سامانه های اجتماعی

سامانه ایران من اصناف asnaf.moi.ir + ثبت پروانه کسب در سایت

متاسفانه با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شده و برخی از آن ها دچار ورشکستگی و تعطیلی نیز شده اند. در سال اول شیوع ویروس کرونا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا که با همکاری مراجع مربوطه اعلام می شدند، کسب و کارهایی که جزء موارد تامین کننده ضروریات زندگی مردم نبودند باید برای مدت زمانی مشخص تعطیل شده و فعالیت خود را متوقف می کردند، همین امر سبب ایجاد مشکلات اقتصادی صاحبان اصناف شده بود که به همین منظور، سامانه ایران من اصناف راه اندازی شد.

طبق یکی از مصوبات جدیدی که در این مورد اعلام شد صاحبان اصناف با مراجعه به سامانه ایران من اصناف می توانند برای ایام نزدیک به عید نوروز که میزان خرید مردم نیز افزایش می یابد، مجوز فعالیت خود را از سامانه دریافت کرده و به فعالیت واحد صنفی خود ادامه دهند.

البته ثبت نام در سایت ایران من اصناف مستلزم تزریق سه دز واکسن کرونا توسط صاحب واحد صنفی می باشد. به دلیل جدید بودن سامانه مذکور و همچنین ضرورت ثبت نام در سامانه جهت دریافت مجوز فعالیت در زمان شیوع ویروس کرونا، ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه ایران من اصناف می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه ایران من اصناف

معرفی سامانه ایران من اصناف

شیوع ویروس کرونا در کشور علاوه بر به خطر انداختن سلامتی و جان مردم به اقتصاد و درآمد زایی واحدهای صنفی نیز آسیب وارد کرده است. در ابتدای شیوع ویروس کرونا و تا قبل از واکسیناسیون همگانی، ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اطلاعیه هایی مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی که فعالیت آن ها برای زندگی مردم ضرورت ندارد را برای بازه های زمانی مشخص، صادر می کرد.

بر همین اساس کسب و کارهای بسیاری در کشور برای مدت های طولانی و بازه های زمانی متعدد دچار تعطیلی و در نتیجه مشکلات اقتصادی فراوان می شدند. با توجه به اینکه در کشور ما بازار شب عید از رونق بسیار بالایی برخوردار است و اغلب مردم به مناسبت عید نوروز لباس، وسایل منزل، مواد غذایی و… را به میزان بیشتری از قبل تهیه و خریداری می کنند، بنابراین واحدهای صنفی رونق اقتصادی بیشتری پیدا خواهند کرد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه صدور مجوزهای وزارت کار بر روی لینک کلیک کنید.

متاسفانه تا قبل از کاهش شیب گسترش ویروس کرونا حتی در زمان های نزدیک به عید نوروز واحدهای صنفی مختلفی بر طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا دچار تعطیلی می شدند ولی برای عید نوروز امسال که عمده جمعیت کشور واکسن کرونا را تزریق کرده اند، اتاق اصناف ایران با همکاری ستاد ملی مقاله با کرونا طرحی را به مرحله اجرا سازی رسانده تا صاحبان واحدهای صنفی که سه دز واکسن کرونا دریافت کرده و مجوز کسب نیز دارند از طریق مراجعه به سامانه ایران من اصناف اطلاعات خود و واحد صنفی را وارد کرده و مجوز فعالیت را در قالب QR-Code دریافت و در واحد صنفی در مقابل دید مشتریان قرار دهند.

برای اطلاع از خدمات سامانه نپ بر روی لینک کلیک کنید.

با انجام این کار میزان تعطیلی و مشکلات اقتصادی صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده در زمان شیوع ویروس کرونا کاهش می یابد. به همین منظور برای ورود به سامانه ایران من اصناف باید نشانی اینترنتی asnaf.moi.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا از این طریق صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد نمایید.

ورود به سامانه ایران من اصناف

ثبت نام در سامانه ایران من اصناف asnaf.moi.ir

اتاق اصناف کشور با همکاری ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین وزارت کشور اقدام به راه اندازی سامانه ایران من اصناف کرده است.

هدف از طراحی سامانه ایران من اصناف ثبت نام صاحبان واحدهای صنفی جهت دریافت مجوز فعالیت در روزهای نزدیک به عید نوروز یا همان بازار شب عید می باشد. طرح مذکور به دلیل ایجاد مشکلات اقتصادی به وجود آمده برای واحدهای صنفی در زمان شیوع ویروس کرونا به مرحله اجرا سازی رسیده است تا از این طریق کسب و کار واحدهای صنفی در بازار شب عید رونق پیدا کند.

برای اطلاع از امکانات سامانه صدور مجوز سام بر روی لینک کلیک کنید.

بر اساس مصوبه های مرتبط با طرح مذکور صاحبان کسب و کارهایی می توانند در سامانه ایران من اصناف ثبت نام کنند که هر سه دز واکسن کرونا را تزریق کرده و دارای مجوز کسب مربوط به واحد صنفی خود باشند. بنابراین افرادی که از طریق سامانه ایران من اصناف ثبت نام خود را به انجام می رسانند مجوز فعالیت را در قالب QR-Code دریافت می کنند که باید آن را چاپ کرده و در واحد صنفی برای مشاهده مشتریان قرار دهند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه کارا بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سامانه ایران من اصناف را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی asnaf.moi.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر شماره موبایل، کد ملی، تاریخ تولد و کد امنیتی که در صفحه مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ارسال کد فعال سازی” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه ایران من اصناف

سپس به محض دریافت کد فعال سازی از طریق شماره تماس خود باید کد را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

کد فعال سازی سامانه asnaf.moi.ir

در مرحله جدید از شما خواسته می شود شماره پروانه کسب واحد صنفی خود را در قسمت مشخص شده درج کرده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه asnaf.moi.ir
  • سپس باید شماره کد کارگاه (تامین اجتماعی) واحد صنفی را در سامانه درج نمایید.
  • در نهایت از شما خواسته می شود کد شعبه تامین اجتماعی که پرونده بیمه کارگاهی شما در آن به ثبت رسیده است را وارد کنید.
  • با انجام مراحل قبلی مجوز فعالیت شما در زمان شیوع ویروس کرونا صادر خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات سامانه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم جهت ثبت نام در سامانه ایران اصناف من asnaf.moi.ir

مدارک لازم برای سامانه ایران من اصناف

همانطور که گفتیم بر اساس یکی از طرح های اتاق اصناف کشور به منظور افزایش رونق اقتصادی واحدهای صنفی کشور که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده اند، سامانه ایران من اصناف راه اندازی شده است.

بر اساس این طرح صاحبان واحدهای صنفی که سه دز واکسن کرونا دریافت کرده اند و جزء واحدهای صنفی هستند که خدمات ارائه شده توسط آن ها جزء موارد ضروری زندگی مردم نیست، می توانند از طریق مراجعه به سامانه ایران من اصنافمجوز فعالیت خود را برای روزهای منتهی به آخر سال و به اصطلاح شب عید دریافت کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سوت زنی وزارت کار بر روی لینک کیک کنید.

این افراد موظف هستند مجوز فعالیتی که در قالب QR- Code دریافت کرده اند را در محل واحد صنفی برای مشاهده مشتریان قرار دهند. بهتر است بدانیم برای ثبت نام در سامانه ایران من اصناف نیازی به بارگذاری مدارک نیستند بلکه درج شماره مدارک مورد نظر کافی است. به همین منظور در ادامه مطلب به مدارک مورد نیاز ثبت نام در سایت ایران من اصناف اشاره می کنیم:

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سانکا بر روی لینک کلیک کنید.

  • شماره تلفن همراه
  • کد ملی
  • تاریخ تولد
  • شماره پروانه کسب واحد صنفی
  • شماره کد کارگاه (تامین اجتماعی) واحد صنفی
  • کد شعبه تامین اجتماعی

چگونه می توان به سایت ایران من اصناف وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی asnaf.moi.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت نام در سایت ایران من اصناف باید تصویر پروانه کسب واحد صنفی را بارگذاری کنیم؟

خیر، نیازی به بارگذاری مدارک نیست بلکه با درج شماره پروانه کسب واحد صنفی و دیگر شماره های گفته شده در همین مقاله، ثبت نام انجام خواهد شد.

آیا می توان با تزریق یک دز واکسن کرونا در سایت ایران من اصناف ثبت نام کرد؟

خیر، تزریق سه دز واکسن کرونا برای صاحبان واحدهای صنفی ضروری است.

آیا نصب مجوز فعالیت در محل واحد صنفی ضروری است؟

بله، مجوز دریافتی را باید در محل واحد صنفی نصب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *