سامانه های اجتماعی

شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا

کسانی که برای لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام می کنند باید از شرایط زندگی برندگان لاتاری در این کشور نیز مطلع شوند. متاسفانه برخی افراد بدون کسب اطلاعات کافی در این مورد اقدام به ثبت نام کرده و تعدادی از برندگان از شنیدن اقدامات و مراحل اداری که باید انجام دهند، تعجب می کنند. برخی افراد تصور می کنند کشور آمریکا تمامی اقدامات لازم برای اقامت برندگان را انجام می دهد.

در حالی که این تصور اشتباه بوده و اقدامات مختلفی باید توسط برندگان انجام شود. در غیر این صورت مجوز اقامت در کشور آمریکا برای برندگانی که اقدامات اداری را انجام نمی دهند، لغو شده و به هیچ وجه امکان دریافت گرین کارت از طریق لاتاری فراهم نخواهد شد. به همین علت ما قصد داریم در این مقاله به بررسی شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا و مراحل اداری لازم برای اخذ گرین کارت بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

شرایط زندگی برای برندگان لاتاری

شرایط زندگی برای برندگان لاتاری

قبل از اینکه شرایط زندگی کسانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می شوند را بررسی کنیم بهتر است بدانید کسی که گرین کارت آمریکا را دریافت می کند یعنی اقامت دائم این کشور را اخذ کرده است. کسی که اقامت دائم دریافت می کند یعنی شهروند آمریکا بوده و مانند سایر مردم این کشور حق استفاده از امکانات مختلف را دارد. بنابراین برندگان لاتاری مانند سایر شهروندان آمریکا که اقامت دائم این کشور را دارند به تحصیل می پردازند، شغل پیدا می کنند، گواهینامه رانندگی دریافت کرده و از سایر امکانات این کشور بهره مند می شوند.

برای اطلاع از نحوه دریافت پاسپورت خانواری بر روی لینک کلیک کنید.

البته برای داشتن یک زندگی بهتر در آمریکا، کسانی که در لاتاری برنده می شوند باید با قوانین زندگی در این کشور آشنا شوند. از این طریق بهتر می توانند خود را با شرایط زندگی در آمریکا هماهنگ کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

نحوه دریافت گرین کارت برای برندگان لاتاری

همانطور که گفتیم کسانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می شوند امکان دریافت اقامت دائم کشور آمریکا برای آن ها فراهم خواهد شد. نکته مهمی که در این مورد وجود دارد راحت تر بودن دریافت گرین کارت از طریق برنده شدن در لاتاری است. در واقع دریافت گرین کارت یا همان اخذ اقامت دائم کشور آمریکا به واسطه راه های مختلفی امکان پذیر است که برنده شدن در لاتاری تقریبا راحت ترین روش محسوب می شود.

برای اطلاع از نحوه پیگیری کد فراگیر اتباع بر روی لینک کلیک کنید.

برندگان لاتاری برای دریافت گرین کارت ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنند. کسانی که از طریق مراجعه به سایت اصلی برگزار کننده لاتاری متوجه برنده شدن خود می شوند باید به یکی از کنسولگری های آمریکا در کشور خود یا کشورهای دیگر مراجعه کنند تا مراحل اخذ ویزا طی شوند.

پس از اخذ ویزای این کشور فرد 6 ماه فرصت دارد تا کارهای بعدی را انجام داده و به آمریکا مهاجرت کند، در غیر این صورت ویزا باطل شده و امکان مهاجرت از طریق لاتاری از بین خواهد رفت. نکته مهمی که در این مورد مطرح می شود لزوم پرداخت هزینه مهاجرت قبل از دریافت گرین کارت است. در واقع بدون پرداخت هزینه مهاجرت، گرین کارت برای فرد صادر نخواهد شد.

برای اطلاع از نحوه استعلام غیبت سربازی بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای دریافت گرین کارت برای برندگان لاتاری

دریافت گرین کارت برای برندگان لاتاری

همانطور که گفتیم برنده شدگان در لاتاری برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا و در واقع دریافت گرین کارت ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنند. برای انجام این کار هم باید به یکی از کنسولگری های آمریکا در کشور خود یا سایر کشورها مراجعه نمایند.

با توجه به چند مرحله ای بودن دریافت گرین کارت آمریکا و اهمیت آن برای برندگان لاتاری، برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی به شماره 9099075308 تماس حاصل فرمایید.

طی نمودن مراحل اداری برندگان لاتاری

کسانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می شوند باید نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کرده و حداکثر تا 6 ماه پس از دریافت ویزا، به این کشور مهاجرت کنند. اقداماتی که برای مهاجرت باید انجام شوند توسط کنسولگری های آمریکا در کشورهای مختلف صورت می پذیرند. بعد از اتمام کارهای اخذ اقامت دائم و تکمیل فرم های مربوطه مانند فرم DS_230 یک بسته مهر و موم شده به برندگان لاتاری تحویل داده می شود که باید از باز کردن آن خودداری کرده تا بتوانند آن را در فرودگاه مقصد به عنوان تاییدی برای مهاجرت دائم به ماموران فرودگاه تحویل دهند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مشاغل سخت و زیان آور بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه اخذ سوشیال برای برندگان لاتاری در آمریکا

اخذ سوشیال برای برندگان لاتاری

آیا تا به حال مطلبی در مورد سوشیال آمریکا شنیده یا خوانده اید؟ بهتر است بدانید منظور از سوشیال همان شماره تامین اجتماعی آمریکاست. اخذ این شماره که با عنوان SSD شناخته می شود برای انجام بسیاری از کارها در کشور آمریکا ضروری محسوب می شود. ثبت درخواست دریافت شماره سوشیال هنگام تکمیل فرم DS_230 انجام می شود. سپس 3 تا 4 هفته بعد از ورود به این کشور کارت SSN برای محلی که آدرس آن را به ثبت رسانده اید ارسال خواهد شد. با توجه به اهمیت دریافت سوشیال آمریکا، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدیریت ممیزی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب بانکی برای برندگان لاتاری

اقامت قانونی در هر کشوری نیازمند افتتاح حساب بانکی در همان کشور نیز هست. در واقع برای انجام کارهای مالی به یک حساب بانکی نیاز داشته و برنده شدگان در لاتاری هم باید نسبت به انجام این کار اقدام کنند. شرایط و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک های مختلف آمریکا تا حدودی متفاوت است. برای مثال افتتاح حساب در برخی از بانک های این کشور نیازمند دریافت سوشیال یا همان شماره تامین اجتماعی است. از جمله دیگر مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرین کارت
  • گذرنامه دارای اعتبار
  • اظهارنامه مالیاتی، قبض آب و برق یا هر قبضی که تایید کننده آدرس محل سکونت باشد
  • کپی قرارداد اجاره نامه محل سکونت

نکته مهمی که برای برنده های لاتاری مطرح می شود افتتاح حساب راحت تر برای آن هاست. در واقع چون این افراد گرین کارت آمریکا را دارند بهتر می توانند از خدمات این کشور استفاده کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای اجاره خانه برای برندگان لاتاری

راهنمای اجاره خانه برای برندگان لاتاری

همانطور که گفتیم برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق برنده شدن در لاتاری گرین کارت باید اقدامات مختلفی را انجام دهید. یکی از مهم ترین اقدامات لازم؛ اجاره یک واحد مسکونی است. حال سوال مهمی که مطرح می شود این است که برندگان لاتاری چگونه می توانند برای خودشان خانه اجاره کنند؟ بهتر است بدانید برای انجام این کار راه های مختلفی مانند مراجعه به وب سایت های املاک این کشور وجود دارند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پاسخگویی وزارت صمت بر روی لینک کلیک کنید.

از طرفی چون برنده های لاتاری گرین کارت این کشور را دریافت می کنند راحت تر می توانند یک واحد مسکونی برای خودشان اجاره کنند. با توجه به اهمیت اجاره واحد مسکونی برای مهاجران، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

خدمات دولت آمریکا برای برندگان لاتاری

کسانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می شوند پس از اخذ ویزا، گرین کارت و مهاجرت به این کشور، شهروند آمریکا محسوب شده و مانند سایر شهروندان می توانند از امکانات و خدمات این کشور استفاده کنند. خدماتی مانند تحصیل، پیدا کردن شغل، سفر بین ایالت های مختلف آمریکا و سکونت در منطقه دلخواه از جمله خدمات ارائه شده توسط دولت آمریکا به برنده شدگان در لاتاری است.

برای اطلاع از خدمات سامانه پیام ایران بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت گواهینامه رانندگی برای برندگان لاتاری

یکی از رایج ترین سوالاتی که ثبت نام شدگان لاتاری و بالطبع برندگان می پرسند؛ امکان اخذ گواهینامه رانندگی است. خوشبختانه برندگان لاتاری به واسطه دریافت گرین کارت آمریکا در صورتی که از قوانین وضع شده برای اخذ گواهینامه رانندگی برخوردار باشند به راحتی می توانند گواهینامه خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است که دریافت گواهینامه در کشور آمریکا نیازمند قبولی در دو آزمون کتبی و عملی است. به طور کلی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی در آمریکا می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه استعلام الکترونیکی ملک بر روی لینک کلیک کنید.

آیا مهاجرت به آمریکا برای برندگان لاتاری هزینه دارد؟

بله، باید هزینه مهاجرت به این کشور پرداخت شود.

ویزای صادر شده برای برنده شدگان در لاتاری گرین کارت آمریکا چند ماه اعتبار دارد؟

این ویزا به مدت 6 ماه از زمان صدور اعتبار دارد.

چگونه می توانیم از شرایط زندگی برنده شدگان در لاتاری آمریکا مطلع شویم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

آیا برنده شدگان در لاتاری گرین کارت آمریکا می توانند در این کشور تحصیل کنند؟

بله، امکان تحصیل برای این افراد فراهم است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *