سامانه های اجتماعی

راهنمای خرید و ثبت نام طرح ترافیک

شهروندان تهرانی باید با مراجعه به سایت تهران من مراحل ثبت نام طرح ترافیک را به انجام برسانند تا بتوانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه در محدوده مشخص شده طرح ترافیک تردد کنند. با مراجعه به سامانه تهران من با توجه به نوع معاینه فنی خودرو می توانید از مبلغ 7 تا 63 هزار تومان را در حساب شهروندی خود شارژ کنید. در صورتی که فرآیند ثبت نام طرح ترافیک و رزرو را انجام دهید این مبلغ در حساب شما حداکثر تا 10 روز مسدود می شود و پس از کسر مبلغ نهایی، مابقی پول به حساب شهروندی واریز خواهد شد.

با توجه به این که انجام مراحل نام نویسی در طرح ترافیک بسیار مهم است و بدون آن امکان تردد در محدوده طرح ترافیک برای شهروندان تهرانی وجود ندارد، به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف ثبت نام طرح ترافیک بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

طرح ترافیک چیست؟

طرح ترافیک، یکی از طرح هایی است که در شهرهای بزرگی مانند تهران به منظور کاهش ترافیک خودروها و تسریع تردد شهروندان اجرا می شود. تاکنون این طرح دچار تغییرات زیادی شده است ولی در حال حاضر آن را در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 تا 17 در محدوده های مشخص شده تهران اجرا می کنند. بنابراین اگر جزء رانندگانی هستید که قصد تردد در این محدوده زمانی را دارید باید وارد سامانه ثبت نام طرح ترافیک شده و فرآیند رزرو طرح را انجام دهید.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه مشاغل سخت و زیان آور بر روی لینک کلیک کنید.

طی مراحل رزرو طرح ترافیک باید مبلغی را به صورت اینترنتی پرداخت کرده تا در حساب شهروندی شما شارژ شود. بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده برای طرحی که رزرو کرده اید مبلغ محاسبه شده از حساب شهروندی شما کسر و مابقی هزینه از حالت مسدودی خارج می شود.

تعیین مبلغ مسدودی به معاینه فنی خودرو بستگی دارد، این مبلغ برای خودروهایی با معاینه فنی عادی 63 هزار تومان، برای خودروهایی با معاینه فنی برتر 44 یا 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است. به طوری که خودروهای برقی نیز باید مبلغ 7 هزار تومان را پرداخت کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانید که ثبت نام طرح ترافیک و رزرو آن ظرفیت خاصی برای هر روز دارد. لذا شما برای این که از این ظرفیت اعلام شده جا نمانید، نباید ثبت نام در طرح ترافیک و خرید آن را به لحظات آخر به تعویق بیندازید. در غیر این صورت چنانچه بدون داشتن طرح ترافیک در محدوده مشخص شده تردد کنید باید عوارض آن را به مبلغ 78 یا 350 هزار تومان واریز نمایید.

راهنمای ورود به سامانه رزرو طرح ترافیک

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله گفتیم چنانچه قصد تردد در محدوده طرح ترافیک را دارید باید با مراجعه به سامانه تهران من در طرح ترافیک ثبت نام کنید. به همین منظور قصد داریم در ادامه مطلب راهنمای ورود به سامانه رزرو طرح ترافیک یا همان تهران من را جهت ثبت نام طرح ترافیک برای شما توضیح دهیم:

ابتدا نام سامانه تهران من را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

راهنمای ورود به سامانه رزرو طرح ترافیک

حال دو روش مختلف برای ورود به سامانه طرح ترافیک تهران برای شما وجود دارد. در روش اول، شماره همراه خود را در کادر مشخص شده درج کنید و گزینه “دریافت کد تایید” را انتخاب کنید. بعد از دریافت پیامک تایید، باید کد را در کادر مشخص شده درج کرده و در نهایت به حساب کاربری خود وارد شوید.

آموزش تصویری ورود به سامانه رزرو طرح ترافیک

در روش دوم، شما به کمک نام کاربری و رمز عبور خود می توانید وارد سامانه ثبت نام طرح ترافیک تهران شوید. برای انجام این کار روی گزینه “ورود با نام کاربری” کلیک نمایید.

راهنمای تصویری ورود به سایت ثبت نام طرح ترافیک


سپس باید نام کاربری و رمز عبور خود را در صفحه جدید وارد کنید و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سایت ثبت نام طرح ترافیک

برای اطلاع از خدمات سامانه نظارت بر اجرای استاندارد بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه رزرو طرح ترافیک

برای ثبت نام طرح ترافیک و رزرو آن باید به سامانه تهران من مراجعه کنید و بعد از عضویت در سامانه از طریق حساب کاربری خود نسبت به رزرو طرح و پرداخت هزینه اقدام نمایید. برای انجام این کار بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه تهران من باید از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه رزرو طرح ترافیک

ابتدا در صفحه نمایش داده شده نوع شخصیت (حقیقی، حقوقی و تبعه خارجی) را مشخص کنید زیرا برای هر کدام از آن ها فرم جداگانه ای در نظر گرفته شده است. سپس موارد و مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه “دریافت کد تایید” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام در سایت ثبت نام طرح ترافیک

بعد از دریافت کد تایید آن را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “ثبت نام در تهران من” کلیک نمایید.

آموزش ثبت نام در سامانه رزرو طرح ترافیک


با انجام مراحل قبلی حساب کاربری شما در سامانه ثبت نام طرح ترافیک ایجاد شده است. لذا می توانید وارد حساب کاربری خود شده و از امکانات آن استفاده کنید.

نحوه ثبت نام در سامانه رزرو طرح ترافیک

برای اطلاع از نحوه خرید خودرو از بورس کالا بر روی لینک کلیک کنید.

خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من

رانندگانی که اقدام به ثبت نام طرح ترافیک تهران نکنند اجازه ورود به محدوده طرح ترافیک را ندارند. بهتر است بدانید که امکان رزرو طرح تا ساعت 24 هر روز وجود دارد لذا شما تا این زمان مهلت دارید طرح ترافیک تهران را خریداری کنید. به همین دلیل مراحل خرید طرح ترافیک سامانه تهران من را از طریق سایت، اپلیکیشن و کد دستوری را در ادامه برای شما بیان می کنیم.

نحوه خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من:

ابتدا وارد سایت تهران من شوید و روی گزینه “ورود” در بالا سمت چپ سامانه کلیک کنید.

خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من

سپس شماره موبایل خود را وارد کرده و گزینه “دریافت کد تایید” را انتخاب کنید. بعد از دریافت کد تایید آن را در مرحله جدید درج کنید تا از این طریق به صفحه شخصی خود وارد شوید. البته برای ورود به سامانه ثبت نام طرح ترافیک تهران من می توانید از طریق نام کاربری و رمز عبور نیز اقدام کنید که مراحل آن را در قسمت قبلی همین مقاله بیان کردیم.

مراحل خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من

بعد از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه رزرو طرح ترافیک از منوی سمت راست گزینه “خدمات حمل و نقل” را انتخاب نمایید.

نحوه خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من

سپس بر روی گزینه “رزرو مجوز روزانه طرح ترافیک” کلیک نمایید. البته از طریق بخش خودروهای من نیز می توانید جهت دسترسی به فرم رزرو مجوز روزانه طرح ترافیک اقدام کنید.

شیوه خرید طرح ترافیک در سامانه تهران من


با انجام مراحل قبلی فرم رزرو طرح ترافیک برای شما نمایش داده خواهد شد، حال باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و حساب شهروندی خود را شارژ کنید.

مراحل گام به گام ثبت نام طرح ترافیک در سامانه تهران من

برای اطلاع از امکانات سامانه مالیار بر روی لینک کلیک کنید.

مراحل خرید طرح ترافیک تهران من از طریق اپلیکیشن:

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله گفتیم علاوه بر سایت تهران من، اپلیکیشن آن نیز برای رزرو طرح ترافیک فعال است. حال در صورتی که شما اپلیکیشن ثبت نام طرح ترافیک را در گوشی خود نصب کرده اید، می توانید به بخش “خودرو من” و سپس قسمت “طرح ترافیک” مراجعه کنید. سپس خودرو و روزهایی که قصد تردد در محدوده طرح ترافیک را دارید، انتخاب نمایید، در نهایت با تایید مراحل انجام شده، رزرو طرح ترافیک خود را تکمیل کنید.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدیریت ممیزی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه خرید طرح ترافیک تهران من از طریق کد ussd:

یکی دیگر از روش های رایج برای ثبت نام طرح ترافیک استفاده از کد ussd است زیرا در این روش نیازی به شبکه اینترنت نیست و شما به راحتی با گوشی موبایل خود می توانید طرح ها را رزرو کنید. برای انجام این کار کد #6*137* را شماره گیری کنید.

مراحل ثبت نام طرح ترافیک

با ورود به مرحله جدید باید عدد 2 که مربوط به گزینه “طرح ترافیک” را انتخاب کنید.

رزرو طرح ترافیک با کد دستوری

بعد از انجام مراحل قبلی باید کد ملی خود را برای استعلام اطلاعات حساب شهروندی وارد کنید.

نحوه ثبت نام طرح ترافیک تهران

سپس در صفحه جدید نام و نام خانوادگی شما نمایش داده می شود که در صورت صحت اطلاعات باید عدد یک را ارسال کنید.

راهنمای ثبت نام طرح ترافیک تهران من از طریق کد ussd

با ورود به صفحه جدید باید مطابق با تصویر زیر عدد 1 را ارسال کنید.

گام به گام خرید طرح ترافیک تهران من از طریق کد ussd

در نهایت برای رزرو طرح ترافیک باید عدد 1 را وارد نمایید.

شیوه خرید طرح ترافیک تهران من از طریق کد ussd

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه صدور مجوز مراکز بهزیستی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا ثبت نام طرح ترافیک مختص شهروندان تهرانی است؟

بله، تمامی کسانی که پلاک خودرو تهران دارند می توانند برای تردد در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 تا 17 در این سامانه ثبت نام کرده و از طرح های ترافیک آن خریداری کنند.

سامانه ثبت نام طرح ترافیک با چه هدفی ایجاد شده است؟

این سامانه در جهت کاهش آلودگی شهر تهران ایجاد شده است. به طوری که رانندگان تهرانی باید در سامانه رزرو طرح ترافیک ثبت نام کنند، سپس در روزهایی که طرح ترافیک را خریداری کرده اند در خیابان ها حضور داشته باشند.

جهت ثبت نام طرح ترافیک تهران من چند روش وجود دارد؟

در حال حاضر کاربران تهرانی می توانند از طریق سه روش سایت، اپلیکیشن و کد دستوری در سامانه تهران من ثبت نام و اقدام به خرید طرح ترافیک کنند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *