شود.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است هیچ نانوایی و واحد صنفی که مشمول دریافت آرد یارانه ای هستند نمی تواند بیشتر از سهمیه خود در سامانه خرید آرد ثبت سفارش را انجام دهد، بنابراین از طریق راه اندازی این سامانه از بسیاری سوء های موجود در این زمینه جلوگیری به عمل آمده است.

افراد متقاضی به منظور خرید آرد یارانه ای باید از طریق نشانی اینترنتی gfloursale.banksepah.ir به سامانه خرید آرد وارد شده و بعد از درج نام کاربری و رمز عبور از میان گزینه های موجود در پنل کاربری خود، گزینه “خرید آرد” را انتخاب نمایند، سپس بعد از مشاهده میزان سهمیه تعلق گرفته به آنان، سفارش خود را به ثبت برسانند.

سایر امکانات سامانه خرید آرد

امکانات سامانه gfloursale.banksepah.ir

همانطور که گفتیم تمامی نانوایی ها و واحدهای صنفی که نیازمند تامین آرد برای حوزه فعالیت خود هستند مشمول دریافت آرد با نرخ دولتی نخواهند بود، بلکه صدور مجوز دریافت آرد دولتی توسط ادارات غله استان ها برای بخشی از نانوایی ها و واحدهای صنفی مرتبط انجام خواهد شد.

بنابراین سامانه خرید آرد در نتیجه همکاری بانک سپه و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران راه اندازی شده تا از این طریق تخصیص سهمیه آرد با نرخ دولتی و یارانه ای منظم و بدون خطا انجام شود. با راه اندازی این سامانه دیگر امکان دریافت آرد با نرخ دولتی بیشتر از سهمیه هر نانوایی و واحد صنفی وجود نخواهد داشت.

برای اطلاع از خدمات سامانه امتا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین افرادی که متقاضی خرید این نوع آرد هستند باید به ادارات غله استان ها مراجعه کنند تا در صورت تایید شدن حوزه فعالیت آنان اداره غله مجوز دریافت آرد با نرخ یارانه ای را برای آنان صادر کند.

سپس باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه نمایند تا بعد از افتتاح حساب سپید سپه، کد نانوا به عنوان نام کاربری و کد ملی افراد به عنوان رمز عبور در سامانه به ثبت برسد. همانطور که گفتیم سامانه جدید خرید آرد امکانات متنوعی را در اختیار مشمولان دریافت آرد دولتی قرار می دهد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

  • مشاهده سهمیه اختصاص یافته آرد با نرخ دولتی به نانوایی ها
  • امکان ثبت سفارش و خرید آرد یارانه ای
  • تغییر رمز عبور

چگونه می توان به سامانه خرید آرد وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید نشانی اینترینتی gfloursale.banksepah.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید و سپس مطابق توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان دریافت و خرید آرد با نرخ دولتی برای تمامی نانوایی ها وجود دارد؟

خیر، فقط بخش از نانوایی ها در کشور مجوز دریافت آرد با نرخ دولتی را دارند و می توانند از طریق سامانه خرید آرد سفارش خود را به ثبت برسانند.

آیا در سامانه خرید آرد امکان مشاهده میزان سهمیه آرد با نرخ دولتی نیز فراهم شده است؟

بله، یکی از امکانات این سامانه مشاهده میزان سهمیه آرد یارانه ای هر نانوایی می باشد.

چگونه می توان مجوز خرید آرد یارانه ای را دریافت کرد؟

به این منظور باید به اداره غله استان خود مراجعه کنید تا حوزه فعالیت شما بررسی شود، در صورتی که مشمول دریافت و خرید آرد با نرخ دولتی باشید مجوز مربوطه برای شما صادر می گردد.

4.1/5 - (38 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *