سامانه های حقوقی

سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی taimin.ir – 1401

بهتر است بدانیم یکی از وظایفی که کارفرمایان به طور قانونی در قبال کارکنان خود دارند، ارسال لیست بیمه آنان می باشد تا از این طریق علاوه بر استفاده از خدمات درمانی، سوابق کاری نیز برای کارکنان به ثبت برسد. در حال حاضر یکی از انواع بیمه هایی که در کشور فعال بوده و کارفرمایان می توانند با پرداخت حق بیمه، لیست کارکنان خود را به ثبت رسانده و از خدمات آن بهرمند شوند، بیمه تامین اجتماعی می باشد که در این مورد سامانه ارسال لیست بیمه را راه اندازی کرده است.

متاسفانه برخی از کارفرمایان با نادیده گرفتن حق قانونی کارکنان خود از پرداخت حق بیمه و ارسال لیست خودداری کرده و کارکنان را از حق قانونی خود محروم می کنند.

در این مورد آنچه که اهمیت دارد ارسال به موقع و صحیح لیست های بیمه می باشد، در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی کشور شرایطی را فراهم کرده تا کارفرمایان بتوانند به صورت غیر حضوری لیست بیمه کارکنان خود را برای این سازمان ارسال کنند.

این امکان از طریق یکی از سامانه های کاربردی سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است، بنابراین به دلیل اهمیت ارسال به موقع و صحیح لیست بیمه تامین اجتماعی، ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه ارسال لیست بیمه می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی

معرفی سامانه ارسال لیست بیمه

تامین اجتماعی یکی از سازمان های مهم کشور است که در راستای گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال بیمه شدگان خود سامانه های مختلف و کارآمدی را طراحی و راه اندازی کرده است.

در حال حاضر بسیاری از امورات اداری و درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی از طریق سامانه های متعلق به این سازمان به صورت غیر حضوری قابلیت انجام شدن دارند و این امر موجب کاهش ازدحام جمعیت و اتلاف وقت در ادارات تامین اجتماعی استان ها و حتی مراکز درمانی متعلق به این سازمان شده است.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه فرزند خواندگی بر روی لینک کلیک کنید.

درمورد بیمه تامین اجتماعی بهتر است بدانیم تمامی کارفرمایانی که در کشور اشتغال زایی کرده اند بر طبق قانون موظف هستند که کارکنان خود را بیمه کنند. بنابراین کارفرمایان باید در بازه های زمانی که سازمان تامین اجتماعی اعلام می کند نسبت به ارسال لیست بیمه کارکنان خود اقدام نمایند.

خوشبختانه در حال حاضر لیست بیمه تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه ارسال لیست بیمه با نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir ارسال می شود، در واقع این سامانه درگاه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه عدل ایران بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی taimin.ir

بخش های سامانه ارسال لیست بیمه

همانطور که گفتیم بر اساس قانون، کارفرمایانی که در کشور به صورت خصوصی اشتغال زایی کرده اند باید کارکنان خود را بیمه کرده و نسبت به ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی آنان اقدام نمایند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه میخک بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا سازمان تامین اجتماعی کشور با هدف گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال کارفرمایان و مراجعه کنندگان خود سامانه ای را تحت عنوان درگاه خدمات الکترونیک راه اندازی کرده که یکی از خدمات آن امکان ارسال کردن لیست بیمه توسط کارفرمایان می باشد.

بهتر است بدانیم ارسال کردن لیست بیمه در تمامی روزهای ماه امکان پذیر نیست و در یک بازه زمانی مشخص کارفرمایان باید نسبت به ارسال لیست بیمه کارکنان خود اقدام نمایند. چنانچه قصد ورود به سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی را دارید ابتدا لازم است در این سامانه ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه تصمیم طلاق بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir وارد صفحه اصلی سامانه مذکور شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه ارسال لیست بیمه

در مرحله جدید باید گزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب کرده و وارد مرحله بعدی شوید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه taimin.ir

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای انجام ثبت نام چند مرحله پیش رو دارید که برای انجام مرحله اول آن باید کدملی و شماره تماس همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب نمایید.

پنل کاربری سامانه taimin.ir

بعد از اتمام مراحل ثبت نام و فعال شدن نام کاربری و رمز عبور، حال می توانید به صفحه اصلی سامانه برگشته و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه ارسال لیست بیمه

در مرحله جدید باید نام کاربری و کلمه عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه taimin.ir

راهنمای ارسال اینترنتی لیست بیمه به صورت تصویری taimin.ir

همانطور که گفتیم کارفرمایانی که به صورت خصوصی در کشور اشتغال زایی کرده اند مطابق با قانون اداره کار باید کارکنان خود را بیمه کنند. افرادی که لیست بیمه آنان ارسال می شود علاوه بر استفاده از خدمات درمانی و بیمارستانی دارای سابقه کار خواهند شد.

برای اطلاع از بخش های سامانه ثبت شرکت ها بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا سازمان تامین اجتماعی جهت گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال کارفرمایان در کنار تمامی سامانه های کارآمدی که راه اندازی کرده، سامانه خدمات الکترونیک یا همان سامانه ارسال لیست بیمه را نیز در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار داده است.

یکی از بخش های این سامانه مربوط به کارفرمایان می باشد که علاوه بر ارسال لیست بیمه، امکانات دیگری را نیز در اختیار این افراد قرار می دهد. بنابراین می توان گفت سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی همان سامانه خدمات الکترونیک این سازمان می باشد.

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، به سامانه صدور پروانه ها مراجعه کنید.

به همین منظور چنانچه قبلا در سامانه ثبت نام کرده و نام کاربری و رمز عبور فعال دارید، برای ارسال لیست بیمه باید از طریق نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر از قسمت بالایی صفحه، بخش “کارفرمایان” و سپس گزینه “لیست حق بیمه” را انتخاب نمایید.

نحوه ارسال لیست بیمه

در مرحله جدید از شما خواسته می شود برای ورود به سامانه نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

نام کاربری سامانه ارسال لیست بیمه

سپس صفحه ای مطابق با تصویر زیر به عنوان منوی لیست حق بیمه برای شما نمایش داده می شود. حال باید به قسمت انتهایی صفحه مراجعه کنید.

منوی لیست حق بیمه

درمورد مرحله جدید ذکر این نکته ضروری است که اگر نرم افزار ایجاد و تهیه لیست بیمه با فرمت مورد تایید تامین اجتماعی را ندارید، بر روی قسمتی که با کادر مشخص شده کلیک کنید یا اگر از نسخه قدیمی آن استفاده می کنید از لینک دوم برای به روزرسانی آن استفاده نمایید. سپس بر روی گزینه “بارگذاری فایل لیست حق بیمه” کلیک کنید.

ایجاد فایل لیست حق بیمه

در مرحله جدید ابتدا باید کد کارگاهی و ردیف پیمان را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس فایل اطلاعات ماهیانه و فایل اطلاعات بیمه شدگان را از قسمت هایی که با کادر مشخص کرده ایم در سامانه بارگذاری نمایید و در نهایت بر روی گزینه “ثبت لیست حق بیمه” کلیک کنید.

مراحل ارسال لیست بیمه

دانلود نرم افزار لیست بیمه تامین اجتماعی 1401

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله توضیح دادیم ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی باید طبق فرمت خاص و مشخصی انجام شود این نوع فایل از طریق نرم افزار ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی ایجاد می شود. بنابراین لیستی که بدون این نرم افزار تهیه شود اطلاعات را به درستی به سازمان تامین اجتماعی منتقل نخواهد کرد.

برای اطلاع از امکانات سامانه شمیم بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور باید فایل نرم افزار را در همان مرحله ای که درمورد سامانه ارسال لیست بیمه توضیح دادیم دانلود نمایید. همچنین به منظور دسترسی راحت تر به فایل این نرم افزار ما در ادامه مطلب لینک دانلود آن را قرار می دهیم:

نرم افزار ایجاد لیست بیمه تامین اجتماعی بخش 1دانلود
نرم افزار ایجاد لیست بیمه تامین اجتماعی بخش2دانلود
نرم افزار ایجاد لیست بیمه تامین اجتماعی بخش3دانلود
نرم افزار ایجاد لیست بیمه تامین اجتماعی بخش4دانلود
نرم افزار ایجاد لیست بیمه تامین اجتماعی بخش5دانلود

چگونه می توان به سایت ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا لیست بیمه را می توان با هر فرمتی در سایت ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی وارد کرد؟

خیر، فایل لیست بیمه باید از طریق نرم افزاری که این سامانه معرفی کرده است، ایجاد شود.

آیا برای استفاده از بخش های سامانه ارسال لیست بیمه باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

بله، بدون ثبت نام در سامانه و ایجاد حساب کاربری نمی توانید از امکانات این سایت استفاده کنید.

آیا وارد کردن کد کارگاهی برای ارسال لیست بیمه ضروری است؟

بله، بدون درج کد کارگاهی لیست بیمه ثبت نخواهد شد.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *