سامانه های اجتماعی

سامانه جامع تجارت ntsw.ir

سامانه جامع تجارت، رابطی میان اشخاص و بازرگانان با دستگاه های مربوطه است که در آن امور مختلف تجاری را دنبال می کند. در واقع سامانه مذکور امور تجاری کشور را ساماندهی می کند و در راستای تسهیل و مدیریت آن ها گام بر می دارد. استفاده از سامانه جامع تجارت موجب تسهیل تجارت بین‌المللی و رونق امور بازرگانی می شود. این سامانه برای افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند خدمات مختلفی را ارائه می دهد.

با توجه به این که امروزه اکثر کارها در کشور و بین‌الملل به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می شود، ضروری است در صورتی که شما در زمینه تجارت فعالیت می کنید با سایت نامبرده و امور مربوط به آن آشنایی داشته باشید؛ در این مقاله به معرفی سامانه جامع تجارت، راهنمای ورود به سایت و امکانات آن می پردازیم.

سامانه جامع تجارت چیست؟

بسیاری از دولت های ایران برای ساماندهی امور تجاری کشور سامانه های زیادی را راه اندازی کرده اند که سایت جامع تجارت به نشانی اینترنتی ntsw.ir یکی از این سامانه ها است. فعالانی که در حوزه تجارت کشور فعالیت می کنند می توانند با مراجعه به این سامانه از خدمات مختلف آن استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع خدمات اشتغال کشور کلیک کنید.

سامانه جامع تجارت از بخش های مختلفی مانند استعلامات، اخبار و اطلاعیه ها و غیره تشکیل شده است و آن را به یکی از جامع ترین و کامل ترین سامانه های حوزه تجارت کشور تبدیل کرده است. کاربرانی که قصد استفاده از خدمات سامانه مذکور را دارند می توانند به نشانی اینترنتی ntsw.ir مراجعه کنند. در حال حاضر بسیاری از فعالان حوزه تجارت کشور نیز برای استفاده از خدمات تجاری ایران مجبور هستند به این سامانه مراجعه کنند.

جهت آشنایی با نحوه ورود و ثبت نام در سامانه رهتاب، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

دسترسی به سایت جامع تجارت برای عموم مردم آزاد است و همه کاربران می توانند به بخش های مختلف آن دسترسی داشته باشند؛ اما برخی از بخش های آن تنها برای کاربرانی است که در آن یک حساب کاربری داشته باشند.

ورود به سامانه جامع تجارت ایران ntsw.ir

همان گونه که بیان شد در حال حاضر سایت جامع تجارت به یکی از سامانه های جامع در حوزه تجارت ایران تبدیل شده است و بسیاری از امور مربوط به ترخیص کالا و غیره در آن انجام می گیرد. کاربرانی که قصد استفاده از همه خدمات سامانه جامع تجارت را دارند باید در آن ثبت نام کنند. معمولا بعد از آن که فرآیند ثبت نام در سامانه تکمیل شد برای کاربران نام کاربری و کلمه عبور صادر می شود تا بتوانند برای ورود به سامانه مذکور در مراحل بعدی از آن ها استفاده کنند.

برای آشنایی با روش های مختلف رهگیری تیپاکس، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

حال در صورتی که شما نام کاربری و کلمه عبور داشته باشید می توانید جهت ورود به سایت جامع تجارت ایران طبق روش زیر اقدام کنید:

• ابتدا وارد سایت جامع تجارت به نشانی اینترنتی ntsw.ir شوید.
• روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

ورود به سامانه جامع تجارت ایران


• کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی را در کادرهای مشخص شده وارد کنید سپس روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه بر خط بازار متشکل ارز ایران کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه جامع تجارت ایران

ثبت نام در سامانه جامع تجارت ntsw.ir

افرادی که قصد دارند از خدمات سامانه جامع تجارت استفاده کنند باید در آن ثبت نام کنند. البته به یاد داشته باشید که کاربران در سایت جامع تجارت به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم می شوند. در صورتی که شما تاکنون در سایت جامع تجارت ثبت نام نکرده اید می توانید طبق روش زیر اقدام نمایید:

• وارد سایت جامع تجارت به نشانی اینترنتی ntsw.ir شوید.
• بر روی گزینه “ثبت نام” در بالای سایت کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه جامع تجارت


• در صورتی که کاربر ایرانی هستید گزینه اول و در صورتی که کاربر خارجی هستید گزینه دوم را انتخاب کنید.

آموزش ثبت نام در سامانه ntsw.ir


• یک فرم برای ثبت نام در سامانه جامع تجارت برای شما ظاهر می شود که باید اطلاعات مربوط به آن را تکمیل کرده سپس روی گزینه “ذخیره اطلاعات و ادامه” کلیک کنید.

جهت اطلاع از سامانه ایران من اصناف بر روی لینک کلیک نمایید.

فرم ثبت نام

با انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید پروسه ثبت نام در سامانه جامع تجارت را طی کنید. حال اگر به هنگام انجام هر کدام از مراحل بالا به هر گونه مشکلی برخورد کردید، می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل نمائید تا شما را راهنمایی کنند.

زیر سامانه های سامانه جامع تجارت ntsw.ir

همان گونه که بیان شد سایت جامع تجارت با اهداف ارائه خدمات متنوع و زیادی به کاربران ایرانی و خارجی راه اندازی شده است. به همین دلیل زیر سامانه های مختلفی دارد. این زیر سامانه ها تحت نظر سامانه جامع تجارت فعالیت می کنند و هر کدام از آن ها بخشی از اهداف آن را دنبال می کنند. لذا این زیر سامانه ها خدمات خاصی را در حوزه تجارت ارائه می دهند. در ادامه برای آشنایی بیشتر کاربران زیر سامانه های سایت جامع تجارت را بیان می کنیم:

زیرسامانه نیما

سامانه نیما یکی از زیر سامانه های جدید سایت جامع تجارت است که در حوزه خدمات ارزی فعالیت می کند. به کمک این سامانه شما می توانید ارز دولتی خریداری کنید و ارز حاصل از فروش آن را نیز به دولت بازگردانید.

زیر سامانه تجارت داخلی

این زیر سامانه با هدف ساماندهی امور تجاری داخلی ایران راه اندازی شده است. در آن امکان ثبت اطلاعات ورود کالا به کشور، انتقال مالکیت کالاها و غیره وجود دارد لذا شما با مراجعه به آن می توانید از بخش های مختلف تجارت داخلی کشور مطلع شوید.

زیر سامانه تجارت خارجی

همان گونه که از نامش پیدا است، این زیر سامانه در راستای ساماندهی امور تجاری خارجی راه اندازی شده است. به طوری که در آن کاربران با ورود به سامانه تجارت خارجی می توانند امور تجارت خارج از کشور را مدیریت کنند و از قاچاق کالا به کشور ایران جلوگیری کنند.

زیر سامانه شناسه کالا

رهگیری کالاهای مختلف در ایران یکی از عمده مشکلات تجاری است که افراد زیادی در این خصوص به مشکل برخورد می کنند. با راه اندازی سامانه شناسه کالا دیگر این مشکلات حل شده است و در آن امکان ثبت شناسه کالا و شناسنامه دار کردن آن ها فراهم شده است. این سامانه با هدف تولید، دریافت و تشکیل شناسنامه کالا راه اندازی شده است لذا در همین راستا نیز خدمات زیادی را در کشور به تاجران و بازرگانان ارائه می دهد.

برای اطلاع از نحوه پیگیری وام ودیعه مسکن، بر روی لینک کلیک کنید.

زیر سامانه ضوابط تجاری

یکی از زیر سامانه های سامانه جامع تجارت، سایت ضوابط تجاری است. در آن تمامی ضوابط تجاری و قوانین مربوط به آن ها به طور کامل ذکر شده است و دسترسی به آن برای عموم مردم آزاد می باشد.

زیر سامانه انبار ها

زیر سامانه های سامانه جامع تجارت

سامانه جامع انبارها، یکی از سامانه های جامع در حوزه تجارت و بازرگانی است که زیر نظر سایت ntsw.ir فعالیت می کند. این سامانه به منظور مدیریت انبارداری در کشور راه اندازی شده است و بسیاری از اطلاعات مربوط به انبارهای کشور را به صورت دقیق ثبت کرده است.

زیر سامانه همتا

سامانه همتا برای فعالیت در حوزه تجارت گوشی های موبایل راه اندازی شده است که ورود و خروج گوشی در کشور را کنترل و با قاچاق موبایل مبارزه می کند. در حال حاضر تمامی گوشی های موبایل خریداری شده باید از طریق سامانه همتا فعال شوند. در غیر این صورت نمی توانند از خدمات اپراتوری تلفن همراه کشور استفاده کنند.

زیر سامانه تخصیص تایر

افرادی که در حوزه تجارت تایر هستند می توانند با مراجعه به سامانه تخصیص تایر از خدمات دولتی آن استفاده کنند. این سامانه زیر نظر سایت جامع تجارت راه اندازی شده است و توسط آن نیز مدیریت می شود. در سامانه تخصیص تایر کلیه افرادی که شرایط ثبت نام تایر را دارند می توانند مراحل ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهند و تایر دولتی دریافت کنند.

پشتیبانی سامانه جامع تجارت ایران

پشتیبانی سامانه جامع تجارت ایران

همان گونه که می دانید سایت جامع تجارت در حوزه امور بازرگانی در داخل و خارج کشور فعالیت می کند. به طوری که افراد زیادی برای استفاده از خدمات این سامانه به آن مراجعه می کنند. بدیهی است که این افراد در رابطه با سایت جامع تجارت به مشکلات متعددی برخورد کنند که دریافت جواب در کمترین زمان ممکن می تواند برای آن ها مهم باشد.

برای آشنایی با روش های پیگیری کارت ملی، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

به همین دلیل سامانه جامع تجارت برای خود تیم پشتیبانی گیری در نظر گرفته است که در آن کاربران در صورت تمایل می توانند با شماره تلفن 02175492000 تماس بگیرند و جواب سوالات خود را از تیم پشتیبان گیری سامانه جامع تجارت دریافت کنند.

سوالات متداول

چه افرادی می توانند از سامانه جامع تجارت استفاده کنند؟

کلیه افرادی که در حوزه تجارت و امور بازرگانی در داخل و خارج کشور فعالیت می کنند می توانند از خدمات سایت جامع تجارت استفاده کنند. در واقع سایت جامع تجارت برای مدیریت امور تجاری کشور ایران در همه جنبه ها راه اندازی شده است.

آدرس اینترنتی سایت جامع تجارت کدام است؟

در صورتی که شما قصد ورود به سایت جامع تجارت ایران را دارید می توانید به آدرس اینترنتی ntsw.ir مراجعه کنید.

آیا برای استفاده از خدمات سایت جامع تجارت باید در آن ثبت نام کنیم؟

در حال حاضر شما با ورود به سایت جامع تجارت می توانید از برخی امور مربوط به آن به صورت رایگان استفاده کنید. ولی برای استفاده از برخی خدمات سایت جامع تجارت باید در آن پروسه ثبت نام را طی کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *