سامانه های اجتماعی

سامانه امتا ecsw.ir + راهنمای ورود و ثبت نام در اِمتا

حتما تا به حال قصد خرید کالا از سایت های مختلف را داشته اید که قبل از ثبت سفارش از شما خواسته شده حساب کاربری ایجاد کنید و احراز هویت خود را انجام دهید، در صورتی که قصد خرید کالا از چند سایت مختلف را داشته باشید باید برای هر کدام از وب سایت ها یک حساب کاربری ایجاد کنید. سامانه امتا امکانی را فراهم کرده تا مشتریان دریافت خدمات و کالا از سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند، بتوانند با ایجاد یک حساب کاربری و احراز هویت در “مرکز توسعه تجارت الکترونیک” درخواست خرید کالا از سایت های مختلف را به ثبت برسانند.

در واقع با این کار دیگری نیاز به ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در سایت های گوناگون و البته کاملا قانونی و دارای نماد تجارت الکترونیک نداشته باشند. به دلیل گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی زمینه ها به خصوص خرید کالا و خدمات از سایت های مختلف، بهتر است با نحوه ثبت نام در سامانه امتا آشنا شده و با ایجاد یک حساب کاربری سفارش های اینترنتی و غیر حضوری خود را راحت تر انجام دهید، به همین علت ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه مذکور می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سامانه امتا چیست؟

معرفی سامانه امتا

امتا سامانه “احراز مشتریان تجارت الکترونیک” است، مرکز توسعه تجارت الکترونیک امکانی را فراهم کرده تا افرادی که قصد خرید از وب سایت های دارای نماد تجارت الکترونیک دارند، فقط یکبار احراز هویت خود را انجام داده و حساب کاربری ایجاد کنند. سپس با همان یک حساب کاربری که در سامانه امتا ایجاد کرده اند از سایت های مختلف فروش کالا که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند، سفارش خود را به ثبت برسانند.

زیرا در غیر این صورت افرادی که قصد خرید کالا از سایت های مختلف را دارند باید برای هرکدام از آن ها یک حساب کاربری ایجاد نمایند، ولی امتا این کار را تسهیل بخشیده و در جهت گسترش خدمات غیر حضوری شرایط مطلوبی را فراهم کرده است. همانطور که گفتیم امتا یکی از سامانه های زیر مجموعه “مرکز توسعه تجارت الکترونیک” می باشد، بنابراین استفاده از حساب کاربری ایجاد شده در امتا برای سایت های فروش کالاهایی امکان پذیر است که دارای نماد تجارت الکترونیک بوده و در واقع زیر مجموعه سامانه توسعه تجارت الکترونیک باشند.

برای اطلاع از نحوه ثبت اطلاعات در سامانه پاکنا بر روی لینک کلیک کنید.

این سامانه با هدف گسترش خدمات غیر حضوری و تسهیل روند خرید کالا از سایت های مختلفی که نماد تجارت الکترونیک دارند، راه اندازی شده است تا از این طریق استفاده از روش های غیر حضوری خرید کالا توسعه یافته، میزان مراجعات حضوری کاهش یابد و مردم راحت تر بتوانند از سایت های مختلف کالای مورد نظر خود را سفارش دهند.

ورود به سامانه امتا

همانطور که گفتیم سامانه امتا در جهت احراز مشتریان تجارت الکترونیک طراحی و راه اندازی شده تا از این طریق مردم بتوانند با ایجاد یک حساب کاربری و انجام احراز هویت در امتا، سفارشات خود را در سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند، به ثبت برسانند.

همانطور که می دانیم هر سایتی که دارای نماد تجارت الکترونیک باشد در صورتی سفارشات افراد را به ثبت می رساند که احراز هویت و ایجاد حساب کاربری در آن سایت انجام شود، حال امتا این کار را تسهیل بخشیده تا افراد بتوانند فقط با ایجاد یک حساب کاربری در این سامانه سفارشات خود را در سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند ثبت کنند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه جامع امور گمرکی بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع امتا که زیر مجموعه “مرکز توسعه تجارت الکترونیک” است با هدف گسترش خدمات غیر حضوری در زمینه فروش کالا و کسب و کارهای اینترنتی طراحی و راه اندازی شده است. به همین منظور برای ورود به امتا باید نشانی اینترنتی ecsw.ir که مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیک است را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی این مرکز برای شما نمایش داده شود. سپس از قسمت انتهایی صفحه بر روی گزینه “ورود” مربوط بخش سامانه امتا مطابق با تصویر زیر کلیک نمایید.

ورود به سامانه امتا

در مرحله جدید از شما خواسته می شود شماره تماس همراه، رمز عبور و کد امنیتی مشاهده شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

وارد شدن به سامانه امتا

ثبت نام در سامانه امتا

امتا یا همان سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیک که زیر مجموعه مرکز توسعه تجارت الکترونیک می باشد، شرایطی را فراهم کرده تا افراد بتوانند با ایجاد یک حساب کاربری و انجام احراز هویت در سامانه امتا، به راحتی در سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند سفارش خود را به ثبت رسانده و کالای مورد نظر را خریداری کنند.

در غیر این صورت افراد برای ثبت سفارش و خرید کالا از وب سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند باید به صورت مجزا در هر سایت حساب کاربری ایجاد نمایند. بنابراین توصیه می کنیم با ثبت نام در امتا ثبت سفارش و خرید کالا به صورت غیر حضوری را برای خود راحت تر کنید.

به همین منظور باید نشانی اینترنتی ecsw.ir که مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیک هست را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی این سایت برای شما نمایش داده شود. سپس از قسمت انتهایی صفحه گزینه “ورود” مربوط به بخش سامانه امتا را مطابق با تصویر زیر انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه امتا

در مرحله جدید باید بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید تا امکان احراز هویت برای شما فراهم شود.

ثبت اطلاعات در سامانه امتا

سپس از شما خواسته می شود مطابق با تصویر زیر شماره تماس همراه خود را جهت دریافت کد تایید در قسمت مربوطه درج کنید.

درج شماره همراه در سامانه امتا

در مرحله جدید صفحه احراز هویت برای شما نمایش داده می شود که باید تمامی مشخصات خواسته شده را به همراه کد تاییدی که دریافت کرده اید درج نمایید و سپس بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک کنید.

احراز هویت در سامانه امتا

ثبت نام امتا ایران خودرو و سایپا

همانطور که گفتیم با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در امتا می توانید سفارش خود را برای خرید کالا از وب سایت های مختلفی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند به ثبت برسانید. خرید کالا و ثبت سفارش در سایت شرکت های ایران خودرو و سایپا نیز با همین روش امکان پذیر است و می توان به راحتی از طریق ثبت نام در سامانه امتا و احراز هویت در آن، خرید کالا از شرکت های ایران خودرو و سایپا را انجام داد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه امتا

امکانات سامانه امتا

همانطور که گفتیم امتا مخفف عبارت “احراز مشتریان تجارت الکترونیک” می باشد، سامانه امتا زیر مجموعه مرکز توسعه تجارت الکترونیک است که با هدف گسترش خدمات غیر حضوری به خریداران کالا از سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند و گسترش کسب و کارهای اینترنتی، طراحی و راه اندازی شده است.

شما برای ثبت سفارش و خرید کالا از سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند باید در سایت های مورد نظر حساب کاربری ایجاد کرده و احراز هویت انجام دهید، بنابراین فردی که از چند سایت مختلف کالاهای مورد نظر را سفارش می دهد باید چند حساب کاربری ایجاد کند.

امتا شرایطی را فراهم کرده تا افراد بتوانند با ایجاد یک حساب کاربری در این سامانه بدون نیاز به حساب های مجزا از سایت های فروشنده کالا که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند، به راحتی کالای خود را خریداری نمایند. لازم به ذکر است که امتا علاوه بر خریداران برای فروشندگان کالا نیز امکاناتی را در نظر گرفته است که در ادامه مطلب به امکانات بیشتری از این سامانه اشاره می کنیم:

امکانات برای خریداران

  • انجام احراز هویت و ایجاد حساب کاربری فعال برای خرید از تمامی سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند.
  • دسترسی به سایت های مختلف کسب و کارهای غیر حضوری و اینترنتی بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری مجزا.
  • ایجاد اطمینان خاطر برای خریداران کالا از سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند.

امکانات برای فروشندگان

  • دسترسی به اطلاعات حساب کاربری مشتریان مانند سوابق مالی.
  • ایجاد اطمینان لازم جهت تهیه و عرضه کالا در حجم گسترده با بررسی شرایط مشتریان.
  • مشاهده اطلاعات احراز هویت مشتریان.

برای اطلاع از امکانات سامانه اعزام به خارج از کشور بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه امتا وارد شد؟

امتا زیر مجموعه مرکز توسعه تجارت الکترونیک است، بنابراین برای ورود به سامانه احراز هویت امتا باید نشانی اینترنتی ecsw.ir را که مربوط به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک است در مرورگر درج و جستجو نمایید.

آیا با ثبت نام در سامانه امتا می توان از سایت ایران خودرو و سایپا نیز خرید کرد؟

بله، این امکان توسط امتا فراهم شده است.

آیا اطلاعات احراز هویت مشتریان برای فروشندگان و صاحبان سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند، قابل دسترسی است؟

بله،یکی از خدمات مهمی که سامانه مذکور در اختیار فروشندگان کالا قرار می دهد دسترسی به اطلاعات خریداران مانند مشخصات مالی است.

آیا حساب کاربری ایجاد شده در سامانه امتا برای تمامی وب سایت هایی که فروشنده کالا هستند قابل استفاده می باشد؟

خیر، حساب کاربری ایجاد شده در امتا برای سایت هایی که دارای نماد تجارت الکترونیک هستند قابل استفاده خواد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *