سامانه های مالی و سرمایه

اینترنت بانک توسعه صادرات esafir.edbi.ir

خدمات غیر حضوری گسترده ای از طریق ورود به اینترنت بانک توسعه صادرات برای مشتریان این بانک در دسترس قرار گرفته اند. توسعه صادرات یکی از بانک های کشور است که خدمات مالی مختلفی را همچون سایر بانک ها در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین بر ارائه خدمات بانکی نیز تاثیرگذار بوده و در همین راستا سامانه های اینترنت بانک برای ارائه خدمات غیر حضوری راه اندازی شده اند.

در این میان بانک توسعه صادرات نیز با هدف افزایش رفاه و رضایت مشتریان خود خدماتی همچون انتقال وجه، پرداخت قبوض، اعلام موجودی حساب، خرید شارژ سیم کارت و… را به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت بانک در دسترس قرار داده است. بنابراین اولین شرط استفاده از خدمات غیر حضوری بانک توسعه صادرات، افتتاح حساب در این بانک است. با توجه به اهمیت دسترسی به خدمات بانکی غیر حضوری، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف اینترنت بانک توسعه صادرات بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با اینترنت بانک توسعه صادرات

آشنایی با اینترنت بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات با هدف رونق صادرات غیر نفتی و کمک به چرخه اقتصادی از طریق ارائه تسهیلات خرد و کلان به تاجران ایرانی تاسیس شده است. بانک توسعه صادرات در کنار اموراتی که برای تحقق اهداف بلندمدت خود انجام می دهد، خدمات بانکی گسترده ای را نیز به مشتریان ارائه می دهد. این بانک نیز همانند سایر بانک های کشور به منظور گسترش خدمات غیر حضوری و ارائه آن ها به مشتریان خود، اینترنت بانک توسعه صادرات را راه اندازی کرده است. در حال حاضر اکثر امورات بانکی کاربردی و مورد نیاز مشتریان بانک توسعه صادرات از طریق ورود به اینترنت بانک به صورت غیر حضوری قابل انجام هستند.

ورود به اینترنت بانک توسعه صادرات esafir.edbi.ir

استفاده از خدمات غیر حضوری همچون دریافت گزارش تراکنش های مالی، اعلام موجودی، انتقال وجه، خرید شارژ سیم کارت، پرداخت اقساط و… با ورود مشتریان بانک توسعه صادرات به سامانه اینترنت بانک امکان پذیر شده است. البته ورود به سایت اینترنت بانک توسعه صادرات مستلزم ثبت نام در آن و طی کردن مراحل فعال سازی است. بهتر است بدانیم درگاه ورود اشخاص حقیقی و حقوقی به اینترنت بانک مذکور متفاوت است. بنابراین در ادامه مطلب روش ورود هر یک از اشخاص را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد:

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

ورود اشخاص حقیقی به اینترنت بانک

چنانچه جزء مشتریان حقیقی بانک توسعه صادرات هستید و اینترنت بانک خود را نیز فعال کرده اید، حال برای ورود به این سامانه باید نشانی اینترنتی esafir.edbi.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی اینترنت بانک برای شما نمایش داده شود، سپس نوع رمزیاب را انتخاب کرده، نام کاربری و کلمه عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کنید و در نهایت بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود اشخاص حقیقی به اینترنت بانک توسعه صادرات

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک رسالت بر روی لینک کلیک کنید.

ورود اشخاص حقوقی به اینترنت بانک

چنانچه جزء مشتریان حقوقی بانک توسعه صادرات هستید و در سامانه اینترنت بانک نیز ثبت نام کرده اید، حال برای ورود به این سایت باید نشانی اینترنتی bibsafir.edbi.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود. سپس نوع رمزیاب را انتخاب کرده، نام کاربری و کلمه عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کنید و در نهایت بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود اشخاص حقوقی به اینترنت بانک توسعه صادرات

توجه داشته باشید رمز عبور اینترنت بانک به دو روش در اختیار مشتریان بانک توسعه صادرات قرار می گیرند. در روش اول باید از رمز ثابت استفاده کنید و در روش دوم می توانید از طریق دستگاه رمزساز (توکن) نسبت به دریافت رمز یکبار مصرف اقدام نمایید.

برای اطلاع از امکانات اینترنت بانک شهر بر روی لینک کلیک کنید.

عضویت در اینترنت بانک توسعه صادرات esafir.edbi.ir

همانطور که گفتیم امکان ورود به اینترنت بانک برای آن دسته از مشتریان بانک توسعه صادرات امکان پذیر است که نسبت به ثبت نام در این سایت اقدام کنند، ثبت نام نیز طی دو مرحله غیر حضوری و حضوری به انجام می رسد. حال چنانچه قصد ثبت نام در اینترنت بانک توسعه صادرات را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی esafir.edbi.ir به صفحه اصلی سایت وارد شده و بر روی گزینه “عضویت” کلیک نمایید.

عضویت در اینترنت بانک توسعه صادرات

در مرحله جدید باید شرایط و قوانین عضویت در سایت را مطالعه کرده، تیک مربوط به پذیرش آن ها به تایید برسانید و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

شرایط عضویت در esafir.edbi.ir

سپس مشخصات فردی، شعبه بانکی مورد نظر، نام کاربری و رمز عبور دلخواه خود را در سامانه وارد کرده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

ثبت نام در اینترنت بانک توسعه صادرات

با انجام مراحل غیر حضوری باید در تاریخی که به شما اعلام شده، با در دست داشتن مدارک هویتی به شعبه بانکی که انتخاب کرده اید مراجعه کرده و مرحل ثبت نام را به پایان برسانید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در اینترنت بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه فعالسازی اینترنت بانک توسعه صادرات esafir.edbi.ir

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله گفتیم برای تکمیل مراحل ثبت نام و فعال سازی اینترنت بانک باید به صورت حضوری به شعب بانک توسعه صادرات مراجعه کنید. نوع دیگری از فعال سازی نیز وجود دارد که مرتبط با اینترنت بانک است و آن هم فعال سازی دستگاه رمزیاب یا همان توکن می باشد. دستگاه رمزیاب بانک توسعه صادرات پس از ثبت درخواست مشتریان برای دریافت رمز یکبار مصرف اینترنت بانک در اختیارشان قرار می گیرد.

حال چنانچه به دلیل تکرار رمز اشتباه، دستگاه غیر فعال شده می توانید به صورت آنی و از طریق اینترنت بانک آن را مجددا فعال کنید. برای انجام این کار باید به صفحه اصلی سایت اینترنت بانک توسعه صادرات وارد شده و بر روی گزینه “فعالسازی” کلیک نمایید.

فعال سازی اینترنت بانک توسعه صادرات

در مرحله جدید بعد از مطالعه شرایط تعیین شده باید تیک مربوط به پذیرش آن ها را به تایید رسانده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

شرایط فعالسازی esafir.edbi.ir

در نهایت وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که باید مشخصات خواسته شده و نام کاربری را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

ثبت درخواست فعالسازی esafir.edbi.ir

چنانچه از روش های غیر فعال سازی برای دستگاه رمزیاب خود استفاده کرده اید باید به صورت حضوری به شعب بانک توسعه صادرات مراجعه نمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

درخواست رمزیاب جدید در اینترنت بانک توسعه صادرات esafir.edbi.ir

بانک توسعه صادرات برای افزایش امنیت تراکنش های مالی مشتریان خود امکان دریافت رمز یکبار مصرف را از طریق دستگاه های رمزیاب یا همان توکن فراهم کرده است. مشتریانی که قبلا دستگاه رمزیاب را از بانک تحویل گرفته اند ولی الان بنا به دلایلی همچون مفقودی، شکستگی و… قصد دریافت مجدد دستگاه را دارند ابتدا باید درخواست خود را در سامانه اینترنت بانک توسعه صادرات به ثبت برسانند. برای انجام این کار باید به صفحه اصلی سایت وارد شده و بر روی گزینه “رمزیاب جدید” کلیک نمایید.

ثبت درخواست رمزیاب جدید در اینترنت بانک توسعه صادرات

در مرحله جدید بعد از مطالعه قوانین و شرایط، باید تیک مربوط به پذیرش آن ها را به تایید رسانده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

قوانین دریافت رمزیاب جدید esafir.edbi.ir

سپس مشخصات خواسته شده را در فرم ثبت درخواست درج کرده، بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید و در تاریخی که برای شما تعیین شده به شعبه بانک مراجعه کنید.

مراحل دریافت رمزیاب جدید اینترنت بانک توسعه صادرات

برای اطلاع از امکانات اینترنت بانک ملت بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات اینترنت بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات، سامانه اینترنت بانک را به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان خود، کاهش مراجعه به شعب این بانک و در نتیجه افزایش رفاه و رضایت مشتریان راه اندازی کرده است. از جمله امکانات اینترنت بانک مذکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخصیص یا تغییر رمز دوم کارت
  • خدمات چک
  • امور کاربران
  • انتقال وجه
  • پرداخت قبوض
  • مشاهده مشخصات پروفایل
  • پرداخت اقساط تسهیلات
  • اعلام موجودی حساب
  • دریافت گزارش تراکنش های مالی
  • خرید شارژ سیم کارت

با توجه به اینکه امکانات نامبرده در اختیار مشتریان بانک توسعه صادرات قرار می گیرند، چنانچه قصد استفاده از آن ها را دارید ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب در این بانک اقدام کنید.

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک مرکزی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به اینترنت بانک توسعه صادرات وارد شویم؟

ورود اشخاص حقیقی و حقوقی به سایت مذکور از طریق دو نشانی اینترنتی متفاوت انجام می شود که در همین مقاله به آن ها اشاره شده است.

آیا مشتریان بانک توسعه صادرات می توانند خدمات چک را از طریق اینترنت بانک دریافت کنند؟

بله، این امکان برای مشتریان بانک توسعه صادرات فراهم می باشد.

آیا برای ورود به اینترنت بانک توسعه صادرات باید از رمز ثابت استفاده کنیم؟

علاوه بر رمز ثابت می توانید از رمز یکبار مصرف که از طریق دستگاه های رمزیاب در اختیار مشتریان قرار می گیرند، استفاده کنید.

آیا برای ثبت نام در اینترنت بانک باید به صورت حضوری به شعب بانک توسعه صادرات مراجعه کنیم؟

ابتدا باید درخواست خود را در سامانه اینترنت بانک به ثبت برسانید و سپس برای تکمیل مراحل ثبت نام به شعبه بانک مراجعه نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *