سامانه های حقوقی

سامانه آزمون پژوهشکده بیمه azmoon.irc.ac.ir

در حال حاضر بیمه های مختلفی در کشور تاسیس شده اند که در راستای افزایش اطمینان زندگی مردم در زمینه های متفاوت خدماتی را ارائه می دهند. صنعت بیمه نیز مانند هر موضوع دیگری نیازمند ارتقاء و افزایش سطح علمی، انجام پژوهش در راستای گسترش خدمات و افزایش دانش کارکنان خود می باشد، به همین منظور سامانه آزمون پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی کشور راه اندازی شده است.

بهتر است بدانیم پژوهشکده بیمه به صورت مستقیم تحت نظارت وزارت علوم می باشد و با دانشگاه و مراکز علمی بین المللی در حال تعاملات علمی و انجام پژوهش است. این پژوهشکده دارای سامانه ها و امکانات گسترده ای می باشد که یکی از آن ها سامانه آزمون است.

به منظور آگاهی بخشی بیشتر در مورد پژوهشکده بیمه و امکانات سامانه های مختلف آن، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه آزمون پژوهشکده بیمه بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

معرفی سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

صنعت بیمه در کشور ما بسیار گسترده است و خدمات متنوعی را در زمینه های مختلف در اختیار مردم و دولت قرار می دهد. همانطور که می دانیم تحت پوشش بیمه قرار گرفتن سلامت و اموال ما سبب ایجاد و افزایش اطمینان خاطر خواهد شد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در زندگی از میزان دغدغه های ایجاد شده کاسته می شود.

بنابراین با توجه به نیاز و تقاضای مردم و همچنین ارگان های دولتی و خصوصی به خدمات بیمه ای، شرکت ها و کارکنان بیمه های مختلف باید در راستای ارتقاء سطح و جایگاه علمی خود اقدامات مهمی را انجام دهند. پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی کشور و تحت نظارت مستقیم وزارت علوم با همین اهداف راه اندازی شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع بیمه کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

پژوهشکده بیمه کشور دارای امکانات و سامانه های مختلفی مانند پژوهشی، کتابخانه، کتاب فروشی، آموزش، نشر کتاب، آزمون و… می باشد تا از این طریق علاوه بر اینکه سطح علمی کارکنان صنعت بیمه در کشور ارتقاء می یابد بلکه خدمات بیمه ای نیز به واسطه پژوهش های انجام شده و نیازسنجی های صورت گرفته گسترش پیدا کند.

سامانه آزمون پژوهشکده بیمه یکی از امکانات و سامانه های این پژوهشکده است که در راستای برگزاری آزمون های علمی مختلف با موضوعات بیمه ای همچون دانش و اطلاعات بیمه ای، ارزیابی خسارت، نمایندگی فروش بیمه های زندگی و… راه اندازی شده است.

برای اطلاع از خدمات سامانه نوبت دهی اجرای احکام بر روی لینک کلیک کنید.

در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه امکانات مختلفی مانند شرایط برگزاری آزمون، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج آزمون، منابع علمی آزمون و همچنین فرآیند و شرایط مورد نیاز اخذ نمایندگی های بیمه قابل دسترس هستند.

به همین منظور توصیه می شود چنانچه شما نیز از کارکنان صنعت بیمه کشور هستید برای افزایش سطح ارتقاء علمی خود، شرکت در آزمون های مختلف و دریافت مدرک با جوانب مختلف سامانه آزمون پژوهشکده بیمه آشنا شوید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ثبت درخواست صدور سند مالکیت بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور برای ورود به سامانه آزمون باید نشانی اینترنتی azmoon.irc.ac.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

ورود به سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

شرایط ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه azmoon.irc.ac.ir

شرایط ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

برخی از افراد تصور می کنند با استخدام در یک جایگاه شغلی، پرداختن به امورات علمی و افزایش دانش به پایان رسیده و فقط باید تمرکز خود را برای انجام وظایف محول شده به کار بگیرند.

در حالی که این تصور اشتباه است زیرا در دنیای امروز اطلاعات و دانش تمامی افراد به خصوص کسانی که دارای سمت شغلی هستند باید به صورت مکرر به روز شده و ارتقاء پیدا کند. به همین دلیل نیز در ارگان های مختلف دولتی و خصوصی واحدی به نام آموزش راه اندازی شده تا از این طریق دوره های آموزشی مختلف برای کارکنان هر ارگان برگزار شود.

برای اطلاع از بخش های سامانه مالیات بر خودروهای تحت تملک بر روی لینک کلیک کنید.

صنعت بیمه کشور نیز از این مورد مستثنی نبوده و نیازمند سیستمی جهت گسترش خدمات خود به صورت علمی و بررسی شده و همچنین افزایش سطح دانش و علم کارکنان می باشد، به همین منظور پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی و تحت نظارت مستقیم وزارت علوم راه اندازی شده است.

پژوهشکده بیمه دارای امکانات مختلف علمی، پژوهشی و آموزشی است تا از این طریق علاوه بر ارتقاء سطح دانش کارکنان، پژوهش های لازم جهت گسترش خدمات بیمه ای انجام پذیرد.

برای اطلاع از امکانات سامانه رسا سلامت بر روی لینک کلیک کنید.

پژوهشکده بیمه کشور دارای یک سامانه جامع می باشد که شامل سامانه های زیر مجموعه مختلفی است، موضوع یکی از این سامانه ها آزمون بوده و امکانات مختلفی را درمورد برگزاری آزمون های علمی در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه سر فصل های هر آزمون، مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و… قرار داده شده تا متقاضیان برای انجام این مراحل نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی بر روی لینک کلیک کنید.

درمورد برگزاری آزمون ها بهتر است بدانیم آزمون های پژوهشکده بیمه به دو صورت برگزار می شوند، آزمون های متمرکز الکترونیکی که با استفاده از رایانه و معمولا در مراکز دانشگاه های پیام نور به انجام می رسند و آزمون هایی که به صورت حضوری و بدون نیاز به رایانه انجام خواهند شد. به همین منظور در ادامه مطلب به برخی از مهم ترین شرایط شرکت در آزمون های پژوهشکده بیمه اشاره می کنیم:

  • به همراه داشتن کارت شناسایی و کارت ورود به جلسه آزمون
  • آزمون بیمه‌های زندگی ساعت 9 تا 10 صبح و آزمون آداب ساعت 11 تا 13 برگزار خواهد شد.
  • کارت ورود به جلسه سه ‌شنبه‌ها از ساعت 10 صبح قابل دریافت خواهد بود.
  • در روزهای تعطیل رسمی سایت آزمون جهت دریافت کارت ورود به جلسه و ثبت نام در آزمون فعال می‌باشد.
  • موبایل، جزوه و یا کتاب به همراه نداشته باشید.
  • حضور در محل آزمون نیم ساعت قبل از شروع آزمون الزامی است.
  • امضای لیست حضور و غیاب توسط داوطلبان در جلسه آزمون باید انجام شود.
  • 15 دقیقه پس از شروع آزمون امکان ورود به جلسه آزمون وجود نخواهد داشت.

ثبت نام آزمون پژوهشکده بیمه

بخش های سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

همانطور که گفتیم پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی کشور و تحت نظارت مستقیم وزارت علوم راه اندازی شده تا از این طریق صنعت بیمه و خدمات آن به صورت علمی و بررسی شده گسترش یافته و سطح علمی کارکنان آن ارتقاء یابد.

در سامانه جامع پژوهشکده بیمه امکانات مختلفی همچون سامانه های آموزش، آزمون، کتابخانه، پژوهش و… وجود دارند که تمامی امورات مربوط به برگزاری آزمون های بیمه ای در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه قابل دسترس هستند.

برای اطلاع از بخش های سامانه فرزند خواندگی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در آزمون های پژوهشکده را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی azmoon.irc.ac.ir وارد صفحه اصلی سامانه آزمون پژوهشکده بیمه شده و مطابق با تصویر زیر از منو سمت راست صفحه بر روی گزینه “ثبت نام در آزمون” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

سپس عنوان آزمون هایی که در حال حاضر امکان برگزاری دارند نمایش داده می شوند، بنابراین باید یکی از عناوین آزمون را انتخاب نمایید.

انتخاب آزمون در سامانه azmoon.irc.ac.ir

چنانچه زمان ثبت نام آزمون به پایان رسیده باشد لینک ثبت نام را مشاهده نخواهید کرد و به جای آن پیامی مطابق با تصویر در صفحه نمایان می شود.

اتمام زمان ثبت نام

در صورتی که در بازه زمانی مقرر برای ثبت نام در آزمون های پژوهشکده بیمه اقدام کنید وارد صفحه ای مطابق با تصویر خواهید شد که باید بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

سپس برای انجام ثبت نام باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

انجام ثبت نام آزمون های بیمه ای

دریافت کارت آزمون پژوهشکده بیمه azmoon.irc.ac.ir

دریافت کارت ورود به جلسه

همانطور که گفتیم آزمون های پژوهشکده بیمه چه به صورت الکترونیکی برگزار شوند و چه به صورت کتبی نیازمند حضور در حوزه های آزمون می باشند، بنابراین دریافت کارت ورود به جلسه برای تمامی ثبت نام شدگان در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه ضروری است.

جهت آشنایی با نحوه ورود و ثبت نام در سامانه سامح وزارت بهداشت، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

به همین منظور بر طبق تاریخ و ساعتی که در سامانه آزمون اعلام می شود باید به سامانه مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید.

لازم به ذکر است در صورتی که طبق زمان بندی اعلام شده به سامانه آزمون پژوهشکده بیمه مراجعه کنید لینک دریافت کارت ورود به جلسه را مشاهده خواهید کرد در غیر این صورت بعد از اتمام زمان مقرر لینک دریافت کارت ورود به جلسه از سامانه حذف خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه عدل ایران بر روی لینک کلیک کنید.

زمانبندی آزمون های پژوهشکده بیمه

لازم به ذکر است آزمون های پژوهشکده بیمه مانند آزمون ارزیابی خسارت، دانش و اطلاعات بیمه ای (آداب)، نمایندگی فروش بیمه های زندگی و… به صورت پیوسته و مکرر برگزار نخواهند شد و در هر نیم سال تقریبا در هر ماه یا بیشتر یک بار برگزار می شوند.

به منظور انجام برنامه ریزی توسط متقاضیان شرکت در آزمون ها، پژوهشکده بیمه لیست آزمون ها، تاریخ برگزاری، ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه و… را در ابتدای هر نیم سال در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه قرار می دهد، در حال حاضر لیست آزمون های نیم سال اول 1401 به شرح زیر می باشند:

زمانبندی آزمون های سامانه آزمون پژوهشکده بیمه

نتایج آزمون پژوهشکده بیمه azmoon.irc.ac.ir

سامانه آزمون متعلق به پژوهشکده بیمه کشور دارای امکانات مختلفی درمورد آزمون های برگزار شده توسط پژوهشکده می باشد. در واقع تمامی مراحل ثبت نام، اطلاع از سرفصل ها، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج از طریق سامانه آزمون پژوهشکده بیمه قابل دسترس هستند.

برای اطلاع از امکانات سامانه میخک بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است بعد از برگزاری هر آزمون معمولا 5 روز برای اعلام نتایج فرصت لازم است. بنابراین شرکت کنندگان در آزمون های پژوهشکده باید در حدود چنین روزهایی به سامانه مراجعه کنند تا در صورت اعلام نتایج از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی azmoon.irc.ac.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر از منو سمت راست صفحه بر روی گزینه “آرشیو نتایج آزمون” کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون

سپس در مرحله جدید کدملی خود و کد امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “مرحله بعد را انتخاب کنید.

اطلاع از نتیجه آزمون

چگونه می توان به سامانه آزمون پژوهشکده بیمه وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی azmoon.irc.ac.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای آزمون های بیمه ای ضروری می باشد؟

بله، بدون ارائه کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آزمون های سایت آزمون پژوهشکده بیمه فراهم نمی باشد.

چگونه می توان از نتایج آزمون های سایت آزمون پژوهشکده بیمه اطلاع پیدا کرد؟

برای مشاهده نتیجه آزمون ها باید به سامانه مذکور مراجعه کنید.

آیا ثبت نام در آزمون های سامانه آزمون پژوهشکده بیمه در زمان های خاصی انجام می شوند؟

بله، خارج از بازه زمانی اعلام شده امکان ثبت نام در آزمون ها فراهم نخواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *