سامانه های تحصیلی

سامانه آموزش مداوم ircme.ir

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی سامانه آموزش مداوم اقدام مهمی را در راستای ارتقاء سطح بهداشت جامعه انجام داده است. ثبت نام در سامانه مذکور و ارائه خدمات آن مختص دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی است و تفاوتی میان رشته های تحصیلی این دانشگاه وجود ندارد. همانطور که از نام سایت آموزش مداوم مشخص است در این سایت دوره های آموزشی برگزار می شوند، البته در سامانه مذکور اطلاع رسانی جهت برگزاری دوره های آموزشی حضوری نیز انجام می گردد.

به طور کلی خدمات سامانه در راستای افزایش سطح دانش و آگاهی دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی و ارائه خدمات پیرامون این موضوع راه اندازی شده است. با توجه به اهمیت خدمات سایت آموزش مداوم، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت آموزش مداوم بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه آموزش مداوم

آشنایی با سامانه آموزش مداوم

تا قبل از راه اندازی سایت آموزش مداوم که به تمامی دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی خدمت رسانی می کند، هر دانشگاه علوم پزشکی در کشور یک سایت مجزا برای ارائه خدمات آموزش مداوم به دانش آموختگان خود راه اندازی کرده بود. سپس با بررسی جوانب مختلف این سامانه ها، سایت آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی کشور رتبه برتر را کسب کرده و بعد از آن با مشارکت این دانشگاه و اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور، سامانه آموزش مداوم فعلی در دسترس قرار گرفت.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

این سایت با هدف افزایش و ارتقاء سطح سلامت جامعه از طریق ارائه آموزش های مداوم به دانش آموختگان همه رشته های علوم پزشکی راه اندازی شده است. دوره های آموزشی این سامانه به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند. همچنین از دیگر امکانات این سامانه می توان به تدوین سیاست های آموزش مداوم، تعیین استانداردهای آموزشی، اعتباربخشی به مراکز آموزش مداوم و حمایت از دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی اشاره کرد.

ورود به سامانه آموزش مداوم ircme.ir

ورود به صفحه اصلی سایت آموزش مداوم، اطلاع از اخبار منتشر شده و استفاده از خدمات برخی از بخش ها، نیازی به ثبت نام و ایجاد پنل کاربری ندارند. ولی برای شرکت در دوره های آموزشی و سایر خدمات این سایت مستلزم ثبت نام و ایجاد حساب کاربری است.

برای اطلاع از خدمات سایت آموزشیار دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه رمز عبور به سامانه آموزش مداوم را در اختیار دارید برای ورود به پنل کاربری خود باید نشانی اینترنتی ircme.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از سمت راست صفحه بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه آموزش مداوم

سپس کد ملی، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه ircme.ir

برای اطلاع از امکانات سایت نهاد بر روی لینک کلیک کنید.

عضویت در سامانه آموزش مداوم

همانطور که گفتیم خدمات سایت آموزش مداوم به دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی ارائه می شوند، بنابراین ثبت نام و عضویت در سامانه نیز مختص همین افراد است. در سامانه آموزش مداوم دوره های مختلفی برگزار می شوند که در پایان دوره نیز به شرکت کنندگان، گواهینامه ارائه می شود.

بنابراین چنانچه جزء دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی هستید برای عضویت در سایت آموزش مداوم از طریق نشانی اینترنتی ircme.ir وارد صفحه اصلی سایت و از سمت راست صفحه گزینه “جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید” انتخاب کنید.

عضویت در سامانه آموزش مداوم

در مرحله جدید ابتدا ملیت خود را انتخاب کرده، سپس کد ملی و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت و ادامه” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه آموزش مداوم

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که یک فرم چند قسمتی را باید تکمیل کنید، برای شروع مطابق با تصویر زیر میزبان خود یعنی دانشگاه علوم پزشکی مورد نظر را انتخاب کنید.

تکمیل فرم ثبت نام در سایت آموزش مداوم

سپس در ادامه باید مشخصات فردی خواسته شده را وارد کنید.

ایجاد پنل کاربری در سامانه آموزش مداوم

قسمت بعدی فرم ثبت نام مربوط به اطلاعات تماس است.

تکمیل عضویت در سایت ircme.ir

در نهایت اطلاعات شغلی و تحصیلی خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

نام نویسی در سامانه آموزش مداوم

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت سنجش پزشکی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه بازیابی رمز عبور به سامانه آموزش مداوم ircme.ir

یکی از امکانات مهم و کاربردی سامانه آموزش مداوم، بازیابی رمز عبور پنل کاربری است. بسیاری از افراد به دلیل ثبت نام در سامانه های مختلف گاهی اوقات رمز عبور برخی از سامانه ها را فراموش می کنند. بنابراین چنانچه بعد از عضویت در سایت آموزش مداوم رمز عبور خود را فراموش کرده اید به صفحه ورود به پنل کاربری مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “بازیابی رمز” کلیک نمایید.

بازیابی رمز عبور سامانه آموزش مداوم

سپس باید نام کاربری خود و عبارت امنیتی را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

فراموشی رمز عبور سامانه ircme.ir

برای اطلاع از خدمات سایت اورسان پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

مراکز سامانه آموزش مداوم

همانطور که گفتیم علاوه بر اینکه دوره های آموزشی سایت آموزش مداوم به صورت آنلاین برگزار می شوند بلکه شرکت در برخی از دوره ها نیز مستلزم حضور در مراکز آموزش مداوم هستند. بنابراین اعضاء سامانه آموزش مداوم باید از لیست مراکز مطلع شوند. به همین منظور بعد از ورود به صفحه اصلی سایت باید از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “مراکز آموزش مداوم” کلیک نمایید.

مراکز سامانه آموزش مداوم

در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر امکان مشاهده لیست انواع مراکز آموزش مداوم و سپس آدرس، شماره تماس و… فراهم می باشد.

لیست مراکز سایت ircme.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه وادافا دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سامانه آموزش مداوم ircme.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله به اهداف راه اندازی سایت آموزش مداوم اشاره کردیم، نحوه ورود و عضویت در سامانه و برخی از امکانات آن را نیز بیان کردیم. باتوجه به گسترده بودن امکانات و خدمات سایت آموزش مداوم قصد داریم در ادامه مطلب به تعداد بیشتری از امکانات آن اشاره کنیم:

  • ثبت نام در دوره های آموزشی آنلاین و حضوری
  • جستجوی برنامه های آموزش مداوم
  • مشاهده کارنامه آموزش مشمولان طرح های سامانه
  • اطلاع رسانی برگزاری دوره ها به دبیران برگزار کننده و مشمولان دوره های آموزشی
  • مدیریت لیست افراد ثبت نام شده
  • تسریع روند دسترسی ستاد به اطلاعات مجوزهای صادر شده
  • ثبت و ارسال مجوزهای مربوطه توسط مراکز آموزش مداوم
  • اطلاع رسانی در مورد دوره های آموزش مداوم

برای اطلاع از امکانات سامانه ساها بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه آموزش مداوم وارد شد؟

برای ورود به سایت آموزش مداوم باید از نشانی اینترنتی ircme.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا عموم مردم می توانند در سایت آموزش مداوم ثبت نام کنند؟

خیر، امکانات این سایت مختص دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی هستند.

آیا دوره های آموزشی سایت آموزش مداوم به صورت آنلاین برگزار می شوند؟

دوره های آموزشی این سامانه به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند.

آیا هر استان سایت آموزش مداوم مختص به خود را دارد؟

خیر، در حال حاضر یک سامانه جامع در اختیار تمامی دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته اند.

4/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *