سامانه های اجتماعی

سامانه ارمغان ui.behzisti.net + راهنمای ورود به سایت بهزیستی

امروزه اکثر خدماتی که از طرف سازمان ها و ادارات مختلف به مردم ارائه می شوند وابسته به اینترنت هستند تا با این کار، چندین گام اساسی در پیشبرد اهداف خود را دنبال کنند. مهم ترین آن ها افزایش سرعت خدمات دهی به مردم است. سامانه ارمغان، نیز یکی از سامانه هایی است که در این راستا برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی خدمات ارائه می دهد. علاوه بر سامانه ارمغان سامانه های دیگری مانند سامانه دیده‌بان، سامانه فرزند خواندگی و غیره توسط سازمان بهزیستی کشور طراحی و راه اندازی شده است که هر کدام از آن ها اهداف جداگانه ای را دنبال می کنند.

حال ممکن است برای عده ای کاربران سوال پیش بیاید که سامانه ارمغان بهزیستی چیست، چگونه وارد آن شویم و چه خدماتی را به چه افرادی ارائه می دهد؟ برای پاسخگویی به این سوالات و سوالات مشابه قصد داریم در ادامه مقاله سامانه رسمی در مورد آن و موضوعات مرتبط با سامانه ارمغان بهزیستی صحبت کنیم.

سامانه ارمغان بهزیستی چیست؟

سامانه ارمغان بهزیستی سامانه ای است که برای افراد تحت پوشش بهزیستی کمک هزینه معیشت، درمان، آموزش، مشاوره، وسایل کمک توان‌بخشی و غیره را فراهم می کند. بنابراین با راه اندازی این سامانه، کارکنان بهزیستی اطلاعات دقیقی از جامعه هدف را جمع آوری می کنند و با یکپارچه سازی آن ها خدمات رسانی سریع و به هنگامی را به افراد تحت پوشش ارائه می دهند. لذا دسترسی به سامانه ارمغان می تواند در کاهش هزینه ها، صرفه جویی زمان و دسترسی به اطلاعات بروزرسانی شده برای کارمندان بهزیستی و کاربران آن فراهم کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه بازارگاه جهاد کشاورزی روی لینک کلیک کنید.

یکی از اهداف والای سامانه ارمغان ui.behzisti.net، دریافت کمک هزینه های مردمی از سوی موسسات خیریه وابسته به بهزیستی است. در این سامانه تمامی اطلاعات به صورت شفاف سازی شده قرار دارند و افراد می توانند برنامه ریزی دقیقی برای افزایش کمک به افراد تحت پوشش بهزیستی مانند افراد ناشنوا یا كم شنوا، افراد نابینا یا كم بینا، افراد دارای معلولیت و محدودیت‌ های حركتی و افراد و خانواده‌ های تحت پوشش بهزیستی را انجام دهند.

سامانه ارمغان بهزیستی چیست؟

هم چنین با راه اندازی سایت ارمغان ui.behzisti.net خیرین محترم می دانند که پول هایشان در کجا و برای چه افرادی مصرف می شود. معمولا در این راستا اطلاعات دقیقی در اختیار آن ها در سامانه ارمغان قرار دارد تا خیرین به صورت واضح از تمامی هزینه های مصرفی خود آگاه باشند. البته باید سازمان‌ ها و نهادهای خیریه نیز وارد سامانه ارمغان شوند تا در آن مبلغ ریالی کمک های دریافت شده و خدماتی که ارائه داده اند را شرح دهند. بنابراین روی کار آمدن سامانه ارمغان ui.behzisti.net موجب شفاف سازی کلیه اقدامت در آن شده است تا کمک رسانی به افراد تحت سرپرستی بهزیستی را هدفمند سازی کنند.

جهت آشنایی با سامانه هوشمند امداد و کارآمد و نحوه ثبت نام در آن، بر روی لینک کلیک کنید.

همان گونه که در ابتدای مقاله ذکر شد خدماتی که در سامانه ارمغان به افراد تحت پوشش ارائه می شود تنها برای کمک معیشتی آن ها نیست. بلکه در زمینه هایی مانند كمک هزینه درمان، آموزش و مشاوره نیز پیشگام خدمات‌رسانی است. لذا سایت ui.behzisti.net می تواند سازمان بهزیستی را از حالت سنتی خود خارج کند و ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری را برای کاربران فراهم کند.

ورود به سامانه ارمغان بهزیستی ui.behzisti.net

افرادی که قصد استفاده از خدمات و سایر امکانات سامانه ارمغان بهزیستی را دارند باید وارد پنل کاربری خود در سایت ارمغان شوند. آن ها برای این کار باید یک نام کاربری و کلمه عبور داشته باشند که آن را مستقیما از مسئولین سامانه ارمغان دریافت کنند زیرا آن ها شخصا برای هر کاربر یک شناسه کاربری و رمز عبور را تعریف می کنند و آن را در اختیارشان قرار می دهند. لذا هر فردی نمی تواند شخصا با ثبت نام در سامانه ارمغان بهزیستی وارد آن شوند.

برای آشنایی با سامانه صدور مجوزهای وزارت کار، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

هم اکنون خدمات سایت ارمغان در اختیار کاربران به صورت آنلاین قرار دارند. بنابراین افرادی که قصد استفاده از امکانات این سایت را دارند، باید وارد ui.behzisti.net شوند و با درج اطلاعات خواسته شده به پنل کاربری خود وارد شوند. در ادامه راهنمای ورود به سامانه ارمغان بهزیستی را بیان می کنیم:

 • ابتدا سامانه ارمغان به نشانی اینترنتی ui.behzisti.net را در اینترنت جستجو کنید تا وارد صفحه اصلی آن شوید.
ورود به سامانه ارمغان بهزیستی
 • حالا اطلاعات خواسته شده مانند کلمه شناسایی، کلمه رمز و کد امنیتی را وارد کنید و بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید. کاربران باید دقت کنند که در این حالت باید کیبورد گوشی یا کامپیوترشان را در حالت انگلیسی قرار دهند.
آموزش تصویری ورود به سامانه ui.behzisti.net

پس از طی کردن مراحل بالا شما می توانید وارد سایت ارمغان شوید. در پنل کاربری خود گزینه ها و داده هایی را مشاهده خواهید کرد که در صورت لزوم می توانید از آن ها استفاده کنید. بعد از آن که اقدامات لازم را در سایت ui.behzisti.net انجام دادید حتما با زدن دکمه خروج از آن خارج شوید.

جهت اطلاع از سامانه یارانه دستمزد و نحوه کار با آن روی لینک کلیک کنید.

اگر به هنگام کار با سایت ارمغان بهزیستی به هر گونه مشکلی برخورد کردید می توانید به مرکز بهزیستی ناحیه خود مراجعه کنید اما در حال حاضر امکان برقراری تماس با مشاوران سامانه رسمی می تواند راه‌حل بهتر و سریعتری باشد زیرا آن ها در تمام ساعات شبانه روز در خدمت کاربران عزیز هستند. اگر سوالات شما به صورت تخصصی باشد می توانید از قسمت پشتیبانی آنلاین و آفلاین سایت، با پشتیبان سامانه ارمغان ارتباط برقرار کنید تا آن ها مشکلات شما را با کارشناسان مربوطه در میان بگذارند.

پشتیبانی از سامانه ارمغان

سایر امکانات سامانه ارمغان بهزیستی ui.behzisti.net

همان طور که در بالا ذکر شد سایت ارمغان بهزیستی برای تحقق اهداف مختلفی در این سازمان راه اندازی شده است. به طوری که امکانات و خدمات زیادی را در اختیار افراد تحت تكفل بهزیستی، سازمان‌ های خیریه و افراد خیر قرار می دهد. هر چند که خدمات و سایر امکانات سامانه ارمغان بهزیستی بسیار متنوع است اما در ادامه به مهم‌ترین آن ها اشاره می کنیم:

جهت اطلاع از سامانه راهبر بنیاد مسکن و خدمات آن کلیک کنید.

 • ثبت دقیق اطلاعات پایه مددجویان مانند اشتغال، بیمه، تحصیلات، مسکن، بیماری های خاص و گزارش گیری از این اطلاعات
 • ثبت دقیق اطلاعات کمیسیون تشخیص نوع و شدت معلولیت و کد های مربوطه بر اساس معیار ICF
 • صدور کارت هوشمند معلولین با توجه به اطلاعات ثبت شده در سامانه ارمغان
 • امکان استعلامات مربوط به سازمان ثبت احوال و تامین اجتماعی
 • استعلام بیمه خدمات درمانی در راستای تسریع خدمت رسانی به جامعه هدف
 • یکی دیگر از خدمات و سایر امکانات سامانه ارمغان بهزیستی، ثبت اطلاعات و مجوز های مربوط به کلیه مراکز و موسسات غیردولتی (انجمن ها، خیریه ها و مهد های کودک) است.
 • ثبت اطلاعات خیرین
 • میزان مشارکت خیرین و شفاف سازی نحوه هزینه آن ها در سازمان
 • مشارکت های مردمی، ثبت دقیق اطلاعات پایه ای کودکان غربالگری شده در برنامه آمبلیوپی (بینایی سنجی) و شنوایی سنجی سازمان
 • ثبت وسایل کمک توان‌بخشی و گزارش گیری از وضعیت تحویل آن ها به مددجویان واجد شرایط
 • مسئولین رسیدگی كننده به امور سامانه ارمغان بهزیستی، علاوه بر موارد ذكر شده در بالا می توانند از امكاناتی نظیر پیگیری وضعیت پرونده های معلولین، پرونده زنان سرپرست خانوار، پرونده معلولین ضایعه نخاعی، فرزندان شبه خانواده و پرونده های چند قلویی برخوردار شوند. به طوری که در آن می توانند اموری مانند زمان و پیگیری پرداخت مستمری و کسورات مستمری، تغییر شماره حساب دریافت مستمری و غیره را انجام دهند.
 • برای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده در سامانه ارمغان امکاناتی وجود دارد. به طوری که مدیران و مسئولین اجرایی با مطالعه آن ها می توانند این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند. سپس برای گام های بعدی در راستای پیشبرد اهداف سازمان برنامه ریزی کنند. این امکانات در حال حاضر دریافت اطلاعات از آخرین کمک مالی و غیر مالی ارائه شده به جامعه هدف و گزارش گیری وضعیت پرداختی آن ها، تکمیل مقیاس توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و امکان گزارش گیری از وضعیت این افراد است.

بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان ui.behzisti.net

در بالا ذکر کردیم که کاربران نمی توانند شخصا در سامانه ارمغان ui.behzisti.net برای خود پنل کاربری تعریف کنند و از خدمات و سایر امکانات سامانه ارمغان بهزیستی استفاده کنند. شما باید نام کاربری و کلمه عبور خود را از مسئولین سامانه ارمغان تحت نظر سازمان بهزیستی دریافت کنید. به همین دلیل احتمال اشتباه در رمز عبور کاربران وجود دارد.

جهت آشنایی با دوره های آموزشی سامانه کاردان، بر روی لینک کلیک کنید.

اگر به هنگام ورود به سامانه ارمغان بهزیستی به هر گونه خطایی یا فراموشی رمز عبور برخورد کردید می توانید با مراجعه به بخش «کلمه رمز خود را فراموش کرده اید؟» آن را دوباره بازیابی کنید.

بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان

برای این کار لازم است روی گزینه «کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟» کلیک کنید تا یک صفحه جدید برای شما باز شود. در آن نشانی اینترنتی ایمیل خود را برای بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان قرار دهید. حالا روی گزینه Reset! بزنید تا اطلاعات حاوی باز نشانی کلمه عبور شما به ایمیلتان ارسال شود.

مراحل بازیابی رمز عبور در سامانه ui.behzisti.net

سپس با مراجعه به آن مراحل بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان را انجام دهید. اگر به هنگام طی کردن مراحل بالا رمز عبور خود را به یاد آوردید می توانید روی Sign In موجود در همین صفحه كلیک كنید. در برخی مواقع گزارش شده است که کاربران پس از ورود به ایمیل خود پیام جدیدی را جهت بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان دریافت نمی کنند. در این مواقع لازم است آن ها به پوشه‌ هرزنامه ها یا spam مراجعه کنند و در آن جا ایمیل بازیابی رمز عبور خود در سایت ارمغان را چک کنند.

اگر شما بعد از مطالعه مقاله بالا به سوالات خود پیرامون سامانه ارمغان بهزیستی نرسیدید یا این که مشکلاتی در خصوص کار با سامانه ارمغان بهزیستی داشته باشید می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

مراحل ثبت نام در سامانه ارمغان بهزیستی را شرح دهید؟

همان گونه که در بالا بیان شد کاربران نمی توانند شخصا در سامانه ارمغان بهزیستی ثبت نام کنند. آن ها برای این کار باید با مسئولین سامانه ارمغان در ارتباط باشند تا آن ها مراحل ثبت نام در سامانه ارمغان بهزیستی را انجام دهند. سپس با دریافت نام کاربری و رمز عبور خود می توانند وارد پنل کاربری‌شان در سامانه ارمغان ui.behzisti.net شوند.

آیا امکان بازیابی رمز عبور در سامانه ارمغان وجود دارد؟

بله، کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند می توانند با زدن گزینه «کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟» وارد صفحه جدیدی شوند. در آن جا لازم است ایمیل خود را در کادر مشخص شده درج کنند تا اطلاعات بازیابی رمز عبور آن ها در سایت ارمغان را دریافت کنند.

هدف از ایجاد سامانه ارمغان بهزیستی چیست؟

سامانه ارمغان بهزیستی با هدف ارائه خدمات به افراد تحت پوشش بهزیستی ایجاد شده است. به طوری که در آن خیرین نیز می توانند به موارد خرج کمک هزینه های خود پی ببرند و از اطلاعات شفاف سازی شده آن استفاده کنند. هم چنین در سامانه ارمغان اطلاعات جامعه هدف به صورت دقیق ثبت شده است که با یکپارچه سازی آن ها می توانند خدمات‌ رسانی سریع و به هنگام را داشته باشند تا در نهایت در کاهش هزینه و صرفه جويی زمان و دسترسی اطلاعات برای کاربران میسر باشد.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *