سامانه های مالی و سرمایه

اینترنت بانک صادرات ib.bsi.ir

انجام امورات بانکی به صورت غیر حضوری، از طریق ورود به اینترنت بانک صادرات برای مشتریان این بانک امکان پذیر شده است. گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین بر نحوه خدمت رسانی بانک ها نیز تاثیر گذار بوده و امروزه اکثر خدمات کاربردی و حتی خدماتی که عموم مردم به ندرت از آن ها استفاده می کنند نیز به صورت آنلاین در دسترس هستند. بانک صادرات خدماتی از قبیل مدیریت تسهیلات، پرداخت قبوض، اعلام موجودی، انتقال وجه، مدیریت چک های صیادی و… را از طریق سامانه اینترنت بانک در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

البته استفاده از امکانات اینترنت بانک، مستلزم انجام ثبت نام دو مرحله ای می باشد. با توجه به اهمیت خدمات غیر حضوری بانک صادرات و نقش آن ها بر کاهش مراجعات حضوری، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف اینترنت بانک صادرات بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با اینترنت بانک صادرات

آشنایی با اینترنت بانک صادرات

صادرات یکی از قدیمی ترین بانک های کشور است که در هر شهر کوچک کشورمان نیز شعبه دارد. بانک صادرات در کنار تمامی خدمات حضوری که در اختیار مشتریان خود قرار می دهد، سامانه اینترنت بانک را نیز راه اندازی کرده تا مشتریان این بانک با خیالی آسوده از خدمات غیر حضوری بانک صادرات استفاده کنند. بنابراین ورود به اینترنت بانک صادرات فقط مختص مشتریان این بانک بوده و افتتاح حساب در بانک صادرات اولین شرط ورود به اینترنت بانک است.

در سامانه اینترنت بانک صادرات علاوه بر خدمات بانکی مختلف، امکان ثبت نام، فعال سازی شناسه دستگاه رمز یاب، ثبت درخواست دریافت مجدد دستگاه توکن و ثبت نام در سامانه سجام نیز برای مشتریان بانک صادرات، فراهم می باشد.

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک ملت بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به اینترنت بانک صادرات ib.bsi.ir

بانک صادرات در راستای کاهش مراجعات حضوری به شعب، تسریع روند انجام امورات بانکی و به طور کلی افزایش رفاه و رضایت مشتریان خود، سامانه اینترنت بانک را راه اندازی کرده است. مشتریان بانک صادرات با ورود به اینترنت بانک می توانند از خدمات متنوعی همچون مدیریت چک های صیادی، دریافت گزارش تراکنش، پرداخت قبوض، انتقال وجه و… در کمترین زمان ممکن استفاده کنند. مشتریان بانک صادرات برای ورود به اینترنت بانک نیاز به ثبت نام، دریافت نام کاربری و رمز عبور دارند.

بهتر است بدانیم برای ورود به اینترنت بانک می توانید از رمز عبور ثابت، رمز یکبار مصرف سخت افزاری (دستگاه توکن) و یا رمز یکبار مصرف دریافتی از طریق کد دستوری استفاده کنید. دستگاه رمز یاب یا همان توکن، دستگاهی است که بانک صادرات در اختیار مشتریانی که قصد دریافت رمز سخت افزاری دارند، قرار می دهد.

برای اطلاع از امکانات اینترنت بانک مرکزی بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده برای ورود به اینترنت بانک باید نشانی اینترنتی ib.bsi.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس نوع رمزیاب را انتخاب کرده، نام کاربری و رمز عبور را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به اینترنت بانک صادرات

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک سپه بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در اینترنت بانک صادرات ib.bsi.ir

چنانچه مشتری بانک صادرات هستید و قصد استفاده از خدمات اینترنت بانک را دارید ابتدا باید نسبت به انجام ثبت نام در این سایت اقدام کنید. برای انجام این کار، یک مرحله ثبت نام غیر حضوری و سپس مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات را در پیش رو خواهید داشت. بنابراین ابتدا به صفحه اصلی سایت اینترنت بانک صادرات وارد شده و بر روی گزینه “عضویت” کلیک نمایید.

ثبت نام در اینترنت بانک صادرات

سپس شرایط و قوانین عضویت را مطالعه کرده و با مراجعه به انتهای صفحه، ابتدا تیک مربوط به موافقت با قوانین را به تایید برسانید و بعد گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

قوانین عضویت در اینترنت بانک صادرات

در نهایت با درج مشخصات خواسته شده در مرحله بعد، انتخاب شعبه و نام کاربری پیشنهادی، بر روی گزینه “ارسال پیامک” کلیک نمایید.

فرم عضویت در اینترنت بانک صادرات

با انجام مراحل قبلی، کد پیگیری و زمان مراجعه به بانک به اطلاع شما می رسد. سپس در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک هویتی به شعبه انتخابی بانک صادرات مراجعه کرده و مراحل ثبت نام اینترنت بانک را به پایان برسانید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در اینترنت بانک تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

فعال سازی اینترنت بانک صادرات ib.bsi.ir

بعد از اتمام مراحل ثبت نام حضوری و آنلاین، امکان ورود به اینترنت بانک برای مشتریان بانک صادرات فراهم می شود و نیازی به انجام فعال سازی دیگری نیست. آنچه که به عنوان فعال سازی اینترنت بانک مطرح می شود، فعال کردن مجدد شناسه کاربری دستگاه توکن یا همان رمز یاب است. چنانچه سه بار به صورت متوالی رمز دستگاه رمز یاب را اشتباه وارد کنید، باید نسبت به فعال سازی مجدد آن اقدام نمایید.

همچنین اگر از خدمات غیر فعال سازی برای غیر فعال کردن دستگاه استفاده کنید باید با در دست داشتن مدارک هویتی به شعبه بانکی خود مراجعه نمایید. حال برای فعال سازی شناسه دستگاه رمز یاب باید به صفحه اصلی اینترنت بانک وارد شده و بر روی گزینه “فعال سازی” کلیک نمایید.

فعال سازی رمزیاب اینترنت بانک صادرات

در مرحله جدید بعد از مطالعه شرایط و قوانین فعال سازی رمز یاب، تیک مربوط به موافقت را به تایید رسانده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

شرایط فعال سازی رمزیاب ib.bsi.ir

در مرحله بعدی باید مشخصات خواسته شده، نام کاربری و رمز عبور دستگاه را وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

فرم فعال سازی رمزیاب ib.bsi.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه درخواست رمز یاب جدید ib.bsi.ir

چنانچه بنا به هر دلیلی دستگاه رمز یاب شما مفقود شده یا از کار افتاده و حال قصد دریافت دستگاه جدید را دارید، ابتدا باید درخواست خود را به صورت آنلاین در اینترنت بانک صادرات، ثبت کرده و سپس به شعبه بانکی مورد نظر مراجعه کنید. بنابراین ابتدا به صفحه اصلی سایت اینترنت بانک وارد شده و بر روی گزینه “رمز یاب جدید” کلیک نمایید.

ثبت درخواست رمزیاب جدید در اینترنت بانک صادرات

در مرحله جدید شرایط و قوانین را مطالعه کرده، تیک مربوط به پذیرش آن ها را به تایید برسانید و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

شرایط دریافت رمزیاب جدید ib.bsi.ir

حال باید مشخصات خواسته شده را به همراه نام کاربری در سامانه وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

فرم درخواست رمزیاب جدید در اینترنت بانک صادرات

با انجام مراحل قبلی باید در زمان اعلام شده از جانب سامانه، به شعبه انتخابی مراجعه کرده و دستگاه جدید را تحویل بگیرید.

برای اطلاع از امکانات اینترنت بانک پارسیان بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات اینترنت بانک صادرات

بانک صادرات به منظور افزایش خدمات رسانی به مشتریان خود، سایت اینترنت بانک را راه اندازی کرده و امکان دسترسی به بسیاری از خدمات بانکی را به صورت غیر حضوری فراهم کرده است. از جمله خدمات اینترنت بانک صادرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتقال وجه
  • دریافت گزارش تراکنش
  • اعلام موجودی
  • مدیریت چک های صیادی
  • پرداخت قبوض
  • خرید شارژ سیم کارت
  • مدیریت تسهیلات
  • پرداخت اقساط

بنابراین انجام غیر حضوری اکثر امورات بانکی کاربردی، برای مشتریان بانک صادرات از طریق ورود به اینترنت بانک، امکان پذیر شده است.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در اینترنت بانک اقتصاد نوین بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به اینترنت بانک صادرات وارد شویم؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی ib.bsi.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا مشتریان بانک صادرات می توانند به صورت غیر حضوری در اینترنت بانک ثبت نام کنند؟

بعد از طی کردن مراحل ثبت نام غیر حضوری باید به صورت حضوری نیز به شعبه بانک صادرات مراجعه کنید.

آیا امکان دریافت موجودی حساب های بانک صادرات با ورود به اینترنت بانک فراهم است؟

بله، یکی از امکانات اینترنت بانک، مشاهده و دریافت موجودی است.

آیا می توانیم با رمز ثبات به اینترنت بانک متعلق به صادرات وارد شویم؟

بله، این امکان برای سایت مذکور فراهم می باشد.

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *