دسته‌بندی نشدهسامانه های حقوقی

برگه ثنا چیست؟

این روزها ثبت نام در سامانه ثنا برای انجام بسیاری از امورات قانونی ضروری است. برگه ثنا چیست؟ سوال مهمی است که بسیاری از مردم آن را مطرح می کنند و به دنبال اطلاع از پاسخ آن هستند. قوه قضاییه برای تسریع خدمت رسانی به عموم مردم بسیاری از خدمات خود را از طریق سامانه هایی مانند ثنا، عدل ایران، ابلاغ الکترونیک و غیره ارائه می دهد.

نکته مهمی که در این مورد وجود دارد لزوم ثبت نام در سامانه ثنا و ثبت اطلاعات هویتی در این سامانه است. طی چند سال اخیر موارد بیشتری جزء کاربردهای سامانه ثنا قرار گرفته و میزان تقاضا برای ثبت اطلاعات در آن افزایش یافته است. با توجه به اهمیت ثبت نام در سامانه ثنا، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف موضوع برگه ثنا چیست؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

راهنمای دریافت برگه ثنا

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین سبب راه اندازی سامانه های اینترنتی مختلفی از جانب همه سازمان ها، وزاتخانه ها و بخش های دولتی و خصوصی شده است. قوه قضاییه با راه اندازی سامانه عدل ایران، ثنا، پیگیری پرونده های قضایی، سامانه ابلاغ و چندین سامانه دیگر نه تنها سرعت خدمت رسانی به عموم مردم را افزایش داده بلکه نیاز به مراجعات حضوری را کاهش داده است. در حال حاضر دریافت هرگونه خدمتی از قوه قضاییه نیازمند ثبت نام در سامانه ثنا است. از طرفی بر تعداد کاربردهای این سامانه اضافه شده و متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی و یا ارائه ضمانت بانکی نیز باید در سامانه ثنا ثبت نام کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه استعلام وکالتنامه بر روی لینک کلیک کنید.

حال سوال مهمی که مطرح می شود این است که برگه ثنا چیست؟ چون هنگام مراجعه به بانک یا مراکزی که خدمات خود را با شرط ثبت نام در سامانه ثنا ارائه می دهند، باید برگه ثنا را نیز در اختیار داشته باشید. برگه ثنا همان برگه مشخص کننده ثبت نام در سامانه ثنا است. برگه ای که مشخصات هویتی فرد در آن درج شده و نشان دهنده ثبت نام او در سامانه ثنا است. چنانچه قبلا در سامانه ثنا ثبت نام کرده اید و حال قصد دریافت برگه آن را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی sana.adliran.ir به صفحه اصلی این سامانه وارد شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “تغییر اطلاعات” کلیک نمایید.

راهنمای دریافت برگه ثنا

در مرحله جدید باید کد ملی و رمز شخصی سامانه ثنا خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

مراحل دریافت برگه ثنا

به محض دریافت رمز موقت آن را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

اخذ برگه ثنا

با انجام مراحل قبلی حال وارد صفحه ای خواهید شد که در قسمت بالایی آن تصویر زیر را مشاهده می کنید و در قسمت پایینی اطلاعات هویتی و ثبت نام شما نمایش داده می شوند. در این مرحله باید گزینه “چاپ اطلاعات ثبت نام” را انتخاب کنید.

برای اطلاع از مفهوم ابلاغ قانونی بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت برگه ثنا
باتوجه به چند مرحله ای بودن دریافت برگه ثنا و لزوم در اختیار داشتن آن برای انجام بسیاری از امورات قانونی، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان سامانه رسمی به شماره 9099075308 تماس حاصل فرمایید.

دریافت برگه ثنا با کد ملی

یکی از سوالات رایجی که اغلب مردم برای دریافت خدمات اینترنتی مطرح می کنند، در اختیار قرار گرفتن اطلاعات مورد نظرشان با استفاده از کد ملی است. پیرامون موضوع برگه ثنا چیست؟ و دریافت آن به کمک کد ملی باید بگوییم اشخاص متقاضی برای دریافت این برگه علاوه بر کد ملی به رمز شخصی سامانه ثنا هم نیاز دارند. در واقع نه بدون داشتن کد ملی این برگه دریافت می شود و نه بدون رمز شخصی سامانه ثنا. چنانچه این دو مورد را در اختیار دارید می توانید مطابق با موارد گفته شده در قسمت قبلی همین مقاله، برگه ثنا خود را دریافت کنید.

برای اطلاع از مفهوم قرار نهایی بر روی لینک کلیک کنید.

کاربرد برگه ثنا

در حال حاضر دریافت هرگونه خدماتی از قوه قضاییه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی نیازمند ثبت نام در سامانه ثنا است. برای پیگیری پرونده قضایی، دریافت ابلاغیه الکترونیکی، اخذ نوبت آنلاین و هر خدمت دیگری باید رمز شخصی سامانه ثنا را در اختیار داشته باشید. پیرامون موضوع برگه ثنا چیست؟ باید بگوییم ارائه این برگه کتبی برای دریافت خدماتی مانند تسهیلات بانکی و یا ارائه گواهی ضمانت وام های بانکی ضروری است. به جزء این موارد هم برخی سازمان ها و ادارات دیگر نیز ارائه برگه ثنا توسط مراجعه کنندگان را الزامی معرفی کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت انحصار وراثت اینترنتی بر روی لینک کلیک کنید.

برگه ثنا چیست؟

برگه ثنا همان برگه ای است که نشان دهنده ثبت نام در سامانه ثنا بوده و شامل مشخصات هویتی فرد است.

آیا ارائه برگه ثنا برای دریافت وام هم ضروری است؟

بله، در حال حاضر امورات مختلفی به واسطه در اختیار داشتن برگه ثنا انجام می شوند که یکی از آن ها دریافت وام بانکی است.

آیا برای دریافت خدمات قضایی به ثبت نام در سامانه ثنا نیاز داریم؟

بله، بدون ثبت نام در سامانه ثنا امکان دریافت خدمات قضایی وجود ندارد.

چگونه می توانیم برگه ثنا را دریافت کنیم؟

برای دریافت این برگه باید مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *