سامانه های اجتماعی

رهگیری تیپاکس

در گذشته امکان پیگیری مرسولات پستی و اطلاع از موقعیت آن ها وجود نداشت، ولی امروزه با توجه به گسترش سیستم های شرکت های ارسال کننده مرسولات و دسترسی به اینترنت و وسایلی همچون گوشی های تلفن همراه هوشمند و رایانه توسط عموم مردم، رهگیری مرسولات پستی نیز به انجام می رسند. تیپاکس یک شرکت خصوصی در زمینه حمل و نقل مرسولات پستی می باشد که در حال حاضر امکان رهگیری تیپاکس به راحتی و با روش های مختلف امکان پذیر شده است.

برخی از روش های پیگیری مرسولات تیپاکس شبیه به رهگیری مرسولات ارسال شده توسط شرکت ملی پست کشورمان می باشد ولی برخی از روش ها نیز متفاوت هستند. به دلیل اهمیت پیگیری مرسولات ارسال شده و اطلاع از موقعیت بسته ها توسط شرکت تیپاکس برای افراد فرستنده و دریافت کننده، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی روش های مختلف رهگیری تیپاکس بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کد رهگیری تیپاکس چیست؟

کد رهگیری تیپاکس چیست

تیپاکس به عنوان یک شرکت حمل و نقل مرسولات پستی در کنار شرکت ملی پست کشورمان به عموم مردم خدمت رسانی می کند و بسته های دریافت شده از افراد را در مدت زمان کمتری به آدرس دریافت کننده می رساند، به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند مرسولات پستی خود را به شرکت تیپاکس تحویل دهند.

در حال حاضر روش های مختلفی برای پیگیری مرسولات پستی که به شرکت تیپاکس تحویل داده می شوند وجود دارند که یکی از آن ها بر مبنای ارائه کد رهگیری تیپاکس، موقعیت مرسوله را نمایش می دهد.

برای اطلاع از نحوه پیگیری وام ودیعه مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

حال سوال مهمی که ایجاد می شود این است که کد رهگیری تیپاکس چیست؟ بهتر است بدانیم کد رهگیری تیپاکس یک کد 15 تا 25 رقمی است که به هنگام تحویل بسته از فرد ارسال کننده برای شماره موبایل او ارسال می شود، همچنین کد پیگیری شرکت تیپاکس در فاکتور یا همان رسید سفارش نیز درج شده و به افراد ارسال کننده تحویل داده می شود.

برای اطلاع از بخش های سامانه جامع قبول پست بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین کد رهگیری مرسولات تیپاکس به منظور پیگیری و اطلاع از موقعیت مرسولات تحویل داده شده به این شرکت استفاده می شود، حال فرد ارسال کننده می تواند کد رهگیری را در اختیار دریافت کننده نیز قرار دهد.

روش های مختلف پیگیری مرسولات تیپاکس

شرکت تیپاکس فارغ از نوع مرسوله، مقصد، وزن، ارزش و قیمت بسته های تحویل گرفته شده، روش هایی را جهت پیگیری مرسولات توسط افراد ارسال کننده و دریافت کننده فعال کرده و در اختیار عموم مردم قرار داده است. لازم به ذکر است رهگیری مرسولات تیپاکس کاملا رایگان بوده و از این بابت هزینه ای دریافت نمی شود.

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت ملی هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری مرسولات تیپاکس تقریبا مشابه روش پیگیری مرسولات اداره پست کشورمان می باشد با این تفاوت که علاوه بر رهگیری آنلاین و اینترنتی، روش های دیگری را نیز جهت رهگیری مرسولات تیپاکس طراحی شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. به منظور آشنایی بیشتر با روش های رهگیری مرسولات تیپاکس در ادامه مطلب به این موارد اشاره می کنیم:

  • ورود به بخش رهگیری سایت تیپاکس و درج کد رهگیری، بارکد و یا شماره قرارداد
  • برقراری تماس تلفنی با شماره 0218457
  • امکان مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی های شرکت تیپاکس در سراسر کشور
  • نصب برنامه تیپاکس من یا همان مای تیپاکس

برای اطلاع از روش های پیگیری کارت خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری تیپاکس با کد رهگیری

تیپاکس به عنوان یک شرکت خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل مرسولات پستی، در حال حاضر در اکثر شهرهای کشور نمایندگی دارد تا عموم مردم امکان استفاده از خدمات این شرکت و ارسال مرسوله های خود در کمترین زمان ممکن را داشته باشند.

بدون شک افراد ارسال کننده و دریافت کننده مرسولات پستی تمایل دارند از موقعیت بسته مورد نظر خود مطلع شوند. یکی از روش های راحت که در کمترین زمان ممکن رهگیری مرسولات تیپاکس را به انجام می رساند، درج کد رهگیری در سایت تیپاکس می باشد.

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت ایثارگری بر روی لینک کلیک کنید.

برای انجام این کار باید نشانی اینترنتی tipaxco.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از قسمت میانی صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “رهگیری” کلیک نمایید.

بخش رهگیری تیپاکس

در مرحله جدید باید کد رهگیری که برای شما پیامک شده و در فاکتور سفارش شما نیز درج شده است را در قسمت مربوطه وارد و بر روی گزینه “رهگیری” کلیک نمایید.

روش های رهگیری تیپاکس

برای اطلاع از امکانات پورتال شرکت ملی نفت بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری تیپاکس با بارکد

در قسمت های قبلی همین مقاله درمورد روش های مختلف رهگیری مرسولات تیپاکس صحبت کردیم، همانطور که گفتیم از طریق بارکد مرسوله نیز می توان رهگیری مرسولات تیپاکس را انجام داد.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی tipaxco.com وارد بخش “رهگیری” سایت تیپاکس شده و مطابق با تصویر زیر بارکد مرسوله را در قسمت مربوطه درج و بر روی گزینه “رهگیری” کلیک نمایید. با انجام این مراحل موقعیت مرسوله مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

رهگیری تیپاکس با بارکد

برای اطلاع از بخش های سایت دولت همراه بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری تیپاکس با شماره قرارداد

یکی از خدماتی که شرکت تیپاکس در اختیار مشتریان قرار می دهد ارائه فاکتوری است که شرایط و قوانین ارسال مرسوله از طریق این شرکت در آن درج شده است، زمانی که فرد ارسال کننده این قوانین را پذیرفته و مرسوله خود را به نمایندگی های تیپاکس تحویل می دهد یعنی یک قرارداد میان فرد ارسال کننده و شرکت تیپاکس عقد شده است.

در همین راستا یکی از روش های رهگیری تیپاکس درج شماره قرارداد در سایت این شرکت می باشد. بنابراین برای انجام رهگیری مرسوله تیپاکس با استفاده از شماره قرارداد باید بعد از ورود به بخش “رهگیری” سایت شرکت تیپاکس، شماره قرار داد را مطابق با تصویر زیر در قسمت مربوطه درج و بر روی گزینه “رهگیری” کلیک نمایید.

رهگیری تیپاکس با شماره قرارداد

برای اطلاع از امکانات سایت بتاجا بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری تیپاکس با تیپاکس من

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم روش های مختلفی برای پیگیری مرسولات تیپاکس وجود دارد، یکی از این روش ها مربوط به برنامه تیپاکس من یا همان مای تیپاکس می باشد. البته از طریق ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در این برنامه امکانات دیگری همچون ثبت سفارش آنلاین، اطلاع از جزئیات ارسال تا دریافت مرسولات نیز برای کاربران برنامه فراهم می باشد.

برای اطلاع از بخش های سامانه برق من بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم در حال حاضر نسخه تحت وب تیپاکس من در دسترس می باشد و ثبت نام در آن نیز از طریق همین نسخه امکان پذیر است. به همین منظور برای ورود به برنامه تیپاکس من جهت رهگیری مرسولات باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت تیپاکس با مراجعه به انتهای صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه my tipax کلیک نمایید.

رهگیری تیپاکس با تیپاکس من

در مرحله جدید از کادر بالایی صفحه، گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به تیپاکس من

در نهایت با نمایش کادری مطابق با تصویر زیر شماره موبایل و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

وارد شدن به مای تیپاکس

چنانچه تا به حال نسبت به ایجاد حساب کاربری خود در برنامه تیپاکس من اقدام نکرده اید باید از کادر قبلی گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

برای اطلاع از امکانات سامانه جامع انبارها بر روی لینک کلیک کنید.

با ورود به فضای اصلی تیپاکس من کادری مطابق با تصویر زیر در همان صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد، حال ابتدا باید گزینه “رهگیری بسته” که با شماره 1 مشخص شده را انتخاب کرده، سپس کد رهگیری را در قسمت مربوطه درج و بر روی گزینه “رهگیری بسته” که با شماره 2 مشخص شده است کلیک نمایید.

پیگیری مرسولات تیپاکس

برای ورود به برنامه تیپاکس من بر روی لینک کلیک کنید.

رهگیری تیپاکس با تلفن

در نهایت آخرین روش پیگیری مرسولات تیپاکس که بدون نیاز به اینترنت قابل استفاده می باشد، پیگیری از طریق تماس تلفنی است. شرکت تیپاکس در راستای افزایش رفاه و رضایت مشتریان خود شماره 0218457 را در دسترس قرار داده تا مشتریان این شرکت برای رهگیری موقعیت مرسولات خود با شماره مذکور تماس بگیرند.

چگونه می توان موقعیت بسته های ارسال شده با تیپاکس را بررسی کرد؟

برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد که در همین مقاله به آن ها اشاره شده است.

آیا رهگیری تیپاکس به صورت آنلاین هزینه دارد؟

خیر، رهگیری مرسولات ارسال شده با تیپاکس رایگان انجام می شود.

آیا کد رهگیری مرسولات تیپاکس برای فرد دریافت کننده بسته نیز ارسال خواهد شد؟

خیر، کد رهگیری در اختیار فرد ارسال کننده بسته ها قرار می گیرد، حال ارسال کننده می تواند کد رهگیری را در اختیار فرد دریافت کننده نیز قرار دهد.

آیا شرکت تیپاکس امکان رهگیری مرسولات به صورت تلفنی را نیز فراهم کرده است؟

بله، روش های مختلفی برای رهگیری مرسولات تیپاکس در نظر گرفته شده اند که یکی از آن ها تماس تلفنی می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *