سامانه های مالی و سرمایه

اینترنت بانک دی ebank.bdi24.com

اینترنت بانک یکی از بخش های مهم و کاربردی وب سایت تمامی بانک های کشور است، در واقع اینترنت بانک ارائه دهنده خدمات کاربردی بانکی می باشد که مردم بیشتر از بقیه خدمات به آن ها نیاز دارند. اینترنت بانک دی نیز در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان بانک دی راه اندازی شده و بخشی از وب سایت اصلی بانک دی می باشد.

بسیاری از بانک های کشور فعال سازی بخش اینترنت بانک خود را از طریق مراجعات حضوری و ثبت درخواست در شعب بانک ها انجام می دهند، بانک دی نیز در گذشته با همین روش، رمز عبور اینترنت بانک را در اختیار مشتریان خود قرار می داد ولی در حال حاضر این امکان فراهم شده تا افرادی که در بانک دی افتتاح حساب انجام داده اند به صورت غیر حضوری و از طریق صفحه اصلی اینترنت بانک، ثبت نام انجام داده و رمز عبور خود را فعال کنند.

افرادی که اینترنت بانک متعلق به بانک دی را فعال می کنند در پنل کاربری خود به مواردی همچون امور پرداخت، تنظیمات، کارپوشه، ثبت درخواست تسهیلات، گزارش ها و… دسترسی خواهند داشت که هر کدام از این موارد خود چندین موضوع مرتبط را شامل می شوند.

به دلیل گسترده بودن و اهمیت خدمات ارائه شده در بخش اینترنت بانک متعلق به بانک دی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف اینترنت بانک دی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی اینترنت بانک دی

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور ارائه خدمات غیر حضوری در تمامی زمینه ها مانند خدمات بانکی، آموزشی، امکان ثبت درخواست برای ادارات مختلف، خرید اقلام مورد نیاز زندگی و… افزایش یافته و در عین حال مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته اند.

در حال حاضر تمامی مراکز دولتی اعم از وزارتخانه ها، ادارات، ارگان ها، بانک ها و… علاوه بر راه اندازی وب سایت ها، سامانه های آنلاین مختلفی را نیز در اختیار مردم قرار داده اند تا از این طریق میزان مراجعات حضوری به مراکز مربوطه کاهش یافته، در نتیجه روند انجام امورات سرعت یافته و میزان رضایت مردم نیز افزایش یابد.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک ایران زمین بر روی لینک کلیک کنید.

بانک های کشور یکی از پیشگامان عرصه ارائه خدمات غیر حضوری هستند که امکانات مختلفی را به صورت آنلاین از طریق وب سایت و سامانه های آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. یکی از بخش های مهم، کاربردی و گسترده وب سایت بانک ها، اینترنت بانک می باشد که ارائه دهنده اکثر امورات بانکی مورد نیاز مردم به صورت غیر حضوری است.

اینترنت بانک دی نیز به عنوان یکی از کارآمدترین بخش های سایت بانک دی فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر بدون نیاز به مراجعات حضوری امکان ثبت نام در آن فراهم شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک شهر بر روی لینک کلیک کنید.

در بخش دی نت اکثر امورات کاربردی که مردم به صورت مکرر و گاه روزمره به آن ها نیاز دارند قرار داده شده تا مشتریان این بانک برای انجام موضوعاتی که مراجعه حضوری برای انجام آن ها ضروری نیست، بدون اتلاف وقت از طریق اینترنت بانک خدمات مورد نظر را دریافت کنند. از جمله امکانات و خدمات دی نت یا همان اینترنت بانک دی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خدمات چک های صیادی
  • پرداخت قبوض مختلف
  • خرید شارژ سیم کارت
  • انتقال وجه
  • دریافت گردش حساب
  • استعلام موجودی
  • ثبت درخواست تسهیلات

برای اطلاع از بخش های سایت بانک سپه بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه مشتری بانک دی هستید توصیه می شود برای جلوگیری از اتلاف وقت خود و انجام سریع تر امورات بانکی، در بخش اینترنت بانک ثبت نام کرده و از خدمات کاربردی و گسترده این بخش استفاده کنید.

ورود به اینترنت بانک دی ebank.bdi24.com

ورود به اینترنت بانک دی

زندگی در دنیای امروزی مستلزم استفاده از خدمات غیر حضوری می باشد زیرا در برخی از مراکز بسیاری از خدمات دیگر به صورت حضوری ارائه نمی شود، همچنین استفاده از خدمات آنلاین سبب جلوگیری از اتلاف وقت و در نتیجه اختصاص دادن وقت به امورات دیگری خواهد شد که نیاز به صرف وقت بیشتری دارند.

دریافت خدمات بانکی برای تمامی مردم یک جامعه لازم و ضروری بوده و انجام امورات شخصی، اجتماعی، شغلی و… به نحوی با خدمات بانکی مرتبط هستند، بنابراین در کنار تمامی خدماتی که با موضوعات مختلف به صورت آنلاین ارائه می شوند، خدمات بانکی بیشتر مورد توجه و نیاز مردم می باشند.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

البته همانطور که می دانیم طی چند سال گذشته اغلب مردم از خدمات غیر حضوری که در اپلیکیشن های حوزه پرداخت ارائه می شوند استفاده می کنند ولی آنچه که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند گسترده بودن خدمات ارائه شده در اینترنت بانک ها می باشد.

اینترنت بانک یکی از بخش های گسترده، مهم و کاربردی وب سایت بانک های مختلف است که اکثر امورات غیر حضوری مورد نیاز مردم را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

اینترنت بانک دی نیز در حال حاضر ارائه دهنده خدمات مهم بانک دی به صورت آنلاین به مشتریان این بانک است که آشنایی با خدمات این بخش و ثبت نام در آن به مشتریان بانک دی توصیه می شود، زیرا اکثر مواردی که مشتریان به آن ها نیاز دارند از طریق مراجعه به این بخش قابل دسترس می باشد.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک سامان بر روی لینک کلیک کنید.

چنانچه قصد ورود به اینترنت بانک دی را دارید این امکان برای مشتریان بانک دی فراهم شده تا علاوه بر اینکه از طریق مراجعه به وب سایت بانک دی و انتخاب گزینه اینترنت بانک، به این بخش وارد شوند بلکه از طریق نشانی اینترنتی مختص به دی نت به صورت مستقیم به اینترنت بانک وارد گردند.

بنابراین باید نشانی اینترنتی ebank.bdi24.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی اینترنت بانک مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

وارد شدن به اینترنت بانک دی

سپس اولین کادر از سمت راست را انتخاب کرده، نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

نحوه ورود به دی نت

درمورد نحوه ورود به اینترنت بانک متعلق به بانک دی ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر ورود با رمز ایستا می توانید از رمز عبور پویا که توسط دستگاه رمز ساز یا برنامه اینترنتی رمز ساز تولید می شوند استفاده کنید. به همین منظور مطابق با تصویر زیر باید تیک مربوط به “ورود با رمز ساز” را انتخاب کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک توسعه صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین لازم به ذکر است دستگاه توکن یا همان رمز ساز توسط بانک دی به مشتریان عرضه می شود ولی فایل برنامه رمز ساز که دی جت نام دارد در دو نسخه اندروید و iOS از طریق مراجعه به انتهای صفحه اصلی دی نت قابل دریافت می باشد.

راهنمای ثبت نام در نت بانک دی ebank.bdi24.com

در قسمت های قبلی همین مقاله در مورد امکانات نت بانک دی یا همان دی نت، نحوه ورود و دریافت رمز ساز در نسخه های متفاوت صحبت کردیم، حال بهتر است با نحوه فعال سازی و ثبت نام در دی نت بیشتر آشنا شوید.

در حال حاضر فعال سازی بخش اینترنت بانک اغلب بانک های کشور از طریق مراجعات حضوری به شعب بانک و ثبت درخواست امکان پذیر است، ولی بانک دی در راستای کاهش مراجعات حضوری و افزایش رفاه و رضایت مشتریان خود ثبت نام در بخش دی نت را به صورت غیر حضوری به انجام می رساند.

برای اطلاع از بخش های سامانه تارنمای عرضه اولیه بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در اینترنت بانک دی را دارید در مرحله اول باید نسبت به افتتاح حساب در بانک دی و دریافت کارت بانکی اقدام کرده و سپس از طریق نشانی اینترنتی ebank.bdi24.ir وارد صفحه اصلی اینترنت بانک شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در اینترنت بانک دی

لازم به ذکر است برای انجام ثبت نام در دی نت به مشخصات کارت بانکی از قبیل شماره کارت، تاریخ انقضاء، CVV2 و رمز دوم پویا نیاز دارید، بنابراین بهتر است کارت بانکی خود را در طول انجام مراحل ثبت نام در دسترس نگه دارید.

در مرحله جدید باید شناسه ملی و شماره کارت خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در دی نت

سپس متن توافق نامه ای برای شما نمایش داده می شود که باید موارد آن را مطالعه کرده و بعد از اعلام موافقت با آن ها وارد مرحله تایید شماره تلفن همراه شوید.

به محض دریافت کد تاییدی که برای شماره موبایل ثبت شده در سیستم بانک دی ارسال می شود، باید آن را در مرحله جدید وارد کرده و صحت شماره موبایل را به تایید برسانید.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

مرحله بعدی مربوط به اعتبارسنجی کارت بانکی است، بعد از انجام این مرحله در نهایت نوبت به انجام تکمیل اطلاعات کاربری خواهد رسید. با انجام مراحل فوق ثبت نام شما در اینترنت بانک دی انجام شده و امکان ورود به این بخش از سایت بانک دی برای شما فراهم می شود.

فراموشی رمز عبور اینترنت بانک دی ebank.bdi24.com

به دلیل تعدد سامانه ها و برنامه هایی که اغلب مردم در آن ها ثبت نام کرده و حساب کابری برای خود ایجاد می کنند، گاهی اوقات ممکن است رمز عبور به برخی از برنامه ها و سایت ها فراموش شود.

در دی نت امکانی فراهم شده تا مشتریان این بانک که در بخش دی نت ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اند، رمز جدید دریافت کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد دریافت رمز جدید اینترنت بانک دی را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی ebank.bdi24.com وارد صفحه اصلی اینترنت بانک شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور اینترنت بانک دی

بهتر است بدانیم تمامی مراحل بازیابی رمز عبور مشابه مراحل ثبت نام در اینترنت بانک می باشد. بنابراین در مرحله اول باید شناسه ملی و شماره کارت بانک دی را در قسمت های مربوطه وارد و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

دریافت رمز عبور جدید

سپس متن توافقنامه را مطالعه کرده و بعد از موافقت با موارد آن اعتبارسنجی تلفن همراه و کارت را انجام داده و در نهایت اطلاعات کاربری را تکمیل نمایید.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک پارسیان بر روی لینک کلیک کنید.

خدمات اینترنت بانک دی

در قسمت های قبلی همین مقاله در مورد برخی از امکانات دی نت صحبت کردیم، نحوه ورود و ثبت نام در این بخش از سایت بانک دی را نیز توضیح دادیم.

بهتر است بدانیم بعد از انجام ثبت نام در اینترنت بانک چند بخش مختلف در اختیار شما قرار می گیرد که هر کدام شامل چند مورد دیگر می باشند. بنابراین برای آشنایی بیشتر با خدمات دی نت در ادامه مطلب به معرفی امکانات منو حساب کاربری در دی نت می پردازیم:

پیشخوان: برای دریافت گزارش های سی روزه و صورتحساب

سپرده: ارائه دهنده خدمات سپرده ها در یک نگاه و روزشمار مالی

انتقال وجه: برای دریافت خدمات انتقال و برداشت وجه بدون کارت

گزارش: ارائه دهنده گزارش های پرداخت پایا، ساتنا، انتقال وجه مستمر، تنظیم گزارش های دوره ای و تاریخچه عملیات

کارپوشه: با هدف مشاهده، تایید، لغو و اجرای درخواست انتقال وجه از سپرده های حقوقی و مشترک

چک: ارائه دهنده گزارش های چک و دسته چک و چک های واگذار شده

تسهیلات: برای مشاهده جزئیات تسهیلات و پرداخت قسط

کارت: برای دریافت خدمات کارت همچون تغییر رمزدوم، مسدودی، مشاهده صورتحساب

پرداخت قبض: با هدف پرداخت قبوض مختلف و خرید شارژ سیم کارت

تماس ها: برای ذخیره نام اشخاص و اطلاعات بانکی آنان

تنظیمات: با هدف تغییر رمز و اطلاعات کاربری، تنظیمات صورتحساب و…

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع پذیرندگان سداد بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به اینترنت بانک دی وارد شد؟

برای ورود به دی نت باید از نشانی اینترنتی ebank.bdi24.com استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای دریافت رمز عبور اینترنت بانک دی باید به صورت حضوری به شعب این بانک مراجعه کنیم؟

خیر، در حال حاضر امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به دی نت فراهم شده است.

آیا امکان بازیابی رمز عبور و دریافت رمز جدید برای دی نت وجود دارد؟

بله، این کار به صورت غیر حضوری قابل انجام می باشد.

آیا می توان از طریق مراجعه به اینترنت بانک دی، قبوض جرایم رانندگی را پرداخت کرد؟

بله، یکی از امکانات بخش پرداخت دی نت، مربوط به پرداخت قبوض جرایم رانندگی است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *