سامانه های اجتماعی

سامانه ایران املاک iranamlaak.ir + نحوه ورود و ثبت نام در آن

همانطور که می دانیم طی چند سال گذشته معاملات ملکی که در مراکز معتبر انجام می شود دارای قرارداد با کد رهگیری هستند، بنابراین باید سامانه ای نیز در جهت بررسی چنین قراردادهایی وجود داشته باشد، سامانه ایران املاک دقیقا به همین منظور طراحی و راه اندازی شده است. با توجه به اهمیت حفظ سرمایه و انجام معاملات ملکی شفاف و بدون حاشیه توصیه می کنیم با بخش ها و امکانات مختلف این سامانه بیشتر آشنا شوید. به همین منظور ما قصد داریم در این مقاله به بررسی بخش های مهم سامانه ایران املاک بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه ایران املاک

معرفی سامانه ایران املاک

همانطور که گفتیم این سامانه در جهت شفاف سازی معاملات ملکی طراحی و راه اندازی شده است، بنابراین می توان از این طریق ملک مورد نظر را از لحاظ معاملاتی که بر روی آن انجام شده بررسی کرده و برای خرید آن تصمیم گیری کرد، یا اینکه صحت قرارداد عقد شده و مرکز مشاوره ملکی بررسی گردد تا احتمال وقوع کلاهبرداری در این زمینه به حداقل میزان کاهش پیدا کند.

لازم به ذکر است سامانه ایران املاک برای تمامی افراد چه کسانی که به عنوان مشاور املاک وارد سامانه می شوند و چه کسانی که به عنوان خریدار یا فروشنده قصد بررسی قرارداد یا ملک مورد نظر را دارند، قابل دسترس می باشد.

ورود به سامانه ایران املاک

برای ورود به این سامانه کافی است نشانی اینترنتی iranamlaak.ir را در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراه خود درج و جستجو نمایید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

ورود به سامانه ایران املاک

آموزش ثبت نام در سامانه ایران املاک

برای اینکه بتوانید از خدمات گسترده و متنوع این سامانه استفاده نمایید باید ثبت نام انجام دهید، به همین منظور مطابق با تصویر زیر از سمت راست صفحه اصلی سامانه گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه ایران املاک

در مرحله بعدی دو گزینه پیش رو دارید، یا اینکه به عنوان مشاور املاک ثبت نام کنید یا به عنوان اعضاء. در ادامه مطلب ثبت نام مشاورین املاک را توضیح می دهیم، به همین منظور مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه ثبت نام مشاور املاک کلیک کنید.

ثبت نام مشاور املاک در سامانه ایران املاک

در مرحله جدید از شما خواسته می شود تا اطلاعات مورد نیاز را در قسمت های مشخص شده درج کنید.

درج اطلاعات در سامانه ایران املاک

برای ثبت نام افراد عادی باید گزینه “ثبت نام اعضاء” را انتخاب نمایید تا وارد مرحله بعد شوید.

ثبت نام اعضا در سامانه ایران املاک

در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود باید مشخصات شخصی خواسته شده را به دقت وارد سامانه کنید تا ثبت نام شما انجام شود.

تکمیل فرم ثبت نام در سامانه ایران املاک

نحوه استعلام کد رهگیری املاک از سامانه املاک کشور

چنانچه قصد بررسی کد رهگیری معامله ای را دارید باید مطابق با تصویر زیر از صفحه اصلی این سامانه گزینه استعلام کد رهگیری را انتخاب نمایید.

استعلام کد رهگیری در سامانه ایران املاک

در صفحه جدید از شما خواسته می شود کدملی طرف قرارداد و کد رهگیری را درج کرده و با وارد کردن کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا استعلام انجام شود.

بررسی قرارداد در سامانه ایران املاک

همانطور که گفتیم این سامانه امکانات گسترده و متنوعی را در اختیار عموم مردم قرار می دهد تا میزان اطمینان مردم نسبت به معاملات ملکی افزایش یافته و از میزان کلاهبرداری در این زمینه کاسته شود. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با انجام استعلام کد رهگیری در این سامانه می توانید از صحت معامله انجام شده و مشاور املاکی که قرارداد را عقد کرده اطمینان حاصل نمایید.
  • چنانچه قصد دارید ملکی را از لحاظ اینکه تاکنون چه تعداد معامله ای بر روی آن انجام شده بررسی نمایید، توصیه می کنیم با جستجوی منطقه ای در سامانه املاک، ملک مورد نظر را پیدا و بررسی کنید.
  • چنانچه کلاهبرداری درمورد ملکی انجام شده باشد از طریق این سامانه قابل مشاهده می باشد، بنابراین بهتر است قبل از انجام معامله ملکی از صحت معامله و قرارداد اطمینان حاصل کنید.

آیا در سامانه ایران املاک استعلام کد رهگیری قرارداد انجام می شود؟

بله، یکی از مهم ترین خدمات این سامانه استعلام کد رهگیری معاملات می باشد.

آیا افراد عادی که مشاور املاک نیستند نیز می توانند در سامانه ایران املاک ثبت نام کنند؟

بله، این امکان برای تمامی افراد در سامانه ایران املاک قرار داده شده است.

آیا می توان قبل از انجام معامله از صحت ملک مورد نظر اطمینان حاصل کرد؟

بله، با انجام جستجوی منطقه ای این امکان فراهم می باشد تا بتوانید از تعداد معاملاتی که بر روی ملک مورد نظر انجام گرفته و یا کلاهبرداری های احتمالی اطلاع پیدا کنید.

آیا ثبت نام در سامانه ایران املاک دارای هزینه می باشد؟

خیر، هزینه ای از این بابت پرداخت نمی کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *