سامانه های اجتماعی

سامانه تخصیص تایر kala.ntsw.ir

یکی از لوازم مصرفی وسایل نقلیه که قیمت بالایی نیز دارد، لاستیک می باشد. حال خودروهای سنگین و نیمه سنگین که وظیفه حمل مسافر و بارهای مختلف را بر عهده دارند باید به موقع لاستیک آن ها مورد تعویض قرار بگیرد، زیرا در ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین مسیرهای طولانی با شرایط سخت جاده ای وجود دارد، بنابراین در صورتی که لاستیک به موقع تعویض نشود خطر آفرین بوده و عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. به همین منظور سامانه ای به نام سامانه تخصیص تایر طراحی و راه اندازی شده تا مالکان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین بتوانند در آن ثبت نام کرده و لاستیک با نرخ دولتی که ارزان تر از بازار آزاد است را خریداری کنند.

در سامانه مذکور ثبت نام خودروهای سواری انجام نمی شود زیرا در حال حاضر لاستیک با نرخ دولتی فقط به وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین مانند کامیون، اتوبوس و… تعلق خواهد گرفت. به دلیل اهمیت تعویض به موقع لاستیک وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام و استعلام در سامانه تخصیص تایر بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه تخصیص تایر

معرفی سامانه تخصیص تایر

به دلیل لزوم تعویض به موقع لاستیک وسایل نقلیه به خصوص وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین مانند اتوبوس، کامیون و… و همچنین گران بودن هزینه لاستیک، دولت تدبیری اندیشیده تا از طریق سامانه تخصیص تایر امکان ثبت نام وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین جهت دریافت لاستیک با نرخ دولتی فراهم شود.

ثبت نام در سامانه مذکور به صورت غیر حضوری انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مرکزی وجود ندارد. لازم به ذکر است در سامانه تخصیص تایر ثبت نام خودروهای سواری جهت دریافت لاستیک با نرخ دولتی انجام نمی شود و در حال حاضر این امکان فقط برای وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین فراهم می باشد.

نکته مهم دیگری که در این مورد وجود دارد بحث گارانتی لاستیک های دریافتی از طریق ثبت نام در این سامانه می باشد، دریافت کنندگان این لاستیک ها می توانند با مراجعه به سامانه جامع گارانتی از شرایط گارانتی لاستیک ها اطلاع پیدا کنند. بنابراین سامانه مذکور در جهت خدمت رسانی به مالکان و رانندگان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین طراحی شده تا از این طریق میزان هزینه خرید لاستیک که در حال حاضر قیمت بالایی دارد، کاهش یابد.

این اقدام به افزایش امنیت جا به جایی مسافر و کالاهای مختلف در مسیرهای جاده ای بسیار کمک می کند زیرا استفاده از لاستیک های فرسوده یکی از مهم ترین عوامل حادثه ساز جاده ای هستند. به همین منظور توصیه می شود رانندگان و مالکان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کرده و فیش رزرو لاستیک را دریافت کنند.

ورود به سامانه تخصیص تایر kala.ntsw.ir

لاستیک یکی از لوازم مصرفی وسایل نقلیه می باشد که به دلیل گران بودن هزینه تعویض ممکن است خیلی از افراد به موقع نسبت به تعویض لاستیک وسایل نقلیه سبک، سنگین و یا نیمه سنگین خود اقدام نکنند. با توجه به خطرناک بودن استفاده از لاستیک های فرسوده، دولت طرحی را راه اندازی کرده تا به واسطه آن مالکان و رانندگان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین بتوانند لاستیک های ارزان قیمت تر با نرخ دولتی را خریداری کنند.

دلیل این کار مربوط به شرایط سخت ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین می باشد، این وسایل نقلیه ساعت های طولانی را در جاده هایی سپری می کنند که امدادرسانی به آن ها در مواقع بروز حادثه سخت می باشد. بنابراین در حال حاضر در سامانه تخصیص تایر ثبت نام خودروهای سواری انجام نمی شود.

برای اطلاع از بخش های سامانه سنهاب بیمه مرکزی بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم لاستیک های خریداری شده از سامانه مذکور دارای گارانتی نیز می باشند و دریافت کنندگان آن ها می توانند با مراجعه به سامانه جامع گارانتی از شرایط و ضوابط آن اطلاع پیدا کنند. نکته قابل ذکری که درمورد استفاده از لاستیک های دولتی وجود دارد این است که داشتن بیمه شخص ثالث برای ثبت نام در سامانه ضروری می باشد.

برای ورود به سامانه تخصیص تایر باید نشانی اینترنتی kala.ntsw.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، حال باید مطابق با تصویر زیر تیک مربوط به پذیرفتن شرایط را انتخاب کرده و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

ورود به سامانه تخصیص تایر

ثبت نام در سامانه تخصیص تایر kala.ntsw.ir

به دلیل اهمیت لزوم تعویض به موقع لاستیک وسایل نقلیه به خصوص ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین به دلیل شرایط سختی که ساعت های طولانی را در جاده ها سپری می کنند، دولت سامانه تخصیص تایر را راه اندازی کرده تا رانندگان و مالکان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین مانند کامیون، اتوبوس و… بتوانند بعد از ثبت نام در آن لاستیک با نرخ دولتی که ارزان تر از بازار آزاد می باشد را دریافت کنند.

بهتر است بدانیم عدم تعویض به موقع لاستیک یکی از عوامل مهم ایجاد حوادث جاده ای می باشد، بنابراین بهتر است لاستیک های فرسوده به موقع تعویض شوند. برای ثبت نام در سامانه مذکور داشتن بیمه شخص ثالث ضروری می باشد و بدون این بیمه خرید لاستیک دولتی رزرو نخواهد شد.

لازم به ذکر است به هنگام تحویل لاستیک ها باید فیش رزرو سامانه و سند وسیله نقلیه را به همراه داشته باشید. یکی دیگر از مزایای دریافت لاستیک های با نرخ دولتی این است که می توان با مراجعه به سامانه جامع گارانتی از شرایط و ضوابط گارانتی لاستیک ها اطلاع پیدا کرد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ارزی نیما بر روی لینک کلیک کنید.

برای ثبت نام در سامانه مذکور باید نشانی اینترنتی kala.ntsw.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر بعد از انتخاب تیک مربوط به پذیرفتن شرایط باید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه تخصیص تایر

حال وارد مرحله ای می شوید که باید کد ملی و شماره تماس همراهی که به نام خود شما ثبت شده است را درج کرده و عبارت امنیتی مشاهده شده را نیز وارد نمایید.

رزرو لاستیک در سامانه تخصیص تایر

بعد از دریافت کد تایید از طریق تلفن همراه باید آن را در مرحله جدید وارد کنید.

درج کد تایید در سامانه kala.ntsw.ir

سپس صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که برای رزرو دریافت لاستیک باید شماره موتور و شماره شاسی وسیله نقلیه را وارد کنید.

ثبت درخواست در سامانه تخصیص تایر

استعلام حواله لاستیک از سامانه تخصیص تایر kala.ntsw.ir

دولت در جهت کمک به رانندگان و مالکان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین اقدام به راه اندازی سامانه تخصیص تایر کرده تا از این طریق لاستیک مورد نیاز را با نرخ دولتی و ارزان تر از بازار آزاد در اختیار آنان قرار دهد. لاستیک یکی از لوازم مصرفی وسایل نقلیه است که اگر به موقع تعویض نشود می تواند بسیار خطرناک باشد به خصوص برای وسایل نقلیه ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین که ساعت های طولانی را در جاده سپری می کنند.

برای دریافت لاستیک از سامانه مذکور داشتن بیمه شخص ثالث ضروری می باشد، همچنین در این سامانه ثبت نام خودروهای سواری انجام نمی شود. یکی از خدمات مهمی که درمورد لاستیک های با نرخ دولتی به خریداران آن ها داده می شود بحث گارانتی است، سامانه جامع گارانتی در این خصوص شرایط و ضوابط گارانتی این لاستیک ها را در اختیار خریداران قرار می دهد.

در صورتی که مطابق مراحل گفته شده در قسمت قبلی همین مقاله حواله خرید لاستیک دولتی را دریافت کرده اید، این امکان برای شما فراهم می باشد که از طریق انجام مراحل قبلی به سامانه تخصیص تایر وارد شده و این بار استعلام حواله لاستیک را انجام دهید.

استعلام در سامانه kala.ntsw.ir

چگونه می توان به سامانه تخصیص تایر وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید نشانی اینترنتی kala.ntsw.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان ثبت نام خودروهای سواری در سامانه تخصیص تایر وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر خدمات ثبت نامی این سامانه مختص وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین می باشد.

برای ثبت نام در سامانه تخصیص تایر چه اطلاعاتی باید وارد شوند؟

کدملی و شماره تماس همراه فرد، شماره موتور و شماره شاسی وسیله نقلیه مورد نظر.

آیا برای تحویل گرفتن لاستیک با نرخ دولتی ارائه فیش رزرو سامانه تخصیص تایر ضروری است؟

بله، به هنگام تحویل لاستیک باید سند وسیله نقلیه و فیش رزرو سامانه را ارائه دهید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *