سامانه های اجتماعی

سامانه جانا myst.mcth.ir

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سامانه جانا را به منظور جمع آوری و دسترسی به اطلاعات تمامی تاسیسات گردشگری کشور راه اندازی کرده است. البته امکانات سایت جانا محدود به جمع آوری اطلاعات امکان حوزه گردشگری نیست بلکه خدمات دیگری همچون صدور گواهینامه استاندارد و پروانه بهره برداری تاسیسات گردشگری نیز در همین سامانه انجام می شوند.

وزارت میراث فرهنگی نیز مانند هر وزارتخانه دیگر در کشور نیازمند راه اندازی سامانه ای جامع برای اداره کردن امورات حوزه فعالیت خود می باشد، به همین علت سامانه جانا را راه اندازی کرده است. با توجه به گسترش و اهمیت حوزه گردشگری در کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت جانا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه جانا

آشنایی با سامانه جانا

جانا سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری کشور می باشد که متعلق به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. در حال حاضر تمامی تاسیسات گردشگری کشور اعم از هتل، بیمارستان، رستوران، مجتمع های رفاهی بین راهی، مهمان پذیرها، خانه های بومگردی و… تحت نظارت میراث فرهنگی بوده و باید مجوزهای لازم را از این وزارتخانه دریافت کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه ساجار بر روی لینک کلیک کنید.

وزارت میراث فرهنگی به منظور جمع آوری اطلاعات تمامی تاسیسات گردشگری کشور، آمارگیری در مورد آن ها و به طور کلی اداره کردن امورات تاسیسات گردشگری، سامانه جانا را راه اندازی کرده است. براساس قوانین این طرح تمامی تاسیساتی که جزء حوزه گردشگری هستند باید در این سامانه ثبت شده و علاوه بر اطلاعات تاسیسات، مشخصات بهره بردار یا مدیر عامل آن ها نیز به ثبت برسند.

ورود به سامانه جانا myst.mcth.ir

همانطور که گفتیم سایت جانا متعلق به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که هدف اصلی راه اندازی این سایت جمع آوری و دسترسی به اطلاعات تمامی تاسیسات گردشگری کشور می باشد. البته این سامانه امکانات دیگری را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد، برای مثال صدور و تمدید پروانه بهره برداری تاسیسات گردشگری در همین سامانه انجام می شود. همچنین صدور گواهی استاندارد نیز در سامانه جانا امکان پذیر است، اماکنی که گواهی استاندارد دریافت می کنند به مدت سه سال پروانه بهره برداری آن ها تمدید می شود، در غیر این صورت تمدید پروانه به مدت یک سال انجام خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه بنیاد احسان بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قبلا در سایت جانا ثبت نام کرده و حال قصد ورود به پنل کاربری خود را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی myst.mcth.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه جانا

چنانچه برای ورود با مشکل مواجه هستید بهتر است مطابق با تصویر زیر از مرورگرهایی که سایت جانا معرفی کرده استفاده کنید.

نحوه ورود به سایت جانا

برای اطلاع از خدمات سامانه ساتع بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه جانا myst.mcth.ir

باتوجه به لزوم ثبت نام تاسیسات گردشگری در سایت جانا، بهره بردار و یا مدیر عامل اماکن گردشگری باید نسبت به ثبت نام غیر حضوری در این سامانه اقدام کنند. بهتر است بدانیم ثبت نام در سامانه جانا طی چند مرحله انجام می شود و مستلزم درج مشخصات اماکن و بهره بردار یا مدیر عامل آن ها می باشد. به همین منظور برای شروع فرآیند ثبت نام باید از طریق نشانی اینترنتی myst.mcth.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بر روی گزینه “ثبت نام تاسیسات گردشگری” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه جانا

سپس مطابق با تصویر زیر نوع تاسیسات را انتخاب کرده، نشانی ایمیل و عبارت امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “بررسی آدرس ایمیل” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام در سایت جانا

در مرحله جدید ابتدا باید مشخصات اماکن و تاسیسات گردشگری مورد نظر خود را در سامانه وارد کنید. توجه داشته باشید اماکن مورد نظر نباید قبلا در این سامانه ثبت شده باشند.

فرم های ثبت اماکن در سامانه جانا

با تکمیل قسمت اولیه فرم مشخصات اماکن گردشگری، نوبت به تکمیل قسمت دوم فرم می رسد.

ثبت مشخصات تاسیسات در سامانه جانا

بعد از انجام مراحل قبلی حال باید مشخصات بهره بردار یا مدیر عامل تاسیسات گردشگری را در سامانه وارد نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه جانا

در نهایت با انجام مراحل ثبت نام طی دو روز کاری نتیجه بررسی کارشناسان سایت جانا از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع شما می رسد.

برای اطلاع از امکانات سامانه امدادیار بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه بازیابی رمز عبور در سامانه جانا

چنانچه به هنگام ورود به سایت جانا با خطای “رمز عبور اشتباه” مواجه می شوید یا اینکه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، بهتر است نسبت به بازیابی رمز عبور سایت جانا اقدام کنید. برای انجام این کار باید به صفحه اصلی سایت وارد شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟” کلیک نمایید.

بازیابی رمز عبور سامانه جانا

در مرحله جدید باید آدرس ایمیل و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “بازیابی رمز عبور” را انتخاب کنید.

فراموشی رمز عبور سایت myst.mcth.ir

با انجام مراحل قبلی یک لینک برای ايميل شما ارسال می شود که با کلیک بر روی آن امکان تعیین رمز جدید فراهم خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه جانا گردشگری وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی myst.mcth.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت تاسیسات گردشگری در سایت جانا نیازمند ثبت مشخصات بهره بردار نیز هست؟

بله، یکی از مراحل ثت نام در سایت جانا، درج مشخصات بهره بردار یا مدیر عامل می باشد.

آیا صدور پروانه بهره برداری اماکن گردشگری نیز در سایت جانا انجام می شود؟

بله، یکی از امکانات سایت جانا صدور پروانه بهره برداری تاسیسات گردشگری است.

آیا می توان رمز سایت جانا را بازیابی کرد؟

بله، امکان دریافت رمز عبور جدید در سایت جانا فراهم می باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *